Позначення відстані у додатку В

К1

К2

К3

К4

K5

К6

К7

Відстань до робочої ділянки, м

2,00

4,00

6,00

8,00

10,00

12,00

14,00

Відстань відведення, м

0,08

0,22

0,46

0,78

1,15

1,56

2,00

Допустиме відхилення, м,

0,01

0,02

0,03

0,04

0,05

0,06

0,08

  1. Балки початкової (кінцевої) ділянки огородження ДД повинні бути поступово знижені до поверхні розділювальної смуги, дорожнього покриття або до висоти кінцевого елемента.

  2. Секції балки, визначеного профілю (додаток Б) слід виготовляти з прокату листового за ГОСТ 19903 або ГОСТ 19904 згідно з технічними умовами розробленими, узгодженими і затвердженими у встановленому порядку.

Відхилення прямої секції балки від прямолінійності в просторі не повинно перевищувати 3 мм на довжині 1000 мм.

5.4.9 Профіль та поперечні розміри балки повинні відповідати вимогам призначеності відповідної групи огородження. Міцність на розрив стрічки з'єднаних між собою секцій балки повинна забезпечити стримувальну здатність огородження (системи) та допустимий прогин згідно з таблицею 1 та таблицею 5 цього стандарту.

5.4.10 Секції балок робочої ділянки огородження, що призначені для встановлення на кривій у плані радіусом більшим 150 м або на вертикальній кривій радіусом більшим 500 м можуть бути виготовлені прямими з дотриманням вимог їх транспортування та технології монтажу.

При встановленні огородження на кривій у плані радіусом менше 150 м або на вертикальній кривій радіусом менше 500 м слід приймати довжину прямої секції балки згідно з таблицею 8 та таблицею 9.


Таблиця 8 У метрах

Радіус кривої у плані

Максимальна довжина прямої секції балки

120 ‑ 150

6,5

80 ‑ 120

4,5

40 ‑ 80

2,5


Таблиця 9 У метрах

Радіус вертикальної кривої

Максимальна довжина прямої секції балки

400 ‑ 500

8,5

300 ‑ 400

6,5

200 ‑ 300

4,5

100 ‑ 200

2,5


Для кривих у плані радіусом менше 40 м секції балок слід виготовляти криволінійними в горизонтальній площині, а для вертикальних кривих радіусом менше 100 м ‑ криволінійними в вертикальній площині.

  1. Довжина робочої частини секції балки повинна бути кратною кроку стояків. Якщо у мостового огородження відстань між стояками різна, кожна секція балки підлягає цифровому позначенню, починаючи з кінцевої частини огородження.

  2. З'єднання секцій балок слід передбачати в місці кріплення до балок консолі, консолі-розпірки або стояка. При необхідності, допускається одне з'єднання в іншому місці тільки на перехідній ділянці огородження. Отвори для кріплення балки до консолі, консолі-розпірки або стояка повинні мати не менше ніж подвійний поздовжній розмір.

  3. З'єднання секцій балок між собою повинно передбачатися тільки за допомогою болтів. Допускається розміщення болтів на вертикальних частинах профілю балки, розташованих з боку проїзної частини дороги.

  4. Початкова за рухом транспорту частина секції балки повинна мати розміри і конфігурацію, що забезпечують щільне накладання на неї кінцевої частини попередньої секції та збігання всіх отворів для кріплення. Вісь отворів секції балки повинна бути перпендикулярною до поверхні площини їх розміщення, похибка вимірювання ± 1 мм.

5.4.15 Огородження довжиною більше 120 м повинно мати секцію (секції) балки для компенсації лінійного температурного розширення металу (надалі — компенсаційні балки). Поздовжній розмір отворів з'єднання цієї балки з стрічкою балок повинні бути більше трьох ‑ десяти діаметрів болтів.

Компенсаційні балки в огородженнях МО та МД необхідно розташовувати в місцях розміщення деформаційних (температурних) швів штучної споруди.

  1. Консолі та консолі-розпірки повинні мати конструкцію, яка здатна підтримувати балку у вертикальному положенні і не допускати її зниження при наїзді транспортного засобу. Довжина консолі та консолі-розпірки повинна бути не меншою ніж зазначена в 5.3.4.

  2. Нижня частина консолі і консолі-розпірки в місці кріплення до балки повинна мати у три рази меншу міцність на вигин (зминання) ніж верхня.

  3. Консолі повинні мати отвори для кріплення до них балок (з'єднання балок) та отвори для кріплення самої консолі до стояка.

  4. Стояк повинен відповідати вимогам призначеності: утримувати балку безпосередньо або через консоль на відповідній висоті та забезпечувати вимоги 5.2.4 та 5.3.5. Верх стояка повинен бути нижче на 50 ‑ 100 мм від верхньої частини балки.

  1. Довжина стояка огороджень ДО, ДД визначається з урахуванням характеристик ґрунту ділянки дороги, де передбачається встановити огородження, а також необхідністю його укріплення, в першу чергу стояків початкової і кінцевої ділянок, бетонуванням або іншим чином.

  2. Довжина стояка огороджень МО, МД визначається з урахуванням висоти елементів кріплення стояка до несучої конструкції штучної споруди.

  3. Крок встановлення та розміри світлоповертальних елементів, їх питомий коефіцієнт сили світла ‑ згідно з ДСТУ 2587.

  1. Елемент повинен бути закріплений на балці у місці, де він не створює перешкоду для ковзання транспортного засобу вздовж балки при наїзді. Допускається прикріплення елемента до кронштейна і встановлення останнього на консолі або стояку огородження.

  2. Кінцевий елемент повинен мати закруглення радіусом 200 ‑ 300 мм з кутом розвороту від 120° до 180° та конструкцію кріплення до передньої частини секції балки початкової ділянки або до задньої частини секції балки кінцевої ділянки огородження.

  3. Кінцевий елемент повинен бути виготовлений з такого ж профілю, що і секція балки або з сталі листової, яка має таку ж товщину, що і секція балки, або більшу на 0,2 ‑
    1,0 мм.

  4. Елементи та деталі кріплення до несучої конструкції споруди стояка огородження МО, МД повинні відповідати вимогам 5.2.5 та 5.2.6.

  5. Головки болтів та інших деталей кріплення, що з'єднують секції балок між собою та до консолі або стояка (та в інших випадках виходу головок болтів на лицьову поверхню балки) повинні мати овальну поверхню та мінімальну товщину за розрахунком. Під такі головки не допускається підкладати шайби, а також інші деталі або елементи огородження.

5.4.28 З'єднання консолі з стояком повинно бути виконаним за допомогою болта, шайби та гайки. Шайба повинна, бути встановлена під гайкою. Головка болта повинна бути всередині консолі.

5.4.29 Всі елементи огороджень та деталі кріплення повинні бути захищені від корозії згідно з СНиП 2.03.11 з урахуванням агресивності середовища, де вони встановлюються. Підготовка поверхні перед фарбуванням ‑ згідно з ГОСТ 9.402.

5.4.30 Матеріал захисту огородження від корозії повинен бути нанесений на підприємстві-виробнику огородження. За потреби, фарба і лак згідно з ГОСТ 9.032 (вертикальна розмітка, фарбування) може бути нанесена на місці складання і встановлення огородження.

Ґрунтовка згідно з ГОСТ 9109, яка зазнала пошкодження, повинна бути відновлена перед нанесенням фарби, лаку.

5.4.31 Підприємство-виробник може застосовувати покриття балки, консолі, стояка речовиною, яка надасть надійного захисту металу від корозії і не погіршить їх естетичного вигляду. У разі використання цинкового гарячого покриття згідно з ГОСТ 9.307, товщина шару цинку повинна бути не менше 0,07 мм.

5.5 Комплектність

5.5.1 Підприємство-виробник повинно постачати огородження в розібраному вигляді комплектно.

5.5.2 До складу комплекту огородження повинні входити елементи (таблиця 10), виготовлені за одними технічними умовами та деталі кріплення в кількості, яка необхідна для створення стримувальної системи на конкретному об'єкті.


Таблиця 10

Найменування елемента огородження

Позначення

Група огородження, до складу якого входить елемент

Секція балки основна

СБ

ДО, ДД, МО, МД

Секція балки компенсаційна

СБК

ДО, ДД, МО, МД (за потреби)

Стояк дорожній

СД

ДО, ДД

Стояк мостовий

CM

МО, МД

Консоль

КЖ

ДО, МО (за потреби)

Консоль-розпірка

КР

ДД, МД (за потреби)

Елемент кінцевий

ЕК

ДО, ДД

Елемент світлоповертальний Однобічний

ЕС-1

ДО, ДД, МО, МД

Елемент світлоповертальний Двобічний

ЕС-2

ДО, МО


5.5.3 Комплект постачання огородження повинен бути складений з комплектів відповідних ділянок.

5.5.4 До складу комплектів огородження кожної марки надаються запасні елементи, кількість яких дорівнює 5 % від кількості елементів в складі основного комплекту робочої ділянки, але не менше двох секцій балок, трьох стояків, трьох консолей, п'яти світлоповертальних елементів та відповідної кількості деталей (наборів) кріплення.

5.6 Маркування та пакування

5.6.1 Елементи огородження повинні бути зібрані в пакети за ділянками.

5.6.2 Укладання елементів в пакети і спосіб закріплення здійснюються відповідно до пакувального листа, схеми пакетування і укладання, розробленими підприємством-виробником огородження. Маса одного пакета не повинна перевищувати 3 тонни.

  1. Світлоповертальні елементи повинні бути укладені в тару (ящик).

  2. Деталі кріплення повинні бути укладені в тару (ящик) за наборами. Тара повинна бути виготовлена за кресленнями підприємства-виробника огородження.

5.6.5 Кожний пакет та ящик повинен мати нанесене на ярлику маркування:

- найменування марки огородження та ділянки або елемента, номера набору деталей кріплення;

- порядковий номер пакета (ящика);

  • кількість елементів (наборів) в пакеті (ящику);

  • маса пакета (ящика);

  • тавро (штамп) відділу технічного контролю або підрозділу, який здійснив пакування;

  • відмітка-запис про натурні випробування;

  • назва підприємства-виробника.

5.6.6 На ярлику пакета компенсаційних балок повинна бути нанесена діагональна смуга червоного або жовтого кольору шириною 40 мм з чорним написом „компенсаційна" шрифтом згідно з ДСТУ 4100 висотою 30 мм.

6 Вимоги безпеки і охорони довкілля

6.1 У виробничих приміщеннях для виготовлення елементів огородження повинні бути забезпечені санітарні норми мікроклімату згідно з ДСН 3.3.6.042.

6.2 Пожежна безпека приміщень по виготовленню елементів огородження повинна бути забезпечена у відповідності до вимог ГОСТ 12.1.004.

6.3 Забезпечення безпечних умов завантаження, транспортування і розвантаження пакетів елементів огородження та деталей в тарі повинно здійснюватись згідно з ГОСТ 12.3.002 та ГОСТ 12.3.009.

6.4 При встановленні та монтажу огородження на автомобільній дорозі, штучній споруді, забезпечення безпеки дорожнього руху повинно відповідати ІНУВ.3.2-218-051, забезпечення охорони праці ‑ ДНАОП-5.1.14-1.1.

6.5 Відходи виробництва повинні бути зібранні і вивезені до місця їх організованого складування або включені у виробничий цикл.

7 Правила приймання

7.1 Підтвердження відповідності конкретної конструкції огородження вимогам призначеності і надійності згідно з 5.1 та 5.2 повинно бути визначене випробуваннями в умовах експлуатації (натурними, випробовуваннями) її дослідної ділянки у складі стримувальної системи на спеціальному полігоні.

7.2 Для перевірки відповідності елементів огородження вимогам цього стандарту підприємство-виробник повинно проводити приймально-здавальні та періодичні випробування.

7.3 Обсяг випробувань та їх періодичність повинні визначатись технічними умовами на конкретну марку огородження або групу огороджень.

  1. При приймально-здавальних випробуваннях елементи огородження підлягають суцільному контролю.

  2. Періодичним випробуванням підлягають випадково вибрані огородження, які пройшли приймально-здавальні випробування.

  3. Якщо при проведенні періодичних випробувань буде виявлена невідповідність огородження будь-якій технічній вимозі за підрозділами 5.4, 5.5, 5.6, приймання виробів повинно бути припинено до усунення причин виникнення недоліків.