6.6 Розробником детального плану, проекту внесення змін до нього є проектна організація, яка має ліцензію на виконання таких видів робіт. Розробником здійснюється:

- складання договору на проведення робіт;

- участь (за угодою з замовником) у підготовці завдання на розроблення документації та отримання вихідних даних;

- затвердження головного архітектора та головного інженера проекту, складу авторського колективу;

- розроблення документації, врахування зауважень і пропозицій та передача замовнику матеріалів детального плану;

- зберігання у архіві примірника документації протягом встановленого терміну.

6.7 Розробник може виступати замовником на проведення іншими науково-дослідними і проектними організаціями необхідних досліджень та розроблення окремих розділів детального плану території.

6.8 При відведенні земельних ділянок для поточного будівництва на території, що планується, погодженні проектної документації відповідні матеріали подаються органом містобудування та архітектури на оперативний розгляд розробнику для підготовки висновків та врахування у пропозиціях детального плану.

6.9 Детальний план, проект внесення змін до нього виготовляється на паперових та електронних носіях. Виконання розробником детального плану на електронних носіях не позбавляє його обов'язку передачі замовнику примірника документації, виконаного у повному обсязі на паперових носіях, або більшої кількості таких примірників, визначеної договором.

6.10 При виконанні детального плану на електронних носіях застосування розробником структури та форматів даних здійснюється за узгодженням із замовником. Застосування растрових форматів повинно передбачати можливість їх трансформування та прив'язки до системи координат. Кожне креслення (інформаційний шар) передаються замовнику з необхідним обсягом умовних позначень. Розробником застосовуються програмні та технічні засоби, які забезпечують:

- дотримання вимог розділів 4, 5 цієї Настанови щодо складу та змісту графічних і текстових матеріалів;

- розшарування графічної інформації з виокремленням даних, доступ до яких обмежений за вимогами чинного законодавства;

- фрагментацію графічної інформації та її масштабування;

- відтворення інформації на паперових носіях;

- захист від несанкціонованого втручання.

6.11 Формування пропозицій детального плану щодо розміщення об'єктів здійснюється з визначенням їх рамкових показників:

- поверховість - обмеження мінімальної або максимальної кількості поверхів;

- площа забудови - обмеження мінімальної або максимальної площі;

- площа зелених зон - обмеження мінімальної площі;

- вплив на навколишнє середовище - визначення класів шкідливості підприємств та розмірів санітарно-захисних зон.

При розробленні розділу інженерного забезпечення розрахунок гідравлічних навантажень не здійснюється. На схемі магістральних інженерних мереж, споруд і використання підземного простору відображаються траси інженерних комунікацій виключно в межах території, яка планується.

7 ПОРЯДОК ПОГОДЖЕННЯ І ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ, ПРОЕКТУ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО

7.1 Матеріали детального плану підлягають погодженню з органами управління та державного нагляду відповідно до вимог законодавства. Для погодження замовник документації направляє зазначеним органам матеріали детального плану у повному складі, встановленому цими нормами. Розробник документації бере участь у її погодженні.

7.2 Замовник несе відповідальність за повноту обсягу погоджень. Визначення обсягу погоджень проекту внесення змін до детального плану територій здійснюється замовником залежно від характеру цих змін та з урахуванням цих норм.

7.3 Місцевий орган управління, державного нагляду надає висновок щодо погодження детального плану, проекту змін до нього протягом одного місяця з моменту надходження документації. Якщо у зазначений термін не направлено заперечень проти погодження документації або обґрунтованого звернення щодо подовження терміну розгляду (але додатково не більше календарного місяця), вона вважається погодженою.

7.4 Детальний план території підлягає експертизі та громадському обговоренню містобудівної документації в порядку, встановленому законодавством.

Замовником здійснюються заходи щодо організації експертизи та громадського обговорення детального плану, проекту внесення змін до нього, прийняття рішень щодо врахування зауважень і пропозицій за їх результатами, контроль за виконанням цих рішень при остаточному опрацюванні детального плану, проекту внесення змін до нього. Необхідність експертизи проекту внесення змін до детального плану визначається замовником залежно від характеру та обсягу цих змін.

7.5 Після отримання опрацьованих матеріалів замовник подає проект рішення про затвердження детального плану (внесення змін до нього) разом з матеріалами детального плану (проекту внесення змін до нього) виконавчому органу відповідної ради (державній адміністрації) для подальшого внесення на затвердження відповідною радою.

Примітка. У разі неврахування зауважень і пропозицій, отриманих за результатами експертизи, погодження, громадського обговорення, замовник разом із матеріалами, зазначеними у 7.5, подає порівняльну таблицю із окресленням причин цього неврахування.

7.6 При здійсненні розгляду, погодження і затвердження містобудівної документації розробник і замовник вживають заходів щодо нерозголошення спеціальної інформації, передбаченої Зводом відомостей, що становлять державну таємницю України (ЗВДТ) згідно з чинним законодавством та нормативними вимогами щодо картографічних і топогеодезичних матеріалів та інформації, яка має комерційну цінність для замовника, інших інвесторів.

ДОДАТОК А

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ЗАВДАННЯ НА РОЗРОБЛЕННЯ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ,

ПРОЕКТУ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО

Основою для складання завдання на розроблення детального плану території в межах населеного пункту є затверджений генеральний план цього населеного пункту, схема планування території на місцевому рівні. У разі розроблення детального плану території поза межами населеного пункту основою завдання є відповідна схема планування території на місцевому рівні.

При підготовці завдання використовуються також дані програм соціально-економічного розвитку відповідних територій, інші програмні документи.

Складання завдання на розроблення проекту внесення змін до детального плану здійснюється на основі матеріалів цього детального плану з урахуванням характеру цих змін.

У завданні містяться такі дані:

- підстава для розроблення детального плану території, проекту внесення змін до нього;

- замовник документації;

- назва детального плану (з визначенням назв вулиць або інших рубежів, що обмежують територію планування) або назва змін до нього;

- площа території та визначення її на схемі;

- перелік вихідних даних, які надає замовник;

- термін виконання роботи;

- вимоги щодо забезпечення державних інтересів під час планування території на місцевому рівні відповідно до норм законодавства;

- пропоновані типи житлових будинків, установ і підприємств обслуговування;

- вимоги щодо використання існуючих будинків та споруд;

- особливі вимоги до планувальної структури території, забудови, організації транспортного обслуговування населення, комплексного благоустрою з організацією розвитку зелених зон, інженерного обладнання і інженерної підготовки території, охорони навколишнього середовища, інженерно-технічних заходів цивільної оборони, охорони пам'яток історії та культури, інші вимоги (за наявності);

- склад додаткових матеріалів (у разі потреби);

- для проекту внесення змін до детального плану - склад текстових і графічних матеріалів з обсягу, встановленого розділами 4, 5 цієї Настанови, необхідних для повного відображення запропонованих змін;

- вимоги з цивільної оборони;

- порядок погодження (у т.ч. перелік установ, погодження з якими обов'язкове), експертизи, громадського обговорення детального плану, проекту внесення змін до нього.

ДОДАТОК Б

СКЛАД І ЗМІСТ ВИХІДНИХ ДАНИХ, ЯКІ НАДАЄ ЗАМОВНИК ДЛЯ РОЗРОБЛЕННЯ

ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ, ПРОЕКТУ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО

Для розроблення детального плану, проекту внесення змін до нього замовник надає розробнику такі вихідні дані.

1. Матеріали генерального плану населеного пункту, схеми планування території (детального плану, до якого пропонується внесення змін), іншої містобудівної документації стосовно відповідної території.

2. Плани та програми соціально-економічного розвитку відповідної території, інші програми.

3. Матеріали існуючих інженерно-геологічних вишукувань, топографо-геодезична зйомка з існуючими магістральними інженерними мережами в масштабі 1:5000,1:2000,1:1000,1:500 (у векторизованих файлах).

4. Витяг з бази даних Державного земельного кадастру - кадастровий план з переліком земель, наданих у власність чи користування, а також тих, щодо яких готуються проекти рішень.

5. Анкетні дані щодо підприємств, установ, організацій громадського обслуговування.

6. Дані державної статистики щодо демографічного складу та чисельності населення.

7. Фондові та інші матеріали, що характеризують сучасний та очікуваний екологічний та санітарно-гігієнічний стан території, на яку розробляється детальний план (проект внесення змін до нього).

8. Перелік проектних і науково-дослідних робіт, раніше розроблених на цю територію, які підлягають урахуванню.

9. Матеріали проектів (генеральні плани, фасади, перспективи, основні техніко-економічні показники) об'єктів, щодо яких прийнято рішення про будівництво на відповідній території, передпроектних пропозицій, схвалених органом містобудування та архітектури.

10. Інвентаризаційні дані щодо земельних ділянок, житлового фонду, установ і підприємств обслуговування, інших об'єктів.

11. Паспортні та інші дані про виробничі підприємства, об'єкти комунального господарства, мережі й споруди транспортної та інженерної інфраструктури, гаражі та стоянки транспорту, організацію руху транспорту тощо (залежно від особливостей території).

12. Проекти санітарно-захисних зон підприємств, захисних зон виробничих та інших об'єктів, водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об'єктів.

13. Проекти зон охорони пам'яток історії і культури.

14. Матеріали по курортологічних ресурсах і медичному зонуванню (для курортних районів);

15. Матеріали з оцінки стану навколишнього середовища та санітарно-епідемічного благополуччя населення за даними санітарно-епідеміологічних станцій та анкетними даними підприємств.

При розробленні проекту внесення змін до детального плану залежно від їх змісту обсяг вихідних даних визначається замовником спільно з розробником.

ДОДАТОК В

ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ

Таблиця В.1

Ч.ч.

Показники

Одиниця

виміру

Сучасний стан

І черга

Розраху-нковий

термін

1.

Територія

Територія в межах проекту

га

у тому числі:

1.1

- житлові квартали та мікрорайони

»

з неї:

а) квартали садибної забудови

»

б) квартали багатоквартирної забудови та мікрорайони (з урахуванням гуртожитків)

»

1.2

- ділянки установ і підприємств обслуговування (крім підприємств і установ мікрорайонного значення)

»

1.3

- зелені насадження (крім зелених насаджень мікрорайонного значення)

»

1.4

- вулиці, площі (крім вулиць, доріг мікрорайонного значення) на 1 люд.

»

1.5

- інші території

»

2.

Населення

2.1

Чисельність населення, всього

тис. чол.

у тому числі:

- у садибній забудові

»

- у багатоквартирній забудові

(з урахуванням гуртожитків)

»

2.2

Щільність населення

люд./га

у тому числі:

- у садибній забудові

»

- у багатоквартирній забудові

(з урахуванням гуртожитків)

»

3.

Житловий фонд

3.1

Житловий фонд всього

тис. м2

загальної площі квартир

%

3.2

Розподіл житлового фонду за видами забудови

- садибна (1-3 поверхи)

тис. м2

%

- багатоквартирна, всього

»

із неї:

♦ малоповерхова (1-3 поверхи)

»

♦ середньоповерхова (4-5 поверхів)

»

♦ багатоповерхова (6 поверхів та вище)

»

у тому числі поверхів:

»

6-10

»

11-16

»

17-19

»

20 і вище

»

3.3

Середня поверховість житлової забудови

пов.

3.4

Середня житлова забезпеченість

м2/люд.

у тому числі:

- у садибній забудові

»

- у багатоквартирній забудові (з урахуванням гуртожитків)

»