ДБН В.2.3-7-2003 С.239

17.268 Прийняття виконаних робіт з улаштування систем вентиляції, опалення, водовідливу, водопостачання та каналізації тунелів повинно виконуватися відповідно до СНіП 2.04.01, СНіП 2.04.02, СНіП 2.04.03, СНіП 2.04.05, СНіП 2.04.07 та вимог даних Норм.

17.269 Напірні повітроводи витяжної системи вентиляції акумуляторних приміщень повинні випробуватися тиском, який перевищує у 2 рази робочий. При випробуванні на протязі 1 год дозволяється зниження тиску не більше як на 10 %.

17.270 Мережі господарсько-питного і протипожежного водопостачання, а також напірні мережі фекальної каналізації та водовідливу, які виконані із сталевих труб з чавунною арматурою, повинні випробуватися тиском 1,25 Рроб., але не менше Рроб.+ 0,5 МПа (5 кгс/см2). Тривалість випробувань повинна бути не меншою 10 хв на протязі яких тиск не повинен знижуватися більше як на 0,05 МПа (0,5 кгс/см2).

17.271 Установки шахт тунельної вентиляції можуть бути допущені до прийняття в експлуатацію після проведення передпускових випробувань і регулювання їх монтажною організацією, а також перевірки шляхом безперервної роботи вентиляторів на протязі 24 год.

Насосне обладнання та встановлення загальнообмінної вентиляції можуть бути допущені до прийняття в експлуатацію після перевірки їх шляхом безперервної і справжньої роботи протягом 24 год.

17.272 Прийняття виконаних робіт з улаштування верхньої будови колії у метрополітенах слід виконувати згідно з СНіП ІІІ-38.

Відхилення рейкових ниток від проектного положення у плані та профілі на ділянці довжиною повинно бути не більше ± .

Надійність верхньої будови колії повинна перевірятися пропуском рухомого складу (пробних поїздів) при швидкостях руху, які встановлені державною приймальною комісією шляхом нарощування їх до проектних меж.

17.273 Допустимі відхилення фактичного положення контактної рейки від проектного положення не повинні перевищувати наступні величини, мм:

а) за висотою від рівня головки колійних рейок ± 6;

С. 240 ДБН В.2.3-7-2003

б) зміщення у плані відносно осі колії ± 8.

17.274 Перевірка дотримання габаритів наближення споруд, обладнання і конструкцій у транспортних тунелях повинна виконуватися за допомогою габаритного візка (шаблона).

17.275 При прийнятті виконаних робіт з улаштування колії та контактної рейки у метрополітенах будівельною організацією повинна надаватися документація відповідно до правил прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом ліній метрополітенів, затверджених в установленому порядку.

17.276 При прийнятті електротехнічного обладнання СЦБ, зв’язку, контактних мереж, гучномовного оповіщення та електрогодинників належить виконувати перевірку відповідності їх проекту, нормативним вимогам до електротехнічних пристроїв і контактних мереж електрифікованого транспорту, а також ПТЕ метрополітенів.

17.277 По пристроям СЦБ у метрополітенах приймаються такі виконані роботи:

  • автоблокування та АРШ на перегонах і станціях;
  • електрична централізація на станціях, яка перевірена на макеті з відключеними рейковими ланцюгами, світлофорами та стрілками.

17.278 Справність та надійність роботи обладнання СЦБ, електропостачання та ін. повинна перевірятися шляхом пропуску електропоїздів при максимальному графіку руху (за проектом) протягом не менше 2 діб.

17.279 Перевірка приводу ескалатора повинна виконуватися на холостому ходу (до навішування ходового полотна) на протязі 2 годин безперервної роботи у кожну сторону обертання.

Перевіряється відсутність вібрації та шуму, витік масла, нагріву підшипників та обмотки двигуна. Перевірка виконується у присутності представників замовника, заводу-виробника, будівельної та монтажної організацій.

17.280 Після закінчення монтажу ескалаторів для перевірки їх справності повинна виконуватися безперервна 48-годинна обкатка кожного із ескалаторів без навантаження (24 год на підйом та 24 год на спуск).

Про результати обкатки складається акт.

ДБН В.2.3-7-2003 С.241

17.281 Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом метрополітенів -повинно проводитися згідно з ДБН А.3.1-3, а також відповідно до правил прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом підприємств, об’єктів та цехів, затверджених в установленому порядку Мінтрансом України.

С.242 ДБН В.2.3-7-2003

Додаток А

(обов'язковий)

ТЕРМІНИ І ВИЗНАЧЕННЯ

У цих Нормах подані такі терміни та визначення:

Будівельна довжина лінії

(ділянки лінії)

- середньоарифметична довжина лінії (ділянки лінії) у двоколійному обчисленні по осі головних колій у межах між торцевими стінами (з урахуванням їх товщини).

Будівельна довжина

оборотно-відстійних одно –

або двоколійних тупиків

- середньоарифметична довжина по осі тупикових колій у межах від ЦСП на головних коліях до торцевої стіни тупиків (з урахуванням її товщини).

Будівельна довжина з’єднувальної

вітки двох ліній

- середньоарифметична довжина по осі колій вітки у межах між ЦСП на головних коліях ліній, що з’єднуються.

Будівельна довжина з’єднувальної

вітки ліній з електродепо

- середньоарифметична довжина по осі колій вітки у межах між ЦСП на головних коліях лінії і центрів перших стрілкових переводів на головних коліях вітки (на початку паркових колій) .

Складні умови

- містобудівні, інженерно-геологічні, гідрологічні та інші місцеві умови, коли застосовування норм проектування зв’язане із значним збільшенням обсягів будівельно-монтажних робіт, необхідністю докорінного перевлаштування споруд, створення нового обладнання і пристроїв, знесення капітальних споруд, тощо.

Вилочна організація руху поїздів

- маршрутний рух поїздів по розгалуженим з одного рівня напрямках. Можлива на ділянках лінії у межах різкого зменшення дільничих пасажиропотоків.

ДБН В.2.3-7-2003 С.243

Експлуатаційна довжина лінії (ділянки лінії)

- середньоарифметична довжина лінії у двоколійному обчислені по осі головних колій у межах між осями кінцевих станцій.

Експлуатаційна довжина обертових одно- або двоколійних тупиків

- середньоарифметична довжина по осі ділянок головних і тупикових колій у межах між осями станції і службової платформи.

Експлуатаційна довжина з’єднувальної вітки двох ліній

- середньоарифметична довжина по осі ділянок головних колій і колій вітки у межах між осями найближчих станцій з’єднувальних ліній.

Експлуатаційна довжина з’єднувальної вітки лінії з електродепо

- середньоарифметична довжина по осі ділянки головних колій і з’єднувальної вітки у межах між віссю найближчої станції і лінією воріт відстійно-ремонтного корпусу електродепо.

Зонний рух поїздів

- рух поїздів на лінії з диференційованою частотою руху на окремих її ділянках.

Коефіціент міцності

(за російською

коэффициент крепости)

- визначається при інженерно-геологічних вишукуваннях з урахуванням виду гірських порід, характеру нашарування, водоносності, ступеня тріщинуватості, напрямку і розмірів тріщин. Коефіцієнт міцності використовується для оцінки стійкості гірського масиву і вибору способу спорудження тунелів. При відсутності даних інженерно-геологічних вишукувань величину коефіцієнта міцності допускається приймати за додатком К даних Норм.

С.244 ДБН В.2.3-7-2003

Лінія глибокого закладення

- лінія, на якій станції споруджуються закритим способом.

Лінія мілкого закладення

- лінія, на якій станції споруджуються відкритим способом.

Нова лінія або нова ділянка метрополітену

- це лінія або ділянка лінії, проектування та будівництво якої виконується відповідно до даним Норм.

Оправа

- несуча конструкція підземних споруд закритого або відкритого способу робіт.

Пасажирський конвеєр (траволатор, рухома доріжка)

- транспортний засіб для переміщення пасажирів; може бути горизонтальним та похилим (до 12??).

Пасажирські приміщення

- приміщення метрополітену, які призначені для тимчасового перебування пасажирів. До таких приміщень відносяться: входи з поверхні землі, підземні пішохідні підхідні та з’єднувальні коридори; тамбури на входах та виходах, касові та передескалаторні зали у наземних та підземних вестибюлях; сходи між вестибюлями і платформами станції, верхня частина похилого похилого ескалаторного тунелю (в рівні ескалаторних стрічок), пасажирський зал проміжного вестибюлю (при двомаршових ескалаторних підйомах, а також між ескалатором і сходами на станцію), нижній передескалаторний зал (над приміщенням натяжного обладнання); розподільний зал у середньому станційному тунелі, платформи для посадки та висадки пасажирів у бокових станційних тунелях; пересадочні містки, перехідні коридори, сходи і внутрішньостанційні ескалаторні підйоми у пересадочних вузлах між станціями.

ДБН В.2.3-7-2003 С.245

Підроблювальна територія (за ДБН В.1.1-5, частина I)

- територія, яка знаходиться під впливом підземних гірничих виробок. Межі зони впливу гірничих розробок визначаються граничними кутами.

Показник комфорту перевезення пасажирів

- відношення розрахункової місткості вагонів до розрахункового завантаження вагона в годину пік.

Постійне навантаження

- постійно діюче навантаження, що змінюється або не змінюється за величиною у часі, яке віднесене до визначеної розрахункової стадії роботи конструкції.

Пристанційні споруди

- окремі споруди метрополітену, які розміщуються в комплексі станцій. До таких споруд відносяться: БТП для технічного і службового персоналу керування роботою станції та розміщення технологічного обладнання; СТП і знижувальні підстанції; вентиляційні кіоски, шахти, тунелі (хідники) і камери; рециркуляційні вентиляційні збійки (вентзбійки); кабельні колектори, які розташовані вздовж станційних тунелів, демонтажні шахти, камери артезіанських свердловин; тупики для оберту рухомого складу на кінцевих і зонних станціях метрополітену, а також відстойні тупики, які обладнані оглядовими канавами та необхідними приміщеннями ПТО, станція пожежогасіння.

Притунельні споруди

- окремі споруди метрополітену, які розміщуються в комплексі перегінних тунелів і тунелів на з’єднувальних коліях службового призначення. До таких споруд відносяться: вентиляційні кіоски, шахти, тунелі (хідники) і

С.246 ДБН В.2.3-7-2003

камери; службові з’єднувальні проходи (збійки) між одноколійними тунелями; санітарні вузли, камери водовідливних насосних установок (дренажні перекачки), свердловини та водоприймальні колодязі на підключенні до міської мережі каналізації; тяговознижувальні і знижувальні підстанції, які розміщуються на перегонах між станціями (при довжині перегону понад ); камери затворів, портали на виході на поверхню; аварійні виходи на поверхню з тамбур-шлюзом, споруди колективного захисту та рятування людей (при довжині перегону понад ); кладові для зберігання важкого колійного інструменту та матеріалів (при довжині перегону понад ).

Провізна спроможність лінії

- кількість пасажирів, які можуть бути перевезені поїздами метрополітену за 1 год в одному напрямку при визначеній розрахунковій місткості рухомого складу і заданій пропускній спроможності лінії.

Пропускна спроможність лінії ( пар поїздів на годину )

- максимальна кількість поїздів за 1 год, яку може пропустити лінія у прямому і зворотному напрямках.

Протипожежна перешкода

(за ДБН В.1.1-7)

- будівельна конструкція у вигляді протипожежної стіни, перегородки, перекриття, призначена для запобігання поширенню пожежі у прилеглі до неї приміщення або частини будинків протягом нормованого часу.

ДБН В.2.3-7-2003 С.247

Розмір руху поїздів

- кількість пар поїздів за 1 год (частота руху) і кількість вагонів у поїзді, які визначають за розрахунковою місткістю вагонів.

Розрахункова місткість вагонів

- показник щільності заповнення вагонів пасажирами. Визначається за кількістю місць для сидіння і щільності стоячих пасажирів на вільної від сидіння площі підлоги. Вільна від сидіння площа підлоги - загальна площа пасажирського салону вагона за винятком площі сидіння і смуги шириною від переднього краю сидінь.

Технічна зона метрополітену

- частина міської території у зонах розташування ліній та споруд метрополітену в межах, що визначаються проектом.

Транзитний повітропровід (колектор)

- ділянка повітроводу (колектора), яка прокладається за межами приміщення, що ним обслуговується.

С.248 ДБН В.2.3-7-2003

Додаток Б

(обов'язковий)