Такий експертний звіт підписується головним експертом проекту, відповідальними експертами, скріплюєтьсяїх печаткамита затверджується підписом керівника експертної організації, скріпленим круглою печаткою.

Обов’язковою частиною експертного звіту є додаток до нього, який має містити такі основні дані:

  • назва проектної організації та її юридична адреса, прізвище та ініціали ГАПа, ГІПа, дані про серії та номери їх кваліфікаційних сертифікатів, дати видачі;

  • перелік вихідних даних на проектування (відповідно до додатку А ДБН А.2.2-3-2012);

  • стислий опис основних проектних рішень;

  • опис зауважень та внесених змін, що прийняті в ході проведення експертизи (за наявності).

Вказаний додаток до експертного звіту складається на пронумерованих аркушах, підписується головним експертом проекту та відповідальними експертами, які були залучені до проведення експертизи окремих розділів або частин проектної документації, та скріплюється їх печатками. Додаток прошивається та скріплюється круглою печаткою експертної організації.

  1. Експертний звіт щодо розгляду проектної документації в частині міцності, надійності та довговічності об’єкту будівництва, його

ДСТУ-Н Б А.2.2-ХХ:201Х експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення (додаток Б) підтверджує відповідність проектної документації нормативним вимогам та підтверджує відповідні техніко-економічні показники проекту будівництва.

Такий експертний звіт підписується головним експертом проекту, відповідальними експертами, скріплюється їх печаткамита затверджується підписом керівника експертної організації, скріпленим круглою печаткою.

Обов’язковою частиною експертного звіту є додаток до нього, який має містити такі ж розділи, як зазначено у пункті 9.2.1 цього стандарту.

    1. Експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації (додаток В) підписується та скріплюється печаткою відповідального експерта з питань експертизи кошторисної частини проектної документації і затверджується підписом керівника експертної організації, скріпленим круглою печаткою.

  1. Експертні звіти, складені за формами додатків А, Б, В, оформлюються на спеціальних захищених бланках. Оформлення таких бланків для кожної експертної організації може бути індивідуальним з власною нумерацією.

Експертні звіти за результатами проведеної експертизи складаються у двохпримірниках, один примірник (з оригіналами підписів та «мокрими» печатками) надається замовнику експертизи, одиноригінальний примірник залишається у справі проекту будівництва, що зберігається в архіві експертної організації.

  1. При виявленні помилок і недотриманні нормативних вимог за результатами експертизи надаються експертні звіти за такими формами:

При виявленні помилок та необхідності доопрацювання проектної документації надається експертний звіт за формою додатку Г, в якому зазначаються усі помилки, виявлені під час проведення експертизи, та встановлюється строк для усунення цих помилок, але не більше строку проведення експертизи, зазначеного у договорі.За умови доопрацювання проектної документації та усунення помилок, зазначених у такому експертному звіті, у встановлені договором строки може бути підготовлений та наданий експертний звіт щодо відповідності проектної документації законодавству України у сфері будівництва, будівельним нормам, стандартам і правилам без подання проектної документації на повторну експертизу.

  1. При виявленні помилок і недотриманні нормативних вимог до: міцності, надійності та довговічності об’єктів будівництва, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;

санітарного та епідеміологічного благополуччя населення;

охорони праці;

екології;

пожежної безпеки;

техногенної безпеки;

ядерної та радіаційної безпеки; енергозбереження;

кошторисної частини проекту будівництва - надається експертний звіт за формою додатку Д.

У цьому разі, виправлена проектна документація має бути надана для проведення повторної експертизи.

  1. Експертні звіти, складені за формами додатків Г, Д, оформлюються у двохпримірниках на бланках експертної організації, підписуються головним експертом проекту, відповідальними експертами, скріплюються їх печаткамита затверджуються підписом керівника експертної організації, скріпленим круглою печаткою. Один примірник експертного звіту (з оригіналами підписів та «мокрими» печатками) надається замовнику експертизи, один оригінальний примірник залишається у справі, що зберігається в архіві експертної організації.

9.5.1Обов’язковою частиною експертних звітівза формами додатків Г, Д є додаток, якийскладається у довільній формі і має містити зауваження до проекту будівництва з посиланням на конкретні вимоги законодавчих актів, будівельних норм, стандартів, правил, вихідних даних на проектування. Цей додаток підписується головним експертом проекту та відповідальними експертами, які були залучені до проведення експертизи окремих розділів або частин проектної документації,та скріплюється їх печатками.

    1. При видачі експертних звітів за проектами будівництва об’єктів, що належать до IV і V категорії складності, разом з експертним звітом надається копія кваліфікаційного сертифіката головного експерта проекту, засвідчена керівником експертної організації та скріплена печаткою експертної організації, із зазначенням дати її видачі.

  1. ВЕДЕННЯ АРХІВУ СПРАВ ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА

    1. Усі матеріали, які стосуються проведення експертизи проектної документації по кожному об’єкту будівництва, підлягають постійному зберіганню в архіві експертної організації або можуть бути передані на зберігання до спеціалізованої архівної установи.

    2. Справа проекту будівництва, що формується при прийманні проекту будівництва для проведення експертизи, супроводжується ГЕПом протягом усього часу проведення експертизи та складається з таких матеріаліввідповідно до опису:

  • відомості, зазначені у п. 5.4 цього стандарту;

  • оригінал договору на проведення експертизи між замовником експертизи і експертною організацією із розрахунком вартості експертизи;

  • оригінали цивільно-правових договорів із залученими до проведення експертизи сертифікованими експертами;

оригінали актів приймання-передачі виконаних робіт;ДСТУ-Н Б А.2.2-ХХ:201Х

  • копії листування між експертною організацією та замовником експертизи;

  • один екземпляр експертних звітів та додатків до них;

  • зведений кошторисний розрахунок із заявленою кошторисною вартістю, засвідчений підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника;

  • виправлений зведений кошторисний розрахунок за результатами експертизи, засвідчений підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника;

  • перелік матеріалів та обладнання, погоджений замовником будівництва;

  • копія генерального плану М 1:500 (для об’єктів дорожньої галузі копія плану автомобільної дороги у масштабі відМ 1:2000 доМ 1:10000), виправленого, за необхідності, за зауваженнями експертизи;

  • копії вихідних даних, завірені замовником будівництва.

  1. Усі матеріали, перелічені в п.10.2 цього стандарту, прошиваються (за описом) в одну книгу та передаються на постійне зберігання до архіву справ проектів будівництва.

Після завершення експертизи надана проектна документація повертається замовнику в обсязі, в якому вона була надана для проведення експертизи.ДОДАТОК А
(обов’язковий)

ФОРМА ЕКСПЕРТНОГО ЗВІТУ
щодо розгляду проектної документації

ЗАТВЕРДЖУЮ

(Керівник експертної організації )

(П.І.Б)

М.П.(підпис)

місто 20___

ЕКСПЕРТНИЙЗВІТ

щодо розгляду проектної документації

по

(стадія проектування)

(назва проекту будівництва)

Категорія складності об’єкту будівництва

Замовник будівництва

(назва організації)

Генеральний проектувальник

(назва організації)

За результатами розгляду проектної документації і зняття зауважень встановлено, що зазначена документація розроблена відповідно до вихідних даних на проектування з дотриманням вимог до (міцності, надійності та довговічності об’єкту будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення; санітарного і епідеміологічного благополуччя населення; охорони праці; екології; пожежної безпеки; техногенної безпеки; ядерної та радіаційної безпеки; енергозбереження; кошторисної частини проекту будівництва)* і може бути затверджена (схвалена) в установленому порядку з такими техніко-економічними (технічними) показниками**:

Показники

Од. виміру

Кількість







ДСТУ-Н Б А.2.2-ХХ:201Х

  1. - зазначаються напрями в залежності від технічної та технологічної складності об’єкту будівництва.

  2. * - відповідно до додатків И, К, Л ДБН А.2.2-3-2012

Обов’язковий додаток до експертного звіту на аркушах.

(складається відповідно до вимог пункту 9.2.1 цього стандарту)

Головний експерт проекту (підпис) (П.І.Б.)

М.П. (серія та номер кваліфікаційного сертифіката)

Відповідальні експерти проекту (підпис) (П.І.Б.)

М.П. (серія та номер кваліфікаційного сертифіката)ДОДАТОК Б
(обов’язковий)

ФОРМА ЕКСПЕРТНОГО ЗВІТУ

щодо розгляду проектної документації в частині міцності, надійності та
довговічності об’єкту будівництва, його експлуатаційної безпеки та
інженерного забезпечення

ЗАТВЕРДЖУЮ

(Керівник експертної організації ) (П.І.Б)

М.П. (підпис)

місто 20___

ЕКСПЕРТНИЙ ЗВІТ

щодо розгляду проектної документації в частині міцності, надійності та
довговічності об’єкту будівництва, його експлуатаційної безпеки та
інженерного забезпечення

по

(стадія проектування)

(назва проекту будівництва)

Категорія складності об’єкту будівництва

Замовник будівництва

(назва організації)

Г енеральний проектувальник

(назва організації)

За результатами розгляду проектної документації і зняття зауважень встановлено, що зазначена документація розроблена з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкту будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення і має такі технічніпоказники*:

Показники

Од. виміру

Кількість










* - зазначаються відповідні технічні показники згідно з додатками И, К, Л ДБН А.2.2-3-2012ДСТУ-Н Б А.2.2-ХХ:201Х

Обов’язковий додаток до експертного звіту на аркушах.

(складається відповідно до вимог пункту 9.2.1 цього стандарту)

Головний експерт проекту (підпис) (П.І.Б.)

М.П. (серія та номер кваліфікаційного сертифіката)

Відповідальні експерти проекту (підпис) (П.І.Б.)

М.П. (серія та номер кваліфікаційного сертифіката)ДОДАТОК В
(обов’язковий)

ФОРМА ЕКСПЕРТНОГО ЗВІТУ

щодо розгляду кошторисної частини проектної документації

ЗАТВЕРДЖУЮ

(Керівник експертної організації )

(П.І.Б)

(М.П. підпис)

місто

20___

ЕКСПЕРТНИЙ ЗВІТ

щодо розгляду кошторисної частини проектної документації

по

(стадія проектування)

(назва проекту будівництва)

Замовник будівництва

(назва організації)

Г енеральний проектувальник

(назва організації)

Заявлена кошторисна вартість, передбачена наданою кошторисною документацією, у поточних цінах станом на ___. 20___р. складала

тис. грн., у тому числі: будівельно-монтажні роботи -

тис. грн.; устаткування - тис. грн.;

пусконалагоджувальні роботи - тис. грн.; інші витрати -

тис. гривень.

За результатами розгляду кошторисної документації і зняття зауважень встановлено, що зазначена документація, яка враховує обсяги робіт, передбачені (проектом, робочим проектом, робочою документацією, дефектним актом, відомістю обсягів робіт), складена відповідно до вимог ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва».

Загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на ___. 20___ р. складає тис. грн., у тому числі: будівельно-

монтажні роботи - тис. грн.; устаткування - тис.

грн.; пусконалагоджувальні роботи -тис. грн.; інші витрати - тис. гривень.

Примітка:

Технічна та технологічна частини проектної документації не розглядались.

Відповідальний експерт проекту (підпис) (П.І.Б.)

М.П. (серія та номер кваліфікаційного сертифіката)ДОДАТОК Г
(обов’язковий)

ФОРМА ЕКСПЕРТНОГО ЗВІТУ

щодо виявлення помилок та необхідності доопрацювання
проектної документації

ЗАТВЕРДЖУЮ