А.2.2 Термін розроблення

Зазначають початок і кінець роботи з розроблення проекту національного НД відповідно до про­грами робіт з національної стандартизації.

А.2.3 Призначеність і завдання національного НД

Зазначають

  1. кінцеві результати, яких необхідно досягти, та завдання, які передбачають виконати, застосо­вуючи національний НД;

  2. пріоритетні питання, вирішенню яких сприятиме розроблюваний національний НД, зокрема: термінологічна сумісність, забезпечення раціонального виробництва внаслідок застосування правил, настанов і процедур; забезпечення охорони життя та здоров’я; забезпечення прав та інтересів спо­живачів; убезпечення праці; збереження навколишнього середовища й економія всіх видів ресурсів; усунення технічних бар’єрів у торгівлі та запобігання їх виникненню, підтримання конкурентоспромож­ності вітчизняної продукції на міжнародному ринку;

  3. за наявності в проекті розроблюваного національного НД положень, що відповідають законо­давству, викладають їхню суть з посиланням на відповідні підпункти, пункти, підрозділи, розділи тощо проекту національного НД та абзаци, підпункти, пункти, частини статей, статті тощо відповідного акта законодавства.

А.2.4 Характеристика об’єкта стандартизації

Зазначають

  1. коротку характеристику об’єкта стандартизації та його відповідність потребам національної економіки й суспільства, споживачів, сучасному рівневі наукових досягнень, знань і практики;

  2. взаємозв’язок об’єкта стандартизації з іншими об'єктами даної та суміжних сфер стандартизації.

  3. 2.5 Розділи та основні положення проекту національного НД

Подають передбачуваний перелік розділів проекту НД і їхні орієнтовні назви, а також перелік основних положень, які планують викласти в кожному з них.

  1. 2.6 Взаємозв’язок з іншими національними НД

Наводять інформацію щодо

  1. належності проекту національного НД до групи взаємопов'язаних національних НД;

  2. належності проекту національного НД до групи національних НД на однорідну продукцію;

  3. національних НД, з якими потрібно пов’язати чи узгодити проект національного НД;

  4. національних НД, що їх треба перевірити, переглянути, скасувати, відновити, чи до яких необ­хідно внести зміни після прийняття проекту національного НД.

А.2.7 Джерела інформації

Зазначають основні джерела інформації, використані під час розробляння проекту національного НД (нормативно-правові акти, міжнародні, регіональні НД та їхні частини, національні НД, НД або певні їхні частини тих держав, що є членами міжнародних чи регіональних організацій стандартизації та з якими укладено відповідні міжнародні договори України про співробітництво і проведення робіт у сфері стандартизації, результати наукових досягнення, знань і практики тощо).

А.2.8 Етапи робіт і термін їх виконання

Зазначають етапи розроблення проекту національного НД, термін виконання кожного етапу та всієї роботи й результати виконання.

А.2.9 Додаткові дані

Зазначають, за потреби, додаткові вимоги до проекту національного НД, не охоплені іншими роз­ділами технічного завдання.

ДОДАТОК Б

ОФОРМЛЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ НА РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТУ
НАЦІОНАЛЬНОГО НД, ЯКИМ ПЕРЕДБАЧЕНО ПРИЙНЯТТЯ

МІЖНАРОДНОГО ЧИ РЕГІОНАЛЬНОГО НД

Б.1 Форма титульного аркуша технічного завдання на розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття міжнародного чи регіонального НД

ЗАТВЕРДЖЕНО

Замовник

підпис ім'я та прізвище

20 р.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ

на розроблення проекту національного НД, яким передбачено
прийняття міжнародного чи регіонального НД

позначення, назва та ступінь відповідності проекту національного НД, яким передбачено
прийняття міжнародноо чи регіонального НД

Розробник

Співвиконавець (за наявності)

ПОГОДЖЕНО ПОГОДЖЕНО

Голова відповідального ТК Розробник

підпис ім’я та прізвище

підпис ім’я та прізвище

20 р.

20 р.

ПОГОДЖЕНО

ПОГОДЖЕНО

Голова спорідненого ТК (за наявності)

Співвиконавець (за наявності)

підпис ім’я та прізвище

підпис ім’я та прізвище

20 р.

20 р.

Б.2 Зміст і виклад технічного завдання на розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття міжнародного чи регіонального НД

Б.2.1 Підстава розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття міжнародного чи регіонального НД

Зазначають підставу розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття між­народного чи регіонального НД (на виконання акта законодавства, нормативно-правового акта, задля внесення до переліку національних стандартів, добровільне застосування яких є доказом відповіднос­ті продукції вимогам технічних регламентів, за власною ініціативою тощо) та тему відповідно до про­грами робіт з національної стандартизації.

Б.2.2 Термін розроблення

Зазначають початок і кінець робіт з розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття міжнародного чи регіонального НД відповідно до програми робіт з національної стандар­тизації.

Б.2.3 Призначеність і завдання національного НД, яким передбачено прийняття міжна­родного чи регіонального НД

Зазначають

  1. питання, розв’язанню яких сприятиме розроблення проекту національного НД, яким передба­чено прийняття міжнародного чи регіонального НД, зокрема, термінологічна сумісність, забезпечення раціонального виробництва внаслідок застосування міжнародних або регіональних правил, настанов і процедур; забезпечення охорони життя та здоров'я; забезпечення прав та інтересів споживачів; убез­печення праці; збереження навколишнього середовища і економія всіх видів ресурсів; усунення техніч­них бар’єрів у торгівлі та запобігання їх виникненню, підтримання конкурентоспроможності вітчизняної продукції на міжнародному ринку;

  2. назву, позначення та мову оригіналу міжнародного чи регіонального НД;

  3. ступінь відповідності проекту національного НД міжнародному чи регіональному НД, редак­ційні та структурні зміни (за потреби), технічні відхили та пояснення до них (за потреби) відповідно до ДСТУ 1.7;

  4. метод прийняття проекту національного НД і вид перекладу відповідно до ДСТУ 1.7.

  5. 2.4 Взаємозв’язок з іншими міжнародними чи регіональними та національними НД

Наводять інформацію щодо

  1. належності міжнародного чи регіонального НД до групи взаємопов'язаних міжнародних або регіональних НД;

  2. наявності національних НД, якими прийнято міжнародні чи регіональні НД, з якими потрібно пов’язати чи узгодити проект національного НД;

  3. національних НД, що їх треба перевірити, переглянути, скасувати, відновити, чи до яких необ­хідно внести зміни після прийняття проекту національного НД.

  4. 2.5 Етапи робіт і термін їх виконання

Зазначають етапи розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття міжна­родного чи регіонального НД, термін виконання кожного етапу та всієї роботи й результати виконання.

  1. 2.6 Додаткові дані

Зазначають, за потреби, додаткові вимоги до проекту національного НД, яким передбаче­но прийняття міжнародного чи регіонального НД, які не охоплено іншими розділами технічного завдання.

ДОДАТОК В

(обов’язковий)

ОФОРМЛЕННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ
ДО ПРОЕКТУ НАЦІОНАЛЬНОГО НД

В.1 Зміст і виклад пояснювальної записки

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до редакції проекту національного НД

номер редакції

позначення та назва проекту національного НД

  1. Підстава розроблення проекту національного НД

Зазначають

  1. підставу розроблення проекту національного НД (на виконання акта законодавства, нормативно- правового акта, за власною ініціативою тощо);

  2. тему відповідно до програми робіт з національної стандартизації;

  3. узгодженість проекту національного НД з вимогами технічного завдання.

  1. Термін виконання

Зазначають початок і кінець робіт з розроблення проекту національного НД відповідно до про­грами робіт з національної стандартизації.

  1. Призначеність і завдання національного НД

Зазначають

  1. кінцеві результати, яких необхідно досягти, та завдання, які передбачено виконати, застосову­ючи національний НД;

  2. пріоритетні питання, вирішенню яких сприятиме розроблюваний національний НД, зокрема: термінологічна сумісність, забезпечення раціонального виробництва внаслідок застосування правил, настанов і процедур; забезпечення охорони життя та здоров’я; забезпечення прав та інтересів спо­живачів; убезпечення праці; збереження навколишнього середовища і економія всіх видів ресурсів; усунення технічних бар’єрів у торгівлі та запобігання їх виникненню, підтримання конкурентоспромож­ності вітчизняної продукції на міжнародному ринку;

  3. за наявності в проекті розроблюваного національного НД положень, що відповідають законо­давству, викладають їхню суть з посиланням на відповідні підпункти, пункти, підрозділи, розділи тощо проекту національного НД та абзаци, підпункти, пункти, частини статей, статті тощо відповідного акта законодавства.

  1. Характеристика об’єкта стандартизації

Зазначають

  1. коротку характеристику об’єкта стандартизації та його відповідність потребам національної економіки й суспільства, споживачів, сучасному рівневі наукових досягнень, знань і практики;

  2. взаємозв’язок об’єкта стандартизації з іншими об’єктами даної та суміжних сфер стандартизації;

  3. підстави для визначення показників, норм, характеристик, положень тощо проекту національ­ного НД (нормативно-правові акти, міжнародні, регіональні НД та їхні частини, національні НД, НД або відповідні їхні частини тих держав, що є членами відповідних міжнародних або регіональних органі­зацій стандартизації та з якими укладено відповідні міжнародні договори України про співробітництво і проведення робіт у сфері стандартизації, результати наукових досягнень, випробувань, знань і прак­тики тощо).

У разі якщо міжнародні, регіональні НД або відповідні їхні частини, якщо їх уже прийнято або вони перебувають на завершальній стадії розроблення, приймають як національні НД, то зазначають відпо­відні міжнародні чи регіональні НД або відповідні їхні частини.



  1. Взаємозв’язок з іншими національними НД

Наводять інформацію щодо

  1. належності проекту національного НД до групи взаємопов’язаних національних НД;

  2. належності проекту національного НД до групи національних НД на однорідну продукцію;

  3. національних НД, з якими необхідно пов’язати чи узгодити проект національного НД;

  4. національних НД, що їх потрібно перевірити, переглянути, скасувати, відновити, чи до яких необхідно внести зміни після прийняття проекту національного НД.

  1. Джерела інформації

Зазначають основні джерела інформації, використані під час розробляння проекту національного НД (нормативно-правові акти, міжнародні, регіональні НД та їхні частини, національні НД, НД або пев­ні їхні частини тих держав, що є членами міжнародних чи регіональних організацій стандартизації та з якими укладено відповідні міжнародні договори України про співробітництво і проведення робіт у сфері стандартизації, результати наукових досягнень, випробувань, знань і практики тощо).

  1. Додаткові дані

Зазначають вимоги до проекту національного НД, додатково визначені в технічному завданні, які було виконано під час розробляння проекту НД.

  1. Дата набуття чинності

Зазначають

  1. дату набуття чинності, з якої передбачено ввести в дію національний НД, ураховуючи час, необхідний для виконання підготовчих заходів;

  2. підготовчі заходи для впровадження національного НД.

  1. Інформація про коментарі

Зазначають

  1. організації, які надали коментар;

  2. стислу загальну характеристику коментарів;

  3. результати опрацювання коментарів.

Розробник

і

ПІДПИС

підпис

м’я та прізвище
20 р.

Співвиконавець

ім’я та прізвище

20 р.

ДОДАТОК Г

(обов’язковий)

ОФОРМЛЕННЯ ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ

ДО ПРОЕКТУ НАЦІОНАЛЬНОГО НД, ЯКИМ ПЕРЕДБАЧЕНО
ПРИЙНЯТТЯ МІЖНАРОДНОГО ЧИ РЕГІОНАЛЬНОГО НД

Г.1 Зміст і виклад пояснювальної записки

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до редакції проекту національного НД, яким

номер редакції

передбачено прийняття міжнародного чи регіонального НД

позначення, назва та ступінь відповідності проекту національного НД, яким передбачено
прийняття міжнародноо чи регіонального НД

  1. Підстава розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття міжна­родного чи регіонального НД

Зазначають підставу розроблення проекту національного НД, яким передбачено прийняття між­народного чи регіонального НД як національного НД (на виконання акта законодавства, норматив­но-правового акта, задля внесення до переліку національних стандартів, добровільне застосування яких є доказом відповідності продукції вимогам технічних регламентів, за власною ініціативою тощо) та тему відповідно до програми робіт з національної стандартизації.