Для об'єктів, будівництво яких передбачається почати після виконання робіт з вертикального планування, глибину виїмок потрібно обчислювати від червоних відміток.

1.2.7 Глибина траншей і котлованів під фундаменти заглиблених стін, колон і обладнання в межах дна котлована, відмітки закладання яких знаходяться нижче відміток закладання основної частини фундаментів будівель або споруд, повинна визначатися від відмітки дна котлована, а не від поверхні чорної відмітки землі.

Глибина траншей і котлованів при наявності різних проектних відміток підошв закладання основної частини фундаментів у різних частинах одного котлована визначається за відмітками уступів підошви основної частини фундаментів.

1.2.8 Глибина котлованів і траншей, обчислена згідно з вказівками 1.2.6 і 1.2.7, повинна бути зменшена на товщину шару зрізування рослинного грунту, якщо об'єм зрізування підрахований окремо.

1.2.9 Ширину дна котлованів і траншей для фундаментів, траншей для укладання трубопроводів, розміри приямків для монтажу трубопроводів, а також крутизну укосів котлованів і траншей, що розробляються без кріплень, потрібно приймати згідно з вказівками БНіП 3.02.01-87 "Земляні споруди, основи і фундаменти".

1.2.10 Об'єм лишнього грунту, що підлягає відвезенню або розплануванню на місці, потрібно приймати за кількістю грунту, витисненого фундаментами, підвалами, технічними підвалами, колодязями, камерами, трубами, основами під трубопроводи, спеціальними піщаними засипками приямків, траншей, пазух та іншими заглибленими спорудами.

1.2.11. Дальність переміщення грунту потрібно приймати: при роботі скреперів - рівну половині всього переміщення (в обидва кінці) за один цикл, при роботі бульдозерів - відстань між центрами ваги виїмки і насипу (відвалу).

1.2.12 Об'єм скельних грунтів природної щільності, необхідний для відсипки насипів (крім насипів гідротехнічних – ДБН 2.2-38 "Кам'яні конструкції гідротехнічних споруд"), потрібно визначати за проектним об'ємом насипу з коефіцієнтом 0,83. Розмір коефіцієнта установлений з урахуванням втрат грунту при транспортуванні і укладанні в земляні споруди, а також при ущільненні його до проектної щільності.

1.2.13 Об'єм нескельного грунту природної щільності, необхідний для спорудження насипу, потрібно приймати рівним проектному об'єму насипу. Якщо необхідна за проектом щільність грунту в насипу перевищує природну щільність у природному заляганні (в резервах або кар'єрах), об'єм, обчислений по профілю, слід помножити на коефіцієнт ущільнення.

При відсипці насипів залізничних і автомобільних доріг дренувальним грунтом із промислових кар'єрів, об'єм якого обчислений в розпушеному стані в транспортних засобах, кількість грунту, що потрібна для дренування, приймається з коефіцієнтами: при ущільненні до 0,92 стандартної щільності – 1,12; понад 0,92 – 1,18.

У випадку, якщо дренувальний грунт відпускається в кар'єрі з щільністю менше 1,5 т/м3, необхідний об”єм грунту для насипу визначається із співвідношення щільності грунту, що оплачується згідно з рахунками в кар'єрі, і заданою проектом щільністю насипу.

1.2.14 Об’єм робіт по риттю і засипці траншей для магістральних трубопроводів потрібно визначати за довжиною трубопроводів, враховуючи переходи через яри і балки (сухі і з струмками), без відрахування ділянок, що займають арматура і фасонні частини.

1.2.15 У нормах групи 140 враховані особливості роботи екскаватора при черпанні грунту з-під води. Улаштування і утримання настилу потрібно враховувати додатково за нормами групи 21.

1.2.16 Кількість циклів обкатки і об'єм контрольного буріння насипів на болотах визначаються згідно з проектними даними.

1.2.17 Об'єм грунту для відсипки насипів на болотах висотою до 3 м і при ширині по верху 11 м і менше потрібно визначати, враховуючи улаштування розширення для роз'їзду і розвороту транспортних засобів по насипу.

Додатковий об'єм грунту на розширення потрібно враховувати з коефіцієнтами до профільного об'єму насипу, що наводяться в таблиці 9.


Таблиця 9 – Коефіцієнти до профільного об’єму насипу

Найменування робіт

Коефіцієнти до профільного об'єму насипу при типі болота

1

2

3






1

Відсипка підводної і надводної частини насипу на болотах довжиною до 1 км

1,02

1,06

1,1

2

Те саме, довжиною понад 1 км

1,13

1,14

1,19






Примітка. Коефіцієнти визначені з урахуванням об'єму грунту, розміщеного нижче площини, що здіймається над поверхнею болота 1 типу на 0,5 м, болота 2 і 3 типу – на 0,8 м.


1.2.18 У нормах групи 142 враховане переміщення грунту для відсипки всього об'єму насипу в межах болота, включаючи і надводну частину, а також утримання землевозних доріг. На ділянках, де нема землевозної дороги із настилу (при переміщенні по насипу, що відсипається, або грунтовій дорозі без настилу), норми витрат колод будівельних виключаються.

1.2.19 При плануванні дна і укосів каналів, гребеня і укосів насипу вручну нормами групи 90 передбачена середня товщина шару зрізування 0,1 м.

1.2.20 Обсяг робіт з відкриття і закриття "куліс" (група 101) визначається незалежно від об'єму грунту, що зрізається і переміщається при плануванні.

1.2.21 Норми груп 130-132 подані залежно від товщини шару ущільнення і від кількості проходів котків і тракторів по одному сліду, а саме: на перший прохід і на кожний наступний прохід. Кількість проходів котків і тракторів приймається за проектом.

1.2.22 Норми 4-7 групи 145 – планування площ вручну - потрібно застосовувати при об'ємах робіт до 3000 м2 і в утруднених умовах, що перешкоджають роботі машин.

1.2.23 При необхідності додаткового поливу в посушливих районах укосів земляних споруд, засіяних травами, норму групи 153 потрібно збільшити пропорційно кількості поливів.

1.2.24. Норми 1-4 і 9-12 групи 167 передбачають риття траншей під коліями у поперечному напрямку і поширюються на всю довжину траншей, включаючи міжколійя і укоси насипу.

Норми 5-8 групи 167 повинні застосовуватися тільки в тих випадках, коли грунт із траншеї не може бути розміщений в міжколійї. При виконанні робіт в умовах, що не потребують відвезення вийнятого із траншей грунту, повинні застосовуватись норми на розробку траншей у звичайних умовах.

1.2.25 У нормах групи 193 передбачена обробка деревини з заготівлею дров. При обробці деревини без заготівлі дров до норм вказаної таблиці потрібно застосовувати коефіцієнти, наведені у таблиці 10 (п.1.3.205).

1.2.26 Об'єми робіт, що виконуються способом гідромеханізації, приймаються:

а) при укладанні грунту у відвали – за проектним об'ємом корисної виїмки з урахуванням допустимих переборів;

б) при укладанні грунту у споруду або в штабель – за проектним об'ємом земляної споруди або штабеля з урахуванням загальних втрат грунту. При намиві першого шару (ярусу) з вільними або пляжними укосами, на заболочених або затоплених територіях, насипів з укосами, що підлягають укріпленню, і в інших випадках потрібно враховувати об'єм грунту, намитого за межі проектного профілю, що використовується в окремих випадках для улаштування обвалування, основ під трубопроводи, насипів під'їзних автодоріг і технологічного розширення гребеня. У цьому випадку намитий за межі проектного профілю грунт потрібно відносити до проектного об'єму земляної споруди або штабеля;

в) при укладанні грунту в ківш-нагромаджувач (при роботі з розривом технологічного циклу) – за об'ємом грунту, що укладається в ківш-нагромаджувач.

Об'єм грунту для намиву земляних споруд, що доставляється засобами річкового флоту з підводного кар'єру, потрібно приймати на 12% більше проектного об'єму споруди і з врахуванням втрат грунту, що визначаються у відповідності з вказівками, наведеними в 1.2.27.

1.2.27 Загальні втрати грунту при намиві земляних споруд (різниця об'єму грунту, розробленого в кар'єрі, і проектного об'єму насипу штабеля), установлюються згідно з проектними даними у відповідності з державними нормативними документами на зведення земляних споруд і можуть складатися з таких втрат: на збагачення грунту кар'єру (при скиданні дрібних частинок разом з водою), на винос грунту течією і хвилюванням води, на винос грунту вітром, втрати при транспортуванні пульпи, на винос грунту за межі профільної споруди або штабеля фільтраційною водою, перемиви, що допускаються нормами.

Розміри цих втрат визначаються в процентах від проектного об'єму споруди або штабеля:

а) втрати на збагачення грунту кар'єру, при необхідності його збагачення у відповідності з державними нормативними документами на зведення земляної споруди і технологією намиву, потрібно установлювати в проекті в залежності від якості грунту кар'єру. При збагаченні грунту до подачі пульпи на карту споруди, що намивається, до встановленого у проекті розміру втрат грунту на збагачення, потрібно додатково враховувати втрати на скидання грунту з водою в процесі намиву споруди або штабеля;

б) втрати грунту при скиданні разом з водою через водоскидні споруди в процесі намиву насипів, при відсутності вимог на збагачення грунту, потрібно приймати згідно з середньозваженим гранулометричним складом грунту кар'єру, із розрахунку скиду фракцій від 0,05 до 0,01 мм – 20% і фракцій менше 0,01 мм – 100%. Розміри цих втрат при відсутності проектних даних потрібно приймати не менше 3%. Втрати грунту при намиві гідротехнічних земляних споруд потрібно визначати за методикою, наведеною в БНіП 2.06.05.84. При використовуванні пилуватих пісків і супісків гранична крупність частинок, що скидаються з водою, а також їх кількісний вміст установлюються проектом;

в) втрати на винос грунту течією і хвилюванням води при намиві підводної частини насипу, а також при намиві насипів заплави в період підтоплення потрібно визначати в проекті залежно від напрямку і швидкості течії води, хвильового режиму і гранулометричного складу грунту (при відсутності даних орієнтовно потрібно приймати 1-2%);

г) втрати грунту при гідравлічному транспортуванні пульпи потрібно приймати в розмірі 0,25%;

д) втрати на винос грунту фільтраційною водою за межі проектного профілю потрібно приймати в розмірі 0,5% для крупного і середньої крупності піску і 1% для дрібного і пилуватого піску;

е) втрати на винос грунту вітром і на перемивання проектного профілю споруди потрібно визначати за п.5 таблиці 11 і п.5.34 БНіП 3.02.01-87 "Земляні споруди, основи і фундаменти".

При роботі землесосних снарядів з розірваним технологічним циклом через ковші-нагромаджувачі втрати грунту визначаються для кожного землесосного снаряду окремо з урахуванням втрат грунту в кожному ковші-нагромаджувачі.

1.3 Коефіцієнти до ресурсних елементних кошторисних норм


Таблиця 10 – Коефіцієнти до ресурсних елементних кошторисних норм

Умови застосування

Номери груп (норм)

Коефіцієнти до норм:

витрат труда
робітників-будівельників

часу експлуатації машин

витрат
матеріалів

1

2

3

4

5


Розробка грунту екскаваторами і
бульдозерами при роботі:






На гідроенергетичному будівництві





1.3.1


11-13,25(1-4,9-12),28(1-3,7-9)

1

1.3.2


16-18

1

1.3.3


20, 24(5-8,13-16), 27(4-6,10-12), 30(2)

1

1.3.4


24(1-4,9-12),27(1-3,7-9),30(1)

0,95


1.3.5


25(5-8,13-16),28(4-6,10-12)

0,94

1.3.6


26(1-4,9-12),29(1-3,7-9),30(3)

0,94

1.3.7


26(5-8,13-16),29(4-6,10-12),30(4)

1


На спорудженні магістральних
трубопроводів





1.3.8


11(13-18)

1,2

1.3.9


12(1-6)

1,06

1.3.10


12(7-12)

1,06

1.3.11


12(13-18)

1,05

1.3.12


16(13-18)

1,18

1.3.13


17(1-6)

1,06

1.3.14


17(7-12)

1,06

1.3.15


17(13-18)

1,06

1.3.16


20(1-4),25(1-4,9-12),28(1-3,7-9)

1

1.3.17


24(1-4,9-12),27(1-3,7-9),30(1)

1

1.3.18


25(5-8,13-16),28)(4-6,10-12)

1

1.3.19


26(1-4,9-12),29(1-3,7-9),30(3)

1


На водогосподарському будівництві





1.3.20


11(13-18),16(13-18)

1,03

1.3.21


12(1-6)

1,06

1.3.22


12(7-12)

1,06

1.3.23


12(13-18)

1,06

1.3.24


13(1-3)

0,97

1.3.25


13(4-6),18(4-6)

1,05

1.3.26


17(1-6)

1,06

1.3.27


17(7-12)

1,06

1.3.28


17(13-18)

0,95

1.3.29


18(1-3)

0,99

1.3.30


20,24

1,06

1.3.31


25(1-4)

1,06

1.3.32


25(5-8)

1,06

1.3.33

Розробка грунту екскаваторами з грейферним ковшом в грунтах 1 групи

11(7,13), 12(1,7,13), 13(1), 16(7,13),

17(1,7,13), 18(1)

1,25

1,25

1.3.34

Те саме, в грунтах 2 групи

11(8,14), 12(2,8,14), 13(2), 16(8,14), 17(2,8,14), 18(2)

1,45

1,45

1.3.35

Улаштування траншей з поличками під багатониткові трубопроводи для прокладки комунікацій на різних
горизонтах

12, 13, 17, 18

1,2

1,2

1.3.36

Влаштування траншей прямокутного перерізу

12, 13, 17, 18

1,25

1,25

1.3.37

Розробка грунту екскаваторами:
у котлованах при об'ємі котлована до 300 м3 або при площі котлована до 100 м2, при об'ємі котлована до
3000 м3 у випадку, якщо одночасно в межах котлована, що розробляється, виконуються роботи з влаштування фундаментів, внутрішніх комунікацій та інші будівельно-монтажні роботи; при глибині котлована до 3 м незалежно від об’єму котлована або його площі; при розробці траншей

12, 13, 17, 18

1,2

1,2


Розробка траншей траншейними роторними екскаваторами глибиною:





1.3.38

понад 1,4 до 2,2 м

14(1-4)

0,87

1.3.39

понад 1,3 до 1,8 м

14(5-8)

0,92

1.3.40

понад 1,4 до 2 м

14(9-16)

0,88


Розробка траншей траншейними роторними екскаваторами глибиною:





1.3.41

понад 2,2 до 3 м

14(1-4)

0,75

1.3.42

понад 1,8 до 2,2 м

14(5-8)

0,77

1.3.43

понад 2 до 2,5 м

14(9-12)

0,77

1.3.44

Розробка грунту екскаваторами з
прямою лопатою у відвал (затрати
бульдозерів і витрати щебеню із норм вилучаються).

15(1-6)

0,81

0,81

1.3.45

Те саме

15(7-18)

0,81

0,81

1.3.46

Розробка в'язких грунтів підвищеної вологості, що сильно налипають на
стінки і зуби ковша одноковшових
екскаваторів (крім грунтів 5-6 груп)

10-13,15-18,31-33,38,73

1,1

1,1

1.3.47

Те саме, багатоковшових і дреноукладальників

14,74-77,110-114

1,25

1,25

1.3.48

Розробка грунтів екскаваторами
одноковшовими і багатоковшовими при роботі у вибоях з мокрою
глинистою підошвою, з пересуванням екскаваторів по щитах, автосамоскидів по настилу

10-18,31-33,38,73-77

1,2

1,2

1.3.49

Те саме, у вибоях з мокрою підошвою з інших грунтів

10-18,31-33,38,73-77

1,1

1,1

1.3.50

Розробка в'язких грунтів підвищеної вологості, що сильно налипають на стінки і зуби ковша одноковшових екскаваторів, з одночасним застосуванням щитів під екскаватори і
настилу під автосамоскиди при
глинистій підошві

10-18,31-33,38,73

1,32

1,32

1.3.51

Те саме, при підошві з інших грунтів

10-18,31-33,38,73

1,21

1,21

1.3.52

Розробка в'язких грунтів підвищеної вологості, що сильно налипають на
стінки і зуби ковшів або на котки і
стрічку транспортера багатоковшових екскаваторів, з одночасним застосуванням щитів під екскаватори при
глинистих грунтах

14,74-77,110-114

1,5

1,5


1.3.53

Те саме, при інших грунтах

14,74-77,110-114

1,38

1,38

1.3.54

Розробка грунтів одноковшовими
екскаваторами із-під води при глибині води від 0,2 до 0,5 м

10-13, 15-18, 73

1,1

1,1

1.3.55

Те саме, при глибині води до 2 м

10-13, 15-18, 73

1,25

1,25

1.3.56

Те саме, при глибині води до 4 м

10-13, 15-18, 73

1,4

1,4

1.3.57

Те саме, при глибині води понад 4 м

10-13, 15-18, 73

1,7

1,7

1.3.58

Розробка грунту екскаваторами з грейферним ковшом із-під води в грунтах 1 групи при глибині води від 0,2 до 0,5 м

11(7,13),12(1,7,13),13(1),16(7,13),

17(1,7,13),18(1),

1,38

1,38

1.3.59

Те саме, при глибині води до 2 м

11(7,13),12(1,7,13),13(1),16(7,13),

17(1,7,13),18(1)

1,56

1,56

1.3.60

Те саме, при глибині води до 4 м

11(7,13),12(1,7,13),13(1),16(7,13),

17(1,7,13),18(1)

1,75

1,75

1.3.61

Те саме, при глибині води понад 4 м

11(7,13),12(1,7,13),13(1),16(7,13),

17(1,7,13),18(1)

2,12

2,12

1.3.62

Розробка грунту екскаваторами з грейферним ковшом із-під води в грунтах 2 групи при глибині води від 0,2 до 0,5 м

11(8,14),12(2,8,14),13(2),16(8,14),

17(2,8,14),18(2)

1,6

1,6

1.3.63

Те саме, при глибині води до 2 м

11(8,14),12(2,8,14),13(2),16(8,14),

17(2,8,14),18(2)

1,81

1,81

1.3.64

Те саме, при глибині води до 4 м

11(8,14),12(2,8,14),13(2),16(8,14),

17(2,8,14),18(2)

2,03

2,03

1.3.65

Те саме, при глибині води понад 4 м

11(8,14),12(2,8,14),13(2),16(8,14),

17(2,8,14),18(2)

2,46

2,46

1.3.66

Розробка одноковшовими екскаваторами об'єму грунту, що знаходиться на відстані до 2 м від поверхні комунікацій або предметів, які заважають, а також об'єму грунту, що знаходиться від надземних предметів, які заважають (дерев, стовпів і т.д), у межах вильоту стріли екскаватора

12,13,17,18,73

1,2

1,2

1.3.67

Розробка скреперами причіпними і самохідними сухих сипучих пісків і сухих пилуватих лесовидних суглинків

22(2,4,6,8,10,12),23(2,4,6,8,10,12)

0,6

1,12

1.3.68

Те саме

22(14,16,18,20,22,24)

0,6

1,33

1.3.69

Розробка грунту бульдозерами і скреперами, а також планування зрошуваних площ і рисових чеків з улаштуванням валиків у сипучих або в'язких, перезволожених грунтах

22-26,35,70,85,91-93,97-101

1,15

1,15

1.3.70

При розробці бульдозерами раніше розпушених грунтів, за винятком
підірваної скельної породи, сипучих пісків

24(1-3, 5-7),25(1-3, 5-7),

26(1-3, 5-7),70(1-3, 5-7)

0,85

1.3.71

Переміщення грунту бульдозерами на гору з висотою підйому від 10 до 20 %

24-26,70

1,2

1.3.72

Те саме, при висоті підйому понад
20 %

24-26, 70

1,4

1.3.73

Остаточне планування поверхні
бульдозерами по нівелювальних відмітках

30(1)

1,34

1.3.74

Те саме

30(2,3)

1,48

1.3.75

Те саме

30(4), 72(1,2)

1,55


Розширення виїмок і відсипка насипів під другі головні колії або додаткові колії на роздільних пунктах залізниць в умовах руху поїздів по сусідній колії






При кількості поїздів протягом доби:





1.3.76

від 14 до 36

31-33,36,38,144,145,147,152(2),167

1,01

1,01

1.3.77

від 37 до 72

те саме

1,05

1,05

1.3.78

від 73 до 112

те саме

1,07

1,07

1.3.79

від 113 до 140

те саме

1,1

1,1

1.3.80

понад 140

те саме

1,14

1,14


Транспортування грунтів по залізниці широкої колії з використанням або пересіченням головних, а також
станційних колій






При кількості поїздів протягом доби:





1.3.81

від 14 до 36

32

1,15

1,15

1.3.82

від 37 до 72

32

1,35

1,35

1.3.83

від 73 до 112

32

1,5

1,5

1.3.84

від 113 до 140

32

1,7

1,7

1.3.85

понад 140

32

2

2

1.3.86

Зворотна засипка грунту в траншеї при роботі екскаваторів з настилу на заболочених і обводнених ділянках

62

0,85

-

1.3.87

Розробка траншей на поличках при поздовжньому схилі понад 15 град.

65

1,05

1,1

1.3.88

Те саме

66

1,05

1,2

1.3.89

Улаштування поличок при поздовжньому схилі понад 15 град.

68

1,05

1,15

1.3.90

Те саме

69

1,1

1,2

1.3.91

Розробка грунту екскаваторами з
навантаженням в автосамоскиди

73

1,2

1,2

1.3.92

Улаштування каналів одноковшовими екскаваторами глибиною понад
враховану в нормах

73

1,1

1,1

1.3.93

Улаштування каналів одноковшовими екскаваторами на косогорах

73

1,15

1,15

1.3.94

Розчистка каналів від наносів у межах первинного (проектного) профілю
одноковшовими екскаваторами з відсипкою грунту у відвал

73

1,28

1,28

1.3.95

Те саме, із зарослими схилами

73

1,1

1,1

1.3.96

Розширення і поглиблення діючих каналів (реконструкція), поглиблення і розчистка русел водоприймальників одноковшовими екскаваторами

73

1,07

1,07

1.3.97

Планування зрошуваних площ кулісним способом при об'ємі “куліс” на 1 га площі до 300 м3

91

1,06

1.3.98

Те саме, до 900 м3

91

1,1

1.3.99

Те саме, понад 900 м3

91

1,27

1.3.100

Планування рисових чеків площею
понад 10 га з улаштуванням валиків

97-100

1,15

1.3.101

Планування рисових чеків з улаштуванням валиків у плавнях

97-100

1,25

1.3.102

Улаштування закритого дренажу вручну із керамічних труб у грунтах при
наявності прихованої деревини і коріння великих дерев

108,109

1,12


Розробка грунту гідромоніторно-насосно-землесосними установками у грунтах:





1.3.103

1 групи, попередньо намитого або розпушеного

118

0,76

0,76

0,76

1.3.104

1 групи

118

0,85

0,85

0,85

1.3.105

3 групи

118

1,16

1,16

1,16

1.3.106

4 групи

118

1,45

1,45

1,45

1.3.107

5 групи

118

1,9

1,9

1,9

1.3.108

6 групи

118

2,25

2,25

2,25


Розробка грунту плавучими землесосними снарядами в грунтах:





1.3.109

1 групи попередньо намитого або розпушеного

119

0,7

0,7

0,7

1.3.110

1 групи

119

0,78

0,78

0,78

1.3.111

3 групи

119

1,26

1,26

1,26

1.3.112

4 групи

119

1,59

1,59

1,59

1.3.113

5 групи

119

2,04

2,04

2,04

1.3.114

6 групи

119

2,48

2,48

2,48

1.3.115

7 групи

119

2,91

2,91

2,91

1.3.116

8 групи

119

3,35

3,35

3,35


Додаткове транспортування грунту землесосними станціями перекачування при роботі разом з землесосними снарядами в грунтах:





1.3.117

1 групи попередньо намитого або розпушеного

120

0,7

0,7

0,7

1.3.118

1 групи

120

0,78

0,78

0,78

1.3.119

3 групи

120

1,26

1,26

1,26

1.3.120

4 групи

120

1,59

1,59

1,59

1.3.121

5 групи

120

2,04

2,04

2,04

1.3.122

6 групи

120

2,48

2,48

2,48

1.3.123

7 групи

120

2,91

2,91

2,91

1.3.124

8 групи

120

3,35

3,35

3,35


Додаткове транспортування грунту землесосними станціями перекачування при роботі разом з гідромоніторно-насосно-землесосними установками в грунтах:





1.3.125

1 групи попередньо намитого або розпушеного

121

0,76

0,76

0,76

1.3.126

1 групи

121

0,85

0,85

0,85

1.3.127

3 групи

121

1,16

1,16

1,16

1.3.128

4 групи

121

1,45

1,45

1,45

1.3.129

5 групи

121

1,9

1,9

1,9

1.3.130

6 групи

121

2,25

2,25

2,25


Втрати грунту, %





1.3.131

5%

118-121

1,05

1,05

1,05

1.3.132

10%

118-121

1,11

1,11

1,11

1.3.133

15%

118-121

1,18

1,18

1,18

1.3.134

20%

118-121

1,25

1,25

1,25

1.3.135

25%

118-121

1,33

1,33

1,33

1.3.136

Розробка грунту гідромоніторно-насосно-землесосними установками при висоті вибою від 3 до 5 м

118, 121

1,1

1,1

1,1

1.3.137

Те саме, при висоті вибою понад 15 м

118, 121

0,8

0,8

0,8

1.3.138

Розробка грунту плавучими землесосними снарядами при висоті
підводного і надводного вибоїв
залежно від продуктивності, м3/год. у межах:

80 1,8-2,4 м

140-200 2,4-3,2 м

400 3,6-4,8 м

600 4,8-6,4 м

119, 120

1,25

1,25

1,25

1.3.139

Те саме, у межах:

80 1,2-1,8 м

140-200 1,6-2,4 м

400 2,4-3,6 м

600 3,2-4,8 м

119, 120

1,67

1,67

1,67

1.3.140

Укладання грунту низькоопорним, пошаровогрунтоопорним способом і методом "набивки гребеня"

118-121

1,05

1,05

1,05

1.3.141

При роботі гідромоніторних установок, земснарядів і землесосних станцій перекачування в комплексі з пересувними дизельними електростанціями

118-121

1,1

1,1

1,1

1.3.142

Розробка грунту у профільованих
виїмках

118-121

1,1

1,1

1,1


Розробка і транспортування грунту при роботі разом з землесосними станціями перекачування:





1.3.143

при роботі одного ступеня перекачування

118-121

1,05

1,05

1,05

1.3.144

при роботі двох ступенів перекачування

118-121

1,1

1,1

1,1

1.3.145

при роботі трьох ступенів перекачування

118-121

1,15

1,15

1,15

1.3.146

Намив грунту у відвал без улаштування обвалування або у водойму

118-121

0,9

0,9

0,9

1.3.147

Намив грунту в підводну частину
споруди

118, 121

0,95

0,95

0,95

1.3.148

Те саме

119, 120

0,93

0,93

0,93

1.3.149

Намив грунту у відвал з улаштуванням обвалування, у штабель, односторонній намив, намив вільними або пляжними укосами

118, 121

0,94

0,94

0,94

1.3.150

Те саме

119, 120

0,93

0,93

0,93

1.3.151

Намив насипів земляного полотна залізничної колії (автодороги) на загальному земляному полотні з
існуючою колією (автодорогою) на одному рівні

118-121

1,05

1,05

1,05

1.3.152

Те саме, вище існуючої колії (автодороги)

118-121

1,1

1,1

1,1

1.3.153

Видобуток способом гідромеханізації нерудних матеріалів з укладанням їх у штабель

118-121

0,9

0,9

0,9


Розробка грунтів у виїмках і кар'єрах, засмічених пнями, корінням, затонулими деревами, болотною і водяною рослинністю, валунами, камінням, що викликають простої машин і установок гідромеханізації тривалістю понад 5% робочої зміни, при загальній
тривалості простоїв, %:





1.3.154

5-10

118-122

1,02

1,02

1,02

1.3.155

10-15

118-122

1,05

1,05

1,05

1.3.156

15-20

118-122

1,1

1,1

1,1

1.3.157

20-25

118-122

1,15

1,15

1,15

1.3.158

25-30

118-122

1,2

1,2

1,2

1.3.159

Розробка грунтів в обводнених кар'єрах, засмічених вибухонебезпечними предметами

118-121

1,2

1,2

1,2

1.3.160

При розробці грунтів земснарядами, обладнаними ежектувальними пристроями, при глибині вибою до 12 м

119, 120

0,95

0,95

0,95

1.3.161

При розробці грунтів земснарядами разом з гідравлічною установкою

119, 120

1,1

1,1

1,1


Влаштування каналів при глибині шару, що розробляється:





1.3.162

до 0,5 м

122

1,25

1.3.163

від 0,71 до 1 м

122

0,9

1.3.164

понад 1 м

122

0,7


Влаштування каналів при висоті викиду грунту:





1.3.165

від 2,01 до 3 м

122

1,1

1.3.166

від 3,01 до 5 м

122

1,25

1.3.167

понад 5 м

122

1,33


Влаштування каналів при дальності транспортування пульпи





1.3.168

від 51 до 100 м

122

1,33

1.3.169

від 101 до 150 м

122

1,54

1.3.170

понад 150 м

122

2

1.3.171

Влаштування каналів при мінімальній ширині прорізів і котлованів по урізу води менше 10 м

122

1,1

1.3.172

Розробка торфу з навантаженням на транспортні засоби

140 (1)

1,03

1,36

1.3.173

Планування насипних грунтів вручну

145(4-7)

0,6

1.3.174

Мостіння горизонтальних поверхонь

155(1-6)

0,9

1.3.175

Укріплення горизонтальних поверхонь бетонними плитами

158(1-6), 159(1-3)

0,9


Розробка і зворотна засипка вручну грунту, що сильно налипає на
інструменти:





1.3.176

1 групи

162(1,7),163(1,7),164(1),165(1,5),

166(1),168(1),169(1)

1,1

1,1

1.3.177

2 групи

162(2,8),163(2,8),164(2),165(2,6),

166(2),168(2),169(2)

1,15

1,15

1.3.178

3 групи

162(3,9),163(3,9),164(3),165(3,7),

166(3),168(3),169(3)

1,2

1,2

1.3.179

4 групи

162(4,10)163(4,10),164(4),165(4,8), 166(4),168(4),169(4)

1,25

1,25

1.3.180

Доробка вручну, зачистка дна і стінок з викидом грунту в котлованах і траншеях, розроблених механізованим способом

162-165

1,2

1.3.181

Розробка грунту в місцях, що знаходяться на відстані до 1 м від незахищених кабелів

162-165

1,3

1.3.182

Те саме, від кабелів, що прокладені в трубопроводах або коробах, а також від водопровідних і каналізаційних труб

162-165

1,15

1.3.183

Те саме, в місцях, що знаходяться на відстані до 2 м від зовнішньої рейки при перетині трамвайних і залізничних колій без зупинення руху по них

162-165

1,5

1.3.184

Розробка грунту на проїжджій частині вулиць і доріг при наявності систематичного руху транспорту

162-165,168,170

1,2

1,2

1.3.185

Розробка траншей глибиною до 2 м з вертикальними стінками без кріплень

162(1-4),163(1-4)

0,8

1.3.186

Розробка грунту в траншеях шириною менше 1 м при наявності кріплень

162(1-4, 7-10)

1,1

1.3.187

Розробка скельного грунту відбійними молотками при ширині траншей до 1 м і глибині до 2 м Розробка скельного грунту відбійними молотками при ширині траншей понад 1 м і глибині до 3 м в грунтах:

170

1,12

1,12

1.3.188

4р групи

170 (1)

1,4

1,4

1.3.189

5р, 5 груп

170 (2,3)

1,3

1,3

1.3.190

6, 7 груп

170 (4,5)

1,2

1,2

1.3.191

Розпушення мерзлого грунту клин-молотом на площах шириною 3 м і менше

189

1,2

1.3.192

Нарізка баровими установками прорізів в мерзлих грунтах, що замерзли в стані підвищеної вологості

190 (1 и 4)

1,1

1.3.193

Те саме

190(2,3,5,6)

1,25

1.3.194

Нарізка баровими установками в
мерзлому грунті прорізів довжиною понад 5 м і глибиною до 1 м

190 (1-3)

0,64

1.3.195

Те саме, глибиною до 1,5 м

190(1-3)

0,52

1.3.196

Нарізка в мерзлому грунті прорізів, довжиною до 5 м і глибиною до 0,5 м

190(1-3)

1,31

1.3.197

Те саме, глибиною до 1 м

190(1-3)

0,95

1.3.198

Те саме, глибиною до 1,5 м

190(1-3)

0,78

1.3.199

Нарізка в мерзлому грунті прорізів довжиною понад 2 м і глибиною до 1 м

190(4-6)

1,14

1.3.200

Те саме, глибиною до 1,5 м

190(4-6)

1,2

1.3.201

Нарізка в мерзлому грунті прорізів довжиною до 2 м і глибиною до 0,5 м

190(4-6)

1,47

1.3.202

Те саме, глибиною до 1 м

190(4-6)

1,78

1.3.203

Те саме, глибиною до 1,5 м

190(4-6)

1,84

1.3.204

Трелювання хлистів по розкорчованій просіці

192

0,8

0,8

1.3.205

Обробка деревини без заготівлі дров

193

0,8

0,7

Примітка 1 Величина коефіцієнтів при інших значеннях втрат грунту визначається за формулою: К=100/100-А,
де А – сумарний процент втрат грунту, який приймається згідно з даними проекту.

Примітка 2 Коефіцієнти, наведені у графі 4 п. 1.3.176 – 1.3.179, застосовуються тільки до норм груп 168 і 169.