Під час роботи АБЖ у нормальному робочому режимі без навантаження за номінальної вхід­ної напруги та частоти, необхідно виміряти вихідну напругу, її основний та гармонійний складники.

  1. Вихід, нормальний режим, повне навантаження

Необхідно підключити до виходу лінійне навантаження, що забезпечує 100% вихідну фіксо­вану потужність АБЖ.

В умовах усталеного стану вимірюють вихідну напругу, напругу основного та гармонійних складників за навантаження. Розраховують зміну вихідної напруги в разі зміни навантаження від нуля до повного навантаження.

Тільки для АБЖ, вихід яких у нормальному робочому режимі підключено безпосередньо за допомогою пристрою переключення тільки до входу джерела живлення, у проведенні вимірювання вмісту гармонійних складників у 6.3.4.1 і 6.3.4.2 немає необхідності.

  1. Вихід, режим роботи на накопиченій енергії, немає навантаження

Під час роботи АБЖ у режимі роботи на накопиченій енергії за відсутності навантаження на виході необхідно виміряти вихідну напругу, її основний та гармонійні складники.

  1. Вихід, режим роботи на накопиченій енергії, повне навантаження

Необхідно підключити до виходу лінійне навантаження, що забезпечує 100% номінальну вихідну активну потужність АБЖ.

В умовах усталеного стану на початку розряджання акумуляторної батареї вимірюють вихід­ну напругу, напругу основного та гармонійних складників за навантаження. Розраховують зміну вихідної напруги за зміни навантаження від нуля до повного навантаження.

Примітка. Для АБЖ, пристрій накопичення енергії якого розраховано менше ніж на 10 хв., дозволяється підклю­чення додаткової акумуляторної батареї для випробування і стабільних вимірювань. Це випробування потребує засто­сування приладів, час перегляду яких дає змогу бачити будь-які зміни, що можуть відбутися через спадання напруги пристрою накопичення енергії з часом.

Необхідно контролювати перераховані вище параметри від моменту відключення акумулято­рної батареї до вимикання АБЖ. Слід підрахувати загальну зміну вихідної напруги та найнесприя- тливіший варіант рівнів основних та гармонійних складників, котрі не повинні перевищувати зна­чень, установлених виробником.

  1. Перевірка небалансу вихідної напруги

Небаланс вихідної напруги на трифазному виході АБЖ необхідно перевіряти за умов симет­ричного навантаження й умов розбалансованого навантаження. Для умов розбалансованого на­вантаження, дві фази повинні бути навантажені від фази до фази чи від фази до нейтралі, якщо нейтраль існує за номінального розрахункового струму лінійного навантаження, третя фаза - не навантажена, якщо інше не визначено виробником чи постачальником.

Необхідно спостерігати за вихідною напругою фаза - фаза та фаза - нейтраль (якщо є нейт­раль). Небаланс напруги має бути виражено або відношенням (пропорцією) небалансу напруги чи коефіцієнтом небалансу напруги (5.12 IEC 60146-2). Фазові кутові відхилення повинні бути визна­чені підрахунком значень напруги фаза - фаза та фаза - нейтраль.

  1. Складники постійного струму на виході

Середня напруга на виході за 10 с має бути менша, ніж 0,1% від середньоквадратичного зна­чення.

  1. Вихідні характеристики АБЖ, перевантаження та коротке замикання

    1. Вихід, нормальний режим, перевантаження

Під час роботи АБЖ в умовах перевірки за 6.3.4.1 необхідно підключити активне наванта­ження, яке приводить на виході АБЖ до значення повного навантаження, що перевищує номіна­льне значення, установлене виробником. Необхідно перевірити, щоб АБЖ продовжував безупинно працювати при установлених виробником умовах протягом часу, зазначеного в 3.5.8.

Примітка. У деяких випадках АБЖ може змінити режим роботи на режим обвідного кола, якщо це установлено виробником.

АБЖ не повинен бути пошкоджений чи мати ознаки перегрівання.

  1. Вихід, режим роботи на накопиченій енергії, перевантаження

Перевірку за 6.3.5.1 необхідно повторити під час роботи в режимі роботи на накопиченій енер­гії, пристрій накопичення енергії повинен бути повністю заряджений. АБЖ не повинен бути пошко­джений і він повинен нормально працювати після повторного пуску.

  1. Вихід, нормальний режим, коротке замикання

Перевірку за 6.3.5.1 необхідно повторити в нормальному робочому режимі без навантажен­ня, за короткого замикання на вихідних клемах, а для трифазного виходу - фаза - фаза чи фаза - нейтраль, якщо є нейтраль. Вихідний струм короткого замикання і його тривалість необхідно спо­стерігати та реєструвати.

Наприкінці цієї перевірки АБЖ необхідно повернути у вихідний стан, захисні пристрої повер­нути у вихідний стан та/чи замінити.

АБЖ не повинен бути пошкоджений і він повинен нормально працювати після повторного пу­ску.

  1. Вихід, режим роботи на накопиченій енергі, коротке замикання

Перевірку за 6.3.5.3 необхідно повторити в режимі роботи на накопиченій енергії, під час цьо­го пристрої накопичення енергії повинні бути повністю заряджені. АБЖ не повинен бути пошко­джений і він повинен нормально працювати після повторного пуску.

  1. Номінальна здатність усунення неполадок на виході АБЖ, нормальний режим

Перевірку за 6.3.5.3 необхідно повторити, при цьому коло короткого замикання необхідно створити за допомогою відповідного запобіжника чи вимикача струму, номіналом відповідно до встановленої виробником здатності захисного пристрою усувати неполадки (5.3.2 q)). Вихідні ди­намічні характеристики повинні залишатися в межах, зазначених у 5.3.1 на рисунках 1, 2 чи 3 під час перевірки, якщо інших умов не зазначено виробником чи постачальником.

  1. Номінальна здатність усунення неполадок на виході АБЖ, режим роботи на накопи­ченій енергії

Перевірку в режимі роботи на накопиченій енергії по 6.3.5.5 необхідно повторити, якщо вироб­ником чи постачальником не зазначено, що АБЖ не може узгоджуватися із зовнішніми захистними пристроями в цьому режимі роботи.

  1. Перевірка вихідних динамічних характеристик АБЖ

    1. Зміна робочого режиму, нормальний режим у режимі роботи на накопиченій енергії, лінійне навантаження (активне)

Для АБЖ, що спочатку працював в умовах проведення перевірки за 6.3.4.2, вхідне живлення повинне бути перервано мінімум на 1 с, за кожної з таких умов окремо:

а) коли сигнал вхідної напруги проходить через нуль;

в) на піку сигналу вхідної напруги.

За кожної з цих умов перевірку необхідно провести мінімум три рази для визначення повто­рюваності. Спостерігати за сигналами вхідної та вихідної напруги АБЖ необхідно за допомогою відповідних запам'ятовувальних пристроїв, що дасть змогу зробити розрахунки тимчасових відхи­лень характеристик сигналу вихідної напруги під час переходу від нормального робочого режиму до режиму роботи на накопиченій енергії.

  1. Зміна робочого режиму, режим роботи на накопиченій енергії у нормальний режим, лінійне навантаження (активне)

Перевірку за 6.3.6.1 необхідно повторити, але в цьому разі вхідне живлення повинне бути переключене на будь-яку кутову позицію сигналу живлення. Необхідно спостерігати на виході за будь-якими відхиленнями під час переходу з режиму роботи на накопиченій енергії у нормальний робочий режим.

  1. Зміна робочого режиму, нормальний режим роботи на накопиченій енергії (де засто­совний)

Якщо синхронізація є характерною рисою АБЖ під час перевірки за 6.3.6.2, то під час пере­ходу до нормального режиму необхідно перевірити сигнали вхідної та вихідної напруги, щоб пере­конатися в тому, що в момент переходу фазовий кут між сигналом вхідної напруги живлення та сигналом вихідної напруги не виходить за встановлені межі.

Примітка. Для випробування необхідні прилади, що можуть зафіксувати час затримки, тому що період синхроні­зації, який передує зміні режиму, змінюється. У деяких випадках є можливість використання сигналів у каналі зв'язку від АБЖ чи сигналів запуску в АБЖ для підтримки перевірки. Якщо це неможливо, перевірку проводять порівнянням обох сигналів у часових інтервалах.

  1. Зміна робочого режиму, нормальний режим обвідного кола (,де застосовний)

Якщо в АБЖ є режим обвідного кола, що автоматично включається у разі перевантаження на виході чи неполадок інвертора АБЖ, необхідно повторити перевірки 6.3.5.1 та/чи 6.3.5.2 для фор­сування роботи обвідного кола через перевантаження. Необхідно спостерігати за сигналами вхід­ної та вихідної напруги під час переходу від нормального режиму роботи в режим обвідного кола та навпаки, які повинні залишатися в установлених межах.

Якщо крім того виробник декларує, що автоматичний перехід у режим обвідного кола забо­ронено в разі виходу напруги та частоти за межі допустимих значень (за винятком визначених умов відмовлення), вхідна напруга живлення та частота повинні бути настроєні за межами встано­вленого діапазону для демонстрації відповідності з робочими характеристиками АБЖ, за межами яких роботу АБЖ у режимі обвідного кола заборонено.

  1. Перевірка вихідних динамічних характеристик навантаження АБЖ

    1. Східчасте навантаження на виході, лінійне навантаження

Під час роботи АБЖ в умовах 6.3.4.1 підключають активне навантаження, що забезпечує 100% вихідну активну потужність, що складається з двох навантажень: одна дорівнює 20%, а дру­га - 80%.

У точці прикладення додатка навантаження, коли вихідний сигнал досягає максимального значення, спостерігають за вихідним сигналом за допомогою відповідного запам'ятовувального пристрою, що дає змогу підрахувати які-небудь динамічні відхилення робочих характеристик.

Знижують навантаження до 20% від номінального вихідного активного навантаження вими­канням 80% навантаження. Повторюють попередні вимірювання в момент відключення та підра­ховують значення, що повинне залишитися в установлених межах.

  1. Вихідні характеристики АБЖ, еталонні нелінійні навантаження

    1. Спотворення еталонного нелінійного вихідного навантаження, нормальний режим

Під час роботи АБЖ у нормальному робочому режимі підключають еталонне нелінійне нава­нтаження (див. додаток Е), що забезпечує номінальну вихідну фіксовану потужність випробовува­ного АБЖ.

В усталеному стані вимірюють вихідну напругу, а також напругу основного та гармонійних складників. Виміряні значення не повинні перевищувати значень, установлених виробником. Крім того, необхідно виміряти сталу напруга на конденсаторі еталонного нелінійного навантаження для підтвердження того, що його значення не виходить за межі, розраховані по формулі додатка Е для параметра Uс.

  1. Спотворення еталонного нелінійного вихідного навантаження, режим роботи на на­копиченій енергії

Під час роботи АБЖ в усталеному стані по 6.3.8.1 за 100% еталонного нелінійного наванта­ження переривають живлення для форсування переходу до режиму роботи на накопиченій енергії. Повторюють вимірювання по 6.3.8.1; виміряні значення не повинні перевищувати установлених виробником.

  1. Еталонне нелінійне навантаження, зміна робочого режиму

За 100% еталонного нелінійного навантаження, повторюють вимірювання по 6.3.8.1 і запи­сують перехідні робочі характеристики під час зміни робочого режиму.

  1. Ступені еталонного нелінійного навантаження, нормальний режим < 4,0 кВ-А

Під час роботи АБЖ в умовах 6.3.4.1 підключають еталонне нелінійне навантаження відпові­дно до 6.3.8.1 для одержання 25% номінальної вихідної фіксованої потужності як базисного наван­таження.

В усталеному стані за максимального значення вихідної напруги встановлюють додаткове еталонне нелінійне навантаження, що забезпечує 75% від номінальної вихідної фіксованої потуж­ності.

У момент підключення додаткового навантаження вимірюють перехідні відхилення сигналу вихідної напруги.

  1. Ступіні еталонного нелінійного навантаження, нормальний режим > 4,0 кВ - А

За потужності понад 4 кВт і роботі АБЖ у нормальному робочому режимі підключають ета­лонне нелінійне навантаження відповідно до 6.3.8.1 для одержання 33% номінальної вихідної фік­сованої потужності як базисного навантаження.

В умовах усталеного стану за максимального значення вихідної напруги встановлюють дода­ткове еталонне нелінійне навантаження, що становить 33 % від номінальної вихідної фіксованої потужності.

У момент підключення додаткового навантаження вимірюють перехідні відхилення сигналу вихідної напруги. За 66% базисного навантаження за максимального значення вихідної напруги встановлюють наступний ступінь у 33% еталонного східчастого нелінійного навантаження та по­вторюють вимірювання часових відхилень напруги.