Матеріал “ІЗОПЕН” залежно від призначення виготовляють у вигляді виробів – плит, фасонних виробів (півциліндрів чи сегментів) або заливним (відвантажують у вигляді комплекту двох компонентів (компонент 1 і компонент 2), які змішують безпосередньо перед застосуванням).

Матеріал у вигляді виробів використовують для теплової ізоляції елементів будівельних конструкцій як середній шар конструкцій стін та покрівель, а також для ізоляції холодильних та морозильних камер, трубопроводів водопостачання.

Заливний матеріал використовують для теплоізоляції будівельних конструкцій, ущільнення та герметизації швів будівельних конструкцій, деформація, яких становить не більше 5%, з метою захисту їх від впливу вологи або як легкий заповнювач в засобах судноплавства.

Матеріал при експлуатації не контактує безпосередньо з зовнішнім середовищем.

Температурний інтервал використання матеріалу від мінус 60 оС до 100 оС.

У проекті технічних умов наведено технічні вимоги до матеріалу, геометричні розміри та форми плит, фасонних виробів, характеристики складових компонентів та суміші заливного матеріалу, фізико-технічні показники для кожного виду матеріалу, сировинні матеріали, які використовують для його виготовлення, вимоги безпеки та охорони довкілля, правила приймання, методи контролювання, транспортування та зберігання, вказівки щодо застосування, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України, Державним департаментом пожежної безпеки МНС України. Науково-технічну експертизу проведено Науково-дослідним інститутом будівельного виробництва і надано позитивний висновок.

ТУ У В.2.7-24.6-32827363-01:2006 “Пластифікуючі добавки для бетонів і розчинів групи KEMAMENT”, розроблені ТОВ “Сіколорс”, м. Київ;

Ці технічні умови поширюються на пластифікатори групи КЕМАМЕNТ, призначені для застосування як пластифікуючі або водоредукуючі добавки для бетонів і розчинів.

Добавки групи КЕМАМЕNТ є високоактивними універсальними пластифікаторами для бетонів і розчинів.

У технічних умовах враховано вимоги ДСТУ Б В.2.7-65-97, ДСТУ Б В.2.7-69-98 (ГОСТ 30459-96);

Добавки групи КЕМАМЕNТ поділяють на види:

- КЕМАМЕТN L 10 та КЕМАМЕNТ L 20 - хімічна добавка, cуперпластифікатор для бетонів і розчинів на основі сульфатонітрованих поліконденсаційних продуктів меламіну;

- КЕМАМЕNТ HIPER – полімерний гіперпластифікатор - добавка для SCC бетонів (Self-Comacting Concrete);

- КЕМАМЕNТ HIPER P – полімерний гіперпластифікатор - добавка для SCC бетонів (Self-Comacting Concrete), яка використовується при бетуванні в умовах низьких температур;

- КЕМАМЕNТ - FM - суперпластифікатор для якісних бетонів з високими початковими і кінцевими міцностями;

- КЕМАМЕNТ BV - пластифікатор з ефектом затримки початку тужавлення свіжої бетонної суміші.

Всі добавки групи КЕМАМЕNТ не вміщують хлору.

Застосування добавок КЕМАМЕNТ дає можливість підвищити однорідність і легкість укладання бетону, еластичність бетонної суміші, показники ранньої і кінцевої міцності, водонепроникність, стійкість до агресивних середовищ, адгезію до арматури, сприяє підвищенню довговічності бетону, зменшує усадку бетону.

У проекті технічних умов наведено технічні вимоги до добавок, безпеки та охорони навколишнього середовища, правила приймання, методи контролю, транспортування і зберігання, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічну експертизу проведено Науково-дослідним інститутом будівельного виробництва і надано позитивний висновок.

Подані проекти технічних умов пройшли у встановленому порядку науково-технічну експертизу за дорученням Мінбуду України, розглянуті на засіданні секції з питань технічного регулювання в будівництві (протокол № 2 від 22 березня 2006 р.) і, за позитивними висновками, запропоновані до погодження президією науково-технічної ради Мінбуду України.

Начальник Управління технічного

регулювання в будівництві

Д. Барзилович