які були оформлені та оплачені у попередні періоди) безперечних помилок та порушень чинного порядку визначення вартості будівництва загальна вартість виконаних підрядних робіт підлягає уточненню з моменту виявлення зазначених помилок з урахуванням термінів позовної давності згідно з законодавством України.

  1. При взаєморозрахунках за обсяги виконаних робіт вартість матеріальних ресурсів, отриманих від розбирання конструкцій, знесення будівель і споруд, придатних для подальшого використання та застосованих на тій самій будові, визначаються на підставі їх номенклатури, кількості та обґрунтованих цін.

Якщо за домовленістю сторін підрядник виконує роботи з доведення отриманих від розбирання матеріальних ресурсів до придатного для використання стану та транспортування їх до місця тимчасового складування, вартість цих робіт враховується у вартості будівельних робіт.

7 ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ ПУСКОНАЛАГОДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ

  1. Визначення вартості робіт з пуску і налагоджування устаткування, пристроїв і систем здійснюється за ресурсними елементними кошторисними нормами на пусконалагоджувальні роботи (ДСТУ Б Д.2.6-1 - ДСТУ Б Д.2.6-9).
  2. Вартість пусконалагоджувальних робіт визначається локальним кошторисом за формою, яку наведено в додатку В. Пусконалагоджувальні роботи, як вид робіт, включаються в об’єктний кошторис за формою, наведеною в додатку Е.
  3. Витрати труда, необхідні для проведення пусконалагоджувальних робіт по устаткуванню, не передбаченому у ресурсних елементних кошторисних нормах, можуть визначатися:
  • за чинними нормами на аналогічне устаткування;
  • по унікальному устаткуванню, що не освоєне, по серійному устаткуванню, що вперше освоюється промисловістю, - за чинними нормами на аналогічне устаткування з коефіцієнтом К = 1,2 до нормативних трудовитрат;
  • по устаткуванню, для якого у чинних збірниках ресурсних елементних кошторисних норм відсутні аналоги, в складі інвесторської кошторисної документації розробляються відповідні індивідуальні ресурсні елементні кошторисні норми за формою, наведеною в додатку Ш, при цьому коефіцієнти, наведені у Вказівках щодо застосування ресурсних елементних кошторисних норм на пусконалагоджувальні роботи для врахування умов виконання робіт, до норм витрат труда пусконалагоджувального персоналу не застосовуються. Ці норми затверджуються у порядку, визначеному в 4.3.

ДСТУ Б Д.1.1-1:2013

  1. У випадку, якщо монтажні та пусконалагоджувальні роботи по устаткуванню виконує одна і та сама ланка (бригада) працівників, до витрат труда, необхідних для виконання пусконалагоджувальних робіт, застосовується коефіцієнт 0,8.
  2. У випадку, якщо пусконалагоджувальні роботи проводяться під технічним керівництвом підприємств-виробників або фірм- постачальників устаткування, до витрат труда, необхідних для виконання пусконалагоджувальних робіт, застосовується коефіцієнт 0,8.
  3. При складанні інвесторської кошторисної документації на пусконалагоджувальні роботи розрахунок заробітної плати у прямих витратах виконується на підставі нормативних трудовитрат та вартості людино-години у такій послідовності:
  • визначення нормативних трудовитрат здійснюється окремо для робітників-налагоджувальників та інженерно-технічних працівників, які виконують пусконалагоджувальні роботи, на підставі нормативних трудовитрат ланки працівників, що наведено в таблицях норм, та складу ланки і розподілу зазначених трудовитрат поміж працівниками відповідної ланки, що наведено у технічних частинах кожного збірника;
  • вартість людино-години робітників-налагоджувальників приймається за відповідними розрядами, вартість людино-години інженерно- технічних працівників, які виконують пусконалагоджувальні роботи, приймається на рівні шостого розряду. Усереднена вартість людино- години за розрядами робіт у будівництві розраховується виходячи з рівня середньомісячної заробітної плати, рекомендованого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури, із застосуванням міжрозрядних коефіцієнтів, наведених у ДСТУ-Н Б Д.1.1-2.
  1. Вартість ресурсів (палива, електроенергії, пару, води та інших ресурсів), які використовуються в період пускових, налагоджувальних робіт та комплексного опробування з випуском першої партії продукції, враховується в інвесторській кошторисній документації виходячи з обґрунтованих витрат ресурсів та поточних цін на ці ресурси.

Витрати ресурсів (палива, електроенергії, пару, води та інших ресурсів) визначаються за даними проектної документації з урахуванням тривалості пусконалагоджувальних робіт та програми випуску продукції.

  1. При визначенні вартості пусконалагоджувальних робіт розмір кошторисного прибутку, загальновиробничих та адміністративних витрат визначається за ДСТУ-Н Б Д.1.1-3.
  2. Кошти на виконання робіт у зимовий та літній періоди, інші роботи та витрати повинні враховуватися інвесторською кошторисною вартістю пусконалагоджувальних робіт тільки у випадку, якщо такі витрати необхідні для здійснення зазначених робіт, що передбачається проектом організації будівництва.
  3. За підсумком локального кошторису вартості пусконалагоджувальних робіт зазначаються зворотні суми, що враховують вартість готової продукції та продукції незавершеного виробництва, які отримані в період пусконалагоджувальних робіт та випуску першої партії продукції, передбаченої проектною документацією.

ФОРМА ЛОКАЛЬНОГО КОШТОРИСУ НА БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ

Форма № 1

(найменування об'єкта будівництва)

Локальний кошторис на будівельні роботи №

на

(найменування робіт тз витрат, найменування будинку, будівлі, споруди, лінійного об'єкта Інженерно-транспортної інфраструктури)

Основа:

креслення (специфікації") No

Кошторисна вартістьтис. грн.

Кошторисна трудомісткістьтис лсд, ГОД

Кошторисна заробітна плататис. гри.

Середній розряд робітрозряд

Складений в поточних цінах станом на «»20р.

Пз

п/п

Обгрунту

вання

(шифр

норми)

Найменування робіт і витрат

Одиниця

виміру

Кіль

кість

Вартість одиниці, ірн.

Загальна вартість, грн.

Витрати труда робітників, люд. год.

но зайнятих обслуговуванням машин

Всього

експлуа

тації

машин

Всього

експлуатації

машин

тих. що обслуговують машини

заробітної

плати

в тому

числі заробітної плати

зароопнот

плати

в тому числі заробітної плати

на

одини

цю

всього

j 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12