1. На планах и разрезах чертежей установок наносят и указывают:

  • координационные оси здания (сооружения) и расстояния между ними;

  • відмітки чистих підлог поверхів (майданчиків);

  • розміри прив’язки установок до координаційних осей або до елементів конструкцій будівлі (споруди);

  • основні розміри та відмітки рівнів елементів установок;

  • довжину прямої ділянки трубопроводу за наявності звужувального пристрою;

  • літерно-цифрові позначки трубопроводів;

  • діаметри трубопроводів;

  • позиційні позначки обладнання, арматури, закладних конструкцій та інших пристроїв.

На планах та розрізах, крім елементів установок, вказують будівельні конструкції.

  1. Схеми установок указують відповідно до розділу 6. На схемах установок вказують позиційні позначки обладнання, арматури, закладних конструкцій та інших пристроїв.

  2. На планах, розрізах та вузлах креслень установок обладнання, конструкції установок, трубопроводи, арматуру та інші пристрої зображують товстою основною лінією, будівельні конструкції - тонкою лінією.

Повітроводи (газоходи), розташовані над установкою, на планах в необхідних випадках зображують потовщеною штрих-пунктирною лінією (накладена проекція).

Приклади виконання плану, розрізу та схеми креслень установок наведені у додатку Г.

  1. На кресленнях установок наводять, за необхідності, технічні вимоги до монтажу установок.

  2. До креслень установок складають специфікацію за формою 7 ДСТУ В А.2.4 -4-95 (ГОСТ 21.101) та розміщують, як правило, на аркуші, де зображені плани креслень установок. Допускається виконувати специфікацію на окремих аркушах.

  3. У специфікацію до креслень установок включають обладнання, конструкції установок, арматуру, закладні конструкції та інші пристрої, а також трубопроводи по кожному діаметру.

Елементи трубопроводів (відводи, переходи, трійники, хрестовини, фланці, болти, гайки, шайби, прокладки) до специфікації не включають.

  1. У графі «Поз.» вказують позиційну позначку виробу (порядковий номер запису виробу у специфікацію) у межах марки установки.

  • отметки чистых полов этажей (площадок);

  • размерные привязки установок к координационным осям или к элементам конструкций здания (сооружения);

  • основные размеры и отметки уровней элементов установок;

  • длину прямого участка трубопровода при наличии сужающего устройства;

  • буквенно-цифровые обозначения

трубопроводов;

  • диаметры трубопроводов;

  • позиционные обозначения оборудования, арматуры, закладных конструкций и других устройств.

На планах и разрезах, кроме элементов установок, указывают строительные конструкции.

  1. Схемы установок выполняют в соответствии с разделом 6. На схемах устано - вок указывают позиционные обозначения обо - рудования, арматуры, закладных конструкций и других устройств.

На планах, разрезах и узлах чертежей установок оборудование, конструкции устано - вок, трубопроводы, арматуру и другие устрой­ства изображают толстой основной линией, строительные конструкции - тонкой линией.

Воздуховоды (газоходы), расположенные над установкой, на планах в необходимых случаях изображают утолщенной штрих пунктирной линией (наложенная проекция).

Примеры выполнения плана, разреза и схемы чертежей установок приведены в приложении Г.

  1. На чертежах установок приводят, при необходимости, технические требования к монтажу установок.

  2. К чертежам установок составляют спецификацию по форме 7 ГОСТ 21.101 и помещают, как правило, на листе, где изображены планы чертежей установок. Допускается выполнять спецификацию на отдельных листах.

  3. В спецификацию к чертежам установок включают оборудование, конструкции установок, арматуру, закладные конструкции и другие устройства, а также трубопроводы по каждому диаметру.

Элементы трубопроводов (отводы, переходы, тройники, крестовины, фланцы, болты, гайки, шайбы, прокладки) в спецификацию не включают.

  1. В графе «Поз.» указывают позиционное обозначение изделия (порядковый номер записи в спецификации) в пределах марки установки.

Приклади:

  1. Для марки «К2» при виконанні на аркуші чи групі аркушів однієї установки у графі «Поз.» вказують: «1, 2, 3 і т.д.».

  2. Для марки «К2» при виконанні на аркуші чи групі аркушів двох та більше установок у графі «Поз.» вказують «2.1, 2.2, 2.3 і т.д.».

Для трубопроводів графу, як правило, не заповнюють.

У графі «Найменування» для кожної установки записують літерно-цифрову позначку за 3.6 у вигляді заголовка та підкреслюють.

  1. У специфікації вироби записують по групах у такій послідовності:

  • обладнання;

  • арматура;

  • інші вироби;

  • закладні конструкції;

  • трубопроводи по кожному діаметру.

  1. У найменуваннях установок вказують літерно-цифрові позначки установок за 3.6.

В основному написі найменування установки вказують повністю.

Приклад:

Установка підживлювальних насосів К8.

9 ЕСКІЗНІ КРЕСЛЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ВИДІВ НЕТИПОВИХ ВИРОБІВ

  1. Ескізні креслення загальних видів нетипових виробів (далі - ескізні креслення) виконують за ДСТУ Б А.2.4-11-95 (ГОСТ 21.114) з урахуванням вимог даного стандарту.

  2. Ескізні креслення розробляють на нескладні у виготовленні нетипові вироби (конструкції, пристрої, монтажні блоки, крім тепломеханічного обладнання і ндивідуального виготовлення, елементи повітроводів

(газоходів), опорні конструкції та конструкції кріплень трубопроводів, повітроводів

(газоходів), тепломеханічного обладнання та пов’язаних з ними обслуговуючих майданчиків та ін.), передбачені основним комплектом робочих креслень марки ТМ, за відсутності їх серійного виробництва, типових креслень (документації масового застосування), стандартів та інших документів на ці вироби.

  1. Ескізне креслення визначає вихідну конструкцію нетипового виробу, містить спрощене зображення, основні параметри та технічні вимоги до виробу в обсязі вихідних даних (завдання), що необхідні для розробки конструкторської документації.

Примеры:

  1. Для марки «К2» при выполнении на листе или группе листов одной установки в графе «Поз.» указывают «1, 2 ,4 и т.д.»;

  2. Для марки «К2» при выполнении на листе или группе листов двух и более установок в графе «Поз.» указывают «2.1, 2.2, 2.3 и т.д.».

Для трубопроводов графу, как правило, не заполняют.

В графе «Наименование» для каждой установки записывают буквенно-цифровое обозначение по 3.6 в виде заголовка и подчеркивают.

  1. В спецификации изделия записывают по группам в такой последовательности:

  • оборудование;

  • арматура;

  • другие изделия;

  • закладные конструкции;

  • трубопроводы по каждому диаметру.

  1. В наименованиях установок указывают буквенно-цифровые обозначения по 3.6.

В основной надписи наименование установки указывают полностью.

Пример:

Установка подпиточных насосов К8.

  1. ЭСКИЗНЫЕ ЧЕРТЕЖИ ОБЩИХ ВИДОВ НЕТИПОВЫХ ИЗДЕЛИЙ

    1. Эскизные чертежи общих видов нетиповых изделий (далее - эскизные чертежи) выполняют по ГОСТ 21.114 с учетом требований настоящего стандарта..

    2. Эскизные чертежи разрабатывают на несложные в изготовлении нетиповые изделия (конструкции, устройства, монтажные блоки кроме тепломеханическою оборудования ин­дивидуального изготовления, элементы воздухо - водов (газоходов), опорные конструкции и конструкции креплений трубопроводов, возду - ховодов (газоходов), тепломеханического оборудования и связанных с ними обслужи - вающих площадок и др.), предусмотренные основным комплектом рабочих чертежей марки ТМ, при отсутствии их серийного производства, типовых чертежей (документации массового применения), стандартов или других документов на эти изделия.

    3. Эскизный чертеж определяет исход ную конструкцию нетипового изделия, содер жит упрощенное изображение, основные параметры и технические требования к изделию в объеме исходных данных (задания), необходимых для разработки конструкторской документации.

    4. В найменуванні нетипового виробу вказують літерно-цифрову позначку у межах кожного виду нетиповою виробу та, за необ - хідності, у дужках позиційну позначку, перед - бачену основним комплектом робочих креслень марки ТМ, за 3.6.

Приклад:

Блок теплообмінників БТ1 (К8.3).

  1. Найменування складових частин нети - пового виробу на ескізному кресленні вказують у таблиці, яка розміщується, як правило, на тому самому аркуші, що й зображення виробу. На полицях ліній-виносок вказують номери позицій складових частин нетипового виробу, що включені у таблицю.

Таблицю виконують за формою 7 ДСТУ Б А.2.4-4-95 (ГОСТ 21.101). Графу «Маса од., кг», як правило, не заповнюють. Орієнтовну масу нетипового виробу наводять у кінці таблиці.

  1. СПЕЦИФІКАЦІЯ ОБЛАДНАННЯ, ВИРОБІВ ТА МАТЕРІАЛІВ

    1. Специфікацію обладнання, виробів та матеріалів (далі - Специфікація) виконують за ДСТУ Б А.2.4-10-95(ГОСТ 21.110) з

урахуванням вимог даного стандарту.

  1. Специфікацію складають за розділами:

  • обладнання;

  • вироби та матеріали.

Найменування кожною розділу записують у вигляді заголовка у графі 2 та підкреслюють.

До розділу «Обладнання» включають тепломеханічне обладнання, установки (блоки), повітроводи та газоходи, що вказані на планах та розрізах креслень розташування обладнання.

Для обладнання, установок (блоків), пові­троводів та газоходів у графі 1 Специфікації вказують позиційну позначку (марку) за 3.6.

До розділу «Вироби та матеріали» вклю­чають арматуру (в т.ч. клапани регулюючі), за­кладні конструкції, опори (кріплення) трубо - проводів та інші пристрої, трубопроводи по кожному діаметру, конструкції теплоізоляційні, а також матеріали, передбачені основним комплектом робочих креслень. Для виробів та матеріалів у графі 2 Специфікації перед їх найменуванням вказують порядковий номер запису виробу (матеріалу) у Специфікації у межах розділу.

  1. В наименовании нетипового изделия указывают буквенно-цифровое обозначение в пределах каждого вида нетипового изделия и, при необходимости, в скобках позиционное обозначение, предусмотренное основным комп­лектом рабочих чертежей марки ТМ, по 3.6.

Пример:

Блок теплообменников БТ1(К8.3).

  1. Наименование составных частей нетипового изделия на эскизном чертеже указывают в таблице, размещаемой, как правило, на том же листе, что и изображение изделия. На полках линий-выносок указывают номера позиции составных частей нетипового изделия, включенных в таблицу.

Таблицу выполняют по форме 7 ГОСТ 21.101. Графу «Масса уд., кг», как правило, не заполняют. Ориентировочную массу нетипового изделия приводят в конце таблицы.

  1. СПЕЦИФИКАЦИЯ ОБОРУДОВА­НИЯ, ИЗДЕЛИЙ И МАТЕРИАЛОВ

    1. Спецификацию оборудования, изделий и материалов (далее - Спецификация) выполняют по ГОСТ 21.110 с учетом требований настоящего стандарта.

    2. Спецификацию составляют по разделам:

  • оборудование;

  • изделия и материалы.

Наименование каждого раздела, записывают в виде заголовка в графе 2 и подчеркивают.

В раздел «Оборудование» включают тепломеханическое оборудование, установки (блоки), воздуховоды и газоходы, указанные на планах и разрезах чертежей расположения оборудования.

Для оборудования, установок (блоков), воздуховодов и газоходов в графе 1 Спецификации указывают позиционное обозначение (марку) по 3.6.

В раздел «Изделия и материалы» включают арматуру (в т.ч. клапаны регулирующие), закладные конструкции, опоры (крепления) трубопроводов и другие устройства, трубоп - роводы по каждому диаметру, конструкции теплоизоляционные, а также материалы, пре - дусмотренные основным комплектом рабочих чертежей. Для изделий и материалов в графе 2 Спецификации перед их наименованием указывают порядковый номер записи (материала) в Спецификации в пределах раздела.

  1. До специфікації обладнання, вироби і матеріали записують по групах у такій послідовності:

в розділі “Обладнання”:

  • тепломеханічне обладнання, установки (блоки);

  • повітроводи;

  • газоходи;

в розділі “Вироби та матеріали”:

  • арматура;

  • інші вироби;

  • закладні конструкції;

  • трубопроводи по кожному діаметру;

  • конструкції теплоізоляційні;

  • матеріали.

Елементи трубопроводів (відводи, переходи, трійники, хрестовини, фланці, болти, гайки, шайби, прокладки) у Специфікацію не включають.

  1. У Специфікації приймають такі одиниці виміру:

  • обладнання, установки (блоки),

повітроводи, газоходи, арматура,

закладні конструкції, опори (кріплення) трубопроводів та інші пристрої - шт..;

  • трубопроводи - м;

  • матеріали ізоляційні - м3;

  • матеріали покриттів та захисту - м2;

  • інші матеріали - кг.

  1. ОПИТУВАЛЬНІ ЛИСТИ ТА ГАБАРИТНІ КРЕСЛЕННЯ

    1. Опитувальні листи та габаритні креслення виконують у відповідності з даними заводів-виготовлювачів обладнання та комплектують їх у вигляді окремого випуску з найменуванням “Опитувальні листи”.