Міністерство охорони здоров'я України

Наказ

від 7 квітня 2008 року N 185

Про посилення пожежної безпеки адміністративних будівель та приміщень МОЗ України

Відповідно до вимог НАПБ А.01.001-2004 "Правила пожежної безпеки в Україні", затверджених наказом МНС України від 19.10.2004 N 126, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 N 258, та з метою посилення пожежної безпеки адміністративних будівель та приміщень МОЗ України по вул. Грушевського, 7 наказую:

1. Призначити відповідальним за забезпечення пожежної безпеки в адміністративних будівлях та приміщеннях МОЗ України по вул. Грушевського, 7 начальника Управління адміністративного забезпечення Білого О. В.

2. Затвердити Інструкцію щодо дотримання правил пожежної безпеки та План основних організаційних заходів по забезпеченню пожежної безпеки в адміністративних будівлях та приміщеннях Міністерства охорони здоров'я України на 2008 рік (додаються).

3. Директорам департаментів та керівникам структурних підрозділів МОЗ, директору малого державного підприємства "Полімед":

3.1. Забезпечити виконання Плану основних організаційних заходів по забезпеченню пожежної безпеки в адміністративних будівлях та приміщеннях Міністерства охорони здоров'я України на 2008 рік.

3.2. До 20.04.2008 провести із всіма працівниками підрозділів повторний протипожежний інструктаж з ознайомленням із Інструкцією щодо дотримання правил пожежної безпеки в адміністративних будівлях та приміщеннях МОЗ України.

3.3. Інформацію щодо виконання Плану основних організаційних заходів по забезпеченню пожежної безпеки в адміністративних будівлях та приміщеннях Міністерства охорони здоров'я України на 2008 рік та копію журналу (зразок додається) про проведення повторного протипожежного інструктажу надати до 01.05.2008 Управлінню адміністративного забезпечення.

4. Завідуючій Сектором інвестиційної політики, майнових відносин та охорони праці Управління адміністративного забезпечення (Жовтуха М. А.) надавати Директорам департаментів та керівникам структурних підрозділів МОЗ методичну і практичну допомогу щодо забезпечення пожежної безпеки в адміністративних будівлях та приміщеннях МОЗ України по вул. Грушевського, 7.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Митника З. М.

 

Міністр 

В. М. Князевич 

 

ІНСТРУКЦІЯщодо дотримання правил пожежної безпеки в адміністративних будівлях та приміщеннях Міністерства охорони здоров'я України

I. Загальні положення

1.1. Кожний працівник апарату Міністерства охорони здоров'я України зобов'язаний знати і суворо виконувати Правила пожежної безпеки в Україні та зазначену Інструкцію, а у випадку виникнення пожежі прийняти всі залежні від нього заходи, щодо рятування людей та гасіння пожежі.

1.2. Відповідальність за пожежну безпеку у департаментах та структурних підрозділах МОЗ покладається на їх керівників.

1.3. Відповідальний за пожежну безпеку структурного підрозділу зобов'язаний:

- забезпечити виконання всіма працівниками протипожежних правил, зазначену Інструкцію, а також слідкувати за суворим дотриманням встановленого протипожежного режиму працівниками;

- організовувати проведення інструктажу по пожежній безпеці;

- визначити обов'язки працівників на випадок виникнення пожежі;

- слідкувати за станом шляхів евакуації, правильністю експлуатації електротехнічного обладнання (комп'ютерів, принтерів, ксероксів, факсів тощо), не допускати використання електронагрівальних приладів, зберігання пальних та легкозаймистих матеріалів та речовин.

1.4. Працівники структурного підрозділу повинні обов'язково проходити інструктаж по пожежній безпеці, знати методи виклику пожежної охорони, повинні правильно застосовувати засоби пожежогасіння.

1.5. У випадку виникнення пожежі або загорання керівник структурного підрозділу зобов'язаний негайно повідомити про це адміністрацію МОЗ.

1.6. Територія МОЗ та приміщення повинні утримуватись у чистоті.

1.7. Все займисте сміття та використаний матеріал слід систематично виносити в спеціально влаштовані місця.

1.8. Проїзди до будинків та пожежних гідрантів слід завжди утримувати в належному стані, не захаращувати. Взимку систематично організовувати прибирання снігу. Пожежні гідранти утеплити до початку опалювального сезону.

1.9. Зберігання в приміщеннях легкозаймистих матеріалів забороняється.

1.10. Стаціонарні пожежні східці, слухові вікна та огородження на дахах повинні утримуватись у справному стані.

1.11. Східці, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури повинні утримуватись постійно вільними та незахаращеними, забороняється на шляхах евакуації встановлювати перегородки, влаштовувати на площадках східців комори та зберігати під сходами матеріали та різний інвентар, а також влаштовувати роздягальні.

1.12. Всі двері евакуаційних виходів повинні відкриватися в напрямку виходу із будівлі. Двері слід закривати тільки зсередини легко відкриваючими замками (засувами). При необхідності використовувати легко відкриваючі замки, за справний стан яких несе відповідальність директор малого державного підприємства "Полімед".

З метою забезпечення швидкого відкривання дверей повинні бути два спеціальних (тільки для дверей евакуаційних виходів) комплекти ключів з номерними бірками, відповідними номерами евакуаційних виходів. Один комплект повинен знаходитись у чергового, другий - у конкретному місці, про яке повинні знати всі працівники. Категорично забороняється забивати наглухо двері евакуаційних виходів.

1.13. В коморах необхідно суворо дотримуватись правил сумісного зберігання матеріальних цінностей. Всі товари в складських приміщеннях повинні зберігатися на стелажах. Електричні лампочки повинні бути закритими скляними ковпаками, відстань від товарів до світильників має бути не менше ніж .

1.14. Горищні приміщення необхідно утримувати в чистоті та замикати на ключ. Ключі повинні зберігатися в конкретному місці, доступному для отримання їх в будь-який час доби. Дерев'яні конструкції горищ повинні бути оброблені вогнезахисними сумішами.

На горищах забороняється обладнувати будь-які приміщення, архіви, комори тощо, зберігати речі та матеріали (особливо легкозаймисті).

1.15. Забороняється в підвальних приміщеннях розташовувати майстерні, склади для зберігання вогненебезпечних речовин та матеріалів, а також легкозаймистих та горючих рідин.

1.16. Службові приміщення слід утримувати в чистоті, не захаращувати зайвими меблями. Після закінчення роботи документи необхідно прибирати в шафи, кошики для паперів слід звільняти, макулатуру виносити за межі будинку.

1.17. Після закінчення роботи необхідно:

- закривати всі вікна та кватирки;

- провітрити приміщення;

- виключити із електромережі електротехнічне обладнання (комп'ютери, принтери, ксерокси, факси тощо), світло;

- замкнути вхідні двері, ключ здати черговому бюро перепусток МОЗ.

Приміщення повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння відповідно діючих норм.

1.18. Увесь протипожежний інвентар та обладнання повинні утримуватись у справному стані. Шафи внутрішніх пожежних кранів повинні бути замкненими та опломбованими. Забороняється забивати дверцята цих шаф цвяхами, закручувати дротом та замикати їх на замок.

1.19. Використання засобів первинного пожежогасіння та пожежного інвентарю для господарських та інших потреб, не пов'язаних із гасінням пожеж, категорично забороняється.

1.20. Силове та освітлювальне електроустаткування, електропроводка повинні виконуватись та експлуатуватись у відповідності з Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів.

Уся електропроводка, розподільні пристрої, апаратура, запобіжні засоби різних типів, рубильники повинні монтуватися тільки на негорючій основі.

1.21. Електродвигуни, світильники, проводи та розподільні пристрої необхідно регулярно, не рідше одного разу на місяць, а в запилених приміщеннях - щотижня очищати від пилу.

1.22. Несправності електроприладів, які можуть привести до іскріння або короткого замикання, необхідно негайно ліквідувати.

1.23. Підключення нових струмоприймачів необхідно виконувати з дозволу особи, відповідальної за безпечну експлуатацію електрогосподарства, та з урахуванням допустимого навантаження електромережі.

1.24. Настільні лампи, телевізори, радіоприймачі, холодильники та інші побутові електроприлади та електроапаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення.

1.25. Категорично забороняється експлуатація тимчасових електромереж.

1.26. Опалення приміщень повинно здійснюватись тільки приладами центрального опалення.

1.27. Система вентиляції повинна відповідати протипожежним вимогам будівельних норм.

Приміщення вентиляційних установок повинні утримуватись в чистоті.

1.28. При виникненні пожежі в приміщенні необхідно негайно вимкнути вентиляційну систему.

1.29. Вентиляційні камери, циклони, фільтри, повітропроводи повинні регулярно очищатися від горючого пилу, жирових відкладень пожежобезпечними засобами.

1.30. Суворо забороняється:

- палити у службових приміщеннях та кабінетах;

- проводити перевірку ефективності роботи системи вентиляції за допомогою відкритого вогню;

- з'єднувати систему вентиляції з роботою витяжних шаф.

II. Обов'язки чергового бюро перепусток МОЗ

2.1. Черговий бюро перепусток МОЗ повинен досконало знати свої обов'язки на випадок виникнення пожежі, уміти користуватися вогнегасниками та іншими засобами пожежогасіння. Знати, як викликати пожежну команду, приймати негайно заходи щодо рятування людей та матеріальних цінностей.

2.2. Черговий бюро перепусток МОЗ на початку чергування повинен:

- перевірити наявність та справність засобів пожежогасіння, телефон зв'язку;

- перевірити протипожежний стан всіх евакуаційних виходів, коридорів, тамбурів та площадок сходів, а також переконатися в можливості швидкого та безперешкодного відкриття дверей всіх евакуаційних виходів. При виявленні будь-яких порушень негайно прийняти заходи щодо їх ліквідації, а при необхідності - доповісти відповідальній особі;

- мати при собі ручний електричний ліхтар.

III. Дії на випадок пожежі

3.1. Першочерговий обов'язок кожного - є рятування життя людей.

3.2. Працівник апарату МОЗ зобов'язаний:

- негайно сповістити про пожежу по тел: 01, а також повідомити адміністрацію МОЗ;

- прийняти виключно всі заходи, які залежать від нього, щодо евакуації людей із приміщень;

- одночасно з евакуацією людей приступити до гасіння пожежі своїми силами та засобами пожежогасіння, що є в наявності.

 

Завідуюча Сектором інвестиційноїполітики, майнових відносин таохорони праці 

  М. А. Жовтуха 

 

ПЛАНосновних організаційних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки в будівлях та приміщеннях Міністерства охорони здоров'я України на 2008 рік /вул. Грушевського, 7/

NNз/п 

Назва заходу 

Термін виконання 

Виконавці 

1. 

Підготувати проект наказу МОЗ щодо призначення відповідальних осіб за протипожежний захист будівель та експлуатацію електрообладнання МОЗ України. 

до 10.04.2008 

Жовтуха М. А. 

2. 

Розробити Інструкцію щодо дотримання правил пожежної безпеки в приміщеннях адміністративних будинків МОЗ України. 

до 05.04.2008 

Жовтуха М. А. 

3. 

Ознайомити з Інструкцією щодо дотримання правил пожежної безпеки в приміщеннях адміністративних будинків МОЗ України усіх співробітників. 

до 20.04.2008 

Керівники Департаментів та структурних підрозділів МОЗ 

4. 

Систематично організовувати навчання та інструктаж (вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий) з усіма працівниками МОЗ України з питань протипожежного захисту. 

протягом року 

Відповідальний за протипожежний стан будівель 

5. 

Визначити нормативну потребу забезпечення будівель Міністерства засобами первинного пожежогасіння. 

до 01.06.2008 

Директор малого державного підприємства "Полімед" Яіцький Ю. П. 

6. 

Перевіряти пожежні гідранти на тиск та витрату води з оформленням акта. 

Один раз на рік 

Директор малого державного підприємства "Полімед" Яіцький Ю. П. 

7. 

Переглянути склад добровільної пожежної дружини та пожежно-технічної комісії відповідно до вимог наказу МНС України від 11.02.2004 N 70.  

липень м-ць  

- " - 

З членами ДПД проводити учбові заняття згідно Положення про ДПД. 

постійно 

8. 

Здійснити протипожежний захист дерев'яних конструкцій даху будівель. 

III квартал 

- " - 

9. 

Привести шляхи евакуації у пожежобезпечний стан. Переглянути плани (схеми) евакуації людей та інструкцію до них на випадок пожежі (при необхідності). 

липень м-ць 

- " - 

10. 

Забезпечити систематичне прибирання території від сміття, горючих та легкозаймистих матеріалів. 

протягом року 

- " - 

11. 

Провести заміри опору ізоляції електромереж з оформленням відповідних актів. 

- " -

- " - 

12. 

Забезпечити виконання Правил пожежної безпеки під час підготовки будівель та приміщень МОЗ до роботи в осінньо-зимовий період. 

III квартал 

- " - 

13. 

Не рідше одного разу на шість місяців проводити технічне обслуговування і перевірку пожежних кранів на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів в журналі обліку. 

постійно 

- " - 

14. 

Під час проведення свят та у вихідні дні призначати із числа інженерно-технічних працівників відповідальних осіб за дотримання протипожежних заходів. 

постійно 

Директор малого державного підприємства "Полімед" Яіцький Ю. П.

15. 

Розробити план по приведенню електрогосподарства та електрообладнання у відповідність діючих норм і правил. 

липень м-ць 

- " - 

16. 

Забезпечити виконання приписів органів державного пожежного нагляду. 

постійно 

- " - 

17. 

Організувати в приміщенні Української станції виїзної екстреної консультативної медичної допомоги щит для зберігання дубліката ключів від усіх приміщень. 

до кінця липня м-ця 

- " - 

18. 

Розробити конкретні заходи по приведенню у робочий стан автоматичної пожежної сигналізації. 

липень м-ць 

- " - 

19. 

Ліквідувати захламленість на робочих місцях та в кабінетах. 

до 16.07.2008 

Керівники Департаментів структурних підрозділів МОЗ 

20. 

Розробити план основних організаційних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки в будівлях та приміщеннях МОЗ України на 2009 рік. 

  

Директор малого державного підприємства "Полімед" Яіцький Ю. П.