1. Засоби вимірювання площі контакту

Наприклад планіметр.

  1. Адаптер для непласких ущільнювальних прокладок

Для навушників із непласкими ущільнювальними прокладками виробник повинен постачати відповідні адаптери, які приєднують до монтажного пристрою так, щоб під час розміщення навуш­ників на монтажному пристрої з паралельними бічними пластинами центри отворів ущільнюваль­них прокладок навушників розміщувалися на горизонтальній осі, яка проходить через центр давача сили.

  1. Випробовування

Примітка. Рекомендують проводити це випробування одночасно з вимірюванням зусилля притискального пристрою, опи­саного в 4.4.

  1. Навушники із притискальним пристроєм

    1. Відрегулюйте обидві пластини так, щоб вони були паралельними, а відстань між їхніми зовнішніми поверхнями відповідала відповідній випробувальній ширині, зазначеній у таб­лиці 4.

    2. Прикріпіть аркуш паперу розміром більшим за поверхню ущільнювальної проклад­ки до зовнішньої поверхні однієї з пластин.

    3. Нанесіть маркувальну речовину на одну з ущільнювальних прокладок.

    4. Розмістіть навушники на монтажному пристрої так, щоб дуга притискального при­строю займала вертикальне положення. Отвори в ущільнювальних прокладках розмістіть так, щоб їхні центри співпали з монтажними отворами у пластинах для імітаторів вушних раковин (див. ри­сунок 3).

Виконайте просторове регулювання корпусів І дуги притискального пристрою для забезпечен­ня відповідної випробувальної висоти, зазначеної в таблиці 4.

Переконайтеся в тому, що відбиток маркувальної речовини, нанесений на ущільнювальну про­кладку, отримано на папері.

Переконайтеся в тому, що корпуси, дуга притискального пристрою чи інші частини навушників не контактують Із будь-якою частиною монтажного пристрою так, щоб це впливало на вимірювання притискного зусилля.

    1. Для навушників, оснащених засобами регулювання зусилля притискального при­строю, встановлюють максимальне зусилля, але не більше ніж 14 Н. У разі, якщо через конструк­цію притискного механізму зусилля 14 Н не може бути встановлено, застосовують максимально можливе зусилля, що не перевищує 14 Н.

    2. Знімайте покази Індикатора сили протягом (120 ± 5) с після першого відпускання дуги притискального пристрою відповідно до 4.5.3.1.4, а потім видаліть навушники з монтажного при­строю.

    3. Зніміть аркуш паперу з монтажного пристрою, переконайтеся, що на папері отримано відбиток ущільнювальної прокладки, і за потреби обведіть відбиток олівцем. Виміряйте площу відбитка контактної поверхні ущільнювальної прокладки. Додайте до площі будь-які прогалини всередині контактної поверхні.

    4. Розрахуйте тиск ущільнювальних прокладок у паскалях.

    5. Для моделей із різними діапазонами розмірів повторіть випробування з Іншими відпов­ідними випробувальними розмірами за шириною та висотою, кожний після періоду не менше ніж 4 год.

  1. Навушники із захисною каскою

Примітка. Дпя касок зі знімним внутрішнім оснащенням перед випробуванням оснащення знімають.

  1. Відрегулюйте обидві пластини так, щоб вони були паралельними, а відстань між їхніми зовнішніми поверхнями відповідала певній випробувальній ширині, зазначеній у таблиці 4.

Якщо перед випробуванням проводять попереднє готування (4.1.3.7 і)), використовують зна­чення ширини та висоти, які забезпечують найбільше зусилля притискального пристрою відпо­відно до 4.1.3.7 а).

  1. Прикріпіть аркуш паперу розміром більшим за поверхню ущільнювальної проклад­ки до зовнішньої поверхні однієї з пластин.

  2. Нанесіть маркувальну речовину на одну з ущільнювальних прокладок.

  3. За можливості забезпечте мінімальне зусилля притискального пристрою відповідно до 4.2.3.2.6.

  4. Розмістіть комбінацію навушників і захисної каски на монтажному пристрої так, щоб центри отворів в ущільнювальних прокладках приблизно співпали з монтажними отворами у пла­стинах для імітаторів вушних раковин (див. рисунок 6).

Виконайте просторове регулювання корпусів І дуги притискального пристрою для забезпечен­ня відповідної випробувальної висоти, вказаної в таблиці 4.

Переконайтеся в тому, що будь-яка частина комбінації навушників і захисної каски не контак­тує із будь-якою частиною монтажного пристрою так, щоб це впливало на вимірювання притиск­ного зусилля.

Примітка. Дпя деяких конструкцій касок потрібні додаткові засоби запобігання змінюванню положення (крутінню) касок.

    1. Для комбінації навушників і захисної каски, оснащеної засобами регулювання зусил­ля притискального пристрою, установлюють максимальне зусилля або 14 Н, якщо максимальне зусилля більше. У разі, якщо через конструкцію притискного механізму, зусилля 14 Н не може бути встановлено, застосуйте максимально можливе зусилля, яке не перевищує 14 Н.

    2. Знімайте покази з індикатора сили протягом (120 ± 5) с після першого відпускання притискачів звукоізолювальних корпусів відповідно до 4.5.3.2.5, а потім видаліть навушники із за­хисною каскою з монтажного пристрою.

    3. Зніміть аркуш паперу з монтажного пристрою, переконайтеся, що на папері отримано відбиток ущільнювальної прокладки, і за потреби обведіть зображення олівцем. Виміряйте площу зображення контактної поверхні ущільнювальної прокладки. Додайте до площі будь-які прогали­ни всередині контактної поверхні.

    4. Розрахуйте тиск ущільнювальних прокладок у паскалях.

    5. Для моделей Із різними діапазонами розмірів повторіть випробування з Іншими вип­робувальними розмірами за шириною та висотою, кожний після періоду не менше ніж 4 год.

  1. Звіт про випробування

Зазначають у звіті тиск ущільнювальної прокладки в паскалях відповідно до 4.5.3.1.8 або 4.5.3.2.9 для кожного випробуваного діапазону розмірів.

  1. Ударна міцність до пошкодження в разі падіння

    1. Принцип

Навушники скидають із визначеної висоти на сталеву плиту.

  1. Устаткований

    1. Гладка сталева плита

Гладка сталева плита товщиною не менше ніж 10 мм.

Примітка. Придатним розміром може бути розмір 500 мм х 500 мм.

  1. Засоби підвішування навушників

Для навушників із притискальним пристроєм висота підвішування має становити приблизно 1,5 м над плитою.

Для комбінації навушників із захисною каскою це має бути біфілярна підвіска з ефективною довжиною 1,0 м, а відстань між проводами приблизно дорівнювати довжині каски (див. рисунок 7).

  1. Випробовування

    1. Навушники із притискальним пристроєм

      1. Установіть сталеву плиту на горизонтальну поверхню.

      2. Установіть звукоізолювальні корпуси та дугу притискального пристрою в середнє положення діапазону регулювання.

      3. Підвісьте навушники за середину притискального пристрою з найдовшими осями корпусів у вертикальному положенні так, щоб висота нижньої точки навушників була на висоті (1500 ± 10) мм над сталевою плитою.

      4. Скиньте навушники на плиту один раз і зафіксуйте наявність тріщин у будь-якій ча­стині навушників (окрім замінних ущільнювальних прокладок) або відокремлення частин.

Примітка 1. Може виникнути потреба у вилученні ущільнювальних прокладок і/або звукопоглиначів для перевіряння на­вушників і в їхньому подальшому встановленні на місце.

Примітка 2. У разі відокремлення будь-якої частини навушники збирають знову та продовжують випробування за схемою, забезпечуючи правильне збирання без допомоги інструментів або змінних частин.

  1. Навушники із захисною каскою

    1. Прикріпіть сталеву плиту до вертикальної стіни та змонтуйте біфілярну підвіску, як це показано на рисунку 7.

    2. Установіть навушники в положення використання, а довжину звукоізолювальних кор- пусів/притискачів у максимальне положення.

    3. Закріпіть біфілярну підвіску за нижню та крайню верхню точки корпусу каски, уста­новіть площину симетрії підвішеної комбінації навушників і захисної каски паралельно сталевій плиті. Підвісьте комбінацію так, щоб каска була перевернутою і щоб нижня точка гребеня каски в горизонтальному положенні була на відстані (1000 ± 10) мм від лінії підвішування. Див. рисунок 7.

    4. Підніміть комбінацію навушників і захисної каски так, щоб біфілярна підвіска була натягнутою І лежала в горизонтальній площині.

    5. Скиньте комбінації навушників і захисної каски один раз на сталеву плиту та зафік­суйте наявність тріщин у будь-якій частині (окрім ущільнювальних прокладок) чи відокремлення частин.

Примітка 1. Може виникнути потреба у вилученні ущільнювальних прокладок і/або звукопоглиначів для перевіряння на­вушників і установленні їх на місце.

Примітка 2. У разі відокремлення будь-якої частини навушники збирають знову та продовжують випробування за схемою, забезпечуючи правильне збирання без допомоги інструментів або змінних частин.

  1. Звіт про випробування

Зазначають у звіті інформацію щодо відокремлення будь-якої частини навушників або на­явність тріщин.

  1. Ударна міцність до пошкодження в разі падіння за низьких температур (додаткове випробування)

    1. Принцип

Навушники витримують за температури мінус 20 °С та скидають із визначеної висоти на ста­леву плиту.

  1. Устаткованих

    1. Холодильна камера

Камера, здатна підтримувати постійну температуру мінус (20 ± 3) °С.

  1. Гладка сталева плита

Гладка сталева плита товщиною не менше ніж 10 мм.

Примітка. Придатним може бути розмір 500 мм х 500 мм.

  1. Засоби підвішування навушників

Для навушників із притискальним пристроєм висота підвішування становить приблизно 1,5 м над плитою.

Для комбінації навушників із захисною каскою це має бути біфілярна підвіска з ефективною довжиною 1,0 м, а відстань між проводами приблизно дорівнювати довжині каски (див. рисунок 7).

  1. Випробовування

    1. Навушники з притискальним пристроєм

      1. Установіть сталеву плиту на горизонтальну поверхню.

      2. Установіть звукоізолювальні корпуси/притискальний пристрій в середнє положення діапазону регулювання.

      3. Витримайте навушники в холодильній камері не менше ніж 4 год.

      4. Вийміть навушники з холодильної камери та в проміжку 10 с виконайте дії відповідно до 4.7.3.1.5 та 4.7.3.1.6.

      5. Підвісьте навушники за середину дуги притискального пристрою з найдовшими осями корпусів у вертикальному положенні так, щоб висота нижньої точки навушників була на (1500 ± 10) мм вище сталевої плити.

      6. Скиньте навушники на плиту і зафіксуйте наявність тріщин у будь-якій частині навуш­ників (окрім ущільнювальних прокладок) або відокремлення частин.

Примітка 1. Може виникнути потреба у вилученні ущільнювальних прокладок і/або звукопоглиначів для перевіряння на­вушників і в їх подальшому встановленні на місце.

Примітка 2. У разі відокремлення будь-якої частини навушники збирають знову та продовжують випробування за схемою, забезпечуючи правильне збирання без допомоги інструментів або змінних частин.

  1. Навушники із захисною каскою

    1. Прикріпіть сталеву плиту до вертикальної стіни та змонтуйте біфілярну підвіску, як це показано на рисунку 7.

    2. Установіть навушники в положення використання, а довжину звукоізолювальних кор­пусів із притискачами — у максимальне положення.

    3. Витримайте комбінацію навушників із захисною каскою в холодильній камері не мен­ше ніж 4 год.

    4. Вийміть комбінацію навушників Із захисною каскою з холодильної камери та в про­міжку 10 с виконайте дії відповідно до 4.7.3.2.5—4.7.3.2.7.

    5. Закріпіть біфілярну підвіску за нижню та верхню крайню точку корпусу каски, регу­люючи площину симетрії підвішеної комбінації навушників і захисної каски паралельно сталевій плиті. Підвісьте комбінацію, щоб каска була перевернутою і щоб нижня точка гребеня каски в го­ризонтальному положенні була на відстані (1000 ± 10) мм від лінії підвішування. Див. рисунок 7.

    6. Підніміть комбінацію навушників і захисної каски так, щоб біфілярна підвіска була натягнутою та лежала в горизонтальній площині.

    7. Скиньте комбінацію навушників і захисної каски один раз на сталеву плиту та зафі­ксуйте наявність тріщин у будь-якій частині комбінації (окрім ущільнювальних прокладок) або відок­ремлення частин.

Примітка 1. Може виникнути потреба у вилученні ущільнювальних прокладок і/або звукопоглиначів для перевіряння на­вушників і в їх подальшому встановленні на місце.

Примітка 2. У разі відокремлення будь-якої частини навушники збирають знову та продовжують випробування за схемою, забезпечуючи правильне збирання без допомоги інструментів або змінних частин.

  1. Звіт про випробування

Зазначте у звіті інформацію щодо наявності відокремлень будь-якої частини навушників або тріщин у них.

  1. Гнучкість притискального пристрою

    1. Принцип