В умовах усталеного стану виключають 33% еталонного ступінчатого нелінійного наванта­ження за максимального значення вихідної напруги. У момент відключення повторюють вимірю­вання сигналу вихідної напруги.

Цю процедуру повторюють знову, виключаючи наступні 33% еталонного ступінчатого нелі­нійного навантаження для повернення до початкового 33% базисного навантаження і записують часові відхилення сигналу вихідної напруги.

Ступені еталонного нелінійного навантаження по 33% необхідно застосовувати, якщо вироб- ником/постачальником не визначено інші умови.

  1. Ступені еталонного нелінійного навантаження, режим роботи на накопиченій енергії

Вимірювання по 6.3.8.4 і 6.3.8.5 необхідно повторити в режимі роботи на накопиченій енергії, крім тих випадків, коли режим обвідного кола призначено для витримування пускового струму на­вантаження, а також, якщо зміна навантаження заборонена інструкціями виробника.

  1. Вимірювання часу роботи на накопиченій енергії та часу відновлення енергії

    1. Час роботи на накопиченій енергії

Перед проведенням цього вимірювання АБЖ повинен працювати в нормальному робочому режимі з номінальним вхідним живленням і без вихідного навантаження, яке підключається в період, що перевищує час відновлення енергії, визначений виробником.

Підключають лінійне навантаження, що забезпечує номінальну вихідну активну потужність і переривають вхідне живлення для форсування режиму роботи з накопиченою енергією.

Вимірюють вихідну напругу на початку та наприкінці режиму роботи з накопиченою енергією. Вимірюють час роботи в режимі накопиченої енергії до вимикання АБЖ, що не повинен бути мен­шим ніж установлене виробником за нормальної навколишньої температури випробування 25 оС.

Примітка. Якщо під час проведення початкових випробувань не вдалося домогтися відповідного встановленого часу, тому що нові акумуляторні батареї найчастіше не забезпечують повної ємності під час початкового заряджання, не виключена необхідність повторення випробувань у режимі роботи з накопиченою енергією після часу відновлення енер­гії. Найчастіше необхідне проведення декількох циклів для одержання остаточних результатів.

  1. Час відновлення енергії (до 90% ємності)

Після закінчення випробувань у режимі роботи з накопиченою енергією 6.3.9.1 повторно під­ключають вхідне живлення до АБЖ для роботи в нормальному режимі, за нормальної вхідної на­прузі живлення та номінальної вихідної активної й фіксованої потужності. Вимірюють максимальну вхідну силу струму АБЖ на початку часу відновлення енергії.

Після часу відновлення енергії, установленого виробником, вимірюють вхідну та вихідну на­пругу, силу струму й потужність у ватах. Установлюють, що вхідний струм досяг рівноважного стану, що вказує на закінчення часу відновлення енергії.

  1. Коефіцієнт корисної дії й коефіцієнт потужності на вході

Коли досягнуті стабільні умови на вході, необхідно виміряти вхідний і вихідний струм, напругу та потужність за 100% лінійного навантаження, 100 % фіксованої й активної потужності, а також 100% еталонного нелінійного навантаження.

Розраховані коефіцієнт корисної дії та коефіцієнт вхідної потужності АБЖ не повинні виходи­ти за межі, установлені виробником.

Завершуючи вимірювання коефіцієнта корисної дії, треба повторити випробування6.3.9.1. Необхідно переконатися, що нове значення часу роботи на накопиченій енергії не було менше 90% часу, виміряного раніше.

Примітка. Час роботи на накопиченій енергії й час відновлення енергії залежать від навколишньої температури, крім того, значення, установлені виробником для часу відновлення енергії, відповідають відновленню 90% номінальної ємності, якщо не зазначено інших умов.

  1. Перевірка захисту від короткого замикання

Для знімного АБЖ типу А перевірку автоматичного захисту від короткого замикання необхід­но провадити відповідно до додатка F чи з вимогами національних стандартів.

  1. Випробування на електромагнітну сумісність

Див. IEC 62040-2.

  1. Зарезервовано для використання в майбутньому

  2. Зарезервовано для використання в майбутньому

  3. Заводські випробування/випробування на місці установки

Виробник/постачальник і покупець повинні домовитися про те, які випробування складуть ча­стину договору закупівлі-продажу, тому що від цього буде залежати, скільки АБЖ чи функціональ­них пристроїв АБЖ може бути випробувано виробником перед постачанням.

Для АБЖ може бути проведено типові чи приймальні випробування на заводі як для компле­ктного АБЖ. Робочі випробування в меншому обсязі з акумуляторними батареями та навантажен­ням проводяться на місці встановлення. Як альтернатива, приймальні випробування на заводі може бути обмежено випробуваннями функціональних пристроїв АБЖ чи їхніх поєднань. У цьому разі приймальні випробування на місці встановлення замінять приймальні заводські випробування АБЖ. Випробування, наведені в таблиці 4, може бути проведено в будь-якому порядку.

Додаткові випробування провадять, якщо це потрібно згідно з умовами застосування.

Національна примітка

Останню пропозицію додано, тому що в таблиці 4 наведено дані і для додаткових випробу­вань.

Таблиця 4 - Програма випробувань АБЖ



Випробування АБЖ

Контрольні випробування

Додаткові випро­бування, необхідні при спеціальному застосуванні

Номер підпункту

Випробування АБЖ

Х


6.6.1

Випробування за неповного навантаження

Х


6.6.3

Перевірка допоміжних пристроїв АБЖ

Х


6.6.4

Перевірка синхронізації


Х

6.6.5

Випробування у випадку неполадок на вході по змінного струму

Х


6.6.6

Повторна перевірка входу по змінному струмі

Х


6.6.7

Випробування АБЖ із паралельним резервом за імітації відмовлення

Х


6.6.8

Перевірка переходу

Х


6.6.9

Випробування за повного навантаження

Х


6.6.10

Вимірювання коефіцієнта корисної дії АБЖ


Х

6.6.11

Перевірка незбалансованості навантаження


Х

6.6.12

Перевірка збалансованості навантаження


Х

6.6.13

Перевірка струморозподілення в паралельних АБЖ чи АБЖ із паралельним резервом


Х

6.6.14

Вимір номінального часу роботи на накопиченій енергії


Х

6.6.15

Вимірювання номінального часу відновлення енер­гії


Х

6.6.16

Вимірювання струму пульсацій акумуляторної ба­тареї


Х

6.6.17

Перевірка перевантажувальної здатності


Х

6.6.18

Перевірка за короткого замикання


Х

6.6.19

Перевірка пристроїв захисту від короткого замикання


Х

6.6.20

Перевірка повторного пуску


Х

6.6.21

Перевірка перенапруги на виході


Х

6.6.22

Перевірка періодичних змін вихідної напруги


Х

6.6.23

Перевірка змін частоти


Х

6.6.24

Вимірювання радіочастотних завад та кондуктив- них шумів


Х

6.6.25

Вимірювання гармонійних складників


Х

6.6.26

Перевірка короткого замикання на землю


Х

6.6.27

Перевірка вентиляції на місці встановлення


Х

6.6.28

Методи кліматичних випробувань та випробувань умов транспортування


Х

7.1

Методи випробувань в умовах збереження та ро­боти


Х

7.2

Акустичний шум


Х

7.3

Перевірка на сумісність із резервним генератором


Х

6.6.29



  1. Випробування АБЖ

Випробування АБЖ необхідно провадити після монтажу функціональних пристроїв для ство­рення комплектного АБЖ. Випробування провадять на заводі чи на місці встановлення (див. таб­лицю 4). Необхідно перевірити з’єднувальні кабелі, щоб забезпечити правильність монтажу, ізоля­ції та якості остаточного складання.

  1. Перевірка робочих характеристик

Під час проведення перевірок за 6.6.3 - 6.6.27 на місці встановлення необхідно використову­вати максимально можливе навантаження, що не перевищує номінальне неперервне наванта­ження АБЖ повної конфігурації:

а) з обвідним колом чи без нього, де це доцільно;

в) із резервуванням чи без нього, де це доцільно.

Всі інші випробування слід провадити за повного номінального лінійного навантаження.

  1. Випробування за неповного навантаження

Випробування за неповного навантаження провадять для перевірки правильності підключен­ня АБЖ і правильності роботи функціональних пристроїв. Необхідно провести такі перевірки (із використанням чи без використання вхідної змінної напруги):

а) вихідної напруги та частоти;

в) роботи всіх контрольних перемикачів, вимірювальних пристроїв і інших засобів, що забезпечують правильну роботу АБЖ.

  1. Перевірка допоміжних пристроїв АБЖ

Функціонування допоміжних пристроїв АБЖ, таких як освітлювальна апаратура, системи охо­лодження, насоси, вентилятори, сигналізатори та додаткові пристрої має бути перевірено під час проведення випробувань за неповного навантаження чи під час будь-яких інших випробувань, як­що це зручніше.

  1. Перевірка синхронізації

Перевірку слід провадити, коли потрібна синхронізація до зовнішнього джерела. Межі змін частоти має бути перевірено, використовуючи генератор змінної частоти чи імітацією умов кола. Під час синхронізації фазовий кут між зовнішнім джерелом і інвертором АБЖ повинен бути вимі­ряний і перевірений на відповідність допустимим межам, установленим виробником.

Цю перевірку можна провадити одночасно з іншими, якщо це доцільно.

  1. Перевірка швидкості наростання вихідної частоти

Де застосовано, необхідно провести випробування для визначення швидкості зміни вихідної частоти протягом часу синхронізації із зовнішнім джерелом.

  1. Випробування у випадку неполадок на вході по змінному струму

Випробування необхідно провадити з акумуляторною батареєю (якщо це можливо) чи з ін­шим придатним джерелом постійного струму перериванням вхідної потужності змінного струму чи імітацією вимикання усіх випрямлячів і кабелів живлення обвідного кола одночасно.

Необхідно перевірити зміни вихідної напруги на відповідність установленим межам. Також необхідно виміряти зміну частоти.

АБЖ не повинен бути пошкоджений під час роботи з втратою однієї фази чи за неправильно­го чергування фаз у трифазній системі.

Неполадки на вході повинні спричинюватися перериванням вхідного змінного струму.

  1. Повторна перевірка входу по змінному струму

Таку перевірку треба проводити відновленням вхідної потужності змінного струму чи імітаці­єю ввімкнення усіх випрямлячів АБЖ і кабелів живлення обвідного кола одночасно.

Необхідно контролювати нормальну роботу випрямлячів АБЖ, включаючи малу холодильну камеру, якщо її застосовують.

Також необхідно вимірювати зміни вихідної змінної напруги та частоти.

Цю перевірку необхідно, зазвичай, провадити з акумуляторною батареєю чи іншим придат­ним джерелом сталої напруги. Їх необхідно провадити наприкінці вимірювання по 6.6.15, якщо останні передбачено.

  1. Випробування АБЖ із паралельним резервом за імітації відмовлення