760 (273 +/°)

  1. У процесі випробування щоденно о 6-8 год ранку виконуються контрольні проміжні заміри і визначається витікання повітря.

Визначене в кінці випробування витікання повітря перераховується на відповідне витікання газу множенням величини витікання на величину де Ра, Рд - питомі щільності відповідно повітря і газу.


  1. Газгольдер вважається таким, що витримав випробування на герметичність, якщо от­римана в результаті перерахунку величина витікання газу при безперервному 7-добовому випробу­ванні не перевищує 3 % - для газгольдерів об'ємом до 1000 м3, 2% - для газгольдерів об'ємом 3000 м3 і більше.

Величина витікання відноситься до номінального об'єму газгольдера.

Про результати випробування складається акт за участю замовника за формою додатка А.

  1. В підсумку газгольдер випробовують швидким (зі швидкістю від 1 м/с до 1,5 м/с) двок­ратним підніманням і опусканням рухомих частин. При підніманні і опусканні перекіс корпусу дзвона і телескопа не повинен перевищувати від рівня води 1 мм на 1 м діаметра дзвона і телескопа.

Отвори в покритті дзвона та інших місцях встановлення випробувальних приладів заварюють­ся за допомогою круглих накладок з перевіркою швів на герметичність. Лази резервуарів після закінчення випробувань газгольдера пломбують, а оглядові люки дзвона залишають відкритими.

    1. Антикорозійний захист виконується після випробування резервуара газгольдера і зли­вання всієї води.

    2. На газгольдер, що вводиться в експлуатацію, складається паспорт за формою додат­ка Б.

  1. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО МОНТАЖУ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ АНТЕННИХ СПОРУД ЗВ'ЯЗКУ ТА БАШТ ВИТЯЖНИХ ТРУБ

    1. Дані додаткові вимоги розповсюджуються на монтаж і приймання металевих конструкцій щогл висотою до 500 м і башт висотою до 250 м.

    2. Фундаменти

Фундаменти приймаються перед початком монтажних робіт комплектно для кожної щог­ли або башти у відповідності з вимогами таблиці 10.При прийманні перевіряються наявність і геометричне положення закладних деталей для кріплення монтажних пристроїв.

Таблиця 10 - Граничні відхили при прийманні фундаментів

Параметр

Граничні відхили

Контроль (метод, обсяг, вид реєстрації)

1 Відстань між центрами фундаментів однієї башти, мм

10 + 0,001 проектної відстані, але не більше 25

Вимірювальний, кожний фун­дамент, геодезична виконавча схема

2 Відхил фактичного кута нахилу до гори­зонтальної осі тяги анкера від проектного; кут між фактичним напрямком осі тяги анке­ра і напрямком на вісь щогли

від 0° до 4° 1°

Те саме

3 Відмітка плити центрального фундаменту щогли і фундаменту башти, мм

10


4 Різниця відміток опорних плит під пояси башта, мм

150

Вимірювальний, кожна опорна плита, геодезична виконавча схема

5 Відстань між центром щогли і віссю вушка анкерного фундаменту, мм

150

Вимірювальний, кожне вушко фундаменту, геодезична вико­навча схема

6 Відмітка осі вушка анкерного фундаменту щогли, мм

50

Те саме

7 Кут між розбивочною віссю і направлен­ням на центр вушка тяги анкера

»



  1. Бетонування фундаментних вставок (опорних башмаків) виконується після встановлен­ня, вивірення і закріплення першого ярусу башти.

Опорні фундаментні плита і опорні секції щогл бетонуються після їх вивірення і закріплення до встановлення першої секції ствола щогли.

Монтаж щогл і продовження встановлення секцій башт дозволяється тільки після досягнення бетоном 50 % проектної міцності.

Роботу з бетонування оформлюють актами за формами додатків К, М ДБН А.3.1-5.

  1. Відтяжки із сталевих канатів

    1. Сталеві канати відтяжок повинні мати заводські сертифікати, а ізолятори, що входять до складу відтяжок, - акти механічних випробувань.

    2. Виготовлення і випробування відтяжок виконується, як правило, на спеціалізованому за- воді-виробнику, за винятком тих випадків, коли в робочих кресленнях КМ, КМД обумовлена не­обхідність виконання цих робіт на монтажній площадці.

Канати попередньо витягуються зусиллям, що дорівнює 0,6 розривного зусилля каната в цілому і витриманого під цим навантаженням протягом 20 хв.

    1. Відтяжки щогл випробовуються цілими, а за відсутності такої вимоги в робочих креслен­нях КМ, КМД - окремими ділянками (з осями і сполучними ланками) зусиллям, що дорівнює 0,6 роз­ривного зусилля каната в цілому.

    2. Перевозити відтяжки до місця монтажу при діаметрі каната до 42 мм і довжині до 50 м до­пускається в бухтах з внутрішнім діаметром 2 м, при довжині більше 50 м - намотаними на бараба­ни діаметром 2,5 м, а при діаметрі канатів більше 42 мм - на барабани діаметром 3,5 м, крім випадків виготовлення і випробування відтяжок за вимогами робочих креслень КМ, КМД на мон­тажній площадці. В такому випадку переміщення відтяжок від випробувального стенду виконується без їх згортання.

  1. Піднімання і встановлення конструкцій

    1. Щогли, що мають опорні ізолятори, монтуються на тимчасовій опорі, яка передбачена вимогами робочих креслень КМ, КМД, з наступним підведенням ізоляторів після монтажу всієї щогли.

    2. До підйому поясів башт і негабаритних секцій щогл виконується послідовне складання суміжних монтажних елементів для перевірки прямолінійності або проектного кута перелому осей сполучених ділянок, а також збігу площин фланців і отворів для болтів. У стягнутому болтами флан­цевому стику щуп товщиною 0,3 мм не повинен доходити до зовнішнього діаметра труби пояса на 20 мм по всьому периметру, а місцевий зазор по периметру фланців біля зовнішньої крайки не по­винен перевищувати 3 мм.

    3. До підйому чергової секції щогли або башти заглушки труб у верхніх кінцях заповнюються бітумом Ne 4 врівень з площиною фланця, а площини фланців, що прилягають, намащуються біту­мом тієї ж марки. Виконання цих робіт оформлюється актом огляду прихованих робіт за формою до­датка К ДБН А.3.1-5.

    4. Болти у фланцевих з'єднаннях закріплюються двома гайками.

    5. Натяжні пристосування для відтяжок в щоглових спорудах і для переднапружених розкосів решітки в баштах повинні мати паспорти з документами про тарування вимірювального приладу.

    6. Встановлення секцій ствола щогли, розташованих вище місця кріплення постійних відтя­жок або тимчасових розчалок, допускається тільки після повного проектного закріплення і монтаж­ного натягу відтяжок нижнього ярусу.

    7. Всі постійні відтяжки і тимчасові розчалки кожного ярусу підтягуються до анкерних фун­даментів і натягуються до заданої величини одночасно, з однаковою швидкістю і зусиллям.

    8. Зусилля монтажного натягу у відтяжках щоглових опор (споруд) обчислюється за форму­лами:

(Nc-NA(T~TC)

N = NC- , якщо Т > Тс; (6)

(7V2~NC}(TC-Т)

N = NC+ 4 , якщо Т < Тс, (7)

де N - шукана величина монтажного натягу за температури повітря під час виконання робіт;

- величина натягу за температури на 40 °С вище середньорічної температури;

N2 - величина натягу за температури на 40 °С нижче середньорічної;

Nc - величина натягу при середньорічній температурі повітря в районі встановлення щогли;

Тс - середньорічна температура повітря в районі встановлення щогли, що визначається за даними гідрометеорологічної служби;

Т - температура повітря під час натягування відтяжок щогли.

Примітка 1. Величини NpN2, Nc вказуються в робочих кресленнях КМ, КМД.

Примітка 2. Дозволяється за середньорічну температуру умовно прийняти Г = 0 °С.

    1. Вивірення щогл виконується після демонтажу монтажних пристроїв і до монтажу антен­них пристроїв при швидкості вітру не більше 10 м/с в рівні верхнього ярусу відтяжок.

  1. Приймальний контроль

Граничні відхили змонтованих металевих конструкцій щогл і башт від проектного поло­ження не повинні перевищувати величин, вказаних в таблиці 11.Таблиця 11 - Граничні відхили змонтованих металевих конструкцій щогл і башт

Параметр

Граничні відхили

Контроль (метод, обсяг, вид реєстрації)

1 Зсув осі ствола від проектного по­ложення, мм:

башти об’єктів зв’язку

башти витяжних труб (одно- і бага- тоствольні)

0,001 від висоти точки над фун­даментом, що вивіряється

0,003 від висоти точки над фун­даментом, що вивіряється

Вимірювальний, кожна башта, геодезична вико­навча схема

2 Зсув осі ствола щогли, мм

0,007 від висоти точки над фун­даментом, що вивіряється

Вимірювальний, кожна щогла, геодезична вико­навча схема

3 Монтажний натяг відтяжок щогл, %

8

Те саме, кожна відтяжка, відомість монтажних на­тягів

4 Різниця між максимальним і мінімальним значенням натягу відтя­жок одного ярусу після демонтажу монтажного крана, %

10

Аналітичний, кожний ярус відтяжок, відомість мон­тажних натягів



  1. Якість зварних з'єднань листових трубчастих елементів перевіряється при монтажі фізичними методами: радіографічним або ультразвуковим в обсязі 10 % при ручному або механізо­ваному зварюванні і 5 % при автоматичному зварюванні.

Місця обов'язкового контролю вказуються в робочих кресленнях КМ, КМД. Решта зварних з'єднань контролюється в обсязі, вказаному у 8.5.

  1. При здачі споруди в експлуатацію разом з документами, перерахованими в 11.8, додат­ково надаються:

  1. заводські сертифікати на сталеві канати, сплави для заливання втулок та ізолятори;

  2. акти на закриття прихованих робіт на заливання заглушок і змащення бітумом фланців труб­частих конструкцій поясів щогл і башт за формою додатка К ДБН А.3.1-5;

  3. акти на виготовлення і випробування відтяжок для щоглових споруд за формою додатка А;

  4. акти механічних випробувань ізоляторів за формою додатка А;

  5. виконавчі геодезичні схеми положення осей споруд, включаючи осі елементів поясів башт і щогл з негабаритними секціями;

  6. відомість заміряних монтажних натягів відтяжок щогл.

  1. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО МОНТАЖУ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ СТРУКТУРНИХ ПОКРИТТІВ

    1. Дані додаткові вимоги розповсюджуються на монтаж і приймання металевих конструкцій структурних покриттів - сітчастих просторових систем з регулярною будовою.

    2. Металеві конструкції структур постачаються заводами-виробниками окремими елемента­ми, упакованими комплектно із додаванням паспорта і монтажних схем.

    3. Укрупнювальне складання блоків покриттів виконується на місці підйому або поблизу об'єкта, що споруджується, на вивірених опорах. Методи монтажу та робочі креслення тимчасових опор розроблюються в складі проектної документації. Граничні відхили тимчасових опор повинні відповідати вимогам пункту 1 таблиці 12, а граничні відхили фактичних розмірів блоків від проект­них не повинні перевищувати значень, наведених в пунктах 2-4 таблиці 12. На кожний складений блок виконується геодезична виконавча схема.

Таблиця 12 - Граничні відхили фактичних розмірів від проектних при монтажі металевих конструкцій структурних покриттів

Параметри

Граничні відхили, мм

Контроль (метод, обсяг, вид реєстрації)

Конструкції типу "Кисловодськ" 30x30 м

Конструкції типу "ЦНДІБК” (Москва) 12x18 м

Конструкції типу "ЦНДІБК" (Москва) 12x24 м

Інші типи струк­турних покриттів

1 Відхили відміток опорних поверхонь блоків від проектних

±10

+10

±10

У відповідності з вимогами ро­бочих креслень КМ, КМД

Вимірювальний, кожна опора, геодезична ви­конавча схема

2 Відстань по ширині блока

±7

±3

±3

Вимірювальний, кожний блок, ге­одезична вико­навча схема

3 Відстань по дов­жині блока

±7

±6

±7


Те саме

4 Відстань по діаго­налі блока

±10

±7

±8


»



    1. При укрупнювальному складанні блоків дотримуються встановлення елементів у відпо­відності з монтажною схемою, оскільки заміна на елемент навіть більшого перерізу ніж в проекті може призвести до аварійної ситуації в процесі експлуатації споруди.

    2. До піднімання блоків встановлюються опорні конструкції з наступним їх вивіренням і закріпленням за проектом.

    3. Піднімання блока в проектне положення здійснюється монтажними механізмами, що за­безпечують його проектне положення, не допускаючи перекосу блока.

    4. До влаштування покрівельного покриття приступають тільки після повного проектного закріплення елементів блоків на опорах.

  1. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО МОНТАЖУ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ ВИСЯЧИХ ВАНТОВИХ ПОКРИТТІВ

    1. Дані додаткові вимоги розповсюджуються на монтаж металевих конструкцій вантових по­криттів, в яких несучими елементами є гнучкі або жорсткі нитки - ванти.

    2. Ванти виготовляються переважно із сталевих канатів, в тому числі (як правило, на прак­тиці) за видами: