Прилади, які обладнані органами керування, що обмежують тиск під час випробовування згідно з розділом 11, випробовують згідно з 19.4; органи керування встановлюють у неробоче положення.

Примітка 101. Тривалий витік речовини пристроєм скидання тиску ігнорують.

  1. Доповнення:

Прилад працює без води в посудині. Органи керування встановлюють на максимум.

Готувальні казани з оболонкою, обладнані пристроями скидання тиску, працюють, доки тиск в оболонці не стабілізується.

  1. Заміна:

Усі регульовані органи керування температури і тиску в приладі, які встановлені виробни­ком у положення для правильної роботи, але не зафіксовані в цих положеннях, установлюють у найнесприятливіше положення.

Якщо теплоносій готувального казана з оболонкою має можливість витікати або зни­кати внаслідок випарювання або може бути випущений в інший спосіб, то випробування прово­дять також з посудиною, заповненою водою до номінального рівня, й оболонку спорожнюють.

  1. Доповнення:

Примітка 101. Мережні контакти контактора, призначеного для ввімкнення і вимкнення нагрівального(-их) елементу(-ів) за нормальної експлуатації, блокують у положенні «Ввімкнено». Однак, якщо два контактори працюють незалежно один від од­ного або якщо один контактор управляє двома незалежними наборами мережних контактів, ці контакти блокують у положенні «Увімкнено» по черзі.

  1. СТІЙКІСТЬ І МЕХАНІЧНІ НЕБЕЗПЕЧНІ ЧИННИКИ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

  1. Кришки та приладдя встановлюють у найнесприятливіше положення.

  2. Примітка. Будь-яке розбризкування рідини ігнорують.Зміна:

Після першого абзацу вимог додати таке:

Це також застосовують до частин, які необхідні для виконання операцій з перекидання, а саме ручок та коліс.

  1. Готувальні казани з рухомими частинами, які призначені для перемішування, збовту­вання тощо, які мають кінетичну енергію більше ніж 200 Дж, повинні бути забезпечені пристроєм блокування для зупинення рухомих частин у разі відкриття кришки або захисного пристрою більше ніж на 50 мм.

Не повинно бути можливим розблокування за допомогою випробувального щупа В згідно з ІЕС 61032.

Альтернативно, якщо периферійна швидкість пристрою для збовтування не перевищує 1 м/с, прилад може бути обладнаний пристроєм блокування чи аналогічним пристроєм, що може бути легко приведено в дію користувачем без використання рук. Такий пристрій не повинен бути з само- поверненням, та повинен забезпечувати від’єднання всіх полюсів від живлення.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням та активуванням захисних пристроїв.

  1. МЕХАНІЧНА МІЦНІСТЬ

Застосовують цей розділ частини 1.

  1. КОНСТРУКЦІЯ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

  1. .7 Заміна:

Готувальні казани та готувальні казани з оболонкою, в яких посудина або оболонка працює під тиском, що перевищує атмосферний, повинні бути обладнані доцільним приладом скидання тиску, що запобігає надмірному тиску.

Відповідність вимозі перевіряють, вмикаючи прилад за номінальної споживаної потуж­ності, з органами контролю тиску, приведеними в неробочий стан.

Пристрій скидання тиску повинен спрацьовувати протягом цього випробування так, щоб запобігти перевищенню внутрішнього тиску порівняно з номінальним тиском більше ніж на 20 %.

  1. 3 Доповнення:

Кришки та їх ручки повинні бути сконструйовані так, щоб ошпарення парою під час їх відкриття та закриття було неможливим.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 1 Для трифазних приладів захисні кола термовимикачів з нагрівальними елементами та захисні кола для двигунів, несподіваний запуск яких може становити небезпеку, повинні бути без самоповернення типу «з вільним розчіплюванням», та повинні забезпечувати від’єднання всіх полюсів живлення.

Для трифазних приладів та для однофазних нагрівальних елементів та/або двигунів, що під’єднані між однією фазою та нейтраллю або між фазою та фазою, захисні кола термовимикачів з нагрівальними елементами та захисні кола термовимикачів для двигунів, несподіваний за­пуск яких може становити небезпеку, повинні бути без самоповернення типу «з вільним розчіп­люванням», та повинні забезпечувати від'єднання одного полюса живлення.

Якщо термовимикачі без самоповернення доступні тільки після зняття частин за допомогою інструмента, то тип з вільним розчіплюванням не потрібний.

Примітка 1. Термовимикачі типу «з вільним розчіплюванням» працюють автоматично, мають елемент повернення, який сконструйований так, що автоматична дія не залежить від маніпуляцій або положення механізму повернення.

Термовимикачі капілярного і грушоподібного типу, що спрацьовують під час випробову­вання згідно з розділом 19, повинні бути такими, щоб розрив капілярної трубки не порушував відповідність вимогам 19.13.

Відповідність перевіряють огляданням, випробуванням вручну і розриванням капілярної трубки.

Примітка 2. Треба звернути увагу, щоб розрив не герметизував капілярну трубку.

  1. 2 Лампи, вимикачі і кнопки повинні бути пофарбовані в червоний колір тільки для вказівки на небезпеку, тривогу (сигналізацію) або подібні ситуації.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 3 Робочий тиск частин під тиском приладу не повинен перевищувати номінальний тиск.

Відповідність вимозі перевіряють під час випробовування згідно розділом 11.

  1. 4 Пристрій скидання тиску повинен бути розміщений або бути сконструйований так, щоб його робота не завдала травм користувачу та не ушкоджувала навколишнє середовище. Його конструкція повинна бути такою, щоб він не міг бути переведений у неробочий стан та не міг бути виставлений на більший тиск скидання без допомоги спеціального інструменту.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 5 Повинно бути неможливим відкрити кришку приладу під тиском до зниження тиску до приблизно атмосферного тиску.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням і випробуванням вручну.

  1. 6 Прилад повинен бути обладнаний засобами, за допомогою яких використана пара автоматично конденсується перед випусканням у злив.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 7 Прилади під тиском повинні бути обладнані запобіжним клапаном зниженого тиску для запобігання частковому утворенню вакууму, за винятком його цільового використання для роботи з вакуумом.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 8 Готувальні казани з оболонкою повинні бути обладнані запобіжним клапаном зниже­ного тиску для запобігання частковому утворенню вакууму в оболонці, за винятком його цільового використання для роботи з вакуумом.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 9 Підвішені кришки повинні бути захищені від раптового падіння.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням та випробуванням вручну.

  1. 0 Прилади з посудинами, що нахиляються, повинні бути забезпечені механізмом, що запобігає випадковому нахилу у будь-якому положенні.

Якщо посудина нахиляється або підіймається електричним двигуном, то його робота повинна бути можливою тільки тоді, коли триває натискання на кнопки або вимикачі керування. Кнопки або вимикачі повинні бути розташовані й захищені так, щоб їх не можна було випадково натиснути або увімкнути.

Якщо посудину нахиляють уручну, то не повинно бути можливості вплинути несприятливо на нахиляння без застосування призначених засобів.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням і прикладанням сили 340 Н у всіх точках по­судини.

  1. 1 Прилади, обладнані підіймальними пристроями, повинні бути сконструйовані так, щоб приводний механізм автоматично вимикався або повністю зупинявся у разі досягнення крайнього верхнього або крайнього нижнього положення.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 2 Ободи готувальних казанів, що нахиляються, повинні бути сконструйовані так, щоб рідина виливалася рівномірним потоком.

Відповідність вимозі перевіряють випробуванням вручну.

  1. 3 Зливальні крани та інші пристрої осушування для гарячих рідин повинні бути скон­струйовані так, щоб вони не могли відкриватися ненавмисно. Крім того, повинно бути неможливим видалити пробку зливу ненавмисно.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням та випробуванням вручну.

Примітка. Наприклад, цю вимогу виконано, якщо ручка клапана така, що під час відпускання автоматично повертається в закрите положення, або вона колісного типу, або її встановлено в нішу.

  1. 4 Частини приладу, що перебувають під тиском, повинні бути здатні витримувати тиск, що дорівнює номінальному тиску.

Відповідність вимозі перевіряють, піддаючи частини під тиском на ЗО хв гідростатичному тиску, що дорівнює 1,5 номінального тиску. Усі отвори герметизують, усі пристрої' скидання тиску переводять у неробочий стан. Для створення гідростатичного тиску можна використо­вувати не тільки воду.

Під час випробовування всі частини під тиском повинні показати, що немає ознак витікання, постійної деформації та розриву.

  1. 5 Засоби, які призначені для зливання рідини з приладів, повинні випускати рідину так, щоб не було порушено електричну ізоляцію.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням і випробуванням вручну.

  1. 6 Портативні прилади не повинні мати отворів на нижній поверхні, які допускають про­никнення дрібних предметів і їхнє торкання піднапругових частин.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням і вимірюванням відстані між підтримувальною площиною і піднапруговими частинами через отвори. Ця відстань повинна бути не більше ніж 6 мм. Однак, якщо прилад містить ніжки, ця відстань повинна бути збільшена до 10 мм, якщо прилад призначений для установлення на стіл, і до 20 мм, якщо прилад призначений для установлення на підлозі.

  1. 7 Рівень, до якого потрібно заповнювати посудини, що заповнюють уручну, повинен бути розташований так, щоб він був чітко видимий під час заповнювання.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. ВНУТРІШНЯ ПРОВОДКА

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

23.3 Доповнення:

Якщо капілярна трубка термостата може вигинатись за нормальної експлуатації, то застосовують таке:

  • якщо капілярна трубка є частиною внутрішньої проводки, то застосовують частину 1;

  • якщо капілярна трубка є окремою, то її піддають 1000 вигинанням зі швидкістю не більше ніж ЗО вигинань за хвилину.

Примітка 101. Якщо для обох випадків е неможливий рух рухомих частин приладу з зазначеною швидкістю, наприклад через масу таких частин, то швидкість вигинання може бути зменшено.

Після цього випробування капілярна трубка не повинна мати ознак ушкодження в значенні цього стандарту і не мати ушкоджень, що порушують її подальше застосування.

Однак, якщо розрив капілярної трубки переводить прилад у неробочий стан (безпечним чином), то окремі капілярні трубки не випробовують, і капілярні трубки, встановлені як частини внутрішньої проводки, не перевіряють на відповідність цим вимогам.

Відповідність у цьому випадку перевіряють розриванням капілярної трубки.

Примітка 102. Необхідно забезпечити, щоб розрив капілярної трубки її не герметизував.

  1. КОМПЛЕКТУВАЛЬНІ ВИРОБИ

Застосовують цей розділ частини 1.

  1. ПРИЄДНАННЯ ДО ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ ТА ЗОВНІШНІ ГНУЧКІ ШНУРИ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

  1. Доповнення:

Прилади не повинні містити приладової вилки.

  1. Доповнення:

Стаціонарні прилади і прилади масою більше ніж 40 кг, що не мають роликів, коліщат або подібних засобів, повинні бути сконструйовані так, щоб шнур живлення можна було увімкнути тільки після монтування приладу відповідно до інструкцій виробника.

Затискачі для постійного під'єднання кабелів до фіксованої проводки можуть також бути при­датними для кріплення шнура типу X. У цьому випадку на прилад повинно бути встановлено кріплення шнура, що відповідає 25.16.

Якщо прилад має набір затискачів, що допускають під’єднання гнучкого шнура, то вони повинні бути придатними для кріплення шнура типу X.

В обох випадках інструкції повинні містити всі подробиці про шнур електроживлення.

Під’єднання провідників живлення вбудованих приладів можна виконувати до монтування приладу.