ПржміЬпа 1. К«і*о*--уайність ydx груп крекеру, виготовленого а використанням поверхнево-активних речовин — не маните кок 110 %.

Пряшто 2. к&а::ов8 частка жиру в перерахунку на суху речовину по кожному найменуванню крекеру пгаинна відповідати її роарахуккэавму амгченню за рецептурою з граничним відхиленням ± 1,5 %.

Примітка 3. Масова чвгткв вологи в крекері кожної неави повинна бути відповідною до рецептур Із врахуванням гржшгчккх ВчСхмлен* ± 1^5 %

Примітка 4. Для крекеру на хімічних розпушувачах визначають лужніспь, на дрЬкджах — кислотність.

Примітка 5. Долуссвсткся збільшення вологи крекеру під час зберігання на 1,5 %.

4.26 Бміст токсичних елементів у крекері не повинен перевищувати гранично допустимі концентрації, передбачені СанПиН [3] і зазначені у таблиці 3.

Таблиця З — Допустимі рівні вмісту токсичних елементів

Назам теждмчгаа речэами

rpaHMvMo допустимі ріані, иг/кг на більша

Метод контролю

Свинець

О.б

гост 26932

Кадшй

0.1

ГОСТ 26933

Миш'як

0.3

гост 26930

Ртуть

0,02

ГОСТ 26927

Мідь

10,0

гост 26931

Микк

30,0

гост 26934

  1. Вміст пестицидів та мікотоксинів у крекері не повинен перевищувати рівні, передбачені «Медико-биологическими требованиями и санитарными нормами качества продовольственного сырья и пищевых продуктов» [7].

лиці 4.

  1. За мікробіологічними показниками крекер повинен відповідати вимогам, зазначеним у таб- 4.

ДР [10J.

  1. Вміст радіонуклідів у крекері не повинен перевищувати допустимих рівнів, установлених

Таблиця 4 — Мікробіологічні показники

Маса продукту ( г), в ягій не допускаються

Група

продуктів

Мвзофільмі аеробні та фаіультативно-амзеробні кАІкроорганІзми КУО а 1 г, но більша НІЖ

Бакгерїї групи кишкових паличок (коліформи)

Патогенні міхрооргв^йзми. в т.ч. бактерії роду Сальмонела

Плісеневі гриби.

КУО в 1 г.

не більиіа Hbt

5-10*

0.1

25

Крекери

4.3 Пакування

  1. Крекер випускають фасованим 1 ваговим
  2. Крекер фасують у коробки, металеві банки, пачки І пакети. У коробки фасують крекер масою нетто до 2 кг І укладають рядами на ребро, лицьовою поверхнею в один бік. Під час механізованого фасування крекеру допускається укладання окремих виробів малюнком у різні боки. Крекер КІЛЬКІСТЮ не меншою НІЖ 150 шт. в 1 кг допускається фасувати в коробки насипом.

Коробки повинні виготовлятися з коробкового картону за нормативними документами або з полімерних матеріалів, дозволених для застосування Міністерством охорони здоров’я України.

Коробки зсередини вистилають пергаментом згідно з ГОСТ 1341, пергаміном, парафінованим папером згідно з ГОСТ 9569, целофаном згідно з ГОСТ 7730, підпергаментом згідно з ГОСТ 1760 марок ЖВ, ПЖ. полімерною плівкою згідно з чинними документами.

Допускається використовувати Інші пакувальні матеріали, дозволені для застосування Міністерством охорони здоров’я України.

  1. В металеві банки згідно з ГОСТ 12120 або Іншими нормативними документами крекер фасують насипом чи укладають масою нетто не більшою ніж 1.5 кг.

Банки зсередини вистилають пергаментом, підпергаментом, пергаміном, парафінованим папером, целофаном чи полімерною плівкою.

  1. ВІЛЬНІ МІСЦЯ в коробках, банках поверх паперу заповнюють паперовою чи целофановою стружкою, подушечкою з обгорткового паперу згідно з ГОСТ 8273, гофрованим чи тисненим папером згідно з чинними документами.
  2. Коробки та банки повинні мати художнє оформлення та забезпечувати збереженість І ЯКІСТЬ крекеру.
  3. Крекер фасують у пакети з целофану, полімерних та металізованих плівок або Інші пакувальні матеріали, дозволені для застосування Міністерством охорони здоров’я України, масою нетто не більшою НІЖ 400 г.

У разі внутрішньоміських перевезень допускається фасування крекеру масою нетто не більшою НІЖ 500 г.

Пакети термічно спаюють чи заклеюють ярликом з нанесеним товарним знаком або обв'язують стрічкою.

  1. У пачки фасують крекер масою нетто не більшою ніж 1000 г, при цьому крекер укладають лицьовою поверхнею в один бік. у разі механізованого фасування допускається укладання окремих виробів лицьовою поверхнею в різні боки.

Крекер загортають послідовно в два шари паперу: 1-й шар (підгортка) — пергамент, пергамін, підпергамент марок ЖВ. ПЖ, целофан, кэширована фольга, полімерні чи металізовані плівки, дозволені для застосування Міністерством охорони здоров’я України;

  1. й шар — художньо оформлена етикетка чи бандероль з писального паперу згідно з ГОСТ 18510 або етикеткового паперу згідно з ГОСТ 7625. Допускається застосовувати всередині пачки додаткову обгортку з картону чи паперу І вставляти картонні денця. У разі використання целофану, кашированої фольги або полімерних плівок з малюнком допускається упаковувати крекер в пачки без етикеток, а якщо без малюнку — пачку заклеюють ярликом з нанесеним товарним знаком чи обклеюють художньо оформленою бандероллю. Допускається пачки з полімерних матеріалів термічно спаювати.

4 3 6 Крекер, <t^C0S3hl>J> 8 Пйчег». ПЗЧЧП1. коробки. MGTtinGPl бзнмі ПОКУ'ЮТЬ у дощаті то фаиорні ^ „40, — задно з гост 1С131, дощаті гя фанерні богатообігові ящики — згідно з ГОСТ І1354 иГсою нетто не Єльшок* н> 12 кт, в ящнюі з гофроБхТного картону — згідно з гост 13512 масою нетто не бльшоо кл 10 5 кг та інші ящиків із гофрованого картону, виготовлені за спеціаль- ни>і зачОЕленкмМ wacoc нетто не бльшою нЬк 6 кг.

Доі-,зті леред пактеякчсм у ни коробок, пачок або пакетів Із крекером вистилають пергаментом, ітд:-ергзионтом., пергаміном, обгортковим чи парафіновим папером або Іншими жироне- npcH.^cs*u.<*» изтер^ітамм, а f «щикач з гофрованого картону або фанерних ящиках застилають лише

дю і ібдх-Hv ряд крекеру

Д?ггуокастьс« -.awv'eaTv у бзтатообігову І зворотну тару лише фасований крекер. Тара повинна 6>7И -игго.с і тэоед ухісщанчям у неї продулсції її вистилають з усіх боків підпергаментом, пергаментом. о5тосткд5ум н« rtapa0iHOBaHMM папером.

Не дзг>*саэ€-ьд= такоЕуватк е ящики, коробки та пакети з етикетками та товарними ярликами,

ЙС ще ?•€ TODCCXniL

4 з 9 у раз. в-л-рЬдчьаміських перевезень допускається упаковувати фасований крекер у тару- об.таднз-гіг з*іД*<о з ГОСТ 24S31 чи згідно з Іншими нормативними документами.

43.10 У раз. -рачдпортування водним транспортом, пов’язаного Із перевантаженням, крекер у'тагаБаяий в дощаті чи фанерні ящики. У разі перевезення у контейнерах крекер ,з:гуссаг-ьд? утіаковувати в ящики з гофрованого картону.

А З ІЇ Гфеі:ер для країн Із тропічним кліматом упаковують у металеві, герметично запаяні бан- кж з~д-о з ГОС^ 12120, а потім у транспортну тару згідно з ГОСТ 15846. Допускається використо- rvbrv Hn*> твоу за погод»:енняы Із замовником.

4.3.12 f-oecBD для районів Крайньої Півночі І прирівняних до них районів упаковують згідно зГССТ'5345

  1. і3 55“обий коекер укладають рядами на ребро в дощаті I фанерні ящики — згідно з ГОСТ 1213*'. дощгті І ранерні багатообігові ящики — згідно з ГОСТ 11354, ящики з гофрованого сар">0 — згрно з ГОСТ 13512 масою нетто не більшою ніж 9 кг та Інші види ящиків Із гофрованого- к2д-очу. 5ИГГРЗЛЄНІ за спеціальним замовленням масою нетто не більшою ніж 6 кг.

Маг рядами виробів прокладають смужки картону або щільного паперу, а кожний горизон- ідар ззстклаї^зть пергаментом, підпергаментом, пергаміном або обгортковим папером. Вироби у іалькості не гиеншій ніж 150 шт. в 1 кг упаковують насипом у ящики Із гофрованого ізрто-7 з-ідчр 2 ГОСТ 13512 або інші види ящиків з гофрованого картону, виготовлені за спеціаль- -)>ш згмреле«<чям, насипом масою нетто не більшою ніж 6 кг.

Яшиси всередині вистилають матеріалами, які дозволені для застосування Міністерством сжорсм/ здоро» я України.

з гофрованого картону можуть бути обладнані вкладишами по периметру,

У раз.' пеігуБЗчня крекеру у ящики з гофрованого картону клапани кришок допускається змащувати ідаром істею. с місця стикування клапанів кришок обклеювати клейовою стрічкою на паперовій осчоеі зпдно з гост 16251 чи іншими плівка?4и з клейовим шаром згідно з чинними нормативними досументами

4 3 14 Допустимі відхилення маси нетто пакувальної одиниці крекеру становлять у відсотках не більше ншс

до50гвключно—мінус10,0;

почзд50 гдо4-00 г—»5,0;

»400гдо500 г—»2.5,

»500гдо1000 г—91,5;

»1000 г>1.0.

У разі глг/вачня вагового крекеру у ящики допускається відхилення маси нетто — мінус 0,5 %. Пршиїто. ВДдлтвнмв маси нггто аа аархньою границею на обмежується

  1. Маркування

4 4.1 На коробках, бан-ках, пачках, пакетах Із крекером повинне бути маркуввння. що містить: — назву підприємства-виробника, його вдрвсу, товарний знак І місце виготовлення;

  • назву продукції,
  • масу нетто.
  • склад продукту із зазначенням харчових добавок, барвників та Інших хімічних речовин або сполук, використаних у процесі виготовлення;
  • дату виготовлення;
  • термін придатності до споживання чи закінчення терміна придатності до споживання;
  • Інформаційні дані про харчову (білки, жири, вуглеводи) І енергетичну цінність 100 г продукту

(додаток Б);

  • умови зберігання;
  • штрихове кодування;
  • позначення цього стандарту.

На етикетках І споживчій тарі з крекером для хворих на діабет додатково зазначають:

  • назву цукрозамінника та Інформацію про нього;
  • ВМІСТ (розрахунковий) у грамах на 100 г продукту: ксиліту, сорбіту, загального цукру в перерахунку на сахарозу, жиру;
  • добову норму вживання ксиліту, сорбіту;
  • символ, який характеризує належність продукту до групи діабетичних виробів Допускасться маркування на пакетах Із целофану та полімерних плівок замінювати вкладеним

усередену ярликом Із маркованням, нанесеним друкарським способом

Допускається відсутність товарного знаку на етикетках для пачок масою нетто до 60 г включно.

  1. Транспортне марковання — згідно з ГОСТ 14192 з нанесенням маніпуляційних знаків вКрихке», вОбережно», «Берегти від вологи».

На кожну одиницю транспортної тари наносять марковання украТнською мовою, що характеризує продукцію:

  • товарний знак, назву підприємства-виробника. його адресу та місце виготовлення;
  • назву продукту;
  • масу нетто, кг,
  • склад продукту із зазначенням харчових добавок, барвників та інших хімічних речовин або сполук, використаних в процесі виготовлення, (для вагового крекеру);
  • кільость пакувальних одиниць І масу нетто пакувальної одиниці (для фасованого крекеру);
  • дату виготовлення;
  • термін придатності до споживання чи закінчення терміна придатності до споживання;
  • умови зберігання;
  • штрихове кодування;
  • позначення цього стандарту.
  1. Мова маркування крекеру для експорту, за погодженням із замовником, обумовлюється договором-контрактом. Дозволяється маркувати продукцію декількома мовами.
  2. Марковання наносять наклеюванням ярлика або нанесенням виразного відбитку трафаретом чи штампувальною фарбою, що не змивається І не має запаху.
  3. 4.5 Номер укладальника чи зміни зазначають на ярлику, вкладеному всередину коробок, банок, пачок, пакетів або ящиків, чи проставляють штемпелем із зовнішнього боку тари.
  4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ
  5. ПІД час виробництва крекеру необхідно дотримуватися вимог безпеки, які встановлені «Правилами безпеки для кондитерського виробництва» [11] І «Санітарними правилами» [9].

Б.2 Технологічне устаткування повинне відповідати вимогам ГОСТ 12.2 003.

  1. Технологічний процес повинен здійснюватися згідно з ГОСТ 12.3.002.
  2. Повітря робочої зони повинне відповідати вимогам ГОСТ 12.1.006.

6 ВИМОГИ ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ

  1. 1 Стічні води є процесі Еиробництм крекеру ПОВИННІ очищуватись та відповідати вимогам СзчЛиН 4630

6-2 Контроль заожідлиеихречовин в атмосферу здійснюється згідно з ГОСТ 17.2.3.02

І ДСП 201 ІЯ

6-3 Охорона грунту в^д забруднення побутовими І промисловими відходами здійснюється згідно з вимогами СанПиН [6}.

  1. ПРАВИЛА ПРИЙМАННЯ
    1. Правила приймання — зпдно з ГОСТ 5904.

72 Для крїігару. відправляють на експорт, підприємство-виробник видає документ про я>ость згІлгіО з BKMO-nsMe орпаніззцїї'ОамоБника

  1. Масову частку золи, не розчинної у розчині з масовою часткою соляної кислоти 10 %. підп?»етство-5иро5гіик визначає періодично, але не рідше, ніж один раз за півріччя, за вимогою слсжива-іЗ
  2. 4 MacDsy чэсттч^ хиру визначають за вимогою споживача.
    1. Педюді'мчість визначення вмісту токсичних речовин установлюють згідно а методичними зказізкаму «Порядок та періодичність контролю продовольчої сировини та харчових продуктів за покззнинами безпеїо:» [5].
    2. Пєоюд»гччіггь санітарно-бактеріологічного контролю має бути погоджена з місцевими органами державного сачтарно-епідеміологічного нагляду І гарантувати епідеміологічну безпеку про-
  3. МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

а 1 Бш5с і підготовка проб — згідно з ГОСТ 5897, ГОСТ 5904, ГОСТ 26668, TOQT 26669. ГОСТ 26525.

£-2 Визначення фізико-хімічних показників проводять на: лужність та кислотність згідно з ГОСТ 5853. месюву частку жиру в перерахунку на суху речовину згідно з ГОСТ 5899, масову частку цукру згсно з ГОСТ 5903, масову частку вологи згідно з ГОСТ 5900, масову частку золи, не розчинної в рсзчинг з масовою часткою соляної кислоти 10 %, згідно з ГОСТ 5901, намочуваність згідно з ГОСТ 10114, масову частку загальної сірчистої кислоти згідно з ГОСТ 26811.

8-3 Визгізченнр токсичних речовин у крекері проводять ЗГІДНО з ГОСТ 26927, ГОСТ 26929, ГОСТ 25330. ГОСТ 25Э31. ГОСТ 26932, ГОСТ 26933, ГОСТ 26934,