Висота піддона з вантажем повинна бути для ПАВ-2,5 - не більше 1,90 м, для ПАВ-5,6 - не більше 2,44 м, для ПАВ-3,0 - не більше 1,73 м.

  1. Вантажі повинні укладатися в контейнер таким чином, щоб двері контейнера могли вільно закриватися.
  2. Перед навантаженням необхідно перевірити, чи надійно замкнені двері контейнера.
  3. Вантаж повинен бути розташований на піддоні таким чином, щоб не були закриті скоби швартових вузлів.
  4. Вантаж на піддоні повинен бути закріплений сіткою, що виключає його зсув при транспортуванні і проведенні вантажно-розвантажувальних робіт.
  5. Кожне місце вантажу в контейнері (на піддоні) повинне мати транспортне маркування, за винятком випадків доставки вантажу контейнером (піддоном) «від дверей до дверей». Транспортне маркування, що містить маніпуляційні знаки, основні, додаткові та інформаційні написи відповідно до вимог ГОСТ 14192-96 «Маркировка грузов», позначається підприємством- виготовлювачем або відправником вантажу.
  6. Відхилення центра ваги вантажу від центра ваги контейнера (піддона) у горизонтальній площині не повинне складати більше 10 % внутрішньої ширини контейнера (ширини піддона) і 5 % внутрішньої довжини контейнера (довжини піддона). У вертикальній площині зсув центра ваги забороняється.
  7. Завантаження авіаційних контейнерів (піддонів) не повинно перевищувати вантажопідіймальності, яка встановлена ГОСТ 20917-87 «Контейнеры авиационные. Типы, основные параметры и размеры» і ГОСТ 21005-75 «Поддоны авиационные. Типы. Основные параметры и размеры».
  8. Стропувальні роботи повинні виконуватися відповідно до інструкції по стропуванню данного контейнера, яка кріпиться до дверей контейнера.
  9. При стропувальних роботах забороняється:
  • користуватися несправними або зношеними зачалювальними пристосуваннями, а також пристосуваннями, строк випробувань яких минув;
  • направляти (посувати) ударами кувалди, лома віття стропів;
  • утримувати руками або кліщами стропи, що зісковзують при підйомі вантажу;
  • урівноважувати контейнер (піддон) вагою власного тіла або підтримувати частину, що переважується, контейнера (піддона) при його переміщенні.
  1. Контейнер (піддон) повинен підвішуватися з урахуванням центра ваги так, щоб при підйомі він одночасно всією площиною, що опирається, відривався від опори.
  2. При підйомі, розвороті і опусканні контейнера (піддона) направляти його дозволяється за допомогою відтягнення (розчалювання) сталевим або прядив’яним канатом необхідної довжини або легкими міцними баграми. Направляти контейнер (піддон) руками забороняється.
  3. Перед підйомом контейнера (піддона) краном усі працівники мають бути віддалені на безпечну відстань. Працівник, відповідальний за стро- пування, повинен перебувати осторонь від вантажу і подавати кранівникові сигнали про його переміщення. Після підйому контейнера (піддона) на висо-

ту 0,5 м працівник, відповідальний за стропування, зобов’язаний перевірити справність кріплення і центрування.

  1. При несправності кріплення контейнер (піддон) повинен бути негайно опущений у вихідне положення. Подальший підйом повинен проводитися після усунення неполадок.
  2. Контейнер (піддон) повинен опускатися так, щоб стропи ним не защемлялися і легко з нього знімалися. Знімати стропи дозволяється після установки вантажу на опору.
  3. Перед опусканням контейнера (піддона) працівник, відповідальний за стропування, зобов’язаний перевірити місце його встановлення і переконатися, що контейнер (піддон), що опускається, не впаде, не перекинеться і не сповзе убік.
  4. Забороняється підштовхування контейнера (піддона) по землі, підлозі, платформі засобами механізації при похилому положенні стропів.
  5. Маса контейнера (піддона), що піднімається, не повинна перевищувати граничних навантажень стропів, зазначених на бирці, і навантажень засобів механізації.
  6. При виконанні вантажно-розвантажувальних робіт з авіаційними контейнерами і піддонами забороняється:
  • починати роботу до повної зупинки засобу механізації;
  • під’їжджати і проводити вантажно-розвантажувальні роботи при працюючих двигунах повітряного судна;
  • піднімати платформу засобу механізації і виконувати вантажно- розвантажувальні роботи при швидкості вітру більше 10 м/с і ухилах твердого покриття понад 3 %;
  • піднімати контейнер (піддон) будь-яким піднімальним пристроєм, якщо він засипаний землею, піском, закладений іншими вантажами або примерз до землі, залитий затверділим бетоном, смолою;
  • піднімати контейнер (піддон), що перебуває в хиткому положенні або підвішений за один ріг дворогого гака;
  • піднімати і переміщувати контейнер (піддон) з працівниками, що перебувають на ньому;
  • перебувати під піднятою платформою засобу механізації;
  • під час руху піднімати, опускати, вантажити, розвантажувати і пересувати по роликових доріжках контейнери (піддони);
  • сідати на дах кабіни, стояти на підніжці, курити і приймати їжу.
  1. При вантажно-розвантажувальних роботах підйом вантажу повинен виконуватися обережно, без ривків.
  2. Після закінчення роботи (під час перерви в роботі) контейнер (піддон) не повинен залишатися піднятим над землею.
  3. Перед транспортуванням контейнер (піддон) повинен бути закріплений на транспортному засобі.

У випадку виявлення зсуву контейнера (піддона) або ослаблення фіксаторів необхідно негайно зупинити засіб механізації і усунути несправність.

  1. Швидкість руху засобів механізації з вантажем по перону має бути не більше ніж 20 км/год.
  2. Водій зобов’язаний зупинити засіб механізації, не доїжджаючи до повітряного судна на 10 м, після чого здійснити під’їзд до повітряного судна з дозволу посадової особи (працівника служби перевезень), що має право керувати під’їздом.
  3. При під’їзді до повітряного судна, що обслуговується, швидкість руху засобу механізації має бути не більше ніж 5 км/год.
  4. При проведенні вантажно-розвантажувальних робіт засіб механізації повинен встановлюватися на відстані не менше ніж 0,3 м від вантажного люка повітряного судна, за винятком окремо обумовлених випадків.
  5. Під’їзд та установка засобу механізації в робоче положення біля повітряного судна, що обслуговується, мають проводитися відповідно до вимог Правил безпеки праці під час обслуговування спецтранспорту та засобів механізації в аеропортах цивільної авіації, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16 вересня 2008 року № 202, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22 жовтня 2008 року за № 1011/15702 (НПАОП 63.23-1.02-08).
  6. Під час транспортування контейнерів (піддонів) необхідно дотримуватися запобіжних заходів: різко не гальмувати, знижувати швидкість на поворотах.
  7. При установці засобу механізації біля повітряного судна під задні ведучі колеса повинні бути підставлені стопорні колодки для попередження їхнього руху в обох напрямках. Висота стопорних колодок має бути не менше ніж 1/3 діаметра колеса.

Після закінчення роботи біля повітряного судна спочатку прибирається передня колодка, а після від’їзду засобу механізації не менше ніж на 5 м прибирається колодка, що перешкоджає його рухові до повітряного судна.

  1. При будь-якій зупинці засобу механізації він має бути поставлений на ручне гальмо.
  2. При виконанні вантажно-розвантажувальних робіт засіб механізації повинен бути встановлений на виносні опори.
  3. Дозволяється включати привод переміщення контейнерів (піддонів) засобом механізації при сполученні рівнів платформ у вертикальному і горизонтальному положеннях.
  4. В умовах поганої видимості на пероні (уночі, під час туману, снігопаду) і у випадках аварійної обстановки необхідно користуватися звуковими сигналами.
  5. Вимоги до працівників, зайнятих виконанням вантажно-розвантажувальних, транспортних і складських робіт
  6. Для керування та обслуговування стрілових самохідних кранів роботодавець повинен призначити кранівників, які мають посвідчення на право керування краном даного типу.

Керування автомобільним краном може бути доручено шоферу після його навчання та атестації в кваліфікаційній комісії.

Навчання та атестація зазначених працівників проводиться в порядку, встановленому вимогами НПАОП 0.00-5.03-95.

  1. На кожній дільниці робіт вантажопідіймальних кранів для обв’язування, зачіплювання або підвішування вантажів роботодавець повинен призначити стропальників із числа працівників, які досягли 18 років та пройшли навчання в установленому порядку відповідно до вимог НПАОП 0.00-5.04-95.

Директор Департаменту фізичного захисту, промислової безпеки та охорони праці