|
|
___________________ПІ 1.7.30-494-2008_____________________
(скорочене позначення)
ПРИМІРНА ІНСТРУКЦІЯ
З ОХОРОНИ ПРАЦІ
для сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів
Київ 2008
1.1.Ця примірна інструкція встановлює загальні вимоги з охорони праці для сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів (при сушінні на жердинах). Вона може бути використана як основа для розробки інструкцій, що діють на підприємстві.
1.2.Роботи, які проводяться сушильником сировини, напівфабрикатів та виробів (при сушінні на жердинах) повинні виконуватися відповідно до цієї інструкції.
1.3Робочим місцем сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів (при сушінні на жердинах) протягом усієї робочої зміни є жердинна сушарня.
1.4Ціль операції сушіння полягає у видаленні з напівфабрикату зайвої вологи до 20-22 %, а після підсушки до 12-15% та рівномірного розподілу вологи по усій товщині шкіри для забезпечення високої якості напівфабрикату і мінімальної його усадки.
1.5Технологічний процес пов‘язаний з розміщенням напівфабрикату уперегін на жердини. Транспортувальні ланцюги переміщують напівфабрикат до сушильних камер, де завдяки циркуляції тепла над ним здійснюється процес випарювання.
1.6 Обладнання, яке використовується на робочому місці:
- сушильні камери;
Доступ до електрощитів обслуговування устаткування має тільки електротехнічний персонал.
1.7До виконання робіт за професією сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів (при сушінні на жердинах) допускаються особи, які:
- досягли 18 років відповідно до Закону України «Про охорону праці»;
- пройшли медичний огляд відповідно до Закону України «Про охорону праці» та Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 № 246 і не мають медичних протипоказань;
- пройшли навчання, стажування, інструктаж з охорони праці, у тому числі при виконанні робіт з підвищеною небезпекою, ознайомлені з правилами поводження при виникненні аварій та надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (НПАОП 0.00-4.12-05).
Конкретні дії щодо надання першої допомоги потерпілому при різних ураженнях повинні бути описані в інструкції з надання першої медичної допомоги, що вивчається сушильником шкіряно-хутряної сировини, напівфабрикатів та виробів при проходженні первинного й наступних інструктажів з питань охорони праці.
Графік роботи сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів встановлено згідно Правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.8 Сушильник шкіряно-хутряної сировини, напівфабрикатів та виробів зобов‘язаний:
- дотримуватись правил корпоративного поводження;
- при виявленні недоліків або небезпеки зобов'язаний повідомити безпосереднього керівника або іншу посадову особу.
Відповідно до Закону України «Про охорону праці» особи, які не виконують вимоги нормативно-правових актів та інструкцій з охорони праці, залежно від характеру порушень притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної й кримінальної відповідальності.
1.9До кола обов‘язків сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів (при сушінні на жердинах) входить:
- подача напівфабрикату з піддону та навішуванням уперегін на жердину;
- проведення операції сушіння шкіряного напівфабрикату;
- регулювання роботи сушарки, дотримання температурного режиму;
- виявлення неполадок у роботі сушарки, комунікацій, приладів;
- здійснення контролю якості і режиму сушіння шкіряного напівфабрикату;
- знімання висушеного напівфабрикату з жердини та укладання на піддон;
- транспортування візків і козелків з напівфабрикатом.
1.10 У процесі роботи на сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів (при сушінні на жердинах) можливий вплив небезпечних і шкідливих виробничих факторів.
- підвищена температура в сушарці;
- ланцюговий транспортер, що рухається;
- жердини під час руху;
- трубопровід гарячої води;
- калорифери;
- пасові, ланцюгові, зубчасті передачі;
- механічні штовхачі;
- електричний струм;
- транспорт, що рухається.
1.11Сушильнику сировини, напівфабрикатів та виробів відповідно до Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 № 53, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2008 за № 446/15137 (НПАОП 0.00-4.01.08) видаються засоби індивідуального захисту за встановленими Нормами безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам шкіряної галузі промисловості НПАОП 19.0-3.01-07.
За встановленими нормами також видається мило.
1.12 При виконанні своїх обов'язків сушильника сировини, напівфабрикатів та виробів зобов'язаний дотримуватися вимог санітарних норм і особистої гігієни:
-приступати до роботи тільки в засобах індивідуального захисту;
- зберігати харчові продукти, у тому числі й молочні, які видаються на підприємстві, у холодильниках, які використовуються тільки для цього;
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
3. Вимоги безпеки під час роботи
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
5. Вимоги безпеки при аварійних ситуаціях
5.4 У разі виникнення аварійної ситуації:
- припинити виробничий процес;
- від‘єднати пошкоджену дільницю від електроструму;
- попередити оточуючих про небезпеку;
- вивести потерпілих із небезпечної зони та надати першу допомогу;
- повідомити про те, що сталося керівника підрозділу чи підприємства;
- у разі виникнення пожежі терміново повідомити в пожежну охорону й розпочати пожежогасіння наявними засобами;
- при неможливості запобігти аварії покинути небезпечне приміщення.