11.2.17 Місця в обідньому залі їдальні загальноосвітнього навчального закладу для дітей-інвалідів приймають із розрахунку від 2,0 м2 до 3,0 м2 на одне посадкове місце. Ці місця слід розташовувати поблизу від евакуаційного виходу, але в непрохідній зоні згідно з 6.4.2 ДБН В.2.2-17.

11.2.18 У приміщеннях медичного обслуговування, крім передбачених у таблиці 12 цих Норм (медична кімната – кабінет лікаря площею не менше ніж 16 м2, процедурна з підсобним приміщенням – відповідно 10 м2 і 8 м2, фізіотерапевтичний кабінет – 18 м2, кабінет зубного лікаря – 16 м2, кімната психофізіологічного розвантаження – 18 м2), до складу медичних приміщень школи з організацією інклюзивного навчання необхідно додатково включати логопедичний кабінет площею не менше ніж 12 м2, а також зал лікувальної фізкультури (для реабілітаційних занять дітей-інвалідів) – не менше ніж 60 м2 (із розрахунку 6,0 м2 на одного учня).

Як зал лікувальної фізкультури для дітей-інвалідів допускається використовувати тренажерно-гімнастичний фізкультурно-спортивний зал або універсальний зал для молодших школярів.

11.2.19 Для проведення корекційно-розвиткових занять із учнями-інвалідами слід передбачати кабінет учителя-дефектолога (тифлопедагога, сурдопедагога, олігофренопедагога, ортопедагога), а також кабінет практичного психолога і соціального педагога, площа яких повинна складати не менше ніж 12 м2.

11.2.20 Для дітей з вадами зору, у тому числі із зниженим зором, необхідно:

пішохідні зони в приміщенні загальноосвітньої школи та на її земельній ділянці облаштовувати контрастними рельєфними лініями;

сходи облаштовувати контрастними обмежувальними смугами по краю першої та останньої сходинки, які за фактурою також відрізняються від інших сходинок маршу, а ділянки поручня, які відповідають першій та останній сходинці маршу, виділяють кольором, що контрастує з іншою частиною поручня;

зони підвищеної небезпеки (в їдальнях, майстернях, лабораторіях) виокремлювати на підлозі рельєфним покриттям (ворсистим, гумовим тощо).

11.2.21 Для орієнтування дітей з вадами слуху у класах, навчальних кабінетах та лабораторіях слід встановлювати сигнальні лампочки (маячки), що сповіщатимуть про початок і закінчення уроку. Місця для дітей зі зниженим слухом слід обладнувати електроакустичними приладами та індивідуальними навушниками.

11.2.22 У будинку вимоги до внутрішнього обладнання, призначеного для оповіщення, евакуації, інформування про небезпеку учнів-інвалідів усіх категорій, слід виконувати згідно з положеннями 6.5 ДБН В.2.2-17”.

Доповнити будівельні норми новим додатком:

„Додаток 12

(довідковий)

БІБЛІОГРАФІЯ

  1. Закон України „Про загальну середню освіту”
  2. Концепція розвитку інклюзивної освіти / Затв. наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2010 № 912.
  3. Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах / Затв. постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 р. № 872).
  4. Нормали архитектурно-планировочных элементов жилых и общественных зданий с учетом использования их инвалидами. Пособие по проектированию / Под ред. В.В.Куцевича. – К.: КиевЗНИИЭП, 1999. – 85 с.”
  5. ВСН 1-90 Технические указания по технологи изготовления железобетонных предварительно напряженных опор контактной сети методом центрифугирования (Технічні вказівки щодо технології виготовлення залізобетонних попередньо напружених опор контактної мережі методом центрифугування);
  6. ВСН 60-89 / Госкомархитектуры. Устройство связи, сигнализации и диспетчеризации инженерного оборудования жилых и общественных зданий. Нормы проектирования (Улаштування зв’язку, сигналізації і диспетчеризації інженерного обладнання житлових і громадських будинків. Норми проектування)”;

Доповнити структурний елемент „Зміст” новими додатками 10-12:

„ДОДАТОК 10

Терміни та визначення понять

ДОДАТОК 11

Вимоги до проектування загальноосвітніх шкіл із організацією інклюзивного навчання

ДОДАТОК 12

Бібліографія”

Доповнити документ ключовими словами:

«Ключові слова: загальноосвітні навчальні заклади, інклюзивне навчання, класи з інклюзивним навчанням, умови для безперешкодного доступу, доступність, діти з особливими освітніми потребами, діти-інваліди, вимоги до проектування, об’ємно-планувальні рішення, склад та площі приміщень, питомі показники площі, елементи обладнання»

Надруковано:

“Інформаційний бюлетень Мінрегіону”, № 9, вересень 2012 р., К.: “Укрархбудінформ”