10.5 Протягом експлуатації металевих панелей відповідно до затвердженого плану поточного ремонту треба виконувати роботи щодо захисту від корозії вільних і доступних поверхонь металевих листів панелей згідно з рекомендаціями в таблиці 4.2 цього стандарту, а також відновлювати облаштування поздовжніх і вертикальних стиків між панелями для запобігання проникненню вологи в шар утеплювача (порушення герметизації стиків).

10.6 Конструкції металевих панелей з утеплювачем повинні відповідати вимогам певної теплостійкості, а для охолоджуваних споруд забезпечувати підвищення теплової інерції огороджувальних конструкцій. Цим вимогам повинні відповідати не тільки поздовжні стики, конструкції яких передбачені цим стандартом, але і поперечні (вертикальні для стінових панелей) відповідно до затвердженого проекту будівлі. Належне збереження конструктивних властивостей поздовжніх і поперечних стиків між панелями зменшить до мінімуму локальні площі місць охолодження і виникнення "точок роси".

10.7 При довготривалому консервуванні виробів металевих панелей з утеплювачем на строк більше шести місяців необхідно дотримувати умови зберігання і пакування в закритих приміщеннях або відповідних повітках згідно з 6.3 та ГОСТ 12.3.009, ГОСТ 7566.

10.8 На практиці в процесі експлуатації можливе виникнення різних дефектів на поверхнях контакту шарів панельної конструкції від дії термінового максимального навантаження. Як правило, це явище має місце у кінцевих приопорних зонах і за наявності підкріплюючих (чи анкерних) елементів, у місцях різкої зміни деформованої форми конструкції, послаблених ділянках з'єднувальних прошарків, а також місцях прикладання зосереджених сил. При виявленні дефектів відшарування конструктивних металевих шарів і утеплювача конструкція панелі підлягає заміні, а дефектна панель – заводському відновленню.

10.9 Умови застосування тришарових панелей із низькими гофрами і тришарових гладких панелей за несучою здатністю практично не відрізняються. Для суттєвого збільшення несучої здатності металевих панелей з утеплювачем треба переходити до застосування металевих три шарових панелей із рівномірно високими гофрами [3].

ДОДАТОК А

(довідковий)

ФОРМА ЖУРНАЛУ ВИПРОБУВАНЬ ПАНЕЛЕЙ НА МІЦНІСТЬ


Тип панелі, марка панелі, дата виготовлення, номер партії, дата випробування

Розміри панелі (довжина, ширина, товщина), м

Прогин L1,

м

Руйнівне навантаження, Н (МН)

Характер руйнування

Прізвище та посада відповідаль-ної особи








ДОДАТОК Б

(обов'язковий)

РОЗРАХУНОК РУЙНІВНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ДЛЯ ЗРАЗКІВ ЗАВДОВЖКИ 1100 мм ПРИ ПОПЕРЕЧНОМУ ЗГИНІ

Руйнівне навантаження Ргран, МН, для зразка при руйнуванні його від місцевої втрати стійкості верхнього (зовнішнього) металевого листа не повинно бути менше

де σгран – нормоване граничне напруження стиску у виступній плоскій грані профілюверхнього металевого листа, МПа, прийняте відповідно до таблиці Б.1;

b – ширина зразка, м;

l – проліт зразка, м;

δ – товщина верхнього металевого листа, м;

Н – товщина панелі, м;

h1 – висота профілю верхнього металевого листа, м;

К – коефіцієнт, прийнятий для сталевих листів – К = 66; для алюмінієвих листів – К = 38.

Таблиця Б.1 – Граничне напруження σгран, МПа

Матеріал листа

Відношення h / b

0-20

40

60

80

100

120

150

200

300

400

500

Сталь згідно з ГОСТ 14918

210

210

210

197

181

174

167

159

146

141

141

Алюмінієві сплави:


АМг2 1/2Н

150

134

114

106

103

102

102

102

102

102

102

АМг2 1/4Н

135

120

107

100

96

94

93,5

93,5

93,5

93,5

93,5

Примітка. При відношеннях h / b, не вказаних у таблиці, значення граничного напруження приймають за інтерполяцією.


ДОДАТОК В

(обов'язковий)

ВКАЗІВКИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ

В.1 Панелі призначені для застосування в зовнішніх стінах із вертикальною розрізкою.

В.2 Кріплення панелей до несучих конструкцій, забивання стиків і примикань потрібно виконувати відповідно до робочих креслень.

В.3 Різання панелей газополум'яними різаками при монтажі не допускається.

В.4 Свердлення отворів у панелях при встановленні елементів кріплення повинно здійснюватись із застосуванням електрифікованого інструмента. Осі отворів повинні бути перпендикулярні до площини панелей.

В.5 Удари по панелях при монтажі, встановленні кріплень, забивання стиків і примикань не допускаються.

В.6 Кріплення до панелей сходів, промислових проводок, технологічного обладнання та арматури не допускаються.

В.7 Поверхню сталевих листів панелей необхідно очищати від забруднень і пилу із застосуванням мийних засобів, що не викликають ушкоджень захисних покриттів листів.

В.8 Поверхні алюмінієвих листів панелей необхідно очищати від забруднень та пилу стисненим повітрям або мильним розчином (концентрація розчину – 3 г мила на 1 л води).

В.9 Не допускається застосовувати для очищення панелей пісок, луги та інші речовини, які можуть пошкодити захисне покриття металевих листів.

ДОДАТОК Г

(довідковий)

БІБЛІОГРАФІЯ

[1] Технічний регламент будівельних виробів, будівель і споруд / Постанова Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 р. № 1764.

[2] Про затвердження Технічного регламенту модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах з підтвердження відповідності / Постанова Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2003 р. № 1585.

[3] Звіт про НДР "Определение несущей способности ограждающих стеновых, холодильных и панелей покрытий, разработка рекомендаций по применению их в строительстве, определение силовых нагрузок при заводских периодических испытаниях панелей" ("Визначення несучої здатності огороджувальних стінових, холодильних і панелей покриттів, розроблення рекомендацій із застосування їх у будівництві, визначення силових навантажень при заводських періодичних випробуваннях панелей") за договором № 21898/2. – Киев: ОАО УкрНИИпроектстальконструкция им. В.Н. Шимановского.

Код УКНД 91.080.10


Ключові слова: антикорозійний захист, листовий прокат, металеві панелі, методи випробування, підтвердження відповідності, сертифікація, стандарт, схеми, технічна документація на продукцію, утеплювач із пінополіуретану.

42