5.50. Магістральні локомотиви, призначені для обслуговування одним машиністом, повинні бути обладнані дзеркалами зворотного виду, що встановлюються зовні на бічних стінках кабіни; пристроями, що сигналізують машиністові, який перебуває на стоянці поза кабіною, про виклик його по радіоканалу; пристроєм автоматичної зупинки поїзда на випадок раптової втрати машиністом спроможності керувати ним; пристроєм попередньої світлової сигналізації перед свистком електропневматичного клапана і контролю цілісності гальмової магістралі; додатковою сигналізацією нормального функціонування компресорів; системою фізіологічного контролю пильності машиніста; пристроєм, що виключає самовільний відхід локомотива (поїзда) із стоянки за відсутності машиніста в кабіні.

5.51. Перелік додаткових приладів і устаткування, що встановлюються на локомотивах для обслуговування одним машиністом, повинен бути узгоджений з Головним управлінням безпеки руху Державної адміністрації залізничного транспорту України.

6. Обслуговування локомотивних бригад

6.1. Перевезення локомотивних бригад до місця роботи, а також до місця відпочинку в пунктах обороту повинно здійснюватися відповідно до встановленого порядку, затвердженого службою локомотивного господарства залізниці.

6.2. Для перевезення локомотивних бригад автомобільним транспортом необхідно використовувати легкові автомобілі або мікроавтобуси.

6.3. Порядок проїзду локомотивних бригад за маршрутним листом форми ТУ3-ІСЦ у межах їх плеча обороту в кабінах локомотивів, у купейних і плацкартних вагонах усіх поїздів, крім міжнародних, з правом надання їм заздалегідь зарезервованих вільних місць і користування постільною білизною встановлюється начальником залізниці.

6.4. Локомотивні бригади повинні бути забезпечені санітарно-побутовими приміщеннями відповідно до СНиП 2.09.04-87.

6.5. У приміщенні нарядника локомотивних бригад, а також у місцях відпочинку локомотивних бригад повинні бути встановлені крани-фонтанчики або бачки з питною кип'яченою водою з кришками, що щільно закриваються.

У місцях, де водопровідна вода відповідає вимогам ГОСТ 2874-82 "Вода питьевая. Технические требования и контроль за качеством", з дозволу санітарно-епідеміологічної станції дозволяється користуватись некип'яченою газованою водою з установкою автоматів газованої води.

6.6. Харчування локомотивних бригад повинно бути організоване цілодобово в їдальнях та буфетах будинків відпочинку локомотивних бригад або на станції.

 

Начальник управління організації
державного нагляду за промисловою
безпекою на виробництвах і об'єктах
підвищеної небезпеки  

 
 
 
В. М. Морозов 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Перший заступник Міністра
транспорту та зв'язку України 

 
В. В. Шевченко 

Голова Федерації профспілок
транспортників України,
Голова профспілки залізничників
і транспортних будівельників України 

 
 
 
В. М. Ткачов 

Перший заступник Міністра,
головний державний санітарний
лікар України 

 
 
М. Г. Проданчук 

Директор виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на
виробництві та професійних
захворювань України 

 
 
 
 
Ю. Мельников 

Заступник Міністра України
з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення від
наслідків Чорнобильської катастрофи 

 
 
 
В. Третьяков 

Голова Державного комітету
ядерного регулювання України 

 
О. А. Миколайчук