13.4.2.Прийняття державними приймальними комісіямизакінчених будівництвом об'єктів в експлуатацію оформляєтьсявідповідним актом.

13.4.3 Закінчені будівництвом об'єкти, які не є державною власністю, підлягають прийняттю державною технічної комісією, яка призначається виконкомом міської ради, як постійно діюча комісія (розпорядженням міського голови).

Термін роботи комісії не повинен перевищувати 10 днів.

13.4.4. державна технічна комісія, зобов'язана перевірити відповідальність збудованого (реконструйованого, капітального відремонтованого ) об'єкта із затвердженим проектом та технічними умовами на проектування і підписати акт про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію.

20

Розгляд акта державної технічної комісії, прийняття рішення за результатами розгляду, заперечень окремих членів комісії та остаточне підписання акта здійснюється у 7-денний термін. Після цього терміну заперечення окремих членів комісії не розглядаються.

13.5. Згідно з Примірником положення про порядок здачі в експлуатацію житлових будинків із чистовим опорядженням житлових будинків або їх частини здаються в експлуатацію з незакінченим опорядженням квартир на підставі рішення зборів членів житлових, житлово-будівельних та молодіжно-житлових кооперативів, підприємств та організації, письмової згоди мешканців та договору зобов'язання про виконання передбачених для завершення будівництва опоряджувальних робіт.

  1. Генеральна підрядна організація та губ підрядніорганізації виконують роботи з будівництва будинку відповідно допроекту і діючих нормативних документів і передають квартири підчистове опорядження силами мешканців за "Договором-зобов'язанням".
  2. Закінчений будівництвом житловий будинок ( завинятком робіт, погоджених до виконання квартиронаймачами)приймається в експлуатацію державною приймальною комісією, абодержавною технічною комісією згідно з вимогами пунктів 13.4.1., 13.4.2цих Правил.
  3. Мешканці квартир зобов'язані в 3-місячний термінпісля одержання ордера виконати обсяг опоряджувальних робіт.

14. Ліцензування вишукувальних, проектних та будівельних робіт.

14.1.Перелік видів робіт у будівельній справі, що підлягаютьліцензуванню, та порядок ліцензування визначено Законами України "проліцензування певних видів господарської діяльності" та "про внесеннязмін Закону України "Про основи містобудування".

14.2.Суб'єкти господарської діяльності у будівництві(юридичні або фізичні особи), які мають намір виконувати роботи,обумовлені переліком робіт, що ліцензуються (кодифікатором),зобов'язані, отримані відповідну ліцензію - документ державного зразка,який засвідчує право суб'єкта господарської діяльності на провадженнязазначеного в ньому виду діяльності протягом визначеного строку заумови виконання ліцензійних умов.

21

14.3.Ліцензування підлягають вишукувальні та проектніроботи для будівництва, зведення несучих та огороджувальнихконструкцій, будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж.

Ліцензій видає обласне управління архітектури та містобудування.

  1. На виконання робіт у межах України, за кордоном, атакож спільним підприємствам і тим, хто виконує роботи за коштиіноземних інвесторів, ліцензії видає Держбуд України.
  2. Отримання ліцензій на виконання зазначених робіт єобов'язковим. До суб'єктів господарювання за продовженнягосподарської діяльності у будівництві без ліцензії застосовуютьсяфінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, встановлених законом.

Рішення про стягнення штрафів, приймаються органом, на який згідно з чинним законодавством покладено функції контролю за наявністю ліцензій.

15. Відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері будівництва, правил забудови.

15.1. Відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері будівництва, містобудівної документації, регіональних правил визначається Законами України "Про відповідальність підприємств, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", "Про внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, кримінального кодексу України" (ст. 199), Цивільного кодексу України (ст. 105).

15.2.Питання про правопорушення у сфері містобудування, в тому числі у справах, пов'язаних з недотриманням екологічних вимог під час проектування, розміщення, будівництва. Реконструкції та прийняття в експлуатацію об'єктів чи споруд, недотримання державних стандартів, норм і парил під час проектування й будівництва, самовільного будівництва будинків або споруд, розглядаються начальником відповідної інспекції держбудконтролю згідно з чинним законодавством.

15.3. Заходи щодо недопущення правопорушень у будівництві, а також санкції за порушенням Правил забудови, до замовника, забудовника або підрядника (підприємств, організацій чи індивідуального забудовника) здійснюють відповідні місцеві органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Головний архітектор

м.МукачевоАндялоші О.І.

22