1. Засоби доступу до іграшок

Ці вимоги не застосовують до іграшок з висотою платформи меншою ніж 600 мм.

Драбини та подібні засоби доступу до Іграшок повинні відповідати вимогам пунктів а)—д). Додат­кові вимоги до похилих жолобів указані в 4.5.4.

  1. Будь-який отвір повинен відповідати вимогам 4.3.1 (захват голови та шиї, зонд/датчик С та D і дослідний зразок D).

  2. Довжина сходинки повинна бути 300 мм чи більше (див. рисунок 3).

  3. Відстань між сходинками повинна бути не більше ніж 280 мм (див. рисунок 3).

  4. Поверхня сходинки не повинна бути слизькою. Цього можна досягти рифленням сходів або за­стосуванням інших видів матеріалів.

  5. У разі, якщо драбини мають перекладини, то діаметр їх повинен бути в межах від 16 мм до 45 мм. f) Глибина сходинок у драбин із закритими широкими сходинками повинна бути 120 мм чи більше, д) Нахил драбини, прикріпленої до іграшки, повинен становити (55—90)°.

Розміри у міліметрах

  1. Рисунок 3 — Розміри драбиниЗахват (див. А.4)

    1. Захват голови та шиї

Конструкція іграшок для активних ігор повинна бути такою, щоб отвори не становили небезпе­ки захвату голови чи шиї, незалежно від того, чи дитина рухається вперед головою чи ногами.

Примітка. Небезпечні ситуації, що стосуються такого типу захвату, можуть бути такі:

  • повністю обмежені отвори, через які користувач може прослизнути галовою чи ногами вперед;

  • частково обмежені чи V-подібні отвори; та

  • зсувні чи рухливі отвори.

Обираючи матеріали, виробник повинен брати до уваги ті небезпеки захвату, які можуть виник­нути внаслідок викривлення деталей у процесі використання.

  1. Доступні повністю обмежені отвори з нижнім краєм заввишки понад 600 мм над землею або будь-якою іншою поверхнею, що має розміри, здатні підтримати дитину, повинні давати можливість рухатись зонду С (див. рисунок 10) та зонду D (див. рисунок 11) під час проведення випробовувань відповідно до 6.5.1 (захват голови та шиї в повністю обмежених отворах).

  2. Доступні жорсткі круглі отвори з нижнім краєм заввишки понад 600 мм над поверхнею землі або будь-якою іншою поверхнею, що має розміри, які здатні підтримати дитину, не повинні мати внутрішній діаметр у межах від 13О мм до 230 мм.

  3. Під час проведення випробувань відповідно до 6.5.1 доступні повністю обмежені отвори не повинні мати ніяких частин, що сходяться донизу під кутом менше ніж 60°, якщо нижній край має ви­соту 600 мм чи більшу від поверхні землі (V-подІбні отвори).

  4. Частково обмежені та V-подібні отвори з нижнім краєм 600 мм чи більше від поверхні землі або будь-які інші поверхні, що мають достатні розміри для підтримування дитини, повинні бути сконструйо­вані так, щоб:

  1. отвір не був доступний, як показано на рисунку 13 та під час проведення випробувань відпо­відно до 6.5.2.3 а) (захват голови та шиї в частково обмежених або V-подібних отворах), чи

  2. верх зразка контактував з основою отвору під час проведення випробувань відповідно до 6.5.2.3 Ь) (захват голови та шиї в частково обмежених або V-подібних отворах).

  1. Еластичні частини (наприклад, канати) не повинні перекриватися, в іншому разі вони утворю­ють отвори, що не відповідають вимогам, вказаним у пункті а).

  2. Отвори між гнучкими частинами підвішених перегородок та будь-якими жорсткими частинами не повинні мати діаметр менше ніж 230 мм за найбільшої навантаги. Брати до уваги потрібно ситуації, за яких до отворів прикладається та не прикладається навантага.

  1. Захват одягу та волосся

  1. Похилі жолоби, пожежні стовпи та дахи повинні бути сконструйовані так, щоб не спричиняти небезпечних ситуацій захвату волосся чи одягу. Такі ситуації можуть бути спричинені:

  1. проміжками чи V-подібними отворами, у яких частини одягу можуть заплутатися під час або безпосередньо до того як користувач буде задіяний у вимушеному русі;

  2. виступами; та

  3. осями або частинами, що обертаються.

Під час випробування відповідно до 6.6 (випробування ймовірності того, що одяг або волосся за­чепляться за отвори чи щілини іграшки) не повинно виявлятися захвату кнопки чи ланцюга.

Випробовування ймовірності того, що одяг або волосся зачепляться за отвори чи щілини іграш­ки, описане в 6.6, обмежується вільним простором, як засвідчив практичний досвід, природні матері­али та зв’язки між різними частинами можуть з часом змінюватися.

Примітка 1. Під час використання елементів з круглим поперечним перерізом особливу увагу слід звертати на недопущен­ня захвату одягу та волосся. Цього можна досягти використовуючи прокладки/розпірки та інші подібні засоби.

  1. Похилі жолоби та пожежні стовпи повинні бути сконструйовані так, щоб кнопки чи ланцюги не зачіплятися за отвори, розташовані у вільному просторі, під час проведення випробувань відповідно до 6.6 (випробування ймовірності того, що одяг або волосся зачепляться за отвори чи щілини іграшки).

  2. Дахи повинні бути сконструйовані так, щоб не захвачувати кнопки чи ланцюги під час прове­дення випробувань відповідно до 6.6 (випробування ймовірності того, що одяг або волосся зачепляться за отвори чи щілини іграшки).

  3. Осі та частини, що обертаються, повинні мати засоби, які запобігають захвату одягу чи волосся.

Примітка 2. Цього можна досягти використанням відповідних покриттів та щитів/екранів.

  1. Захват ніг

Поверхні, призначені для стояння, бігання чи ходіння, не повинні мати ніяких заглибин, що можуть спричинити захват ніг. Не повинно бути ніяких проміжків більших ніж ЗО мм, виміряних в одному напрямі (див. рисунок 4).

Розміри у міліметрах

Рисунок 4 — Обмеження площі отворів, що є на поверхні для ходіння чи бігання



  1. Захват пальців

Вимоги, вказані в 4.3.4, не застосовують до сухих щілин у суцільному дереві, що утворилися внас­лідок атмосферних впливів.

Іграшки для активних ігор повинні бути сконструйовані так, щоб не виникало ніяких небезпечних ситуацій, пов’язаних із захватом.

Доступні дірки, щілини та проміжки у будь-якому твердому матеріалі, наприклад, відкриті кінці труб та різні проміжки (за винятком ланцюгів), які можуть пропустити прут діаметром 5 мм на глибину 10 мм чи глибше, коли тіло перебуває у вимушеному русі, повинні також пропускати прут діаметром 12 мм.

  1. Стійкість іграшок для активних ігор, крім похилих жолобів, гойдалок та іграшок з пере­кладинами

Іграшки для активних Ігор, обладнані анкерами, повинні випробовуватися з анкерами, зафіксо­ваними на стійкій поверхні відповідно до вимог виробника.

Примітка. Вимоги до стійкості похилих жолобів описано в 4.5.1, а для гойдалок та Інших іграшок для активних ігор, облад­наних перекладиною, — в 4.6.1.

  1. Стійкість іграшок для активних ігор з висотою вільного падіння 6(Юмм чи менше

Іграшки для активних ігор з висотою вільного падіння 600 мм чи менше не повинні переверта­тися під час проведення випробувань відповідно до 6.1.1 (стійкість іграшок для активних ігор з ви­сотою вільного падіння 600 мм чи меншою).

  1. Стійкість Іграшок для активних ігор з висотою вільного падіння більше ніж 600 мм

Іграшки для активних ігор з висотою вільного падіння більше ніж 600 мм не повинні перевер­татися під час проведення випробувань відповідно до 6.1.2 (стійкість іграшок для активних ігор з ви­сотою вільного падіння більше ніж 600 мм).

  1. Похилі жолоби (див А.5)

    1. Стійкість похилих жолобів

Похилі жолоби, обладнані анкерами, повинні випробовуватися з анкерами, зафіксованими на стійкій поверхні згідно з вимогами виробника.

Похилі жолоби не повинні перевертатися під час проведення випробувань відповідно до 6.1.3 (стійкість похилих жолобів).

  1. Стінки, що підтримують похилі жолоби

Стінки, що підтримують похилі жолоби, повинні відповідати таким вимогам (див. рисунок 5):

  1. для похилих жолобіе заввишки понад 1000 мм, якщо вимірювати від поверхні землі, висота (/?) підтримувальних стінок повинна бути більше ніж 1000 мм;

  2. для похилих жолобів заввишки 1000 мм чи менше висота (h) підтримувальних стінок повинна бути 50 мм чи більше.

Для виходу з похилого жолоба підтримувальних стінок не потрібно.

Розміри у міліметрах

w

h висота підтримувальних стінок похилих жолобів; w ширина похилого жолоба.



Рисунок 5 — Висота підтримувальних стінок

  1. Стартова частина похилого жолоба, частина ковзання та вихід з похилого жолоба Примітка. Для прикріплених похилих жолобів платформа може використовуватися як стартова частина.

Стартова частина та частина ковзання повинні відповідати таким вимогам (див. рисунок 6):

  1. Стартова частина похилих жолобіе заввишки менше ніж 1000 мм, якщо міряти від поверхні землі, повинна мати ширину не меншу, ніж частина ковзання, довжину 150 мм чи більше та нахил від 0° до 10° до горизонтальної поверхні. Ширину вимірюють так, як вказано на рисунку 5.

  2. Стартова частина похилих жолобів заввишки 1000 мм чи більше, якщо міряти від поверхні землі, повинна мати ширину не меншу, ніж частина ковзання, довжину 250 мм чи більше та нахил від 0° до 10° до горизонтальної поверхні. Ширину вимірюють так, як вказано на рисунку 5.

  3. Стартова частина повинна бути обладнана поручнями для того, щоб допомогти дітям перейти зі сходинок/драбини в положення сидячи:

— для похилих жолобів заввишки менше ніж 1000 мм висота поручнів повинна становити 150 мм чи більше;

— для похилих жолобів заввишки (1000—1800) мм висота поручнів повинна становити 350 мм чи більше;

— для похилих жолобів заввишки більше ніж 1800 мм висота поручнів повинна становити 500 мм чи більше.

  1. Вихід з похилого жолоба повинен мати довжину 150 мм чи більше. Його нахил відносно гори­зонту повинен бути від 0° до 10°, а висота виходу з похилих жолобів повинна бути на 300 мм чи мен­ше від поверхні землі.

Кінцева частина виходу з похилого жолоба повинна мати радіус 50 мм чи більше. Ці вимоги не застосовують до похилих жолобів, у яких вихід розміщено на висоті 50 мм чи менше від поверхні землі

.

А — довжина стартової частини:

> 150 мм для похилих жолобів заввишки менше ніж 1000 мм (див. 4.5.3.а));

> 250 мм для похилих жолобів заввишки 1000 мм чи більше (див. 4.5.3.Ь)).

В — висота поручнів (див 4.5.3 с)):

> 150 мм для похилих жолобів заввишки менше ніж 1000 мм;

> 350 мм для похилих жолобів заввишки 1000 мм — 1800 мм;

> 500 мм для похилих жолобів заввишки більше ніж 1800 мм.



Рисунок 6 — Вимоги до похилих жолобів

  1. Засоби доступу до похилих жолобів

Додатково до вимог 4.2.2 (засоби доступу до іграшок) драбини заввишки 1200 мм чи більше повинні бути обладнані поручнями на висоті 600 мм від землі до самого верху похилого жолоба (не за­стосовують до драбин зі сходинками) (див. рисунок 3).

  1. Гойдалки (див. А.6)

    1. Стійкість гойдалок та Інших Іграшок для активних ігор з перекладинами

Гэйдалки, що обладнані анкерами, треба випробовувати з анкерами, зафіксованими на стійкій по­верхні згідно з вимогами виробника.

Гойдалки не повинні перевертатися під час проведення випробувань відповідно до 6.1.4 (стійкість гойдалок та інших іграшок для активних ігор з перекладинами).

  1. Міцність перекладин, безпосередньо гойдалок та з’єднувальних ланок

Під час проведення випробувань відповідно до 6.2.2 (міцність гойдалок) конструкції та/чи пере­кладини не повинні ламатись, а безпосередньо гойдалки, з’єднувальні ланки та конструкції, призна­чені для того, щоб лазити, не повинні деформуватися, в іншому разі іграшка не відповідає необхідним вимогам EN 71.

  1. Гэйдалки, призначені для дітей віком до 3 років

Сидіння гойдалок повинні бути обладнані спинками та іншими засобами безпеки, які не дозволя­ють дитині випасти з сидіння.

Як запобіжні заходи можна використовувати таке:

  • Т-подібна планка чи захисна планка з ременем на застібці, горизонтальна частина якої повин­на бути на висоті (200—300) мм над сидінням;

  • засіб, яким прив’язують дитину до сидіння, наприклад ремінь, обладнаний ременем з застібкою.

Під час проведення випробувань відповідно до 6.2.2.2.2 (міцність гойдалок, призначених для дітей віком до 3 років) конструкції та/чи перекладини не повинні ламатись, а безпосередньо гойдалки, з'єднувальні ланки та конструкції, призначені для того, щоб лазити, не повинні деформуватися, в іншо­му разі іграшка не відповідає необхідним вимогам EN 71.

  1. Удар сидіння

Вимоги, зазначені в 4.6.4, не застосовують до сидінь, виготовлених з еластичних матеріалів масою 2 кг чи менше, та в напрямку руху, за винятком випадків, коли вони обладнані жорсткими засо­бами для підвішування.

Під час проведення випробувань відповідно до 6.4 (визначення удару сидіння) удар сидіння, ви­міряний з граничною частотою 10 кГц, не повинен перевищувати 500 м/с2 (чи 50 г).