Л.4.5 Для визначення опору дверного блока ударному навантаженню (випробування на стійкість) кількість ударів збільшують до появи руйнувань або зміни форми конструктивних елементів, які порушують функції дверного блока або замків.

Л.4.6 У процесі проведення випробувань згідно з Л.4.3 або Л.4.4 і після закінчення випробувань виявляють наявність і характер руйнувань полотна і коробки, руйнувань і змін форми завіс та інших конструктивних елементів.

Л.5 Оцінювання результатів випробування

Л.5.1 Опір зразків вважають задовільним, якщо після випробувань відсутні руйнування, зміни довжин діагоналей не сталося і відхил від площинності не перевищує 2,5 мм на 1 м довжини і ширини полотна, а також не порушені функції відпирання і запирання замків і зачинення дверних блоків.

Л.5.2 При виконанні випробування на стійкість опір дверних блоків визнають задовільним, якщо у конструктивних елементах дверей є руйнування або зміни форми, які порушили їх функції і з'явилися після нанесення ударів у кількості, яка перевищує контрольну не менше ніж у три рази.



1 - притискач; 2 - запірний прилад або обмежувач; 3 - гнучка нитка; 4 - непружне тіло (вантаж); В = 1/2 ширини полотна, але не більше 300 мм


Рисунок Л.1 - Схема проведення випробувань


Л.6 Оформлення результатів випробування

Згідно з Б.6.


Код УКНД 91.060.50


Ключові слова: двері, дверний блок, довговічність, імпост, коробка, полотно, притул, розміри, стійкість, типи, ущільнювач, фрамуга

5