- здатність конструкцій рам і заповнень вікон і балконних дверей, вітрин і вітражів витримувати унормовані вітрові впливи, а також статичні навантаження, зберігаючи стійкість, жорсткість і щільність;

- урахування довговічності протикорозійного захисту на профілях з алюмінієвих сплавів, склопакетів та ущільнювальних прокладок згідно з призначенням;

- конструктивні та розрахункові вимоги до приладів відчинення-зачинення;

- тепло- та звукоізоляційні властивості коробок і рамних елементів з комбінованих алюмінієвих профілів та склопакетів чи скління в цілому;

- ізоляційні властивості щодо повітро- та водопроникності герметизуючих матеріалів та конструкції ущільнень, включаючи регулювання в притулах.

10 ОЦІНЮВАННЯ ВІДПОВІДНОСТІ

10.1 Оцінювання відповідності вікон і дверей балконних, вітрин і вітражів з алюмінієвих сплавів вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд здійснюється шляхом сертифікації призначеним в установленому порядку органом з оцінки відповідності (далі – орган оцінки) за вимогами безпеки та охорони довкілля, визначеними даним стандартом у 9.2, 9.3 і конкретизованими у робочих характеристиках, вимогах щодо проектування, виготовлення, контролювання та маркування згідно з 4.1, 4.6, 4.10, 4.11, 4.16–4.23, 4.25, 4.26, 4.29 а)-д), 4.30 а), б), 7.6, 8.1 даного стандарту.

10.2 Сертифікація вікон і дверей балконних, вітрин і вітражів здійснюється відповідно до положень, запроваджених Технічним регламентом, ДСТУ Б А.1.2-1, ДСТУ-Н Б А.1.1-89 і розділом 10 даного стандарту. Застосовані процедури оцінки відповідності визначає орган оцінки на підставі пунктів 14, 18–20 Технічного регламенту з урахуванням вимог європейського законодавства та технічних регламентів і з урахуванням ідентичних вимог постанови Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 р. № 1585 "Про затвердження Технічного регламенту модулів оцінки відповідності
та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах з підтвердження відповідності".

10.3 Можуть застосовуватися такі процедури оцінки відповідності:

1) здійснення контролю за виробництвом на підприємстві;

2) випробування зразків, відібраних на підприємстві виробником відповідно до програми випробувань;

3) випробування виробу певного типу;

4) проведення перевірки та оцінки системи контролю за виробництвом на підприємстві;

5) проведення постійного нагляду, аналізу та оцінки системи контролю за виробництвом на підприємстві;

6) у разі потреби, випробування зразків, взятих на підприємстві, ринку або на будівельному майданчику за програмою аудиту.

Процедури оцінки відповідності 1 і 2 реалізуються виробником, а 3–6 – органом оцінки.

10.4 Сертифікація продукції може здійснюватись також із використанням модуля В (перевірка виробу певного типу) в комбінації з модулем D (забезпечення належної якості виробництва) або модулем Р (перевірка продукції).

10.5 На стадії проектування вікон і дверей балконних, вітрин і вітражів чи постановки продукції на виробництво рекомендується використання модуля В із застосуванням таких процедур:

- виробник надає технічну документацію та зразок (зразки) виробу певного типу;

- орган оцінки проводить експертизу наданої документації та перевіряє відповідність її та зразка основним вимогам Технічного регламенту, виконуючи випробування зразків виробу певного типу, за необхідності.

10.6 На стадії виробництва вікон і дверей балконних, вітрин і вітражів рекомендується використання модуля F із застосуванням таких процедур:

- виробник здійснює контроль за виробництвом на підприємстві, проводить подальше випробування зразків виробу, відібраних на підприємстві відповідно до програми випробувань, та декларує відповідність продукції перевіреному за модулем В типу виробу;

- орган оцінки проводить випробування зразків виробу, відібраних на підприємстві відповідно до програми випробувань, з метою підтвердження відповідності продукції перевіреному за модулем B типу виробу.

10.7 Для кожного окремого виробництва вікон і дверей балконних, вітрин і вітражів орган оцінки на підставі аналізу чинників, наведених у пункті 20 Технічного регламенту, конкретизує перелік процедур оцінки відповідності, зазначених у 10.3 і 10.4. Усі застосовані при сертифікації продукції процедури оцінки відповідності документуються виробником.

10.8 Відсутність на підприємстві системи контролю за виробництвом згідно з ДСТУ-Н Б А. 1.1 –83 унеможливлює позитивний висновок щодо видачі сертифіката відповідності.

10.9 Наявність системи якості виробництва вікон і дверей балконних, вітрин і вітражів не є обов'язковою вимогою при сертифікації продукції за наведеними у 10.3 і 10.4 процедурами та модулями. Відповідність системи контролю за виробництвом вимогам ДСТУ ISO 9001 є достатньою
підставою для позитивної оцінки цієї системи.

ДОДАТОК

(обов'язковий)

СХЕМИ РОЗМІЩЕННЯ ПІДКЛАДОК

1 – опорна підкладка; 2 – фіксуюча підкладка; 3 – обмежувальна підкладка; 4 – світлопрозоре заповнення

Рисунок 1

Код УКНД 91. 060.50


Ключові слова: вікна та балконні двері, вітрини та вітражі, профілі алюмінієві пресовані, комбіновані профілі, термовкладиші, рами, коробка, лицьова поверхня, заповнення, стулки і фрамуги, полотна, склопакети, притул, прилади відчинення-зачинення, підкладки й ущільнення, робочі креслення марки КМ і КМД, вітрові та статичні навантаження, надійність приладів і завіс, класи експлуатаційних характеристик, захист від корозії, довговічність, основні вимоги безпеки та охорони довкілля, технічний регламент, сертифікація (оцінка) відповідності, процедури та модулі, орган оцінки, система контролю за виробництвом.

3