IV. Правила проведення робіт

1. Виконання робіт, зв'язаних з прокладанням, ремонтом і переустроєм підземних споруд, будівництвом і ремонтом будинків і шляхів, проведенням благоустрою і озелененням територій, бурінням свердловин, дозволяється тільки по ордерах спеціального відділу по благоустрою м. Києва, які видаються на основі проектів, погоджених з інженерним управлінням ГоловАПУ.

Порядок виконання робіт встановлюється спеціальним відділом по благоустрою м. Києва.

Ордери видаються тільки особам керівного і інженерно-технічного складу (начальник дільниці, старший виконроб, виконроб, майстер), допущеним до виробництва будівельних робіт.

2. За самовільне розриття, яке проводиться без ордера спеціального відділу по благоустрою, керівник організації несе відповідальність нарівні з безпосереднім виконавцем робіт.

Впровадження робіт по прострочених ордерах вважається як самовільне розриття.

В усіх випадках самовільних робіт спеціальний відділ по благоустрою зобов'язаний прийняти найсуворіші адміністративні заходи.

Якщо буде встановлено, що організація проводить самовільні розриття систематично, питання про керівників таких організацій спеціальний відділ по благоустрою виносить на розгляд виконкому міської Ради.

3. Ордери на виконання робіт, пов'язаних з будівництвом будинків, видаються генеральному підрядчику на весь комплекс робіт в межах будівельного майданчика або кварталу на нових масивах.

За межами будівельного майданчика або кварталу на нових масивах підключення і прокладання всіх підземних комунікацій проводяться по окремих ордерах спеціального відділу по благоустрою.

4. Для одержання ордера на проведення земляних робіт необхідно представити в спеціальний відділ по благоустрою таку документацію:

4.1. Техно-робочий проект або робочі креслення, погоджені з інженерним управлінням ГоловАПУ, графіки робіт на об'єкті зі строками виконання більше 10 днів і на основних транспортних магістралях.

4.2. Заявку за підписом керівника підрядної організації з вказівкою відповідальної особи за роботи (форма N 1).

4.3. Копію наказу замовника за підписом керівника організації про призначення відповідальної особи за технічний нагляд за об'єктом.

4.4. Гарантію за підписом керівника і головного бухгалтера організації про наявність матеріалів, робочої сили, механізмів, автотранспорту, необхідної кількості щитів для огородження, перехідних містків, попереджаючих засобів безпеки (червоні ліхтарі, шляхові знаки (ГОСТ 10807-78)).

4.5. Погодження на ордері управління експлуатації автомобільних шляхів м. Києва "Київупршлях" по всіх розриттях, які проводяться на площах і вулицях міста, в межах червоних ліній, незалежно від наявності на них шляхового покриття.

В разі незгодження управління експлуатації автошляхів "Київупршлях" зобов'язане написати на ордері причини, по яких не погоджується ордер.

4.6. Акт районного шляхового лінійного управління, якщо роботи проводяться в межах червоних ліній вулиць, або акт іншої організації про передачу їй території під розриття (форма N 2).

4.7. Гарантію на поновлення шляхового покриття (форма N 5).

4.8. Погодження управління Державтоінспекції УВС м. Києва.

5. При розритті будівельною організацією траншей для прокладання або переустрою підземних комунікацій із залученням субпідрядної спеціалізованої монтажної організації ордер оформляється при наявності спільного графіка на виконання як земляних, так і монтажних робіт.

6. Для одержання дозволу на проведення підготовчих і основних робіт по будівництву споруд (жилі будинки, школи, дитячі садки, лікувальні, культурно-побутові та ін.) необхідно представити дозвіл управління Державного архітектурно-будівельного контролю ГоловАПУ (ДАБКа).

7. З метою прискорення робіт, зв'язаних з розширенням проїздів, ордер видається з розрахунком роботи в дві-три зміни.

Строки закінчення робіт, встановлені ордером, обов'язкові для виконання.

В разі порушення строку виконання робіт ордер продовжується спеціальним відділом по благоустрою і управлінням експлуатації автошляхів "Київупршлях" з візою Державтоінспекції УВС м. Києва, після перевірки стану робіт на об'єкті і причин їх затримки винні притягаються до адміністративної відповідальності.

8. Відбудова покриття повинна початися не пізніше 3 днів після завершення робіт (для організацій, які відбудовують покриття своїми силами) і закінчитися в строки, передбачені ордером спеціального відділу.

9. Організація, яка виконувала роботи і не має в своєму складі дорожньо-будівельної дільниці, повинна не пізніше 2 днів після закінчення робіт передати по акту (форма N 3) місце розриття тій організації, яка гарантувала відбудову покриття.

В акті (форма N 3) вказуються розмір робіт, строки відновлення покриття, а також кількість вивезеного асфальтобетону в місця складування згідно з рішенням міськвиконкому від 2 квітня 1979 р. N 422.

Акт передається організацією, яка проводила розриття, спеціальному відділу по благоустрою і управлінню експлуатації автошляхів "Київупршлях".

До поновлення шляхового покриття місця розриття повинні бути на одному рівні з полотном шляху.

10. В зимовий період передача місць розриття по акту (форма N 3) проводиться при умові забезпечення будівельною організацією:

10.1. Повного очищення місця розриття від снігу і льоду та створення умов для виконання розміру робіт по поновленню шляхового покриття.

10.2. Гарантії на оплату тимчасового поновлення шляхового покриття в зимових умовах і повторного його поновлення, якщо в цьому виникне необхідність.

10.3. Повного вивезення старого асфальтобетону в місця складування згідно з рішенням міськвиконкому від 2 квітня 1979 р. N 422.

11. Поновлені ділянки покриття здаються районному шляховому експлуатаційно-лінійному управлінню по акту (форма N 4) з послідовною його передачею спеціальному відділу по благоустрою і управлінню експлуатації автошляхів "Київупршлях".

12. Поновлення шляхових покриттів повинно викопуватися цілорічно (незалежно від пори року) в строки, обумовлені ордером спеціального відділу по благоустрою, з врахуванням вимог п. 5 ч. III.

Поперечні розриття на проїжджих частинах вулиць повинні поновлюватися негайно з виконанням Правил по ущільненню грунту і застосуванню пісного бетону 30 - .

13. Поновленню підлягає розриття смуги прокладання підземних комунікацій. У разі порушення асфальтобетонного покриття проїжджої частини вулиці і тротуарів при роботі механізмами або складуванні будівельних матеріалів поза межею смуги інженерних комунікацій організація, яка проводить роботи, зобов'язана відбудувати асфальтобетонне покриття проїжджої частини і тротуарів в межах всієї монтажної зони і здати районному шляховому експлуатаційно-лінійному управлінню по акту (форма N 4).

14. Спеціальний відділ по благоустрою повинен стежити за своєчасним виконанням робіт і відновленням покриття і не видавати забудовнику нових ордерів, якщо він не представив спеціальному відділу по благоустрою і управлінню експлуатації автошляхів "Київупршлях" акти по формі N 4 або формі N 3 про здачу попередніх об'єктів і довідки інженерного управління ГоловАПУ з прийняттям контрольно-геодезичної зйомки.

Ці заходи не виключають прийняття спеціальним відділом по благоустрою адміністративних заходів до відповідальних осіб за виконання робіт і керівників організацій.

15. Для одержання ордера на прокладання підземних комунікацій під магістральними вулицями закритим способом необхідно представити в спеціальний відділ по благоустрою проект організації робіт і поперечний профіль магістралі з вказівкою положення існуючих і проектних підземних комунікацій.

16. При аваріях, ліквідація яких пов'язана з розриттям, попередній дозвіл дається районними спеціальними відділами по телефону з подальшим оформленням аварійного ордера протягом 1 дня.

Строки закінчення робіт по аварійному ордеру - 3 доби з розрахунком, що роботи проводяться обов'язково в три зміни (цілодобово).

При видачі аварійного ордера спеціальний відділ по благоустрою терміново сповіщає по телефону відповідне районне шляхове експлуатаційно-лінійне управління з вказівкою строку закінчення робіт згідно з ордером.

Якщо роботи по аварійному ордеру неможливо закінчити протягом 3 днів, спеціальний відділ по благоустрою зобов'язаний затребувати від організації, яка усуває аварію, одержання на загальній підставі звичайного ордера замість аварійного.

17. Прибирання і очищення місць роботи проводити одночасно з основними роботами по ліквідації аварій і закінчувати не пізніше 12 годин після завершення робіт.

Забороняється в зимовий час проводити відкачування води на проїжджу частину вулиці. Організація, яка ліквідує аварію, повинна проводити сколювання льоду, що утворився в результаті аварії, і його вивезення.

18. Після ліквідації аварії місце розриття здається організацією, яка проводила розриття, районному шляховому експлуатаційно-лінійному управлінню і акти про прийняття місць розриття під відновлення покриття (корінець ордера) передаються в спеціальний відділ по благоустрою.

Строк закриття аварійного ордера - 3 дні з моменту закінчення робіт.

Відповідальність за своєчасну здачу контрольних корінців несе в установленому порядку керівник служби, яка ліквідувала аварію.

V. Порядок проведення робіт

1. До початку робіт виконавець повинен мати акти виробничо-технічного бюро ГоловАПУ:

1.1. Про винесення червоних ліній вулиць.

1.2. Про винесення в натуру будівельної мережі, до якої додається прив'язка трас, що будуються. Геодезичні роботи по замовленню забудовника.

1.3. Про винесення в натуру траси в тому випадку, якщо в проекті є координати трас.

Примітка. Акт про виконання геодезичних робіт по винесенню в натуру не потрібний, якщо в погодженому з інженерним управлінням ГоловАПУ проекті є прив'язки від існуючих будинків і споруд.

2. З метою уникнення пошкоджень підземного господарства будівельні організації перед початком робіт зобов'язані уточнити наявність в місцях розрить підземних комунікацій і погодити свою роботу з відповідними службами, які ведуть експлуатацію цих мереж.

3. Виконавець робіт зобов'язаний:

3.1. Встановити на траншеї з обох боків щитове огородження, перехідні містки, дорожні знаки, нічне освітлення (якщо роботи проводяться на проїжджих частинах).

3.2. Завозити матеріали на місце проведення робіт не раніш як за добу до початку виконання робіт. Складування матеріалів проводити в межах огородження.

3.3. Брущатку, борт, асфальтобетон, щебінку, грандвідсів складувати окремо, не змішувати їх з грунтом і зберігати до закінчення робіт в межах захищення з метою їх повторного використання, не завалюючи проїзди і проходи.

Знятий асфальтобетон вивозити протягом 24 годин після початку роботи в місця складування згідно з рішенням міськвиконкому під 2 квітня 1979 р. N 422.

Виконувати технічні умови на асфальтобетон, вирубаний при розритті вулиць, передбачені формою N 2.

3.4. При розритті вулиць з твердим шляховим покриттям (асфальтобетон, цементобетон, брущатка та ін.) роботи виконуються згідно з БНіП.

Передбачати засипання траншей місцевим грунтом оптимальної вологості з врахуванням гідрологічних умов з механічним ущільненням шаром 20 - .

3.5. Закріпити підземні комунікації, виявлені при розритті котлована або траншей, згідно з вказівками представників мереж по встановлених Правилах.

3.6. Не завалювати грунтом і матеріалами інженерні мережі, зелені насадження, люки, колодязі підземних комунікацій і проїзди до них, а також вуличні лотки для стоку води.

3.7. Прибирання і очищення місць робіт проводити одночасно з основними роботами і завершувати не пізніше 12 годин після закінчення робіт.

3.8. Тимчасове огородження, встановлене в місцях розриття, знімається організацією, яка проводила роботи, тільки після відновлення шляхового покриття, яке гарантує безпечний рух транспорту і пішоходів.

4. При розриттях, які потребують закриття проїздів, повинна бути складена схема організації руху з розстановкою шляхових знаків (ГОСТ 10807-78) і вказані стрілками напрями об'їздів.

5. Якщо при розритті виявлені підземні комунікації, не вказані в проектах, виконавець робіт зобов'язаний негайно сповістити експлуатаційну організацію, проектну організацію і інженерне управління ГоловАПУ.

6. Експлуатаційні організації зобов'язані за викликом виконання робіт висилати свого представника на місце проведення робіт. В разі неявки відповідальність за наслідки несе також організація, представник якої не з'явився на виклик.

7. Відповідальність за пошкодження підземних комунікацій, споруд, вказаних в проектах, і зелених насаджень несуть виконавці робіт.

8. У разі виявлення в зоні будівництва геодезичних знаків виконавець робіт повинен нести повну відповідальність за їх збереження.

9. Засипання траншей після виконання робіт повинно проводитися з обов'язковим виконанням таких правил:

9.1. Засипання повинне проводитися з поступовим розбиранням кріплення.

9.2. Передбачити засипання траншей місцевим грунтом оптимальної вологості з урахуванням гідрологічних умов з механічним ущільненням шаром 20 - .

9.3. При засипанні траншей грунтом коефіцієнт ущільнення грунту повинен бути не менше 0,98.

9.4. Засипання траншей повинне проводитися після огляду схованих робіт і складання акта з участю представника ШЕУ району.

Поновлення покриття проводиться після подання будівельною організацією висновку про ступінь ущільнення грунту. Коефіцієнт ущільнення повинен бути не менше 0,98.

10. При розритті вулиць з грунтовим проїздом організація, яка проводила розриття, зобов'язана відновити грунтове покриття з забезпеченням його дальшої експлуатації.

11. Роботи по ремонту трамвайної колії проводяться цілодобово.