ТУ У В.2.6-45.3-00294349-096-2003 “Система утеплення фасадів будівель “стомікс ТЕРМ®бета” (“stomix TERM® beta”), розроблені Українським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів і виробів.

Дані ТУ поширюються на систему утеплення фасадів будівель “стомікс ТЕРМ ® бета” (“stomix TERM®beta”), яку постачає ТОВ “СТОМІКС Україна”.

 Система призначена для теплоізоляції та оздоблення поверхонь фасадів будівель заввишки до 50 м із  бетону, цегли, природного каменю існуючих житлових, громадських, промислових будинків і споруд.

Система, при влаштуванні якої використовуються мінераловатні плити, забезпечує нульову межу поширення вогню і може використовуватись для будівель І-ІІ ступеня вогнестійкості згідно з ДБН В.2.1-7-2002 “Захист від пожежі. Пожежна безпека об’єктів будівництва”.

Система при постачанні - це комплект матеріалів та елементів згідно із специфікацією замовлення, який складається з клейових, ґрунтувальних, штукатурних та фарбувальних сумішей, плит з мінеральної вати, кріпильних елементів, сітки зі скловолокна, металевих або полімерних профілів.

Система при влаштуванні - це багатошарова конструкція, що складається з клейового шару для приклеювання утеплювача, який додатково фіксується на поверхні стіни за допомогою кріпильних елементів (дюбелів), шару плит з мінеральної вати, клейового шару, армованого сіткою зі скловолокна, шарів ґрунтовки, декоративної штукатурки, фасадної фарби, з використанням елементів із металевих  або полімерних профілів.

Система придатна до застосування в усіх температурних зонах  України згідно зі СНіП ІІ-3-79 “Строительная теплотехника”.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України та Державним Департаментом пожежної безпеки МНС України. Науково-технічна, правова та термінологічна експертиза проведена Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій і має позитивний висновок.

ТУ У В.2.7-26.6-00294349-103-2003 “Суміші сухі будівельні “АТЛАНТ”, розроблені Українським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів і виробів.

Дані ТУ поширюються на суміші сухі будівельні “АТЛАНТ”, які виготовляє ПП “Агропродукт” у вигляді сухих порошкоподібних матеріалів з мінеральних в’яжучих, наповнювачів, полімерних цільових добавок та пігментів.

Суміші призначені  для внутрішніх і зовнішніх робіт при будівництві, ремонті або реконструкції житлових, громадських та промислових будинків і споруд згідно з ДБН В.2.6-22-2001 “Конструкції будинків і споруд. Улаштування покриттів із застосуванням сухих будівельних сумішей” в кліматичних умовах У1 згідно з ГОСТ 15150-69 “Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для разных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды”.

Необхідність розробки даних технічних умов обумовлена відсутністю стандарту на суміші сухі будівельні. У проекті ТУ викладено вимоги до гранулометричного складу та вологості сумішей, застосованих матеріалів, терміну придатності, водоутримувальної здатності та розшаровуваності розчинових сумішей, міцності розчинів при стиску і вигині, міцності зчеплення розчинів з основою, морозостійкості та усадки розчинів, маркування та упакування. В ТУ наведено правила приймання та методи контролю, вимоги до транспортування та зберігання сумішей.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічна, правова та термінологічна експертиза проведена  технічним комітетом стандартизації “Будівельні матеріали” і має позитивний висновок.

ТУ У В.2.5-28.2-19435589-001-2002 “Конвектори опалювальні “ПЛЮС”, розроблені  ТОВ “ПЛЮС”.

Дані ТУ поширюються на конвектори опалювальні, які призначені для систем водяного опалення житлових, громадських та виробничих будинків з теплоносієм температурою до плюс 150 °С і робочим тиском 15 МПа.

Конвектори складаються з мідних труб, на які насаджені пластини оребрення з оцинкованої сталі.

Строк експлуатації конвекторів-25 років.

Дані технічні умови визначають вимоги до конвекторів, виробництво яких суттєво розширить номенклатуру сучасних ефективних опалювальних приладів вітчизняного виробництва та сприятимуть вирішенню актуальних завдань у галузі будівництва.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічна, правова та термінологічна експертиза проведена  Українським зональним науково-дослідним і проектним інститутом цивільного будівництва і має позитивний висновок.

ТУ У В.2.6-29.7-30753358-004-2003 “Радіатори сталеві панельні конвекторні «TL», розроблені ТОВ “Виробничо-торговельною компанією “Гейзер”.

Дані ТУ поширюються на радіатори сталеві панельні «ТL».

Радіатори призначені для використання  в автономних системах водяного опалення закритого типу житлових, громадських та адміністративних будинків з температурою теплоносія до 110° С та робочим  тиском до 0,9 МПа (9 кгс./см2).

Основними споживачами  радіаторів є підприємства комунального господарства.

Всі модифікації радіаторів - це опалювальні прилади регістрового типу з горизонтальними колекторами зверху і знизу кожної панелі, які з’єднуються вертикальними каналами невеликого поперечного перерізу з кроком по довжині 25 мм.

Кліматичне виконання радіаторів УХЛ, категорія розміщення - 4.2 згідно з ГОСТ 15150-69 “Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для разных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды”.

Дані технічні умови визначають вимоги до радіаторів, виробництво яких розширить номенклатуру сучасних і ефективних опалювальних приладів вітчизняного виробництва.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України та з Державним Департаментом пожежної безпеки МНС України. Науково-технічна, правова та термінологічна експертиза проведена Українським зональним науково-дослідним інститутом  цивільного будівництва і має позитивний висновок.

ТУ У В.2.6-45.2-22948708-005-2003 “Перехід “Поліетилен-сталь” нерознімний”, розроблені технічним комітетом стандартизації “Будівельні матеріали”.

Дані ТУ поширюються на переходи “поліетилен-сталь” нерознімні, які виготовляються фірмою “Агротранспорт”.

Переходи призначені для використання під час будівництва розподільних систем газопостачання із поліетиленових труб тиском до 0,6 МПа (6 кгс/см2).

Вид кліматичного виконання - У2 згідно з ГОСТ 15150-69 “Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для разных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды”.

Умовне позначення складається з:

- слова “перехід” і скороченого літерного позначення “ПСН” (поліетиленсталь” нерознімний);

- скороченого найменування матеріалу поліетиленової труби (ПЕ80, ПЕ100),   слова “ГАЗ”, стандартного розмірного співвідношення SDR* (для труб діаметром 40 та 63 мм);

- відношення значення номінального зовнішнього діаметра поліетиленової труби до зовнішнього діаметра сталевої труби, мм;

- позначення даних ТУ.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України, Державним Департаментом пожежної безпеки МНС України, Держнаглядохоронпраці України. Науково-технічна, правова та термінологічна експертиза проведена Науково-виробничою фірмою “Полімербуд” і має позитивний висновок.

ТУ У В.2.6-28.6-30470184-001-2003 “Хомути для кріплення труб”, розроблені ТОВ “Таурус-2000”.

Дані ТУ поширюються на хомути для кріплення труб діаметром від 16 мм до180 мм в промислових, цивільних, житлових будинках і спорудах.

Вид кліматичного виконання хомутів -УХЛ згідно з ГОСТ 15150-69 “Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для разных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды”.

Хомути можуть використовуватись з гумовими прокладками або без прокладок.

В умовне позначення хомутів при замовленні та в іншій документації включають їх назву, номінальний діаметр у мм, марку сталі, тип покриття, позначення цих ТУ.

Надання чинності дії даних ТУ, в яких встановлено технічні вимоги до продукції та її виробництва, дозволить розробнику освоїти виробництво хомутів, призначених для кріплення труб, за відсутності державного стандарту з вимогами до ідентичних виробів.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічна, правова та термінологічна експертиза проведена  ЗАТ технічним комітетом “Спецмонтаж” і має позитивний висновок.

ТУ У В.2.7-26.2-14307794-177-2003 “Цегла силікатна оздоблювальна під “Рваний камінь” “Мотор Січ”, м.Запоріжжя.

Дані ТУ поширюються на цеглу силікатну оздоблювальну під “Рваний камінь”. Вироби виготовляються  способом пресування зволоженої суміші з кремнеземистих матеріалів та вапна з наступним твердінням під дією пари в автоклаві.

Поверхня під “Рваний камінь” виготовляється механічним сколюванням граней завтовшки  20 мм з цегли міцністю на стиск не менше марки 150 кгс/см2.

Вироби застосовуються для зовнішніх та внутрішніх стін будинків і споруд громадського, промислового та сільськогосподарського призначення.

Вид кліматичного виконання 0 категорія І згідно з ГОСТ 15150-69 “Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для разных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды”.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічна, правова та термінологічна експертиза проведена Українським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів і виробів і має позитивний висновок.

ТУ У В.2.7-19069017-002-2003 “Добавка протиморозна для бетонів і будівельних розчинів “Амкармет”, розроблені на дослідну партію Київським національним університетом  технологій та дизайну.

Підставою для розробки даних технічних умов є результати виконання науково-дослідних робіт за г/д № 443 між Київським національним університетом технологій та дизайну і Головним управлінням житлового забезпечення КЕДА (2001-2003 рр) і за г/д№ 1143 між Київським національним університетом технологій та дизайну і Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій (2001-2003 рр) за участю відділу випробувань будівельних матеріалів інституту “Київоргбуд”.

Основною метою є розробка ефективної вітчизняної протиморозної добавки для бетонів і будівельних розчинів, яка дозволить розширити прогресивне монолітне домобудування в зимових умовах.

Останнім часом щорічно зростають обсяги монолітного будівництва, тому організація будівництва в зимових умовах має велике практичне значення.

Найбільш відомими й ефективними протиморозними добавками є хлориди і нітрати  кальцію, нітрит натрію, аміак та поташ (ДБН В.2.7-64-97), однак ці добавки не знайшли широкого практичного використання при монолітному домобудуванні в зимових умовах. Це пов’язано з тим, що більшість препаратів є високозатратними і дорогими (нітрит натрію, поташ, нітрат кальцію) та ще містять отруйні речовини (нітрит натрію, нітрит кальцію).

За умов дорожнечі тепло- й енергоресурсів, шкідливості, а також недосконалості або недостатньої ефективності традиційних протиморозних добавок велике практичне значення має розробка вітчизняних протиморозних добавок багатофункціональної дії.

У результаті проведення систематичних науково-дослідних робіт у Київському національному університеті технологій та дизайну і Науково-дослідному інституті будівельних конструкцій розроблені дві марки протиморозної добавки, технічна назва якої „Амкармет” (марки ПМ -1 і ПМ-2).

„Амкармет” це протиморозна добавка карбоксилатного типу на основі Амкірозу РМ.

Розроблена протиморозна добавка на 20-30% дешевша, затрати  в 1,3-2,5 рази менші ніж затрати відомих протиморозних добавок (поташ, нітрит натрію).

Протиморозна добавка „Амкармет” - це добавка з широким спектром дії. Вона забезпечує високу пластичність бетонної суміші (ОК 20-22 см) і її стабільність протягом 1-1,5 год., ефективно знижує температуру замерзання бетонної суміші і забезпечує максимальну швидкість твердіння бетону при негативних температурах мінус 10-20 °С.

У результаті проведених лабораторних досліджень у відділі випробувань будівельних матеріалів і виробів “Київоргбуд” та на ВАТ “Дарницький завод ЗБК” підтверджена висока ефективність протиморозної добавки „Амкармет”.

НДІБК встановив, що добавка „Амкармет” не викликає корозії бетону й арматури, забезпечує морозостійкість бетону не менше F 200.

Таким чином, у результаті проведених комплексних досліджень згідно з вимогами ДСТУ Б В.2.7-69-98 встановлено, що „Амкармет” відповідає критерію ефективності протиморозних добавок, які визначені у ДСТУ Б В.2.7-65-97 і проекті ТУ У В.2.7-19069017.002-03 “Добавка протиморозна для бетонів і будівельних розчинів “Амкармет”.

За результатами проведення  науково-дослідних робіт Київський національний університет технологій та дизайну розробив проект  технічних умов на дослідну партію протиморозної добавки „Амкармет”.

Впровадження першої вітчизняної протиморозної добавки „Амкармет” дозволить розширити обсяги монолітного будівництва в зимовий період при мінімальних затратах добавки без електронагріву бетонної суміші в ранній період тверднення бетону.

Проект технічних умов розроблений з повним урахуванням вимог ДСТУ 1.3-94 і ДБН А.1.1-2-93.

ТУ на протиморозну добавку Амкармет мають зв’язок з ДБН В.2.7-64-97. Після випробування дослідної партії „Амкармету”, погодження запропонованих ТУ добавка „Амкармет” буде включена в установленому порядку в ДБН В.2.7-64-97.