4.2. Для зупинки обладнання необхідно: -виробити повністю масу;

- вимкнути електродвигун механізму;

- очистити обладнання і робоче місце від маси.

4.3. Ручний інструмент і пристосування очистити від маси і прибрати у призначене для зберіганні місце.

4.4. Зняти спецодяг, спецвзття, індивідуальні засоби захисту, очистити їх від пилу і налиплої маси та прибрати для зберігання у відведене місце.

4.5. Вимити обличчя, руки і прийняти душ.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У разі спінення бітуму необхідно перекачати частину його в запасний котел й інтенсивно перемішати механічною мішалкою.

Переливати гарячий бітум з котла в котел вручну за допомогою відер забороняється.

Щоб перелити спінений бітум в інші котли, люки бітумних котлів повинні бути з'єднані металевими лотками розміром 20x20 см. І Переносити гарячий бітум у відкритих місткостях забороняється.

5.2. При загорянні бітуму в котлі чи сховищі слід негайно повідомити майстра, вжити заходів до гасіння вогню і одночасн повідомити пожежну частину.

Кришки і гумову трубу котла потрібно щільно закрити і заглушити топку. Після цього слід гасити вогонь пінними вогнегасниками і піском. Користуватися водою при гаснні бітуму забороняється.

5.3. У разі виявлення витікання бітуму з котла слід негайно припинити топку і перекачати бітум в інші котли. Перед чищенням чи ремонтом котел слід охолодити.

5.4. Якщо тиск підніметься понад норму, необхідно зупинити двигун, з'ясувати причину надлишкового тиску та повідомити майстра (виконроба).

5.5. У разі загоряння бітумоплавильної установки її слід гасити вуглекислотними вогнегасниками і піском. Гасити пінними вогнегасниками і водою забороняється.

5.6. Коли перегріється електродвигун, загориться ізоляція електродротів чи раптово припиниться подача електроенергії, необхідно вимкнути рубильник.

5.7. При появі несправності в бітумоплавильній установці її треба негайно зупинити. Якщо ліквідувати несправність власними силами неможливо, повідомити про це керівника робіт.

5.8. У разі нещасного випадку негайно припинити роботу, вивільнити потерпілого від подальшої дії на нього травмуючого чинника (вантажу, що притиснув його, електричного струму тощо), повідомит майстра, викликати швидку медичну допомогу, надати першу долікарську допомогу.

5.9. Зберегти до розслідування обстановку на робочому місці та стан обладнання таким, якими вони були на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров'ю робітників і не призведе до аварії).