–закручувати наливну пробку слiд до вiдказу;

–забороняється поблизу вiдкритого вогню наливати чи виливати пальне та розбирати паяльну лампу;

–забороняється одночасно розпалювати паяльну лампу та наливати пальне крiзь нiпель пальника. Знiмати пальник можна лише пiсля того, як буде спущено стиснене повiтря;

–не дозволяється спускати стиснене повiтря через наливний отвiр лампи. Полум'я необхiдно гасити запiрним вентилем;

–забороняється вивертати заливну пробку на запаленiй лампi;

–при виявленнi несправностей (пiдтiкання пального, просочування газу крiзь рiзьбу пальника, деформацiя резервуара i т. iн.) необхiдно негайно припинити роботу з цiєю лампою;

–забороняється пiдiгрiвати резервуар паяльної лампи;

–забороняється наливати в паяльну лампу етилований бензин;

–забороняється передавати запалену паяльну лампу iз рук в руки.

14.3. Роботи з газовим пальником

14.3.1. До монтажних робiт з використанням газу (газових балонiв) допускаються особи, якi пройшли курс технiчного навчання та перевiрку знань правил технiки безпеки згiдно з "Правилами безпеки в газовому господарствi".

14.3.2. Для роботи повиннi використовуватись справнi газовi пальники, якi забезпечують рiвне горiння синiм полум'ям без червоних чи жовтих вiдтiнкiв та повне згорання пального без перебоїв та кiптяви.

14.3.З. При приєднаннi чи вiд'єднаннi шланга вiд газового балона вентилi на шланзi i пальнику треба закрити. З'єднання шланга з балоном мiсткiстю в один лiтр повинно здiйснюватися накручуванням балона на шланг. Балон слiд тримати клапанною втулкою догори, обертаючи його за дно. Мiсця з'єднання повиннi бути ущiльненi гумовими шайбами, що перешкоджають витоку газу.

14.3.4. З'єднання пальника з балонами бiльшої мiсткостi повинне здiйснюватися через редуктор, який регулює тиск газу. Тиск газу, що подається в пальник, не повинен перевищувати 16 кг/см2.

14.3.5. Балони з пропаном чи газовою сумiшшю пропан-бутану повиннi розташовуватись на поверхнi грунту на вiдстанi О,5 – 1 м вiд горловини колодязя так, щоб на них не попадали сонячнi променi. Вносити балони в кабельнi колодязi забороняється.

14.3.6. Пiд час вiдбору газу:

–балони повиннi знаходитись тiльки в вертикальному положеннi;

–балони повиннi бути закрiпленi огороженням вiд можливого падiння .

14.3.7. Щiлiсть мiсць з'єднання шланга з балоном та газовим пальником слiд перевiряти за допомогою мильної води. Перевiряти щiлiсть з'єднання з використанням вiдкритого вогню забороняється.

14.3.8. Забороняється працювати при наявностi хоча б незначних витокiв газу.

14.3.9. Забороняється пiд час роботи залишати без нагляду запалений пальник.

14.3.10. По закiнченнi робiт слiд спочатку закрити вентиль, який знаходиться на шланзi (балонi). Вентиль на пальнику закривають тiльки пiсля припинення горiння пальника. Пiсля вiд'єднання балона вiд шланга, на балон повинен бути накручений ковпак. Балони з газом повиннi знаходитись у спецiально обладнаних для зберiгання мiсцях, недоступних для стороннiх людей.

14.4. Спаювання кабелiв у свинцевiй оболонцi

14.4.1. При роботах у кабельному колодязi необхiдно дотримуватись правил безпеки, викладених у п.п. 12.1 – 12.6.

14.4.2. Колодязi та котловани, в яких виконується спаювання кабелiв, необхiдно огороджувати, як це визначено в п. 10.7.8. Якщо в колодязi є вода, снiг чи iнiй, то їх необхiдно видалити до початку робiт.

14.4.3. Прошпарочну масу треба розiгрiвати у металевому чайнику з кришкою або вiдрi з носиком та кришкою.

Розiгрiвання маси проводиться на поверхнi землi не ближче 2 м вiд люка колодязя .

Розiгрiвання прошпарочної маси проводиться з використанням брезентових рукавиць та захисних окулярiв.

14.4.4. Перемiшувати прошпарочну масу слiд тiльки металевою ложкою.

Эабороняється перемiшувати масу дерев'яною палицею, бо швидке випарювання вологи з цiєї палицi спричиняє розбризкування маси.

14.4.5. Температуру прошпарочної маси необхiдно визначати технiчним термометром з шкалою до 250 град.С.

Не дозволяється перегрiвання маси вище температури, встановленної для неї технiчними умовами виконання робiт чи iнструкцiями.

Масу, що загорiлася, необхiдно гасити пiском чи брезентом. Гасити водою забороняється.

14.4.6. Прошпарка паперових гiльз, ниток i т.iн. здiйснюється в майстернi.

14.4.7. Чайник з гарячою прошпарочною масою необхiдно опускати в колодязь у вiдрi.

Можна брати чайник тiльки пiсля того, як вiдро буде опущене на дно колодязя.

Забороняється передавати чайник з розiгрiтою прошпарочною масою з рук в руки.

14.4.8. При прошпарцi кiнцiв кабелю пiд ними встановлюються коритця для збирання прошпарочної маси. Коритця можуть бути встановленi на спецiальних пiдставках пiд кiнцями кабелю чи пiдв'язанi до них дротяними хомутами.

14.4.9. При прошпарцi кiнцiв кабелю, а також при монтажi свинцевої муфти повинен безперервно працювати вентилятор.

Усi вiльнi канали повиннi бути закритi пробками, а канали з кабелем заткненi смоляним клоччям та замазанi технiчною замазкою.

По закiнченню робiт в колодязях необхiдно перевiрити чи всi канали надiйно заткненi.

14.4.10. Запалену паяльну лампу дозволяється подавати в колодязь в паяльному вiдрi тiльки пiсля ретельної вентиляцiї колодязя. Перед цим необхiдно перевiрити за допомогою газоiндикатора наявнiсть чи вiдсутнiсть вибухового газу.

14.4.11. Заливочну масу слiд розiгрiвати подiбно до розiгрiвання прошпарочної маси, дотримуючись правил безпеки, викладених у п.п. 14.1.3 – 14.1.5.

Якщо розiгрiвається маса для заливки кiлькох великих муфт, чи пупiновських ящикiв, то необхiдно пристосовувати спецiальнi пересувнi котли з подвiйними стiнками.

14.4.12. Щоб запобiгти розбризкуванню гарячої заливочної маси, корпуси пупiновських ящикiв, чавунних муфт i т.iн., якi пiдлягають заливанню, а також коритця для збору заливочної маси, повиннi бути заздалегiдь висушенi.

14.4.13. Для запобiгання простудних захворювань при роботах, якi виконуються в котлованах або колодязях, виконавцям робiт необхiдно користуватися повстяними, сукняними пiдстилками або складними стiльцями.

14.5. Зварювання кабелiв у пластмасовiй оболонцi

14.5.1. При виконаннi в кабельному колодязi робiт по зварюванню кабелiв в пластмасовiй оболонцi необхiдно дотримуватися правил безпеки, викладених у п.п. 12.1 – 12.6.

14.5.2. При зварюваннi пластмасових оболонок кабелю необхiдно забезпечити вiдсос шкiдливих газiв безпосередньо у мiсцi зварювання за допомогою вентилятора чи електропилососа. Для улаштування мiсцевого вiдсосу необхiдно застосувати пристрiй, креслення якого поданi у додатку 14.

14.5.3. Вентилятор (пилосос) для вiдсосу шкiдливих газiв повинен вмикатися до початку зварювання i вимикатися не ранiше 5 хв. пiсля закiнчення зварювання.

14.5.4. Пiд час зварювання кабелiв у пластмасовiй оболонцi через кожнi 30 хв. слiд робити перерву для вентиляцiї колодязя впродовж 15-20 хв.

14.5.5. При неможливостi забезпечити потрiбний обмiн повiтря працiвники повиннi виконувати зварювання пластмасових оболонок у шланговому протигазi з подаванням по шлангу чистого повiтря.

14.6. Робота з пiстолетом для зварювання кабелiв у пластмасовiй оболонцi

14.6.1. Електроживлення зварювального пiстолета необхiдно здiйснювати вiд електромережi напругою 42 В.

14.6.2. Приєднання електрозварювального пiстолета до понижуючого трансформатора повинно здiйснюватися шланговим проводом iз штепсельною вилкою. Корпус трансформатора i один iз виводiв вторинної обмотки необхiдно заземлити. Понижуючий трансформатор повинен знаходитись зовнi кабельного колодязя.

14.6.3. Для охолодження пiстолет необхiдно вимикати через годину безперервної роботи, при цьому спочатку необхiдно вимкнути електроживлення, а потiм подачу стиснутого повiтря. Охолоджувати обойму пiстолета снiгом або водою забороняється.

14.6.4. Для подачi повiтря в пiстолет використовують компресори, пилососи або балони iз стисненим повiтрям.

Для зварювання кабелiв з полiетиленовими оболонками використовується азот в балонах .

14.6.5. При використаннi балонiв iз стиснутим повiтрям чи азотом необхiдно дотримуватись застережливих заходiв, викладених у розд. 25.

14.6.6. При роботi з вiдкритим полум'ям ємностi з легкозаймистою рiдиною ( бензин, ацетон) повиннi знаходитись зовнi колодязя.

14.7. Монтаж та вимiрювання оптичного кабелю

14.7.1. При будiвництвi лiнiйно-кабельних споруд з оптичничним кабелем загальнi вимоги безпеки доповнюються вимогами, якi обумовленi особливостями оптичного кабелю.

14.7.2. Вiдходи оптичного волокна пiсля монтажних робiт необхiдно збирати в окремий ящик, а пiсля закiнчення робiт звiльняти ящик в окремо вiдведеному мiсцi.

14.7.3. Слiд уникати попадання залишкiв оптичного волокна на одяг.8 Роботу з оптичним волокном необхiдно виконувати у пластиковому фартусi.

14.7.4. Монтажний стiл та пiдлогу у монтажно-вимiрювальному автомобiлi пiсля закiнчення робiт необхiдно обробити пилососом, а потiм протерти вологою тканиною, користуючись грубими гумовими рукавицями.

14.7.5. При роботi з приладом для зварювання оптичних волокон необхiдно усi пiд'єднання та вiд'єднання, що вимагають розриву електричного ланцюга або з'єднання з високовольтними ланцюгами приладу, виконувати пiсля зняття напруги. Прилад повинен бути заземлений.

14.7.6. При налагоджувальних роботах необхiдно пам'ятати, що трансформатор, високовольтнi провiдники, електроди у режимi зварювання знаходяться пiд високою напругою.

14.7.7. Забороняється експлуатацiя зварювального приладу iз знятим захисним кожухом блоку електродiв.

14.7.8. Дiльницi з волоконно-оптичним обладнанням потенцiйно небезпечнi для зору, тому повиннi бути оснащенi застережними написами.

14.7.9. При роботi з волоконно-оптичним обладнанням, яке знаходиться без кожуха, необхiдно витримувати безпечну вiдстань 25 см вiд джерела випромiнювання.

14.7.10. Обстежувати торець оптичного волокна за допомогою збiльшувальних приладiв (мiкроскопа або збiльшувального скла) при ввiмкнутих оптичних передавальних приладах забороняється.

14.7.11. При монтажних та вимiрювальних роботах треба не допускати прямого попадання в очi випромiнювання з оптичного тестера (або iншого приладу) або безпосередньо з оптичного волокна, приєднаного до джерела випромiнювання.

14.7.12. Розiгрiвання та заливання гiдрофобним заповнювачем муфт необхiдно проводити у спецодязi, брезентових рукавицях та захисних окулярах, використовуючи для заповнювача металевий посуд з кришкою, пристроєм зливу та ручками для перенесення.

14.8. Зрощення кабелiв у пластмасовiй оболонцi iз застосуванням клеючих сполук

14.8.1. Клеючi сполуки на основi епоксидних смол допускається застосовувати при виконаннi монтажних робiт на вiдкритому повiтрi чи в гарно вентильованих примiщеннях. Робоче мiсце на вiдкритому повiтрi повинно знаходитись з навiтряного боку.

14.8.2. Готувати клеючу сполуку треба в лабораторiї, яка має вытяжну шафу, пiдвiд води та джерело нагрiвання.

14.8.3. 3берiгати клеючi сполуки слiд в герметично закритому посудi поставщика в прохолодному i темному мiсцi.

14.8.4. При роботi з клеючими сполуками слiд уникати попадання їх на шкiру чи в органи дихання.

14.8.5. Працювати з епоксидними смолами та матерiалами на їх основi слiд в бавовняних халатах, для захисту рук пiд час роботи необхiдно користуватися гумовими рукавицями чи змазувати руки захисною пастою.

14.8.6. Пiсля закiнчення робiт з клеючими сполуками неебхiдно ретельно вимити руки та обличчя водою з милом.

14.8.7. Мiсця забруднення рук сполуками епоксидного клею необхiдно протерти ватним тампоном, змоченим ацетоном, пiсля чого руки вимити водою з милом. Пiсля миття шкiру слiд висушити паперовим рушником одноразового користування, а потiм змастити її м'якою жирною маззю на основi ланолiна, вазелiна чи касторового масла.

14.8.8. При попаданнi смоли в очi треба негайно промити їх значною кiлькiстю води, а потiм, щойно приготованим фiзiологiчним розчином (водний 1-процентний розчин повареної солi) за допомогою ватного тампона. Пiсля цього потерпiлий обов'язково повинен звернутися до лiкаря.

14.8.9. При рiзних подразненнях шкiри, при поганому самопочуттi пiд час i пiсля роботи, а також у випадку появи набряклостi вiк очей необхiдно звернутись до лiкаря.

14.8.10. До роботи з епоксидними смолами допускаються працiвники, якi пройшли попереднiй медичний огляд. В подальшому медичний огляд треба проходити не рiдше одного разу на рiк.

14.8.11. Працiвники, у яких робота з епоксидними смолами викликає стiйкi подразнення шкiри аж до захворювання, повиннi бути переведенi на iншу роботу.

14.8.12. 3берiгання харчiв та прийняття їжi, а також палiння в робочому примiщеннi, де є клеючi сполуки , забороняється.

14.8.13. Контроль за эабезпеченням безпеки при роботах з епоксидними смолами та виконанням працiвниками усiх необхiдних правил гiгiєни покладається на адмiнiстративно-технiчний персонал пiдприємства.

14.9. Застосування бiтумних компаундiв при монтажi кабелiв

14.9.1. При розiгрiваннi бiтумних компаундiв необхiдно користуватися металевою посудиною з кришкою i носиком. Забороняється розiгрiвати закупоренi банки iз заливочною масою.

14.9.2. Розiгрiвати бiтумнi компаунди необхiдно на жаровнi. При розiгрiваннi компаунд необхiдно перемiшувати металевою мiшалкою або ложкою з дерев'яною ручкою. Попадання вологи в гарячу масу неприпустимо. Вимiрювати температуру розплавленого компаунда необхiдно технiчним термометром.

14.9.3. Бiтумний компаунд слiд розiгрiвати на поверхнi землi не ближче 2 м вiд котловану.

14.9.4. При загораннi бiтумного компаунду необхiдно термiново припинити його розiгрiвання та закрити посудину кришкою. Розлитий палаючий компаунд необхiдно гасити вогнегасником або сухим пiском. Забороняється гасити водою.

14.9.5. Розiгрiвати, переносити та заливати муфти бiтумним компаундом необхiдно у брезентових рукавицях i захисних окулярах. Рукави одягу слiд зав'язувати на зап'ястях поверх рукавиць або слiд застосовувати рукавицi довжиною до лiктя.

14.9.6. Перевозити чи опускати у котлован (подавати нагору) посудину з розiгрiтим компаундом необхiдно в паяльному вiдрi. Забороняється передавати паяльне вiдро чи посудину з розiгрiтим компаундом iз рук в руки. При передаваннi необхiдно поставити їх на землю або на мiцну основу.