ТУ У В.2.7-26.8-13744541.002-2003 “Добавки комплексні стабілізуючі на основі шламів гальваніки для виробництва шлаколужних бетонів”, розроблені

 Науково-дослідним інститутом в'яжучих речовин і матеріалів ім. В.Д. Глуховського.

Дані ТУ поширюються на добавки комплексні стабілізуючі на основі шламів гальваніки для виробництва шлаколужних бетонів.

Добавки призначені для стабілізації властивостей шлаколужних бетонних сумішей за рахунок зменшення їх розшарування.

Добавки виготовляються шляхом змішування нейтралізованого гальванічного шламу з лужним компонентом, вибраним  з групи: кальцинована сода, плав соди кальцинованої, скло натрієве рідке до утворення хімічного продукту з рН >  11,5.

Добавки вводяться в бетонну суміш в кількості до 10 % (в перерахунку на суху складову гальванічного шламу) від маси бетону.

ТУ У В.2.7-24.6-00294349-084-2003 “Добавки комплексні до цементів, бетонів та будівельних розчинів”, розроблені Українським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів і виробів.

Дані ТУ поширюються на добавки до цементів, бетонів та будівельних розчинів, що є органічними та неорганічними речовинами або їх сумішами (комплексами).

Метою розробки технічних умов є створення нормативного документа на комплексні добавки, які вводять до складу бетонів і розчинів при їх виробництві з метою поліпшення технологічних властивостей бетонних і розчинних сумішей, фізико-механічних властивостей бетонів та розчинів, а також у виробництві цементу для регулювання його властивостей як розріджувачі шламів, інтенсифікатори помелу цементу та інших мінеральних мас, для гашення вапняних систем тощо.

Добавки використовують згідно з ДБН В.2.7-64-97, ДСТУ Б В.2.7-65-97, ДСТУ Б В.2.7-69-98, ДСТУ Б В.2.7-100-2000.

Об’єднані в комплексні, ці добавки використовують як поліфункціональні, тобто такі, які впливають одночасно на декілька властивостей бетонів або будівельних розчинів (регулювання терміну тверднення, пластифікація та зменшення водопоглинання та інше).

Добавки за всіма показниками було випробувано НДІБМВ, НВП “МІСТІМ”, ВАТ “Волиньцемент”, ВАТ “ФПД-4”, СП “ОСНОВА-СОЛСИФ” тощо.

ТУ У В.2.7-26.6-00294349-089-2003 “Вироби бетонні оздоблювальні “САВАТЕКС ДЕКОР”, розроблені Українським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів та виробів.

Дані ТУ поширюються на вироби бетонні оздоблювальні “САВАТЕКС ДЕКОР”, що виробляються підприємством ТОВ “САВАТЕКС ДЕКОР” у вигляді повнотілих плиток формуванням із цементу, заповнювачів, модифікуючих добавок та пігментів.

Вироби використовують в усіх видах будівництва для облицювання, оздоблення приміщень, облаштування інтер’єрів будинків і споруд.

Основною метою розроблення технічних умов є створення нормативного документа на вироби бетонні, які за експлуатаційно-архітектурними характеристиками та питомими енерговитратами можуть використовуватись для облицювання та оздоблення будинків і споруд, не поступаючись плитам із природного декоративного каменю, а за собівартістю є значно дешевшими.

На ці вироби на сьогодні  відсутній нормативний документ типу технічних умов, який би регламентував вимоги до них.

Вироби бетонні оздоблювальні “САВАТЕКС ДЕКОР” виготовляються  з легкого бетону з використанням вітчизняних сировинних матеріалів - цементу, легких заповнювачів, кварцевого піску, крейди.

ТУ У В.2.7-27.1-31403145.002-2003 “В’яжучі силікатні ВС”, розроблені ТОВ ”Шерідан”.

Дані ТУ поширюються на вироби в’яжучі силікатні ВС, що  застосовуються для виробництва будівельних фарб і мастик, виготовлення теплозвукоізоляційних, вогнетривких виробів і матеріалів.

З метою встановлення науково-технічного рівня були проведені випробування в’яжучих силікатних ВС на відповідність вимогам технічних умов ТУ У В.2.7-31403145.002-2003 “В’яжучі силікатні. ВС” та випробування на ефективність в’яжучих в складі будівельних матеріалів.

Проект зміни № 1 ТУ У В.2.7-45.3-2056114291.001-2001 “Материалы теплоизоля-ционные из пенопласта на основе карбамидоформальдегидной смолы”, розроблений  інженером А.Міненком на замовлення приватного підприємця В.Черкесова.

Ця зміна розроблена на матеріали теплоізоляційні  з пінопласту на основі карбамідоформальдегідної смоли і призначені для теплової ізоляції покрівлі і підлог, холодильних камер, трубопроводів холодного і гарячого водопостачання, а також для використання в якості  середнього шару огороджувальних будівельних конструкцій у будинках і спорудах житлового, цивільного та промислового призначення.

Матеріали виготовляють шляхом спінення композиції, складеної з карбамідоформальдегідної смоли, піноутворювача  розчину, що твердне.

Подані проекти технічних умов пройшли у встановленому порядку науково-технічну експертизу за дорученням Держбуду  України, розглянуті на засіданнях секцій будівельних матеріалів  (протоколи № 6 від 11.06. 2003 р. , № 7 від 27 червня 2003 р. та № 4 від 23 квітня 2003 р.) і, за позитивними висновками, запропоновані  до узгодження науково-технічною радою Держбуду України.