Примітка 3. Колір не вказують у разі використовування безколірної або прозорої спожиткової тари.

  • познаку нормативного документу, згідно з яким виготовлено виріб;

  • інформацію щодо сертифікування парфумерно-косметичного виробу;

  • спосіб застосовування згідно з 5.1.2.4.5;

  • особливі застережні заходи згідно з 5.1.2.4.6.

  1. Номінальний уміст парфумерно-косметичного засобу у спожитковому опакованні за­значають на момент пакування, крім випадків, коли парфумерно-косметичний виріб має масу мен­ше ніж 5 г або об’єм менше ніж 5 мл (см3) чи є безкоштовним зразком.

  2. Термін придатності зазначають, використовуючи слова: «Придатний (Використати) до (місяць, рік)» або «Термін придатності... (місяців, років)» із зазначенням дати виготовлення пар­фумерно-косметичного виробу чи місця на спожитковому опакованні, де цю дату вказують.

  3. Термін придатності та дату виготовлення допустимо зазначати на прокладці чи спеціальній етикетці, прикріпленій до денця або бокової частини спожиткової тари.

  4. Перелік складників на спожитковому опакованні, має відповідати таким вимогам:

    1. Переліку складників має передувати заголовок «Складники» або «Склад».

    2. У переліку складники зазначають відповідно до рецептури у порядку зменшення їхньої масової частки.

Суміш запашних речовин (парфумерну/ароматичну композицію) зазначають, як один склад­ник з використовуванням слів: «запашка», «ароматизатор», «ароматична композиція», «парфумер­на композиція», «композиція-база» без розкриття її складу.

Як складники виробів долучають речовини, на які у нормативному документі на парфумерно- косметичний виріб установлені обмеження їхньої масової частки у рецептурі.

    1. Складники з масовою часткою менше ніж 1 % можна перераховувати у будь-якому порядку після тих складників, масова частка яких більше ніж 1 %.

    2. Барвники дозволено перераховувати в будь-якому порядку після інших складників згідно з індексом кольору чи прийнятими позначеннями.

    3. Барвники, використані під час виробляння виробів декоративної косметики і косме­тичних виробів для фарбування волосся одної назви, але різних тонів допустимо перераховува­ти вичерпним списком з використовуванням слів «можуть містити».

  1. Спосіб застосовування парфумерно-косметичного виробу зазначають тоді, коли мож­ливе неправильне використовування споживачем цього виробу. Опис способу застосовування пар­фумерно-косметичного виробу наносять на ети кетку, футляр, спожиткову тару чи зазначають в анотації.

  2. Особливі застережні заходи під час використовування парфумерно-косметичного ви­робу зазначають за використовування складників, на які у нормативній документації на цей виріб встановлено обмеження їхнього вмісту в рецептурі.

  1. Інформацію згідно з 5.1.2 потрібно наносити відповідно до таких вимог:

    1. У разі, якщо парфумерно-косметичний виріб не має зовнішнього опаковання, всю інформацію треба розміщувати на внутрішньому опакованні, крім переліку складників.

    2. Якщо парфумерно-косметичний виріб має зовнішнє опаковання, на внутрішньому опа- кованні потрібно розміщувати інформацію щодо назви (якщо є) виробу, назви виробника, а також будь-яку іншу інформацію.

    3. У випадках, коли дотримання усіх вимог 5.1.2 є повністю або частково неможливим через розмір або форми спожиткового опаковання парфумерно-косметичного виробу, інформацію, передбачену 5.1.2, крім назви (якщо є) та коду партії ПК продукції, треба розміщувати на вкладні, ярлику чи листівці, які додають або прикріплюють до виробу (або зазначати іншим способом, що робить її доступною для споживача).

    4. Інформацію потрібно наносити чіткими літерами для легкого читання. Засоби наношу­вання інформації мають забезпечувати тривкість під час зберігання, транспортування, реалізову­вання та використовування ПК продукції за призначеністю.

    5. Інформацію наносять державною мовою, за винятком переліку складників і заголов­ку переліку.

Допустимо зазначати перелік складників згідно з Міжнародною номенклатурою косметичних інгредієнтів (1NC1), з використовуванням літер латинського алфавіту.

  1. Допустимо наносити інформацію рекламного характеру.

  2. Штрихове кодування наносять згідно з ДСТУ 3145 та ДСТУ 3146.

  3. На ящику із парфумерно-косметичним виробом зазначають:

  • назву виробу;

  • код партії;

  • назву виробника і його місцеперебування (адресу, разом із країною);

  • товарний знак (якщо є);

  • кількість одиниць виробів, запакованих у ящик;

  • масу нетто (г) чи об’єм (мл, см3) у одиниці спожиткової тари;

  • термін придатності;

  • умови зберігання;

  • позначення нормативного документа на ПК продукцію.

Примітка 4. Для і ноземної ПК продукції дозволено не наносити позначення нормативного документа.

5.2 Маркування транспортної тари

Маркування транспортної тари згідно з ГОСТ 14192 з наношуванням маніпуляційних знаків: «Верх» (для ПК продукції густої і рідинної консистенції), «Крихке. Обережно», «Берегти від вологи».

Маркування, що характеризує транспортну небезпеку вантажу для легкозаймистих рідинних парфумерно-косметичних виробів, виконують згідно з ГОСТ 19433 (класифікаційний шифр — клас 3, підклас 3.3 і знак небезпеки — за креслеником 3).

  1. ТРАНСПОРТУВАННЯ

ПК продукцію транспортують всіма видами транспорту згідно з правилами перевозіння ван­тажів для відповідного виду транспорту, якщо інше не встановив виробник у нормативному доку­менті на цю продукцію.

  1. ЗБЕРІГАННЯ

ПК продукцію треба зберігати в закритих складських приміщеннях в опакованні виробника за температури не нижче ніж 0 оС, а рідинні парфумерно-косметичні вироби за температури не нижче ніж 5 оС та не вище ніж 25 оС.

Температурний режим зберігання ПК продукції, що потребує спеціальних умов зберігання, встановлює виробник у нормативних документах на цю продукцію.

ПК продукцію під час зберігання не можна піддавати безпосередньому впливу сонячного про­міння.

Не дозволено зберігати ПК продукцію на відстані менше ніж 0,5 м від увімкнених опалюваль­них приладів.

Код УКНД 71.100.70

Ключові слова: парфумерно-косметична продукція, пакування, маркування, транспортуван­ня, зберігання, фасування.

Редактор Г. Халімон

Технічний редактор О. Касіч

Коректор Л. Ящук

Верстальник Р. Дученко

Підписано до друку 20.03.2009. Формат 60 х 84 1/8.

Ум. друк. арк. 0,93. Зам. Ціна договірна.

Виконавець

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр
проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»)
вул. Святошинська, 2, м. Київ, 03115

Свідоцтво про внесення видавця видавн ичої продукції до Державного реєстру
видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції від 14.01.2006 р., серія ДК, № 1647