Кінець таблиці 2

Інструмент

Максимальні граничні розміри/кількість/потужність

Коефіцієнт SU/хв

Показник інструмента (ТР)

електродриль без ударної дії

< 500 Вт вихідна потужність, діаметр свердла 10 мм, довжина 250 мм

2

ЗО

Додаткові допоміжні пристрої до інструменту:




додаткове лезо ножівки

Довжина леза 330 мм

0

10

додаткове свердло для електродриля

Діаметр свердла 10 мм, довжина 250 мм

0

10

додатковий абразивний диск (лише не алмазний)

Діаметр диска 125 мм (завтовшки від 1,6 мм до 2,5 мм)

1

10



  1. Процедури випробовування

    1. Автономні сейфи має бути закріплено відповідно до інструкції з монтажу відповідно до 5.5.

    2. Під час випробовування треба використовувати лише ті інструменти зламування, які наведено в таблиці 2. Тип та кількість інструментів, що можуть бути використаними у будь-якому випробовуванні, обмежено відповідно до категорій, наведених у таблиці 1, наприклад гранична кількість типів інструменту для класу опору сейфів S1 становить 40 ТР і 60 ТР — для класу опо­ру сейфів S2. У таблиці 2 наведено характеристики кожного інструмента.

    3. Вибір випробувальною лабораторією інструменту та програми випробовувань, вико­ристаних під час випробовування, повинен бути таким, щоб забезпечити з найбільшою ймовірні­стю мінімальну величину опору зламуванню.

    4. Група випробовувачів повинна мати:

  1. керівника, який несе персональну відповідальність за проведення випробовувань, до функ­ціональних обов’язків якого належить планування, керування та нагляд за випробовуванням;

  2. хронометриста, до функціональних обов’язків якого належить хронометраж часу та зане­сення результатів випробовувань до звітних документів (протоколів);

  3. кваліфіковані випробовувані, до функціональних обов’язків яких належить проведення зла­мування випробного зразка допустимим інструментом під керівництвом керівника групи.

Примітка 1. Керівник групи може виконувати обов'язки хронометриста.

Примітка 2. Проведення випробовувань має відповідати сучасному рівню техніки. Для одержання вірогідних результатів випробовування випробувальна лабораторія повинна дотримуватися вимог стандарту EN ISO/IEC 17025, а також регулярно брати участь в аудитах, спільних випробовуваннях, обмінах досвідом та в інших відповідних заходах з підвищення кваліфікації.

  1. Будь-яке випробовування зразка дозволено виконувати одному випробовувачеві. Дру­гий випробовувач може виконувати заходи щодо забезпечення необхідних робочих умов, але йому не дозволено одночасно виконувати будь-які дії стосовно зразка, що випробовують.

  2. До початку випробовувань керівник групи та задіяний випробовувач повинні узгодити програму випробовувань випробного зразка, визначитися стосовно використання під час випро­бовування допустимих інструментів зламування, які мають бути у робочому стані для їх ефектив­ного використання.

Час, потрібний для підготовки інструментів для зламування (операційний час), включено до базисних величин і його не можна додавати до робочого часу під час визнання величини опору. Наприклад, заміна свердла в електродрилі, заміна затупленого абразивного диска у кутовій дис­ковій пилці.

  1. Під час випробовування необхідно уникати заміни інструментів протягом робочого часу. Заміну може бути проведено у разі, якщо інструмент замінюють на ідентичний і він відповідає ви­могам таблиці 2, з обов’язковим відображенням замін у протоколі випробувань.

  2. Під час випробовування може бути використано всі отвори, що є у випробному зраз­ку, крім тих, які застосовують для кріплення.

  3. Перед випробовуванням інструментом зламування може бути проведено дослідні вип­робовування.

  4. Випробовування не повинно бути перерване з будь-яких причин, крім фізичної вто­ми випробовувана або змін у програмі випробовувань (7.1.2.6).

Примітка. Як керівник груп, так і випробовувач можуть бути ініціаторами внесення змін до програми випробовувань, якщо це проводять для згаданих вище потреб.

      1. Інструменти для випробовування потрібно використовувати згідно зі своїм призначен­ням. У разі, якщо під час випробовування виникла необхідність заміни інструмента, його заміню­ють на інший тип, параметри якого ідентичні з параметрами заміненого інструмента.

    1. Хронометраж

      1. Вимірювання часу потрібно здійснювати хронометрами, які забезпечують точність ви­міру з абсолютною похибкою не більше ніж 0,05 хв на кожні 10 хв з ціною поділки не більше ніж 0,01 хв.

      2. Хронометри, що реєструють загальний та робочий час, повинно бути включено одно­часно в момент торкання інструментом зламу випробного зразка. Для випробовування на тривкість до зламування дверей може бути встановлено коректив часу на 0,15 хв для реєстрації. У цьому разі хронометри загального і робочого часу включають і реєструють час початку випробовування.

      3. Хронометр, який фіксує робочий час, може бути зупинено лише за умов, наведених у 7.1.2.10.

      4. Хронометр, що фіксує загальний час, не може бути зупинено за будь-яких умов, доки випробовування не буде закінчено, крім зазначених у 7.1.2.10, при цьому випробовування має бути подовжено на час переривання.

    2. Критерії випробовування

      1. Зразки для випробовувань повинно бути зроблено з твердого матеріалу та завдовж­ки не більше ніж 150 мм.

      2. У разі, якщо виріб має більші розміри, випробний зразок має бути виготовлено у виг­ляді квадрата зі стороною (150 ± 0,5) мм, краї і кути закруглені з радіусом 5 мм.

      3. Випробні зразки з іншими розмірами може бути використано лише у тому разі, якщо всі сторони зразка є меншими або з розмірами, вказаними у 7.1.4.2. У цьому разі зразки повинні мати розміри л?та п, які вимірюють під час випробовувань, наприклад (рисунок А.2):

      4. 10 мм) — довжина однієї із внутрішніх сторін прямокутного зразка або внутрішній діаметр зразка у разі круглого поперечного перерізу;

      5. - 10 мм) — довжина другої із внутрішніх сторін випробного зразка.

      6. Доступ до внутрішнього простору випробного зразка буде вважатися проведеним, якщо проникнення здійснено на глибину принаймні 100 мм або на 50 % від глибини внутрішнього про­стору за умов, що глибина становить менше ніж 100 мм.

      7. Доступом крізь двері або кришку вважають стан, за якого двері або кришка переміщені на 100 мм усередину внутрішнього простору випробного зразка або за його межі. Якщо глибина внутрішнього простору менше ніж 100 мм, зсув дверей усередину вважають досягнутим за 50 % глибини внутрішньої ділянки, як показано на рисунку А.З.

      8. Випробовування на віддалення від стіни або підлоги вважатимуть закінченим, якщо випробний зразок буде відділено від більшої кількості конструкційних матеріалів та кріплення, за­траченого під час монтування та кріплення.

  1. Програма випробовування

    1. Автономні сейфи

      1. Випробовування повинні містити принаймні одне випробовування інструментом зла­мування, спрямоване на:

  1. проникнення до внутрішнього простору випробного зразка крізь корпус або двері зразка;

  2. доступ крізь двері або корпус зразка.

Якщо у випробного зразка є ділянки або зони різної конструкції, у яких можна обґрунтовано очікувати меншу величину опору (наприклад, в ділянці наявних раніше отворів), потрібно прове­сти додаткові випробовування інструментом зламування згідно з а) і Ь), спрямовані на бічні стіни, верхню частину, нижню основу або двері випробного зразка.

  1. Умонтовані сейфи

    1. Випробовування повинні містити принаймні одне випробовування інструментом зла­мування, спрямоване на:

  1. доступ крізь двері або кришку, за якого дозволено зламування як рами дверей, так і обо­лонки;

  2. вилучення вмонтованого сейфа з його оболонки;

  3. доступ до внутрішнього простору крізь будь-яку поверхню випробного зразка, не охопле­ну оболонкою.

Якщо у випробного зразка є ділянки або зони різної конструкції, у яких можна обґрунтовано очікувати меншу величину опору (наприклад, у ділянці наявних раніше отворів), то потрібно про­вести додаткові випробовування інструментом зламування згідно з а) і Ь), спрямовані на стіни, верхню частину, основу або двері випробного зразка.

  1. Обчислення величини опору

    1. Величиною опору інструмента зламування є добуток зареєстрованого робочого часу і коефіцієнта найбільшого використання інструмента.

Опір (SU) = робочий час (мінімум) • коефіцієнт (SU/min).

Розрахована величина опору повинна бути виражена у десяткових частинах, найближчих до 0,01 SU.

  1. Завершення випробовування інструментом зламування

Випробовування мають бути закінченими, а випробний зразок вважають таким, що витримав випробовування, якщо доступ до його внутрішнього простору або вилучення з оболонки задоволь­няє такому:

  1. розрахована величина опору перевищує вимоги для відповідного класу (таблиця 1); або

  2. загальний час випробовування удвічі перевищує робочий час, для досягнення необхідно­го значення опору із застосованими інструментами зламування; або

  3. показник інструмента (ТР), необхідний для завершення випробовування, перевищує мак­симальні величини, вказані в таблиці 1.

Будь-яке випробовування інструментом зламування повинно бути продовжено доти, доки мож­на обґрунтовано очікувати одержання додаткової інформації, необхідної для визначення величи­ни опору.

  1. ВИПРОБОВУВАННЯ НА МІЦНІСТЬ АНКЕРНОЇ СИСТЕМИ КРІПЛЕННЯ

Міцність анкерної системи кріплення автономних сейфів оцінюють навантажуванням за до­помогою випробувального обладнання (рисунок А.4).

Випробувальне обладнання для визначення міцності на розтяг повинно забезпечувати на­вантаження не менше ніж 50 кН. Навантаження до анкерної системи повинно бути прикладене відпо­відно до рисунка А.4. Вимірювання прикладеного навантаження треба виконувати з точністю ± 5 % прикладеного навантаження.

Примітка. У разі використання циліндра тиску з внутрішнім діаметром 100 мм величина міцності на розтяг для всіх вимірів діапазону буде занадто малою, тому необхідно використати циліндр тиску з найбільшим діаметром.

    1. Випробний зразок необхідно прикріпити анкерним кріпленням до обладнання для наван­тажування через один з отворів для кріплення згідно з інструкцією з монтажу (5.5).

    2. Необхідне зусилля (таблиця 1) потрібно прикладати в таких напрямках, щоб витягти ву­зол кріплення крізь стінку або основу шафи. Навантаження необхідно підсилювати плавно протя­гом 2—3 хв з утримуванням навантаження на цьому рівні протягом 1 хв, після чого зняти.

    3. Величину прикладеного зусилля треба подавати із зазначенням, чи було зусилля витри­мано без руйнування вузла анкерного кріплення, чи головку болта було витягнуто крізь стінку або основу випробного зразка.

    4. Анкерний вузол у процесі випробовування не повинен бути зруйнованим чи протягнутим крізь стінку шафи або його основу.

  1. ПРОТОКОЛ ВИПРОБУВАННЯ

Протокол випробування повинен мати реєстраційний номер та містити таку інформацію:

  1. назву виробника, місце і рік виготовлення випробного зразка;

  2. назву та статус випробувальної лабораторії;

  3. ідентифікацію виробником випробного зразка;

  4. тип продукції, заводський номер і розміри випробного зразка;

  5. назву наданої технічної документації;

  6. опис кожного випробовування, зробленого випробувальною лабораторією;

д) опис та результат будь-яких дослідних випробовувань;

  1. дату та місце випробовувань;

  2. склад групи випробовувачів;

  3. специфікацію використаних у випробуваннях інструментів зламування із зазначенням показ­ників інструмента (ТР);

  4. виміряну величину робочого та загального часу для кожного інструмента зламування, за- діяного у випробовуваннях;

І) опис та результати випробування вузла кріплення, вимірювання величини прикладеного зусилля (у разі виконання), а також опис будь-якого невдалого випадку, що трапився під час ви­пробовування;

т) у протоколі повинно бути зазначено, що отримані результати поширюються лише на зра­зок, підданий випробовуванням. Сам протокол є лише підставою для ствердження про відповідність і не є сертифікатом відповідності.

10 МАРКУВАННЯ

Марковання наносять на металеву пластину, яку, в свою чергу, повинно бути надійно закріп­лено на внутрішній частині дверей або кришки та містити такі дані:

  1. назву виробника або його ідентифікаційний код;

  2. позначення цього стандарту та досягнутий клас опору (S1 або S2);

  3. рік виготовлення.

Крім цього, марковання може містити таку додаткову інформацію:

  1. тип, номер моделі, опис або розмір виробу;

  2. серійний номер;

  3. клас замикання відповідно до вимог EN 1300.

ДОДАТОК А

(обов'язковий)

ВИМОГИ ДО КОНСТРУКЦІЇ ТА ВИПРОБУВАНЬ



Познаки:

  1. — стінки корпусу;

  2. — каркас, виготовлений з кутового профілю 40 х 40;

  3. — кришка випробного зразка.