Експлуатація виливниць із водяним охолодженням, що мають тріщини, не допускається.

  1. Подання води на кристалізацію зливків у разі напівбезперервного або безперервного лиття необхідно передбачити з двох незалежних вводів з автоматичним перемиканням. Насоси, що подають воду, повинні мати резерв, що унеможливлює падіння тиску води. У разі падіння тиску води, що надходить на кристалізацію, має автоматично подаватися сигнал.

Порядок подання води у кристалізатор має бути визначено інструкцією (регламентом), затвердженою(им) технічним керівником підприємства.

  1. Інструменти перед зануренням у розплавлений метал мають бути промиті й прогріті в розплавленому флюсі. Зливання металу в непросушений і непрогрітий ківш не допускається.

Тиглі для плавлення чи рафінування магнію після кожної плавки необхідно очищати від окалини й оглядати. У разі виявлення тріщин або зносу стінки тиглі вибраковують відповідно до регламенту.

  1. Ливарні конвеєри і розливні установки мають бути обладнані пристроями для захисту обслуговувального персоналу від бризок розплавленого металу.

  2. Гасіння магнію, який загорівся, і його сплавів необхідно здійснювати сухими меленими матеріалами: флюсом, застиглим і розмеленим електролітом, зневодненим карналітом. Застосування води, пінних вогнегасників, вуглекислоти для гасіння магнію та його сплавів не допускається.

  3. Гасіння продукції, яка загорілася, необхідно здійснювати відповідно до технологічної(го) інструкції (регламенту) та плану ліквідації аварійних ситуацій.

  4. Захаращування проходів, евакуаційних виходів і підступів до засобів пожежогасіння не допускається.

  5. Переплавлення брухту магнію і відходів необхідно здійснювати відповідно до вимог технологічної(го) інструкції (регламенту).

  6. Переплавлення стружки і тирси магнію та його сплавів необхідно виконувати у брикетованому вигляді.

  7. Під час рафінування магнію в сольових печах і міксерах не допускається завантаження твердих солей та електроліту, вологість яких перевищує значення, зазначені у технологічних інструкціях (регламентах).

  8. Дрібнодисперсні відходи магнію і його сплавів вивозити на звалище не допускається.

  9. Переміщення чушок у ваннах з відповідними розчинами під час захисного оброблення поверхні необхідно проводити механізованим способом (конвеєром або вантажопідйомними механізмами).

  10. Конвеєр для переміщення чушок має бути забезпечено аварійними кнопками «Стоп» зі світловою сигналізацією, розташованими у головній і хвостовій його частинах.

  11. Завантаження вихідних матеріалів до ванни і відбір проб технологічних розчинів необхідно проводити у разі відключеного конвеєра з блокуванням, що виключає випадкові включення.

  12. Роботи з приготування розчину біхромату калію мають проводити працівники у протигазах і захисних гумових рукавицях.

  13. Роботи, пов’язані з відбором проб і приготуванням парафіно-вазелінової суміші, необхідно виконувати у захисних гумових рукавицях і окулярах.

Ємності з технологічними розчинами і парафіно-вазеліновою сумішшю має бути обладнано системою місцевого видалення газів

.

  1. Додавання кислоти до водного розчину біхромату калію у процесі регенерації розчинів біхромату калію іонообмінним способом необхідно проводити відповідно до вимог технологічної(го) інструкції (регламенту).

  2. Під час виконання операцій з технологічними розплавами мають застосовуватися захисні окуляри. Під час загортання гарячих чушок у папір працівники повинні використовувати захисні рукавиці.

  1. Вимоги охорони праці під час виробництва гранульованого магнію

  1. На виробництво гранульованого магнію поширюються вимоги глави 3 цього розділу.

  2. Розливання металу необхідно проводити після пуску прибирального конвеєра і включення системи місцевого видалення газів.

  3. Перфорований стакан гранулятора перед розливанням металу повинен бути прогрітий до температури червоного розжарювання.

  4. Не допускається потрапляння вологи у гранульований магній.

  5. Відходи гранульованого магнію, що подаються на переплавку, має бути просушено і прогріто до температури понад 100 °С.

Г

Ю. Кузовой

енеральний директор
Директорату норм
та стандартів гідної праціЗМІСТ

Стор.

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 2

  2. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ 2

  1. Загальні вимоги щодо створення безпечних умов праці

  2. Вимоги до території, будівель і споруд

  3. Вимоги до електроустановок. Освітлення. Сигналізація і зв’язок

  4. Вимоги до систем газопостачання

  5. Вимоги до вентиляції, водопроводу і каналізації

  6. Вимоги охорони праці до пиловловлювання та очищення газів

  7. Вимоги до вихідних матеріалів, заготовок, напівфабрикатів, готової продукції, відходів виробництва, до способів їх зберігання та транспортування

  1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ, ВИРОБНИЧОГО ОБЛАДНАННЯ, ЙОГО РОЗМІЩЕННЯ, УТРИМАННЯ, ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА

РЕМОНТУ 11

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ДО ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ 15

  1. Вимоги безпеки під час виробництва зневодненого карналіту

  2. Вимоги безпеки під час виробництва безводного карналіту

  3. Вимоги безпеки під час електролітичного виробництва магнію і хлору

  4. Вимоги охорони праці під час виробництва рафінованого магнію і його сплавів

  5. Вимоги охорони праці під час виробництва гранульованого магнію

18