22. Скидати донизу під рольганги будь-які предмети не дозволяється. Вони повинні укладатися в спеціальні ящики, короби або відра.

23. Всі демонтовані деталі та металоконструкції необхідно укладати надійно на спеціально відведені місця, не захаращувати проходів.

24. Під час ремонтних робіт на головному приводі лінії стану всі дії ремонтників необхідно погоджувати з електротехнічним персоналом.

25. Під час очищення жолобів від окалини, заміни залізничних колій, колій зливкоподачі та візків струмознімачів, ремонту бар'єра та рихтування тролеїв зливкоподачі, заміни підкранових колій, під час демонтажу та монтажу великовагових деталей і вузлів проводити роботи у два яруси та більше не дозволяється.

26. Прибирати окалину з жолобів дозволяється після зупинки стану, перевірки робочого місця, виконання вимог безпеки, наведених в інструкції для фаху даного виду робіт.

27. Під час демонтажу та монтажу балок, що охолоджуються водою напрямних сковзалів і квадратів, рольганг напроти методичної печі що ремонтується, повинен бути відключений або перекритий металевим майданчиком, що забезпечує безпеку зазначених робіт.

28. Перебування людей в баках рідкого палива для ремонту дозволяється тільки за нарядом-допуском після їх відключення від трубопроводів з установкою заглушок, повного випорожнення, пропарювання, провітрювання та аналізу повітря на вміст кисню та шкідливих домішок при температурі повітря +40 град.С.

29. Під час перебування людей в баках всі люки повинні бути відкриті. Якщо відкриті люки не забезпечують належного провітрювання, необхідно застосувати штучну припливно-витяжну вентиляцію. Під час роботи всередині баків дозволяється використовувати електроінструмент, що живиться від напруги не вище 42 В, а освітлення від напруги не вище 12 В. При цьому знижувальні трансформатори та вимикачі необхідно розташовувати поза баками.

30. Під час ремонту моталок дрібносортних і дротяних станів приймальні трубки (воронки) повинні бути заглушені, щоб уникнути потрапляння в них прокату.

31. За необхідності транспортування металу (готової продукції прокату) поблизу місця ремонтних робіт або над ним ремонт повинен бути припинений, а ремонтний персонал виведений з небезпечної зони.

32. У виняткових випадках під час ремонтних робіт, де необхідна тимчасова подача електроенергії на привід механізмів (заміна натискних гвинтів), повинно бути розроблено та вжито спеціальних заходів, що забезпечують безпечне перебування ремонтного персоналу на обладнанні, що ремонтується.

33. Під час випробування механізму, що ремонтується, до включення електродвигуна необхідно переконатися чи немає в агрегаті запасних деталей, приладів та інструментів, а також переконатися, чи в безпеці перебувають працівники, зайняті на ремонті цього агрегату, та ті, які працюють поруч.

34. Під час випробування механізмів не дозволяється гальмувати частини що обертаються, руками, ногами тощо.

35. Ремонтувати обладнання гідравлічних пресів і насосно-акумуляторних станцій, що перебувають під тиском, не дозволяється.

36. На пресі попереднього формування труб під час проведення ремонтних робіт біля пуансонів необхідно, щоб пуансон стояв на підставках, ресивер був розряджений, труби високого та середнього тиску були від'єднані від одного з двох клапанів наповнення.

37. Кислотні ванни перед ремонтом повинні бути звільнені від травильних або мийних розчинів, промиті нейтралізуючим розчином і провітрені.

38. Ремонт кислотних комунікацій, обладнання та запірної арматури необхідно виконувати після звільнення кислотопроводу від кислоти або розчину та продування його стисненим повітрям. Необхідно на закриті вентилі вивішувати попереджувальні плакати та знеструмити двигуни насосів.

39. Вогневі та електрозварювальні роботи в маслопідвалах і маслотунелях дозволяється виконувати лише після зливу масла, промивки та пропарювання ємностей, на яких проводяться ремонтні роботи, провітрювання приміщень, аналізу повітря на вміст масляних парів та за нарядом-допуском.

Роботи повинні проводитися за наявності дозволу пожежної охорони підприємства та під наглядом її представника.

Вантажні люки (отвори) масляних підвалів і тунелів під час проведення ремонтних робіт повинні бути огороджені.

40. Не дозволяється складувати устаткування над масляними підвалами, галереями та тунелями.

9. Ремонт устаткування та агрегатів у вогнетривкому виробництві

1. Перед початком ремонту обертової печі повинен бути відключений заглушкою підвідний газопровід та проведено всередині печі аналіз проб повітря на вміст шкідливих речовин.

Температура кладки печі не повинна перевищувати +43 град.С, а повітря - +40 град.С, при цьому повинна працювати припливна вентиляція та необхідно використовувати обдування працівників під час ремонтних робіт, застосовувати ЗІЗОД відповідно до вимог НПАОП 0.00-1.04-07 ( z0285-08 ), а також дотримуватися режиму праці згідно з ДСН 3.4.6.042-99 та МР N 5172-90 для запобігання перегріву.

2. Обертова піч або барабан перед початком ремонту повинні бути зафіксовані за допомогою гальмівних пристроїв. Після відкатки гарячої головки печі отвір пересипної камери повинен бути закритий.

3. Перед початком ремонту вздовж корпуса печі за необхідності треба зверху встановити страхувальний трос діаметром 11,5-15,5 мм.

4. Під час заміни ванни або черпаків для завантаження необхідно брати до уваги положення печі щодо контрольних роликів.

5. Поворот обертової печі і холодильного барабана дозволяється тільки за письмовим дозволом особи, відповідальної за ремонтні роботи, з дотриманням вимог системи нарядів-допусків та биркової системи. Після повороту необхідно встановити спеціальні дерев'яні клинові прокладки між опорними роликами та бандажами.

6. На балках накатування з обох боків необхідно встановлювати обмежувачі (тупики).

7. Перед допуском працівників у піч необхідно перевірити надійність кладки, збити "навари" та завислу кладку.

8. Перед поворотом печі або холодильного барабана транспортери для подачі вогнетривів необхідно знеструмити, людей з печі або холодильного барабана вивести, виставити оточення.

9. У печі або холодильному барабані дозволяється перебування не менше ніж двох працівників.

10. Проведення робіт у місцях, де можлива поява шкідливих газів, дозволяється тільки після аналізу повітря, взятого відповідно до спеціального наряду-допуску у присутності газорятівника згідно з вимогами чинних нормативно-правових актів.

11. Газоходи перед ремонтом футеровки повинні бути провентильовані шляхом відкриття люків і включення димососів, а потім відключені.

12. Видалення стійок з-під кружал, зняття болтів, гайок, клинів під час розбирання опалубки дозволяється тільки з дозволу та під наглядом керівника робіт. На печах з кріпленням склепіння тягою видалення опалубки склепіння до затягування тяги не дозволяється.

13. Ремонти вагонів тунельних печей повинні виконуватися в спеціальних приміщеннях, обладнаних вантажопідіймальними, транспортними засобами та оглядовими ямами.

Приміщення повинні бути обладнані вентиляцією.

14. Ремонт стрічкових конвеєрів, дробарок, пресів, елеваторів, бігунів, скіпових підйомників та іншого обладнання вогнетривкого виробництва необхідно проводити з дотриманням положень биркової системи та системи нарядів-допусків.

15. Під час ремонту бункерів і силосів дозволяється робота зі стаціонарних драбин або скоб з обов'язковим використанням запобіжних поясів.

16. Під час ремонту преса пуансон повинен бути встановлений на упор. Регулювання преса, підтяжку підшипників і тяги необхідно виконувати на зупиненому пресі та відключеному приводі.

17. Не дозволяється ремонтувати прес у разі включення в електромережу двигунів і апаратури, а також електронагрівачів штепсельних пластин, пуансонів і прес-форм до зняття тиску в гідросистемі.

10. Ремонт обладнання та агрегатів у коксохімічному виробництві

1. Капітальні та поточні ремонти основного технологічного обладнання коксохімічного виробництва (вагоноперекидачі, вуглеперевантажувачі, машини флотаційні та відсаджувальні, коксові батареї, коксові машини, колони бензольні та ректифікаційні, скрубери, знефенолювальні та сірчані сатуратори, куби смолоперегінні, преси для обробки нафталіну, печі для розгонки смоли тощо), що потребують застосування комплексу вантажопідіймальних машин і пристосувань (крани, лебідки, щогли), повинні виконуватися за розробленими та затвердженими роботодавцем ПОР, ТК, ПВР з наведенням розрахунків.

2. Перед початком ремонту обладнання, машин, апаратів підрядною організацією замовником повинно бути проведено детальне обстеження стану несучих і підтримуючих конструкцій, вузлів для запобігання можливому їх обваленню в процесі ремонту та визначення послідовності виконання робіт.

3. Якщо в зоні ремонту або в безпосередній близькості від неї розміщені діючі апарати, посудини, що працюють під тиском, машини і механізми, службою експлуатації повинні бути вжиті заходи, що унеможливлюють виникнення небезпеки для ремонтного персоналу.

4. Зупинені для внутрішнього огляду, очищення або ремонту обладнання агрегати, апарати та комунікації повинні бути надійно відключені замовником від діючих парових, водяних, технологічних трубопроводів, газоходів, апаратів із забезпеченням повітряного розриву не менше 200 мм, а також від джерел живлення електроенергії. На всіх видах трубопроводів повинні бути встановлені заглушки. Обладнання, агрегати, апарати та комунікації необхідно звільнити від технологічних матеріалів, що залишилися в них.

Агрегати, апарати та комунікації, що містять під час робочого режиму токсичні або вибухонебезпечні рідини, гази, пари та пил, окрім того, повинні бути продуті парою або інертним газом.

Перед розкриттям агрегати, апарати та комунікації, що мають на внутрішніх поверхнях відкладення смол, полімерів, пірофорного заліза та не визначених осадів, необхідно пропарити, а після розкриття відкладення зволожити, зібрати та видалити в пожежобезпечне місце для утилізації.

5. Всі роботи з відключення діючих апаратів, посудин і трубопроводів, а також очищення від залишків технологічних продуктів, пропарювання та інші підготовчі заходи повинні виконуватися експлуатаційним персоналом.

Ремонтний персонал не повинен ставати до роботи, поки експлуатаційний персонал не виконає всі зазначені операції.

6. Для внутрішнього освітлення апаратів, ємностей під час їх ремонту в діючих вибухо- і пожежонебезпечних цехах повинні застосовуватися світильники у вибухозахисному виконанні напругою не більше 12 В.

7. Всі роботи всередині апаратів, резервуарів, посудин і каналів повинні виконуватися навченими працівниками із застосуванням шлангових протигазів. У разі, коли вміст пари та газів буде нижче за допустимі санітарні норми і концентрації та неможливості їх підвищення в процесі роботи, дозволяється виконання робіт без протигаза, але за його наявності і напоготові.

Аналіз стану повітряного середовища в процесі ведення робіт повинен здійснюватися на вміст токсичних речовин шляхом взяття проб повітря в найбільш небезпечних (погано вентильованих) місцях перед кожним відновленням робіт.

Під час виконання робіт, пов'язаних з перебуванням людей усередині апаратів і газопроводів, необхідно відбирати проби та проводити їх аналіз не рідше ніж через кожну годину.

8. Каналізаційні колодязі перед спуском у них працівників повинні бути провентильовані, відібрано пробу повітряного середовища та зроблено його аналіз на вміст шкідливих та небезпечних речовин. Роботи в колодязях є газонебезпечними та повинні виконуватися за нарядом-допуском.

Для робіт у колодязях необхідно призначати бригади в складі не менше трьох чоловік, двоє з яких повинні перебувати на поверхні та спостерігати за працівником.

Не дозволяється опускатися в колодязі без шлангового дихального апарата та рятувального пояса.

9. Під час кладки коксових печей і складування вогнетривів необхідно вживати заходів, спрямованих на усунення пилоутворення шляхом механізації та герметизації розчинозмішувальних вузлів, застосування пластифікованих мергелів, пилососів для очищення кладки, зволоження під час прибирання стелажів.

10. Підйом вантажів тельферами дозволяється тільки в підземних шахтах, а переміщення - вздовж тепляка над верхніми стелажами. Переміщення вантажів над працюючими ланками не дозволяється.

11. Попередню заготовку вогнетривів на робочих місцях необхідно виконувати на тій половині коксової батареї, де кладка в даний момент не здійснюється.

12. На робочих місцях і стелажах тепляка необхідно:

щоденно після закінчення зміни проводити прибирання відходів розчину, бою або бракованих цеглин, пилу та сміття після рясного зволоження поверхонь, що прибираються;

не скидати зі стелажів тепляка будівельне сміття, відходи розчину; їх необхідно прибирати в спеціальний контейнер або спускати по закритому жолобу;

після того, як кладка регенераторів досягла рівня стелажів, зазор між стелажами тепляка та кладкою закрити дошками, щоб виключити можливість розсипу сміття вниз.

13. Ремонти, що проводяться в особливо небезпечних специфічних умовах, наприклад, ремонт окремих печей на коксовій батареї, дверезнімальної машини або її колій в умовах безперервного руху гасильного вагона з гарячим коксом, ремонт рампи в умовах підвищеного вмісту пари в повітрі, потребують запобіжних спеціальних засобів, що повинні бути передбачені в ПОР (влаштування спеціальних постів, попереджання машиніста про ремонти, що проводяться, зменшення швидкості пересування коксових машин тощо).

14. Для унеможливлення заїзду коксових машин у зону ремонтних робіт повинні бути встановлені з обох боків робочої зони тупики та спеціальні застережні знаки.