1. Для попередження збирання пилу на робочих місцях необхідно кожної зміни проводити прибирання приміщень, мокре (вологе) або пилососом.
  2. При перевищенні передбачених санітарними нормами концентрацій газів у сушилах повинні бути негайно вжиті заходи щодо ліквідації загазованості. Випуск із сушил відпрацьованого теплоносія в виробничі приміщення не дозволяється.

3.8Знаходячись на робочих площадках, де рівні звуку перевищуютьгранично-допустим і значення, сушильник повинен користуватися засобами

індивідуального захисту органів слуху (каски з протишумними навушниками, вкладиші).

3.9Сушильник під час роботи повинен дотримуватися правилелектробезпеки:

3.9.1при виявленні несправностей у електрообладнанні роботутреба негайно припинити, установку виключити, доповісти майстру,викликати чергового електрика.

Не дозволяється самостійний ремонт електрообладнання;

  1. при огляді, очищенні від пилу кожухів електродвигунів і апаратури управління без зупинки і відключення електроприводів необхідно переконатися, що корпуса їх надійно заземлені;
  2. для забезпечення безпеки при ремонті електролафетів роботи необхідно проводити тільки після того, як знято напругу з струмоприймальника із дотриманням вимог биркової системи.

Для відключення електроживлення від тролейних проводів або кабелю необхідно на стойках, де монтуються струмоз'ємники або підтримуючий ролик, встановлювати автоматичний вимикач;

  1. під час огляду обладнання забороняється знімати огородження струмопровідних частин, заходити за огородження і бар'єри;
  2. сушильник повинен вміти надавати першу допомогу при ураженні електричним струмом.

3.10Сушильник повинен дотримуватися правил пожежної безпеки.

  1. Сушильник повинен знати: правила пожежної безпеки, які встановлені для цеху і конкретно для його робочого місця; розташування поблизу робочого місця засобів пожежогасіння та міри особистого захисту; місце знаходження ближчого оповістителя і номер телефона пожежної охорони.
  2. Сушильник повинен вміти використовувати засоби пожежогасіння (пісок, вогнетривка маса, вогнегасник, покривала) при виникненні пожежі. Він повинен викликати пожежну охорону, а до її прибуття, при можливості, використовувати засоби для ліквідації пожежі своїми силами.
  3. Підходи до протипожежних щитів і їх конструкції повинні забезпечувати доступ до інвентаря, проходи повинні бути завжди вільними

3.10.4Працівник повинен знати та уміти надавати першу (долікарняну) допомогу при опіках, як собі так і іншим потерпілим .

4 Вимоги безпеки по закінченні робіт

4.1. Перед закінченням робіт сушильник повинен:

ретельно оглянути обладнання, яке він обслуговує, та площадки навколо цього обладнання;

перевірити стан огороджень, заземлення електрообладнання, захисних пристроїв, інструмента;

очистити обладнання від пилу, масла, прибрати виробничі відходи;

скласти інструмент у спеціально відведеному місці; усунути неполадки, які виявлені під час зміни.

  1. Доповісти сушильнику наступної зміни, бригадиру або майстру про усі порушення технологічного процесу або роботи обладнання, які мали місце під час зміни.
  2. Усі огородження, які було знято під час ремонту або прибирання, треба поставити на місце і надійно закріпити.

4.4Передавання зміни повинно бути оформлено підписами узмінному журналі: сушильника, який здає зміну і того хто її приймає. Ключ-бирка з пульта управління сушильного барабана повинна здаватися підрозпис у журналі безпосередньому керівнику.

4.5Після зміни сушильник повинен вимити руки, протерти засобиіндивідуального захисту, почистити спецодяг і спецвзуття та залишити їх успеціально відведеному місці, вимитися у лазні або душі.

5 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

  1. Сушильник повинен знати причини, які приводять до предаварійної або аварійної ситуації і вміти їх ліквідувати.
  2. У випадку виникнення аварії обслуговуючий персонал повинен знаходитися на своїх робочих місцях і покинути їх може тільки з дозволу майстра або начальника цеху, за винятком випадквів безпосередньо загрожуючих життю.
  3. Сушильник у випадку аварії повинен повідомити майстра, начальника цеху.

5.4Ознаками аварійних ситуацій на дільниці сушки є:вихід із ладу контрольно-вимірювальної апаратури;раптове (аварійне) відключення електроенергії;

припинення подачі газу (падіння тиску газу у загальному газопроводі);

підвищення тиску газу в загальному газопроводі; припинення тяги (зупинка димососа); витік газу у межах, які загрожують безпеці працівників; виникнення пожежі.

  1. При припиненні подачі газу під час аварії або пожежі у цеху повинні негайно перекриватися пристрої на вході газопроводу, які відключають подання газу.
  2. Передаварійна ситуація може також виникнути із-за невиконання або невірного виконання розпоряджень майстра; якщо обладнання експлуатується не за вимогами та правилами; із-за недостатньої професійної підготовки сушильника, порушення правил безпеки.
  3. Ліквідуючи аварію необхідно діяти згідно з планом ліквідації аварій, у частині, яка відноситься до відділення сушіння.
  4. При виявленні потерпілих він повинен негайно викликати лікаря або швидку допомогу по телефону.
  5. До прибуття лікаря необхідно надати потерпілому першу (долікарняну) допомогу, з використанням засобів, які є у аптечці.
  6. Надання долікарняної допомоги повинно виконуватися з урахуванням характеру пошкоджень впевнено, швидко і без паніки.