Загальновиробничі витрати зазначаються в локальному кошторисі в цілому по кошторису.

4.3Загальна кошторисна трудомісткість ремонтних робіт визначається як сума нормативної і розрахункової трудомісткості, що передбачається:

  • у прямих витратах:

нормативна кошторисна трудомісткість, визначена на підставі ресурсних елементних кошторисних норм, що враховує трудовитрати робітників-ремонтників, і робітників зайнятих в управлінні та обслуговуванні спеціальних машин та механізмів з урахуванням коригуючих коефіцієнтів за умови виконання робіт у зимовий період, у літній період, в умовах, відмінних від звичайних;

  • у загальновиробничих витратах:

розрахункова кошторисна трудомісткість, визначена на підставі усереднених розрахункових показників (додаток Б). Загальна кошторисна трудомісткість зазначається в локальному кошторисі в цілому по кошторису

4.4Адміністративні витрати – це загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, і не включаються до собівартості ремонтних робіт.

Адміністративні витрати розраховуються з урахуванням рекомендованих усереднених показників (додаток Б), виражених у гривнях в розрахунку на одну людино-годину загальної кошторисної трудомісткості.

Адміністративні витрати розраховуються за формулою:

Ка.в. = Тз.тв. * П,(4)

де Ка.в. – адміністративних витрат, грн.;

Тз.тв. – загальна кошторисна трудомісткість люд.-год.;

П – показник для визначення адміністративних витрат, грн./люд.-год;

Адміністративні витрати зазначаються в локальному кошторисі в цілому по кошторису.

4.5Кошторисний прибуток – це кошти, що враховують економічно обґрунтовану величину прибутку підрядної організації від виконання ремонтних робіт.

Розмір кошторисного прибутку залежить від виду ремонтних робіт, технічної і технологічної складності проведення робіт, термінів їх виконання, умов та джерел фінансування тощо. Визначений на підставі цих факторів розмір кошторисного прибутку погоджується із замовником.

Для ремонтних робіт, які здійснюються за рахунок коштів державних підприємств, та підприємств, що мають державну частку в статутному фонді, розмір кошторисного прибутку приймається з урахуванням рекомендованих усереднених показників (додаток Б), виражених у гривнях в розрахунку на одну людино-годину загальної кошторисної трудомісткості.

Кошторисний прибуток визначається за формулою:

Кпр. = Тз.тв. * П,(5)

де Кпр. – кошторисний прибуток, грн;

Тз.тв. – загальна кошторисна трудомісткість, люд.-год.;

П – показник для визначення кошторисного прибутку, грн./люд.-год;

Кошторисний прибуток в кошторисній документації враховується якщо ремонт здійснюється:

  • підрядним способом – в обов'язковому порядку;
  • господарським способом – якщо підприємство планує прибуток від такого виду діяльності;

Кошторисний прибуток зазначається в локальному кошторисі в цілому по кошторису.

4.6До локального кошторису включаються встановлені чинним законодавством податки, збори, платежі, не враховані складовими вартості ремонту. Розмір цих витрат визначається виходячи з норм і бази для їх нарахування, встановлених відповідними постановами Уряду.

Зазначені витрати включаються в кошторис окремими рядками.

5. Правила визначення загальновиробничих витрат

Положення цього розділу встановлюють основні правила визначення загальновиробничих витрат.

У розділі наводяться:

  • загальні положення;
  • порядок визначення загальновиробничих витрат.

5.1Загальні положення

5.1.1Загальновиробничі витрати – це сума коштів для відшкодування витрат, пов'язаних зі створенням загальних умов виконання ремонтних робіт, їх організацією, управлінням і обслуговуванням.

Загальновиробничі витрати включаються до виробничої собівартості ремонтних робіт.

5.1.2Порядок розрахунку загальновиробничих витрат застосовується при визначенні вартості ремонту енергетичного обладнання і не залежить від відомчої належності підрядної організації.

5.2Порядок визначення загальновиробничих витрат

5.2.1 Для розрахунку загальновиробничих витрат їхні статті групуються в 3 блоки:

  • кошти на заробітну плату працівників, заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих витратах (апарату, старших виконавців робіт, старших майстрів, начальників дільниць, майстрів, крім тих, що входять до складу виробничих бригад, а також тих, що здійснюють господарське обслуговування);
  • відрахування на соціальні заходи згідно із законодавством – до Пенсійного фонду України, внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків;
  • решта статей загальновиробничих витрат.

5.2.1.1 Кошторисна заробітна плата працівників, заробітна плата яких передбачається в загально-виробничих витратах, розраховується виходячи з трудових витрат цих працівників і відповідної вартості людино-години.

Трудовитрати працівників, заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих витратах, визначається за формулою:

Т з.зв = Тн.тв * К ,(6)

де Т з.зв. – трудовитрати працівників, заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих витратах, люд.-год;

Т н.тв. – нормативна трудомісткість робіт, що передбачається в прямих витратах, яка враховує трудовитрати робітників-ремонтників і трудовитрати робітників зайнятих в управлінні спеціальними машинами і механізмами, люд.-год.;

К – усереднений коефіцієнт переходу від нормативної трудомісткості робіт, що передбачається в прямих витратах, до трудовитрат працівників, заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих витратах.

Заробітна плата, яка передбачається в загальновиробничих витратах, визначається за формулою:

З з.зв = Т з.зв * В ,(7)

де В – поточна середня вартість людино-години, яка приймається за п'ятим нормативним розрядом на виконання робіт.

Усереднений коефіцієнт переходу від нормативної трудомісткості робіт, що передбачається в прямих витратах, до трудовитрат працівників, заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих витратах, приймається в розмірах рекомендованих усереднених показників (додаток Б).

Поточна вартість людино-години робітників-ремонтників п'ятого нормативного розряду на виконання ремонтних робіт визначається згідно із чинним законодавством, наказами Міністерства палива та енергетики і затверджується підприємством.

5.2.1.2 Відрахування на соціальні заходи згідно із Законодавством до Пенсійного Фонду України, внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Фонду соціального страхування від нещасних випадків визначаються виходячи з норм установлених чинним законодавством, і кошторисної заробітної плати.

Кошторисна заробітна плата визначається як сума заробітної плати:

- робітників-ремонтників, зайнятих на ремонтних роботах (основна та додаткова, зарплата нарахована за час доставки бригади до місця роботи і назад);

  • робітників, зайнятих в управлінні та обслуговуванні спеціальних машин та механізмів (основна зарплата та додаткова, зарплата нарахована за час доставки бригади, спеціальних машин та механізмів до місця роботи і назад);
  • працівників, заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих витратах,

5.2.1.3 Кошти на покриття решти статей загальновиробничих витрат розраховуються виходячи з нормативної кошторисної трудомісткості робіт і усереднених показників витрат за цими статтями, обчислених в грошовому виразі на людино-годину нормативної кошторисної трудомісткості робіт, що передбачаються в прямих витратах.

Кошти на покриття решти статей загальновиробничих витрат визначаються за формулою:

К р.з.в. = Т н.тв. * П,(8)

де К р.з.в. – кошти на покриття решти статей загальновиробничих витрат, грн;

Т н.тв. – нормативна трудомісткість робіт, що передбачається в прямих витратах, яка враховує трудовитрати ремонтних робіт і трудовитрати робітників зайнятих в управлінні та обслуговуванні машин, люд.-год.;

П – показник для визначення коштів на покриття решти статей загальновиробничих витрат, грн./люд.-год.

  1. Якщо проведення ремонтних робіт обладнання електричних мереж здійснюється за рахунок коштів державних підприємств, та підприємств, що мають державну частку в статутному фонді, розмір заробітної плати в загальновиробничих витратах та кошти на покриття решти статей загальновиробничих витрат розраховуються з урахуванням усереднених показників (додаток Б).
  2. Якщо проведення ремонтних робіт і робіт з технічного обслуговування обладнання електричних мереж здійснюється господарським способом тоді, до рекомендованих усереднених показників для підрядного способу ремонту (додаток Б) застосовується знижувальний коефіцієнт 0,6.
  3. Під час формування пропозицій щодо визначення вартості ремонту підрядні організації – претенденти на виконання ремонтних робіт – розрахунково-аналітичним методом визначають:
  4. заробітну плату працівників, яка передбачається в загально-виробничих витратах, з урахуванням структурного складу організації та рівня заробітної плати, що її планують отримувати на об'єкті замовлення;
  • решту статей загальновиробничих витрат, виходячи з витрат попереднього звітного періоду за цими статтями, з урахуванням потужності організації та обсягу робіт, що пропонується до виконання.
  • розмір адміністративних витрат ремонтних підприємств визначається з урахуванням рекомендованих усереднених показників, виражених у гривнях в розрахунку на одну людино-годину загальної кошторисної трудомісткості (додаток Б), і можуть уточнюватися на стадії узгодження договірної ціни.

До ціни пропозиції також включаються відрахування за встановленими законодавством нормами на соціальні заходи від заробітної плати робітників-ремонтників, робітників, зайнятих в управлінні та обслуговуванні спеціальних машин та механізмів, працівників, зарплата яких передбачається в загальновиробничих витратах.

Додаток А

до Порядку

визначення вартості ремонту і технічного обслуговування електричних мереж

Перелік чинних відомчих Норм часу

на ремонт і ТО обладнання електричних мереж, погоджених

з Держбудом України і затверджених Міністерством

палива та енергетики України

№ п/п

Позначення

Назва норм часу (скорочена назва)

Погодження та затвердження дата, № наказу

1

ГКД 34.05.834-98 Том 1

Повітряні лінії напругою 0,4-20 кВ, трансформаторні підстанції напругою 6-20/0,4 кВ, розподільні пункти напругою 6-20кВ (НР-0,4-20-98)

Погоджено з Держбудом 09.09.99 Лист №7/3-303 Затверджено Наказом Міністерства енергетики України від 13.08.98 №137

2

ГКД 34.05.834-98 Том 2

Повітряні лінії напругою 35-150 кВ (НР-35-150-98)

Погоджено з Держбудом 09.09.99 Лист №7/3-303 Затверджено Наказом Міністерства енергетики України від 13.08.98 №137

3

ГКД 34.05.834-98 Том 3

Кабельні лінії напругою 0,4-35 кВ (НР-0,4-35-98)

Погоджено з Держбудом 09.09.99 Лист №7/3-303 Затверджено наказом Міністерства енергетики України від 13.08.98 №137

4

ГКД 34.05.834-96 Том 4

Повітряні лінії напругою 220-750 кВ (НР-220-750-98)

Погоджено з Держбудом 09.09.99 Лист №7/3-303 Затверджено наказом Міністерства енергетики України від 13.08.98 №137

5

ГКД 34.05.834-98 Том 5

Обладнання електричних підстанцій напругою 35 кВ і вище. Капітальний ремонт (НЧ-ОПкр-01)

Погоджено з Держбудом 08.11.01 Лист №7/3-1145 Затверджено наказом Міністерства палива та енергетики України від 20.12.01 №660

6

ГКД 34.05.834-98 Том 6

Обладнання електричних підстанцій напругою 35 кВ і вище. Поточний ремонт і ТО (НП-ОПпр-01)

Погоджено з Держбудом 08.11.01 Лист №7/3-1145 Затверджено наказом Міністерства палива та енергетики України від 20.12.01 №660

Додаток Б

до Порядку

визначення вартості ремонту і технічного обслуговування електричних мереж

УСЕРЕДНЕНІ ПОКАЗНИКИ

для визначення трудовитрат працівників,

заробітна плата яких передбачається в загальновиробничих

витратах, коштів на покриття решти статей загальновиробничих

витрат, розміру адміністративних витрат, кошторисного

прибутку

Групи обладнання

Усереднені коефіцієнти переходу від нормативно-розрахункової трудомісткості робіт, які передбачаються у прямих витратах, до трудовитрат працівників, заробітна плата яких враховується у загально-виробничих витратах, люд.-год

Усереднені показники для визначення коштів на покриття решти статей загально-виробничих витрат, грн/люд.-год

Усереднені показники для визначення розміру адміністративних витрат у розрахунку на 1 люд.-год загальної кошторисної трудомісткості, грн/люд.-год

Усереднені показники для визначення кошторисного прибутку, грн/люд.-год

1

2

3

4

5

Повітряні лінії напругою 0,4-20 кВ, трансформаторні підстанції напругою 6-20/0,4 кВ, розподільні пункти напругою 6-20 кВ

0,094

0,69

0,48

1,50

Повітряні лінії напругою 35-150кВ

0,094

0,69

0,48

1,50

Кабельні лінії напругою 0,4-35 кВ

0,110

0,69

0,48

1,50

Повітряні лінії напругою 220-750 кВ

0,120

0,69

0,56

1,50

Обладнання електричних підстанцій напругою 35 кВ і веще. Капітальний ремонт

0,125

0,90

0,56

1,50

Обладнання електричних підстанцій напругою 35 кВ і вище. Поточний ремонт і ТО

0,125

0,90

0,56

1,50