1. Проведення вантажно-розвантажувальних робіт
    у рейдових умовах

  1. Приступати до виконання вантажно-розвантажувальних робіт на рейді слід після повного ошвартування плавзасобу до транспортного судна.

  2. Розкріплення палубного вантажу проводиться в кількості, яку можуть прийняти на себе одночасно подані до борту судна плавзасоби. Подальше розкріплення вантажу проводиться по мірі підходу плавзасобів до борту судна з врахуванням можливості кріплення вантажу в разі зняття судна з якоря через гідрометеорологічні умови.

  3. Вантажозахоплювальні пристрої при проведенні рейдових вантажно- розвантажувальних робіт повинні забезпечувати надійне утримання вантажу в умовах хвилювання і можливих поштовхів і ударів унаслідок качки судна або плавзасобу.

  4. Проведення вантажно-розвантажувальних робіт на плавзасобі допускається при наявності на ньому справного леєрного огородження. Усі задіяні працівники повинні бути в рятувальних жилетах.

  5. При наявності біля борту судна декількох плавзасобів лагом (борт - борт) дозволяється проводити вантажно-розвантажувальні роботи тільки на плавзасобі, безпосередньо пришвартованому до судна.

  6. Роботи по навантаженню (вивантаженню) великовагових і довгомірних вантажів здійснюються у присутності керівника робіт. Плавзасоби, призначені для приймання великовагових вантажів, розташовуються біля борту судна під стрілою так, щоб вантаж, що переміщується, відразу був установлений на передбачене місце. Забороняється вантаження вантажу в трюм судна, якщо довжина вантажного місця перевищує довжину люкового відкриття.

  7. При перевантаженні навалочно-насипних вантажів за допомогою суднових стріл і одноканатного грейфера допускається знаходження працівників на плавзасобі на відстані не ближче 5,0 м від зони роботи грейфера.

  8. Довжина установлюваних стояків для кріплення палубного вантажу не повинна перевищувати 5,0 м.

  9. Проведення вантажно-розвантажувальних робіт припиняється в таких випадках:

при висоті хвилі понад 1,25 м;

під час перестановки або перетяжки плавзасобів уздовж борта судна;

при інших обставинах, що не забезпечують безпечного проведення робіт, по рішенню капітана судна або керівника робіт.

  1. Проведення перевантажувальних робіт у зимовий час

  1. Підготовка до роботи в зимовий час

  1. При роботі на відкритому повітрі встановлюються періодичні перерви для обігріву, обладнуються приміщення для обігріву працівників, особливо в місцях проведення вантажно-розвантажувальних робіт.

  2. Кількість і тривалість перерв установлюються розпорядчим документом роботодавця за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації - з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників.

  1. Вантажно-розвантажувальні роботи в зимовий час

  1. При температурі повітря нижче -15 °C стропування вантажів «в удав» стальними стропами без застосування роликових скоб, а також застосування ланцюгів як стропів, забороняється.

  2. Місця проведення робіт, майданчики для складування вантажу, рампи складів, причали, залізничні і кранові колії, проходи, пішохідні доріжки, спуски, східці сходів і трапів, дороги необхідно постійно очищувати від снігу і льоду, при необхідності в разі ожеледиці посипати піском або шлаком. Перед навантаженням вантаж очищується від снігу і льоду.

  3. Роботи по чищенню від снігу і посипанню піском рекомендується механізувати. З метою запобігання можливості переїзду колесовідбійних брусів причалів, рамп складів, вантажних столів транспортними засобами не допускається завалення снігом і льодом колесовідбійних пристроїв; їх необхідно регулярно чистити з усіх боків.

  4. На сніжному покриві транспортування вантажу повинно проводитись автонавантажувачами на пневматичних шинах. Застосування автонавантажувачів із колесами, ошинованими литою гумою, допускається лише при наявності на них незношеного протектора або ланцюгів проти ковзання.

Доставка навантажувачів, не пристосованих для їзди по сніжному покриву, до місця виконання робіт проводиться на спеціально обладнаних саночках або інших засобах.

  1. Вивантаження змерзлого навалочного вантажу з піввагонів проводиться тільки після відновлення його сипучості за допомогою розморожувальних пристроїв (тепляків) і агрегатів механічного подрібнення.

  2. Очищення кузовів піввагонів від залишків вантажу після їх розвантаження за допомогою грейферів дозволяється проводити безпосередньо на рейкових шляхах на причалі при відкритих люках піввагонів.

  3. Очищення кузовів піввагонів від залишків змерзлого (примерзлого) вантажу повинні виконувати одночасно не менше 2 осіб.

Очищення кузовів піввагонів від залишків змерзлого (примерзлого) вантажу на ПК (оснащених вагоноперекидувачем) проводиться за межами вагоноперекидувача на спеціальних виставкових шляхах

.

  1. Робота стрічкових конвеєрів і машин конвеєрного типу (стакерів, реклаймерів, суднових навантажувальних машин тощо) припиняється, якщо кусковатість змерзлого вантажу виходить за межі допустимих норм, указаних у експлуатаційних документах.

  2. При необхідності, дроблення змерзлого вантажу допускається виконувати вручну з дотриманням вимог безпеки згідно з РТК.

  3. У зимовий час при обмерзанні контейнерів їх кріплення (розкріплення) та вантажно-розвантажувальні роботи з ними виконуються тільки після очищення кріпильних пристроїв і фітингів від криги гарячою водою, парою або іншими засобами. При цьому особи, що беруть участь у виконанні зазначеної роботи, повинні бути в спеціальному захисному одязі, що виключає можливість опіку.

Застосування ломів, молотків тощо забороняється.

Г

Р. Овчаренко

енеральний директор
Директорату розвитку
ринку праці
та умов оплати праці

22