5.13.8. Поворот дозувального ковша при заливанні металу в ринву повинен здійснюватися з пульта керування відцентрової машини.

На пульті керування відцентрової машини з водяним охолодженням повинні встановлюватися прилади для контролю за температурою охолоджуючої води.

При припиненні або різкому зменшенні подачі охолоджуючої води робота машини повинна бути припинена.

Заливання металу у відцентрову машину проводиться під керівництвом відповідальної особи працівником, що перебуває у спеціально огородженій захисним екраном зоні. Не допускається перебування працівників у небезпечній зоні при заливанні металу в кокіль відцентрової машини й до повного закінчення його кристалізації.

5.13.9. Конструкція відцентрової машини повинна виключати викид рідкого металу з форми.

5.13.10. Металева форма перед заливанням металу повинна бути очищена від масла та прогріта.

5.13.11. Відцентрові машини обладнуються гальмовою системою.

5.13.12. Засипання піску у відцентрові машини та витягання труби повинно бути механізованим. Установка стрижня розтруба в металеву форму та добування каркаса розтруба з форми повинні бути механізованими.

Конструкція кріплення стрижня розтруба повинна виключати можливість зриву його під час роботи відцентрової машини. Знімання каркаса розтруба з форми здійснюється після повного припинення її обертання.

5.13.13. Токопідвідні кабелі повинні мати міцну вогнестійку оболонку й бути захищені від бризок металу, шлаків і механічних ушкоджень.

5.13.14. Стовбурна частина ринви повинна бути закріпленою. Механізми поздовжнього руху ринви та пересування машини обладнуються кінцевими вимикачами.

5.13.15. Наявність вологи в місцях можливого влучення розплавленого металу не дозволяється.

5.13.16. Збирання залишків металу й шлаків із заливального пристрою повинно бути механізованим.

5.13.17. Під час виливки сталевих труб кріплення горловини й заднього запірного стакана повинно бути надійним і виключати можливість їхнього зриву при роботі машини.

5.13.18. Головна й задня частини відцентрових машин захищаються захисними кожухами.

5.13.19. Для виключення викидів металу з кокілю машини необхідно забезпечити дозовану подачу металу.

5.13.20. У щойно збудованих та реконструйованих труболиварних цехах відстань між виступаючими частинами установок напівбезперервного виливання труб повинна бути не менше .

5.13.21. Робочий майданчик установки виливки труб повинен мати теплоізольовану підлогу та облаштовуватися огородженням, яке захищає працівників від бризок металу. На майданчику передбачається не менше двох виходів, розташованих із протилежних сторін.

5.13.22. Пост керування установкою виливки труб повинен бути обладнаний приладами контролю за температурою та витратою охолоджувальної води, а також ключем-биркою. При скороченні подачі води на охолодження кристалізатора процес виливки повинен бути призупинений.

5.13.23. Включення механізму тягнучого стола та швидкість витягування труби повинні встановлюватися технологічними інструкціями, затвердженими уповноваженою особою.

5.13.24. Не дозволяється виливання труби до подачі води в систему охолодження кристалізатора (кокілю). Наявність вологи, спучування та тріщин на робочій поверхні кристалізатора не дозволяється.

5.13.25. Після виготовлення (монтажу) і ремонту кристалізатори (кокілі) підлягають гідравлічному випробуванню на герметичність.

5.13.26. Місця з'єднання робочої втулки зовнішнього кристалізатора з розтрубною частиною повинні бути герметичними.

5.13.27. Вирва, ринва й заливальна чаша перед установкою їх на машину повинні бути просушеними. Установка ринви повинна забезпечувати рівномірне й плавне надходження металу в обертову чашу. При установці й закріпленні ринви не допускається включення механізму обертання чаші й хитання кристалізатора.

5.13.28. Проміжний ківш після наповнення його металом повинен закриватися футерованою кришкою. Поворотний кронштейн повинен обладнуватися пристосуванням для закріплення ковша.

5.13.29. Під час роботи установки не дозволяється перебування працівників під заливними майданчиками.

Установки повинні бути обладнані світлозвуковою сигналізацією.

5.13.30. Процеси готування формувальних і стрижневих сумішей та вихідних матеріалів повинні бути механізованими.

5.13.31. Конструкції конвеєрів живильників, бункерів, дозаторів та інших передатних пристроїв повинні виключати пилоутворення і просипання формувальних і стрижневих матеріалів.

Місця перевантаження матеріалів, що здатні до пилоутворення, повинні закриватися герметичними кожухами, підключеними до витяжної вентиляції.

5.13.32. Стрічкові конвеєри повинні оснащуватися пристроєм для механічного очищення стрічки та барабанів від налиплого матеріалу.

5.13.33. Нижня частина конвеєрів, розташованих над проходами й устаткуванням, повинна бути огороджена суцільним обшиванням, що виключає можливість падіння матеріалів, що просипалися.

5.13.34. Бігуни повинні бути обладнані укриттями з завантажувальними вікнами та місцевим відсмоктувачем.

Під час роботи бігунів не допускається робити ремонт та очищення котків і чаші бігунів, а також відбирати проби суміші.

5.13.35. Млини для розмолу матеріалів, грохоти та змішувачі для готування термореактивних сумішей повинні бути укриті кожухами, обладнаними місцевими відсмоктувачами. Бункери для формувальних матеріалів повинні бути закритими.

5.13.36. Конструкція бункерів повинна виключати можливість зависання формувальних сумішей.

5.13.37. У вугледробильному приміщенні повинно застосовуватися електроустаткування у вибухозахищеному виконанні. Вугледробильне приміщення необхідно систематично очищати від пилу.

5.13.38. Не дозволяється нагромадження вугільного пилу в бункерах дробильного приміщення в кількості, що перевищує добову потребу. Температура пилу не повинна перевищувати 50 град.C.

5.13.39. Вугледробильні приміщення необхідно обладнувати автономною системою вентиляції.

5.13.40. Дезінтегратори повинні бути закритого типу.

5.13.41. Керування системою механізованих сумішоготувальних установок повинно бути централізованим.

5.13.42. Відділення, що готують суміші, необхідно обладнувати системами пиловловлення.

5.13.43. Подача суміші на термореактивних смолах у стрижневу машину та видача готових стрижнів повинні бути механізованими.

5.13.44. Ділянки охолодження стрижнів на термореактивних смолах повинні обладнуватися місцевими відсмоктувачами. Подача в цех стрижнів допускається тільки в холодному стані.

5.13.45. Транспортування труб, стрижнів, формувальних матеріалів до печі, завантаження їх у піч та видача з неї повинні бути механізованими.

5.13.46. Піднімальні двері сушильних камер повинні обладнуватися пристроями, що попереджають їхнє падіння.

5.13.47. Переміщення труб на ділянках обробки, їх обрізка, обрубка й очищення повинні бути механізованими.

5.13.48. Обрізні верстати повинні обладнуватися піднімальними й обертовими роликами для підтримки труби. Збирання обрізків від обрізних верстатів повинно бути механізованим.

5.13.49. Місця очищення труб абразивним інструментом обладнуються пристроями для відсмоктування й уловлювання пилу.

5.13.50. Процеси нанесення покриттів з порошкових полімерних матеріалів на труби повинні здійснюватися відповідно до вимог технологічної інструкції, затвердженої уповноваженою особою, та з урахуванням вимог пожежної безпеки.

5.13.51. Склади матеріалів для готування антикорозійного покриття труб повинні обладнуватися засобами механізації.

5.13.52. Технічні пристрої для готування антикорозійного розчину, розташовані в приміщеннях антикорозійного покриття труб і місцях зберігання вибухонебезпечних матеріалів, повинні відповідати вимогам пожежовибухобезпеки.

5.13.53. Приміщення відділень антикорозійних покриттів труб, ділянок фарбоприготування та майданчики зовнішнього й внутрішнього покриття труб повинні оснащуватися засобами пожежогасіння відповідно до проекту.

5.13.54. Завантаження сухого технічного мийного засобу (ТМЗ) у бункер дозатора повинно здійснюватися при включеному місцевому відсмоктувачі.

5.13.55. На виході з камери струминного знежирення повинні встановлюватися огороджувальні плити з ущільнювальними щітками.

5.13.56. Завантаження й видача труб з камер знежирення та промивання повинні здійснюватися при включених місцевих відсмоктувачах.

5.13.57. Струминна камера сталеструминної машини повинна бути обладнана пристосуваннями для її герметичного закриття під час роботи.

5.13.58. Окалиноочистка зовнішньої й внутрішньої поверхонь труб при несправній або виключеній вентиляції не дозволяється.

5.13.59. Транспортування пінопластових кришок, а також закривання ними торців труб і їх відкривання повинні бути механізованими.

5.13.60. Настроювання й обслуговування екструдерних агрегатів у момент заправлення плівки на напрямний і натискний ролики, розрізання суцільного поліетиленового покриття між трубами, очищення натискного ролика наждаковим папером та обприскування його силіконовою рідиною, а також демонтаж шнеків для їхнього механічного очищення повинні здійснюватися із застосуванням відповідних пристосувань.

5.13.61. Ділянки охолодження труб після покриття й ремонтні стенди, щіткові машини для очищення кінців і торців труб від поліетиленового покриття повинні бути обладнані місцевими відсмоктувачами.

5.13.62. Контроль товщини й суцільності ізольованої поверхні труб повинен бути механізованим.

5.13.63. Не допускається використання кам'яновугільних смол і лаків для покриття труб.

5.14. Обробка труб

5.14.1. Будова і робота шлеперних ланцюгів холодильників повинні виключати можливість перекосу труб на холодильниках та одночасного влучення двох труб в одну ланку шлепера.

5.14.2. Конструкція викидача повинна виключати викид труби з перекосом на стіл холодильника.

5.14.3. Кінцевий передатний рольганг холодильників повинен мати буферний пристрій, а також автоматичний викидач.

5.14.4. Очищення труб від окалини повинно бути механізованим.

5.14.5. Просування труб біля щілинного горна, подача труб у щілинне горно, видача їх, а також змащення кінців труб перед їхнім висадженням повинні бути механізованими.

5.14.6. Щілинні горна для підігріву кінців труб повинні бути оснащені витяжними пристроями.

5.14.7. При двосторонньому висадженні кінців труб кантування їх на стелажах перед нагрівальним горном повинно бути механізованим.

5.14.8. Подання труб у кувальну машину повинно бути механізованим. Кувальні машини повинні обладнуватися захисними екранами.

5.14.9. Біля пресів і кувальних машин передбачаються кармани для прийому висаджених труб. Перекриття зазначених карманів повинно бути механізованим.

5.14.10. Кантування труб у термічних печах повинно бути механізованим.

5.14.11. Стелажі відпалювальних печей повинні обладнуватися шлеперними пристроями.

5.14.12. Транспортування труб від холодильників до правильних машин і пресів, а також подання їх у машини, кантування та збирання повинні бути механізованими.

5.14.13. Швидкісні правильні машини повинні мати ринву, що закривається, на довжину труби. Ринва оснащується електроблокуванням, що виключає роботу правильної машини при його відкритті.

5.14.14. Правильні машини повинні обладнуватися установками гідравлічного змиву окалини й місцевими відсмоктувачами.

5.14.15. Проміжки між індивідуальними приводними роликами повинні мати огородження з обох боків.

5.14.16. Керування натискними пристроями правильних машин повинно бути механізованим.

5.14.17. Застосування прокладок у вигляді клинів або колодок для кріплення вкладишів у правильному пресі не дозволяється.

5.14.18. Ексцентрикові преси по обрубанню рубчиків повинні бути обладнані запобіжними щитами.

Під час роботи преса проходи між вхідними й вихідними рольгангами закриваються щитами та поручнями, обладнуються пристосуваннями, що не допускають їхнього відкривання.

5.14.19. Операція зміни вкладишів у штемпельних пресах повинна бути механізованою.

5.14.20. Подача трубних заготовок до трубообрізних верстатів, подання труб у верстати, видача та збирання труб повинні бути механізованими.

5.14.21. При обрізці кінців довжиною і більше обрізні верстати обладнуються підтримуючими та центруючими пристроями на вихідній стороні.

5.14.22. При обрізці труб із забитими кінцями на верстатах попереду супорта повинна установлюватися запобіжна ринва.

5.14.23. Похилі стелажі обладнуються затримуючим і дозуючим пристроями.

5.14.24. При продувці труб повинна бути забезпечена витяжна вентиляція й механізоване збирання окалини.

Верстати для ремонту труб з абразивними колами обладнуються місцевими відсмоктувачами й захисними екранами.

5.14.25. Процеси обробки абразивним інструментом повинні відповідати вимогам технологічної інструкції, затвердженої уповноваженою особою. Ручне збирання пилу під устаткуванням допускається робити тільки після повної зупинки устаткування.

5.14.26. Стелажі (столи) для огляду труб обладнуються пристроями, що виключають розкочування труб при їхньому укладанні й огляді, і повинні мати ролики для кантування.

Ширина стелажів повинна бути не менш 2/3 довжини труб, що укладають на них.

5.14.27. Обрізні верстати типу "Радіак" повинні мати огородження зверху й з боків, а також бути обладнані місцевими відсмоктувачами.

5.14.28. Установки плазмового різання обладнуються місцевими відсмоктувачами й захисними екранами.

5.14.29. Керування процесами плазмового різання й джерелами їхнього живлення повинно бути дистанційним.

5.14.30. Плазмові головки не повинні мати відкритих частин, що проводять струм.

5.14.31. Установки з водоохолоджувальними головками повинні бути обладнані блокувальними пристроями, що автоматично відключають електроживлення при припиненні подачі охолодженої води.