як вказано в CR 13688.

В.2.2 Форму заяви про відсоток матеріалу, придатного для вторинного перероблення, наве­дено в таблиці С.2 додатка С. Якщо форма та матеріал функційної одиниці паковання та/чи еле­ментів відповідають національним, європейським, міжнародним або комерційним стандартам чи технічним умовам щодо збирання, сортування та вторинного перероблення, це можне служити при­водом для вторинного перероблення.

Примітка. Звертають увагу на чинники, що впливають на сумісність з технічними умовами процесів вторинного перероблення:

  1. ефективне вторинне перероблення залежить від вводу матеріалів із визначеними властивостями, придатних для про­цесів виробництва з первинної сировини або без неї;

  2. паковання може складатися з декількох матеріалів, відносні розміри яких можуть змінюватися від маленьких, зазви­чай це ярлики та етикетки, до великих розмірів в пакованні, виготовленому з різних матеріалів. Спосіб, за яким технічні умови застосовують до такого паковання, виготовленого з декількох матеріалів, може значно змінюватися залежно від матеріалів, які піддають вторинному переробленню, процесу вторинного перероблення та можливості спорожнити паковання, як визначено в 3.1;

  3. у технічних умовах на паковання необхідно враховувати:

  1. можливість відокремлення елементів, якщо це необхідно;

  2. сумісність складу матеріалів чи комбінацій матеріалів з процесом вторинного перероблення.

Ці технічні умови мають бути сумісними з відповідними національними та/чи міжнародними стандартами, що пов’язані з технічними вимогами доставки та постачання вхідного матеріалу для відповідного процесу вторинного перероблення [CR 13688];

  1. під час розроблення остаточної конструкції паковання необхідно враховувати будь-які інші характеристики конструкції, що впливають на придатність для вторинного перероблення;

  2. аспекти хімічного складу стосовно важких металів розглянуто в Статті 11 Директиви 94/62/ЄС. Характеристики спорож­нення, які впливають на проект, розглянуто в В.4.2.

  1. Критерії виробництва

    1. Сировина та склад матеріалів під час виробництва, перетворення та напов­нення

Забезпечують такі умови, щоб виробничі операції, пов’язані з видобуванням/виробництвом сировини, операціями перетворення та наповнення паковання, були керованими у такий спосіб, щоб будь-які зміни або відхилення не спричиняли несприятливого впливу на сумісність паковання з вимогами процесу вторинного перероблення.

  1. Контролювання змін упродовж перероблення

Забезпечують такі умови, щоб матеріали, вибрані на стадії проектування, як такі, що не спри­чиняють значних проблем у технологіях вторинного перероблення, не змінювались упродовж про­цесу так, щоб несприятливо впливати на сумісність з технічними умовами процесу вторинного пе­рероблення.

Примітка. Це може також застосовуватися до змін в інших компонентах, наприклад, клеях, фарбах для друку чи покриттях, а також таких елементах, як ярлики, кришки та інші матеріали для ущільнення.

  1. Критерії утилізації

    1. Без порушення основних вимог

Забезпечують, щоб конструкція не порушувала відповідності іншим основним вимогам, які ви­значені в 4.2, і щоб додержувалась відповідність паковання вимогам безпеки, гігієни та потребам споживача.

  1. Критерії для спорожнення кінцевим користувачем

Забезпечують, щоб проект паковання, наприклад форма паковання, конструкція та розташу­вання отвору тощо, давали можливість спорожнювати паковання загальними методами, зазначе­ними в 3.1, так, щоб використане паковання було сумісним з процесом вторинного перероблення.

Примітка. Системи пакування можуть складатися зі споживчої тари, яка контактує з продуктом, та групової або транс­портної тари. Як правило, паковання останніх типів має легко відділятися та не забруднюватися продуктом.

  1. Критерії для сортування кінцевим користувачем

Якщо паковання складається з багатьох елементів з різних матеріалів, які необхідно розділити для сумісності з системою збирання для необхідності придатності для процесу вторинного пере­роблення, необхідно забезпечити, щоб паковання було сконструйовано так, щоб кінцевий корис­тувач міг здійснювати сортування в нормальних передбачуваних обставинах.

  1. Критерії збирання/сортування

    1. Забезпечують, наскільки це можливо, наявність інформації щодо будь-яких спеціальних вимог стосовно очікуваного та відповідного процесу збирання й сортування, та щоб це було вра­ховане в проекті та конструкції паковання.

Примітка. Обмеження щодо збирання/сортування.

Під час проектування паковання, виготовлення чи наповнення, воно може не мати спеціаль­ного призначення, результатом цього є недоцільність визначення критеріїв для збирання та сор­тування. Це особливо важливо, якщо враховувати відмінності в системах, які є в країнах-членах ЄС та між ними.

Таблиця В.1 — Взаємодії між етапами життєвого циклу та критеріями паковання, придатного для вторинного перероблення (матриця рішень)

Критерії паковання, придатного для вторинного перероблення

Етапи життєвого циклу

Контролювання конструкції/складу та перероблення паковання

А.2

Придатність для доступної технології вторинного перероблення

А.з

Викиди в навколишнє середовище, спричинені вторинним переробленням паковання

А.4

Проект


Критерій В.2

Критерій В.2

Виробництво

Критерій В.З


Критерій В.З

Утилізація

Критерій В.4.2


Критерій В.4.1

Сортування кінцевим користувачем

Критерій В.4.3



Збирання/сортування

Критерій В.5

Критерій В.5

Критерій В.5



Примітка. Нумерація критеріїв у таблиці відповідає розділам додатків А та В.

  1. Примітка до додатка В щодо ідентифікації матеріалів

У CR 14311 рекомендують, щоб у разі використання будь якої ідентифікації матеріалів, забез­печувалась можливість розпізнавання їх цільових груп. Це полегшує ідентифікацію основного ма­теріалу паковання чітким, недвозначним способом.

Ідентифікація основного матеріалу паковання може сприяти в різних точках ланцюжка повтор­ного використання, наприклад:

  • користувачеві у позначенні варіанту видалення;

  • для збирання та сортування;

  • для об’єднання матеріалів у потоки, придатні для процесу вторинного перероблення.

Ідентифікацію можна забезпечити різними способами, наприклад, кольором або спеціальною формою тари.

ДОДАТОК С
(довідковий)

ПРИКЛАДИ СТИСЛОГО ЗВІТУ

ПРО ПРИДАТНІСТЬ ПАКОВАННЯ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ
СПОСОБОМ ВТОРИННОГО ПЕРЕРОБЛЕННЯ МАТЕРІАЛІВ
ПІСЛЯ ВИКОРИСТАННЯ

Таблиця С.1

Ідентифікація/опис паковання

Посилання на оцінку

Примітка. Опис заголовків колонок цієї таблиці надається в примітках у кінці цього додатка.


Критерій

Відповідь

Примітки

А.2/В.З

Чи є достатнім проект та контроль усіх етапів виробництва, паку- вання/наповнення, а також використаних матеріалів, щоб забез­печити придатність паковання для процесу вторинного перероблення?





Кінець таблиці С.1


Критерій

ВІДПОВІДЬ

Примітки

А.2/В.4.2

Чи полегшує проект паковання та контроль використаних еле­ментів, а також метод проектування ефективне спорожнення?



А.2/В.4.3

Чи полегшує проект паковання та контроль використаних еле­ментів, а також метод проектування роль кінцевого користувача у сортуванні, якщо це необхідно, щоб допомогти у збиранні?



А.2/В.5

Чи забезпечує проект паковання та контроль використаних еле­ментів, а також метод проектування сумісність із системами зби­рання та сортування?



А.З/В.2

Чи є прийнятним метод проектування та комбінація сировини і елементів (включаючи добавки) для процесу вторинного пере­роблення?



А.З/В.5

Чи придатні системи сортування, що необхідні в підготовці до процесу вторинного перероблення, відповідного для досягнення вторинного перероблення матеріалів?



А.4/В.2

Чи є конструкція, склад та розділення елементів такими, що міні­мізують викиди у навколишнє середовище в процесі вторинного перероблення?



А.4/В.З

Чи є контроль усіх стадій виробництва, пакування/наповнення достатнім, щоб забезпечити мінімізацію викидів у навколишнє середовище в системі вторинного перероблення?



А.4/В.4.1

Чи можна достатньо спорожнити паковання від вмісту, щоб міні­мізувати будь-які додаткові викиди/залишки від процесу вторин­ного перероблення?



А.4/В.5

Чи можна зібрати та відсортувати паковання так, щоб мінімізу­вати будь-які додаткові залишки/викиди в наступних операціях вторинного перероблення?





Примітки до заголовків колонок у таблиці С.1.

Колонка 1 містить посилання на позиції в таблиці В.1 та відповідних розділах додатків А та В.

Колонка 2 «Критерій» — це стислий виклад критерію, встановленого в додатку В за етапами життєвого циклу паковання. Щодо повнішого пояснення критеріїв та етапів життєвого циклу звер­тайтесь до розділів, зазначених у колонці 1 додатків А та В до цього стандарту.

Колонка 3 «Відповідь» містить запис, що вказує на відповідність або не відповідність критерію.

Колонка 4 «Примітки» містить коментарі та/або пояснення щодо випадку непридатності.

Таблиця С2

У цій таблиці надано інформацію щодо способів оцінювання та запису відсотка за масою ма­теріалу, придатного для вторинного перероблення в межах функційної частини паковання.

Щодо відновлення доступної технології вторинного перероблення під час розроблення див. при­мітку в А.3.1. .

Приклади заяв про відсоток деяких функційних одиниць пакування, придатного для вторин­ного перероблення, надано в довідковому додатку D. Якщо існує декілька подібних паковань, ви­готовлених з однакового матеріалу (матеріалів), можлива загальна заява щодо їхньої придатності для вторинного перероблення. Приклад наведено у розділі D.4.Таблиця С.2 — Заява про відсоток функційної одиниці паковання, придатного для вторинного перероблення

1

Функційна одиниця паковання

Опис:


Елемент, див. примітку 1

Елемент 1

Елемент 2

Елемент 3

2

Опис




3

Маса елемента як відсоток усієї функційної одиниці




4

Якщо елемент уцілому прийнятий для вторинного перероблення на основі національних, європейських, міжнародних, комерційних стандартів, надайте детальне посилання




5

Якщо елемент відповідає такому стандарту (стандартам) або технічним умовам, заповніть рядок 6, потім перейдіть до рядка 11 і занотуйте, що матеріал на 100 % придатний для вторинного перероблення. Якщо ні — продовжуйте з рядка 6.



6

Передбачуваний потік матеріалів, див. примітку 2




7

Ідентифікація складових елемента, які вірогідно спричинять такі проблеми у загальному вторинному переробленні, що рекомендується альтерна­тивний спосіб відновлення.

Посилання на CR 13688

8

Складові можуть спричиняти проблеми під час збирання та сортування




9

Складові можуть спричиняти проблеми під час вторинного перероблення




10

Складові спричиняють негативний вплив на перероблюваний матеріал




11

Відсоток за масою елемента, придатного для вторинного перероблення




12

Відсоток за масою функційної одиниці, придатної для вторинного перероблення (рядок 11 х рядок 3/100) ’






Дата та підпис

13

Загальний відсоток, придатний для вторинного перероблення (сума рядка 12)