Пульти керування обладнанням з підвищеними рівнями теплового випромінювання повинні влаштовуватися в ізольованих приміщеннях або окремих кімнатах, обладнаних пристроями, що забезпечують працівникам на робочих місцях санітарно-гігієнічні умови праці (звукоізоляцію, температуру та вологість повітря) відповідно до вимог Державних санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень, затверджених постановою Г оловного державного санітарного лікаря України від 01 грудня 1999 року № 42 (ДСН 3.3.6.042-99), та Санітарних норм виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 грудня 1999 року № 37 (далі - ДСН 3.3.6.037-99).
Роботодавець повинен здійснювати контроль рівня шуму відповідно до вимог ГОСТ 12.1.050-86 "ССБТ. Методы измерения шума на рабочих местах" та ДСТУ 2867-94 "Шум. Методи оцінювання виробничого шумового навантаження. Загальні вимоги".
Місця можливого виділення шкідливих речовин необхідно обладнувати ві- дсмоктувачами місцевої витяжної вентиляції.
Заборонено об'єднувати місцеві відсмоктувачі від різного устаткування в одну систему, оскільки суміш парів різних речовин може призвести до утворення небезпечних речовин.
Для очищення вибухонебезпечної пилоповітряної суміші необхідно використовувати пиловловлювачі або фільтри.
О. М. Онищенко
Директор Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту, трудової та соціальної політики
ПОГОДЖЕНО:
Г. В. Осовий Д. В. Ісаєнко
В. Акопян О. А. Миколайчук
Перший заступник Голови Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок
Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
Голова Державної інспекції ядерного регулювання України