Вилучити 7.3.2с) та замінити на:
c) загальна кількість зон у тривозі повинна відображуватися;
Вилучити 7.3.2d) та замінити на:
d) зони в тривозі, не відображені у даний момент часу, повинні бути доступні для переглядання за 1-го рівня доступу. Для відображування кожної додаткової зони у тривозі потрібна одна ручна дія. При цьому інформація у будь-яких окремих полях або у всьому вікні для відображення тривоги може бути тимчасово пригнічена для надання можливості відображування додаткових зон у тривозі. Однак, відображування повинно відповідати вимогам 7.3.2а), 7.3.2b) та 7.3.2с) не пізніше 30 с після останнього запиту.
Додати в 7.4.1 після останнього речення:
Вимкнення звукової сигналізації може супроводжуватися змінами візуальної індикації пожежної тривоги або попередження про несправність, за умови, що стан зміненої індикації відповідає вимогам цього стандарту (наприклад, індикація за допомогою світловипромінювальних індикаторів може змінюватися з блимкої на постійну, або інформація на алфавітно-цифровому дісплеї може бути оновлена).
Вилучити 7.4.3 та замінити на:
7.4.3 Звуковий сигнал повинен відновлюватися для кожної подальшої зони в тривозі.
Вилучити 7.5 та замінити на:
7.5 Інша індикація під час режиму пожежної тривоги
7.5.1 Якщо попередження про несправність, вимкнення або тестування відображуються за допомогою одного або кількох світловипромінювальних індикаторів, і ця індикація пригнічується в режимі пожежної тривоги, то повинна бути передбачена можливість відображування цієї індикації за допомогою ручної дії за 1-го чи 2-го рівня доступу.
7.5.2 Якщо індикація пожежної тривоги виводиться на алфавітно-цифровий дисплей, то інша інформація на алфавітно-цифровому дисплеї повинна відображуватися так:
a) інформація, не пов’язана з режимом пожежної тривоги, повинна пригнічуватися, крім випадку, коли дисплей має більше одного вікна, одне з яких призначено винятково для індикацій пожежної тривоги;
b) пригнічена індикація про несправності, вимкнення та тестування повинна бути доступна для відображування в будь-який час ручними діями за 1-го чи 2-го рівнів доступу, що відрізняються або доповнюють дії, зазначені у 7.3.2d) для відображування зон у тривозі, та які здатні відображувати несправності, вимкнення та тестування незалежно;
с) інформація у будь-яких окремих полях для відображування тривоги або у всьому вікні може бути тимчасово пригнічена для надання можливості відображування несправностей, вимкнень та тестування. Однак, відображування повинно відповідати вимогам 7.3.2а), 7.3.2b) та 7.3.2с) не пізніше 30 с після останнього запиту.
Вилучити 7.6.1 та замінити на:
7.6.1 У ППКП повинна бути передбачена можливість скидання режиму пожежної тривоги. Це повинно бути можливим лише за допомогою окремого ручного елемента керування за 2-го рівня доступу. Цей елемент треба використовувати лише для скидання і можна використовувати також для скидання режиму попередження про несправність.
Вилучити 7.7.2 та замінити на:
7.7.2 За винятком випадків, зазначених у 7.11 і (або) у 7.12, ППКП повинен активізувати всі обов'язкові виходи за час не більше ніж 3 с із моменту появи індикації режиму пожежної тривоги.
Вилучити 7.7.3 та замінити на:
7.7.3 За винятком випадку, зазначеного у 7.11, ППКП повинен активізувати всі обов'язкові виходи за час не більше ніж 10 с із моменту спрацювання будь-якого ручного пожежного сповіщувача.
Вилучити 7.8 та замінити на:
7.8 Вихід на пожежні оповіщувачі (необов’язкова функція з вимогами — див. також 8.2.5а) та 9.4.2а))
ППКП може забезпечувати автоматичне передавання сигналів пожежної тривоги на пожежні оповіщувачі (позиція С рисунку 1 EN 54-1). У цьому випадку повинно виконуватися наведене нижче:
a) повинне бути можливе вимкнення звукового сигналу пожежних оповіщувачів за 2-го рівня доступу;
b) після вимкнення звукового сигналу пожежних оповіщувачів, повинне бути можливе його повторне увімкнення за 2-го рівня доступу;
c) пожежні оповіщувачі не повинні вимикатися автоматично;
d) повинне бути можливим конфігурувати ППКП за 3-го рівня доступу для автоматичного відновляння звучання пожежних оповіщувачів за умов тривоги в іншій зоні.
Вилучити 7.9 та замінити на:
7.9 Керування пристроями передавання пожежної тривоги (необов’язкова функція з вимогами)
7.9.1 Вихід на пристрої передавання пожежної тривоги (необов'язкова функція з вимогами — див. також 8.2.5b) та 9.4.2b))
ППКП може забезпечувати автоматичне передавання сигналів пожежної тривоги на пристрої передавання пожежної тривоги (позиція Е рисунка 1 EN 54-1). У цьому випадку передавання сигналу повинне відображуватися за допомогою окремого світловипромінювального індикатора і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї. Індикація повинна зберігатися до скидання режиму пожежної тривоги.
7.9.2 Вхід підтвердження тривоги від пристроїв передавання пожежної тривоги (необов’язкова функція з вимогами)
Якщо 7.9.1 застосовано, то ППКП може мати вхід, здатний приймати сигнали від пристроїв передавання пожежної тривоги (позиція Е рисунка 1 EN 54-1). У цьому випадку прийняття сигналів повинно бути відображено за допомогою окремого світловипромінювального індикатора і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї. Світловипромінювальний індикатор може замінити індикатор, зазначений у 7.9.1. Індикація повинна зберігатися до скидання режиму пожежної тривоги.
Вилучити 7.10 та замінити на:
7.10 Виходи на засоби протипожежного захисту (необов’язкова функція з вимогами)
7.10.1 Вихід типу А (необов’язкова функція з вимогами — див. також 8.2.40 та 9.4.1 b))
ППКП може забезпечувати передавання сигналів пожежної тривоги на пожежні пристрої керування автоматичними засобами протипожежного захисту (позиція G рисунка 1 EN 54-1).
7.10.2 Вихід типу В (необов’язкова функція з вимогами — див. також 8.2.40 та 9.4.1 b))
ППКП може забезпечувати передавання сигналів пожежної тривоги на пристрої керування
автоматичними засобами протипожежного захисту (позиція G рисунка 1 EN 54-1). У цьому випадку передавання сигналу повинне відображуватися за допомогою окремого світловипромінювального індикатора і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї. Індикація повинна бути,принаймні,загальна для всіх позицій G. та не повинна пригнічуватися під час режиму пожежної тривоги.
7.10.3 Вихід типу С (необов’язкова функція з вимогами — див. також 8.2.40 та 9.4.1 b))
ППКП може забезпечувати передавання сигналів пожежної тривоги на пристрої керування
автоматичними засобами протипожежного захисту (позиція G рисунка 1 EN 54-1). У цьому випадку прийняття підтверджувального сигналу від G повинно відображуватися за допомогою окремого світловипромінювального індикатора і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї. Індикація повинна бути, принаймні, загальна для всіх позицій G, та не повинна пригнічуватися під час режиму пожежної тривоги.
7.10.4 Моніторінг несправностей засобів протипожежного захисту (необов'язкова функція з вимогами — див. також 8.2.4f))
ППКП може забезпечувати прийняття сигналів попередження про несправність від пристроїв керування автоматичними засобами протипожежного захисту (позиція G рисунка 1 EN 54-1). Ці несправності повинні відображуватися за допомогою окремого світловипромінювального індикатора і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї. Індикація повинна бути принаймні загальна для всіх позицій G, та не повинна пригнічуватися під час режиму пожежної тривоги.* Індикатор може бути такий, як зазначено у 8.2.4f).
Вилучити 7.11 та замінити на:
7.11 Затримки на виходи (необов’язкова функція з вимогами, див. також додаток Е)
7.11.1 ППКП може забезпечувати затримки активізації виходів на пожежні оповіщувачі (позиція С рисунка 1 EN 54-1) і (або) на пристрої передавання пожежної тривоги (позиція Е рисунка 1 EN 54-1) і (або) на пристрої керування автоматичними засобами протипожежного захисту (позиція G рисунка 1 EN 54-1). У цьому випадку, принаймні, повинне виконуватися наведене нижче:
a) дія затримок на виходах позицій С та G повинна конфігуруватися за 3-го рівня доступу для:
— пожежних сповіщувачів і (або);
— ручних пожежних сповіщувачів і (або);
— визначених зон;
b) дія затримок на виходах позицій Е повинна конфігуруватися за 3-го рівня доступу для:
— пожежних сповіщувачів і (або);
— визначених зон;
c) величини часу затримки повинні конфігуруватися за 3-го рівня доступу до максимального значення 10 хв із дискретністю не більше ніж 1 хв;
d) повинна бути передбачена можливість скасування затримок та негайної активізації виходів із затримкою за допомогою ручної дії за 1-го рівня доступу і (або) за допомогою сигналу від ручного пожежного сповіщувача;
e) затримка, встановлена для одного з вихідних сигналів, не повинна впливати на активізацію інших виходів.
7.11.2 Якщо застосовують 7.11.1, то ППКП може мати можливість вмикання та вимикання дій затримки на виходах. У цьому випадку повинно виконуватися наведене нижче:
a) повинна бути передбачена можливість вмикання та вимикання затримок за допомогою ручної дії за 2-го рівня доступу;
b) може бути забезпечено автоматичне вмикання і (або) вимикання затримок за допомогою програмованого таймера, який повинен конфігуруватися за 3-го рівня доступу;
c) режим функціювання, за якого увімкнено затримки, повинен відображуватися за допомогою окремого світловипромінювального індикатора і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї. Індикація не повинна пригнічуватися під час режиму пожежної тривоги.
Вилучити 7.12 та замінити на:
7.12 Залежності від більше ніж одного сигналу тривоги (необов’язкова функція з вимогами)
7.12.1 Залежність типу А (необов'язкова функція з вимогами)
Після отримання первинного сигналу тривоги від пожежного сповіщувача перехід у режим пожежної тривоги може бути заборонений до отримання підтверджувального сигналу тривоги від того самого пожежного сповіщувача або від пожежного сповіщувача в тій самій зоні. У цьому випадку стан первинної тривоги можна не відображувати, та повинно виконуватися наведене нижче:
a) режим функціювання повинен конфігуруватися за 3-го рівня доступу для визначених зон;
b) отримання підтверджувального сигналу тривоги не повинно заборонятися більше ніж на 60 с після приняття первинного сигналу тривоги. Виробник може зазначити час, менше ніж 60 с. У цьому випадку це значення повинно бути перевірено та підтверджено;
c) стан первинної тривоги повинен автоматично скасовуватися не пізніше 30 хв після отримання первинного сигналу тривоги;
d) інфомація щодо значень сконфігурованого часу затримок повинна бути доступна за 2-го або 3-го рівня доступу.
7.12.2 Залежність типу В (необов'язкова функція з вимогами)
Після отримання первинного сигналу тривоги від пожежного сповіщувача перехід у режим пожежної тривоги може бути заборонений до отримання підтверджувального сигналу тривоги від того самого пожежного сповіщувача і (або) від іншого пожежного сповіщувача, який може бути в тій самій або в іншій зоні. У цьому випадку повинно виконуватися наведене нижче:
a) режим функціювання повинен конфігуруватися за 3-го рівня доступу, принаймні, для визначених зон;
b) стан первинної тривоги повинен відображуватися за допомогою:
— звукової сигналізації відповідно до 12.10, яка може бути такою як у режимі пожежної тривоги або у режимі попередження про несправність;
— візуальної індикації задіяної зони, яка може бути такою як для індикації зон у тривозі відповідно до 7.3. Загальний індикатор пожежної тривоги не повинен світитися.
c) повинна бути передбачена можливість ручного скасування стану первинної тривоги за 2-го рівня доступу. Це може бути виконано за допомогою того самого елемента керування, що використовується для скидання режиму пожежної тривоги або режиму попередження про несправність;
d) ППКП може мати можливість автоматичного скасовування стану первинної тривоги після часового інтервалу, який не повинен бути менше ніж 5 хв;
e) якщо режим функціювання сконфігуровано на отримання підтверджувального сигналу тривоги від того самого пожежного сповіщувача, то його отримання не повинно затримуватися більше ніж на 4 хв після приняття первинного сигналу тривоги.
7.12.3 Залежність типу С (необов'язкова функція з вимогами)
Після отримання сигналу пожежної тривоги від пожежного сповіщувача або ручного пожежного сповіщувача ППКП повинен перейти в режим пожежної тривоги, але може бути передбачена можливість заборони активізації виходів до отримання вторинного сигналу тривоги від іншого пожежного сповіщувача або від ручного пожежного сповіщувача, який може бути в тій самій або в іншій зоні. У цьому випадку повинна бути можливість конфігурувати режим функціювання за 3-го рівня доступу для індивідуального використовування кожного з наведеного нижче (якщо забезпечено):
— виходу на пожежні оповіщувачі (позиція С рисунка 1 EN 54-1) відповідно до 7.8;
— виходу на пристрої передавання пожежної тривоги (позиція Е рисунка 1 EN 54-1) відповідно до 7.9;
— виходу на засоби протипожежного захисту (позиція G рисунка 1 EN 54-1) відповідно до 7.10.
7.13. а) замінити на:
а) лереініціалізація показів лічильника повинна бути можливою за 4-го рівня доступу. У випадку знеструмлення ППКП дані повинні зберігатися, принаймні, протягом 14 діб.