1. Розгляд повинен також бути наданий для додаткового захисту, наприклад між будь- якими фіксованими межами, як наприклад у закінченнях поручнів.

  2. Дія будь-якого чутливого краю або чутливої поверхні повинна ініціювати розривання в електричному живленні до двигуна і гальма в напрямку, в якому тримальний пристрій діє. Це повинно бути досягнуто використовуванням контакту безпеки або ланцюга безпеки. Де відповід­но, діють засоби контролювання в протилежному напрямку руху, повинно бути можливим усунення перешкод.

  3. Розгляд повинен бути наданий забезпеченню пружності або приведенню в дію чутли­вого краю або поверхні.

  4. Середня сила, що вимагається для дії з будь-яким чутливим краєм, не повинна перевищувати 30 Н, як середня величина вимірювань в кожному кінці і середині.

Середня сила, що вимагається для дії з будь-якою чутливою поверхнею, не повинна пере­вищувати

  1. 50 Н — для поверхонь з площею рівною або меншою ніж 0,15 м2, або

  2. 100 Н — для поверхонь з площею більшою ніж 0,15 м2,

коли виміряно в двох діагонально протилежних точках кутів і центру.

Скрізь, де можливий контакт будь-якої іншої частини три мал ьного пристрою із користува­чем або іншою особою, повинно бути відповідно нанесене позначення, огороджене або захи­щене.

  1. Приведення в дію платформи, прикріпленої на петлях

Коли прикріплена на п етлях платформа з інвалідною коля скою приводиться в дію або по­ручні посиленими засобами, повинна також бути можливість скласти ці компоненти уручну, наприклад в події електричної або механічної відмови в порядку звільнення платформи для інших споживачів.

  1. Поручні, похилі площини і замки

Поручні, похилі площини і замки повинні витримувати без постійної деформації силу 300 Н, прикладену в будь-якому напрямку в будь-який момент. Додатково поручні повинні витримувати силу 1 000 Н, прикладену горизонтально в лінії центру ширини платформи.

  1. Контрольні положення поверхової площадки

Якщо оператор з контрольних положень поверхової площадки не має прямого огляду плат­форми у всіх точках протягом руху, не повинна бути можлива дія платформи в розкритій позиції від засобів контролювання на поверховій площадці.

  1. Місця складання

На сходових підйомниках із загальним доступом повинно бути положення для місця скла­дання.

  1. ПЕРЕВІРЯННЯ, ОГЛЯД І ОБСЛУГОВУВАННЯ

    1. Випробовування і о гляд після установлення

      1. Одразу після завершення установлення і до введення в експлуатацію сходового підйом­ника, він повинен бути повністю оглянутий і випробуваний компетентною особою за дорученням виробника або його представни ка відповідно до додатка В.

      2. Сертифікат випробовування і огляду, який надає як мінімум всю інформацію і р езуль- тати всіх перевірянь як ввімкненого так і замкнутого розташовування, перерахованих в додатку В, повинен бути повним.

      3. Сходовий підйомник повинен бути підданий електричному випробовуванню інструмен­тами як вказано нижче.

  1. Н ап руга постійного струму не менша ніж подвійна операційна н ап руга (тобто значення живлення перемінного струму) повинна бути застосована для вимірювання опору ізоля ції, за винятком того, що для випробовування на низькій напрузі ланцюги напруги не повинні переви­щувати 500 В постійного струму.

Опір ізоляції між проводами і між проводами і землею повинен бути більшим, ніж 1 000 Ом/В з мінімумом:

  • 500 кОм для силових ланцюгів і ланцюгів, що містять електричні пристрої безпеки, або

  • 250 кОм для інших ланцюгів.

Контрольна електроніка, що не формує частини безпеки або ланцюги привода двигуна, може бути роз’єднана під час цього випробовування.

  1. Коли під час випробовування застосовується напруга не більше ніж 40 В, опір між будь- якою доступною металевою части ною і головним заземленим терміналом (або заземлення на ізольованих ланцюгах) не повинен перевищувати 0,5 Ом.

Як альтернатива до сказаного вище, перевіряння, що гальмівний ланцюг або плавкий запо­біжник будуть захищати ланцюг безпеки від вимикання або перегорання , якщо ланцюг безпеки є заземленим, і на платформі і в кожному кінці поручнів.

Для SELV-захисні ланцюги, визначені вимоги яких відповідно до IEC 60364.

      1. Випробовування з перевіряння правильної роботи обмежувача швидкості (або на гідрав­лічних системах, розривного клапана) і правильне функціонування уловлювача з номінальним навантаженням і швидкістю треба здійснювати. Це може бути здійснено у вимкнутому положенні. Якщо випробовування уловлювача здійснюють у вимкнутому положенні, додаткове функціональне випробовування уловлювача повинно бути здійснено на ввімкненому під час установлення, але це необов’язково в повному навантаженні.

      2. Копії всіх сертифікатів подальших випробовувань приймально-здавальних, інспекцій­них або обслуговування повинні зберігатися у файлі постачальником протягом як мінімум 10 років, і повинні бути доступні покупцю або представнику покупця за запитом.

    1. Періодичні огляди, випробовування і обслуговування

      1. Настановою до періодичного огляду і обслуговування, і випробовування після заміни устатковання повинно бути забезпечено покупця.

      2. Ця настанова повинна містити пораду, що підіймальна платформа повинна утриму­ватися у хорошому і робочому стані з акцентом на потребу нормального обслуговування і пора­ди про ризик пошкодження устатковання або пошкодження користувачами, якщо рекомендовані інтервали обслуговування перевищені.

  1. ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Постачальник повинен забезпечити власника сходового підйомника технічною документацією, написаною на мові(-ах) країни, в якій машина буде встановлена.

Примітка. Потребою у додаткових мовах є пропозиція і не є вимога.

Технічна документація повинна містити таку мінімальну інформацію:

  1. ім’я і адреса власника або користувача;

  2. ім’я і адреса виробника і постачальника;

  3. рік установл ення;

  4. порядковий номер;

  5. номінальна вантажопідйомність у кілограмах;

  6. повні операційні інструкції;

  7. схема електричних ланцюгів електропроводки згідно з відповідною частиною IEC 60617, що показує електричні зв’язки і компоненти, разом зі всіма необхідними ідентифікаційними по­значеннями (див. 8.9.3);

  8. довідка, що покупець і (або) користувач одержав відповідну інструкцію і кресленик на правильне і безпечне використовування сходового підйомника;

  9. у будинках із загальним доступом — технічний журнал зі сторінками для записів будь-яких подій, деталі обслуговування, огляди і будь-які значні модифікації до машини; у будинках з при­ватним доступом це дозволено для таких записів, які є підтримуваними компанією, відповідаль­ною за установлений огляд і обслуговування;

  10. рекомендовані інтервали для інспекційного огляду і обслуговування;

  11. ім’я, адреса і телефон особи (осіб) до контакту у непередбаченому випадку або поломки.

Примітка. У будинках з приватним доступом це дозволено для таких записів, які є підтримуваними компанією, відповідальною за установлене перевіряння і обслуговування.

  1. МАРКУВАННЯ, НАПИСИ І РОБОЧІ ІНСТРУКЦІЇ

    1. Загальні вимоги

Інформація, робочі інструкції тощо, зазначені в 12.2, повинні бути показані. Текст повинен бути чіткий, легко зрозумілий і відповідний, де це необхідно, до ISO 4190-5. Висота літер в написах не повинна бути менше ніж 10 мм для великих літер і 7 мм для малих літер. Написи повинні бути написані мовою, властивою країні, в якій сходовий підйомник буде встановлений.

Де вимагає національне законодавство, відповідні знаки безпеки відповідно до ISO 3864 треба використовувати відповідно до доречних сповіщень.

Ети кетки тощо, що несуть повідомлення і символи, повинні бути позитивно фіксованими в положенні і повинні бути зі стійкого до розривання матеріалу.

За необхідності треба розглядати можливість постач ання інформації у наглядній або слу­ховій формі, де призначено.

  1. Інформація для показування

    1. Тримальний пристрій

Написи з такою мінімальною інформацією повинні бути показані на тримальному пристрої:

  1. номінальний вантаж у кілограмах для однієї особи в інвалідній колясці;

  2. ім’я постачальника і порядковий номер.

Див. рисунок 6 для прикладів типових табличок навантаження.

  1. Функція пристроїв

Функція всіх пристроїв контролювання дії сходового підйомника повинна бути ідентифікована.

  1. Пристрій аварійного сигналу

Будь-який пристрій аварійної сигналізації, вказаний в 8.16, повинен бути пофарбований жовтим кольором і повинен бути ідентифікований символом дзвоника; приклад, показаний на рисунку 12 (тобто символ № 5013 в IEC 60417-2) і, крім того, повинен мати напис «сигнал сходовий п ідйомник»

  1. Символ осіб з обмеженими фізичними можливостями

На сходових підйомниках із суспільним доступом міжнародне позначення доступу (ISA) (Символ № 0100 ISO 7000) повинне бути показано на кожній поверховій площадці. Висота сим­волу повинна бути не менше ніж 50 мм.

  1. Аварійна ручна дія

    1. Детальні покрокові операційні інструкції аварійного керівництва відповідно до 7.3.1 повинні бути показані у видному місці на вручну провітрюваному місці будинку або на огорожі ма­шинного устатковання, як призначено.

    2. Табличка напрямку, як показано на рисунку 3, що показує напрям руху платформи, повинна бути на видному місці на кожусі ручного підйому або на підйомнику будинку.

    3. На гідравлічно посиленому сходовому підйомнику, сповіщення, що несе наступний напис, повинно бути показано суміжно до ручного підіймально-спускного клапана:

НЕБЕЗПЕКА

Аварійний підіймально-спускний клапан

  1. Дія біля головного в имикача

    1. На сходових підйомниках із загальним доступом вимикач для головного електрич­ного постачання до сходового підйомника повинен бути ідентифікований.

    2. Для гідравлічно посиленого сходового підйомника ідентифікація вимикача повинна також мати такий напис:

«Вимкніть сходовий підйомник
тільки в найнижчому рівні»

  1. Робочі інструкції

На сходовому підйомнику із загальним доступом, де допомога користувачам не доступна, повинні бути детальні робочі інструкції.



Прим ітка. Точка А є орієнтир для обчислювання швидкості.


Рисунок 1 — Відповідна точка для інвалідного крісла і користувача, що стоїть








































А


А

250


Розміри у міліметрах




















Прим ітка 1. Точка А є орієнтир для обчислювання швидкості.

Прим ітка 2. Для підіймальних сходів з об’єднаною функцією стояння і сидіння ви користовують рисунок 1.

Примітка 3. Ш видкість сходового підйомника, виміряна в точці А, не пови нна переви щувати макси мальну номінальну швидкість у будь-якій точці руху.

Рисунок 2 — Відповідна точка для сидячого користувача

Розміри у міліметра

х

Рисунок 3 — Приклад типової таблички з написом напрямку (ручний підйомник)
















  1. — ізоляційний трансформатор;

  2. — первинне постачан ня;

  3. — контрольний ланцюг.

Рисунок 4 — Контрольний ланцюг постачання

а) контакти перемінного струму


1 — конвертор підвищення перемінного струму — постійного струму;

2 — конвертор підвищення постійного струму — перемінного струму;

3 — контрольний ланцюг 60 В макс;

4 — див. прим ітку;

5 — зарядження контактів.
























с

При м ітка.

имвол означає негативну сторону живлення, нанесений на шасі сходового підйомника.

Заземлення не потрібне на самозахисних ланцюгах зарядження.

Рисунок 5 — Ланцюг зарядження для акумулятора сходового підйомник

аПОПЕРЕДЖЕННЯ

Безпечне робоче навантаження”
від одного пасажира тільки
максимальною масою

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Безпечне робоче навантаження
від одного пасажира з інвалідною коляскою
максимальною масою ххх кг
(хх загальне)

Рисунок 6 — Приклад табличок навантаження