19.2. Ексцентриковий вал по всій довжині повинен бути огороджений.

19.3. На мотальній машині М-150-2 ділянки мотальних валів між головкою машини та першим підшипником повинні бути огороджені.

19.4. Торці ведучого вала транспортера для транспортування шпуль повинні бути огороджені.

20. Утоко-мотальні автомати

20.1. Усі ремінні передачі до головного вала та від головного вала до намотувального механізму і магазина шпуль повинні бути огороджені.

20.2. Головний вал приводу веретенних головок автомата з боку формування початку повинен закриватися знімними або відкидними щитками.

21. Стрічкові снувальні машини

21.1. Передача приводу машини повинна бути огороджена.

21.2. Стрічковий барабан повинен мати швидкодійний гальмовий пристрій.

21.3. Стрічкова снувальна машина повинна мати механізм зворотного ходу барабана для полегшення пошуку кінця обірваної нитки.

21.4. На машині повинна бути передбачена сигналізація про обрив нитки та напрацювання заданої довжини нитки.

22. Групові снувальні машини

22.1. Передача приводу машини та гальмовий шків повинні бути закриті стаціонарними огородженнями.

22.2. Машина повинна бути обладнана швидкодійним гальмовим пристроєм, що забезпечує зупинку снувального валика при обриві нитки.

22.3. На машині повинна бути передбачена сигналізація про обрив нитки та напрацювання заданої довжини нитки.

23. Шліхтувальні машини

23.1. Передачі приводу мажорного валу витягальних пар повинні закриватися стаціонарними суцільними загородженнями.

23.2. Зазори між витягальним валом та мірильним роликом, а також між мірильним роликом та випускним валом повинні бути огороджені запобіжним пристроєм, зблокованим з пуском машини.

23.3. Піднімання та встановлення віджимних валів на машину повинні бути механізовані.

23.4. Сушильні камери та шліхтувальні ванни повинні обладнуватися укриттями та місцевими витяжними пристроями для видалення пароповітряної суміші з-під укриття.

23.5. Дверцята сушильної камери повинні бути зблоковані з пуском машини.

23.6. Шліхтувальні машини повинні мати пристосування для кріплення переносних драбин та поручні для обслуговування високорозташованих частин сушильної камери.

24. Автоматичні ткацькі верстати

24.1. Ткацькі верстати повинні бути обладнані запобіжними пристроями від вильоту човника.

24.2. На багаточовникових ткацьких верстатах усіх типів повинен бути передбачений пристрій для фіксації човникових коробок при підніманні їх ніжкою педалі під час чистки або усунення розладнання.

24.3. Пускові рукоятки ткацьких верстатів повинні мати замикальний пристрій, що попереджає про випадкове включення верстата.

24.4. Ланцюгова передача основоспостерігача повинна закриватися відкидним огородженням.

24.5. Передачі приводу, які розташовані на зовнішньому боці рами, черв'ячні пари товарного регулятора та привід жакардової машини повинні закриватися стаціонарними огородженнями.

24.6. Вертикальний вал приводу жакардової машини повинен огороджуватися заввишки від підлоги.

24.7. На верстаті має бути встановлене огородження, що унеможливлює травмування працівників рухомими встановлювальними болтами приймача-виштовхувача під час заміни шпулі.

24.8. Для обслуговування килимового ткацького верстата з боку навою повинна бути встановлена широка сходина, що закриває рухому тягу двоплечового важеля механізму передачі натягу ниток основи.

25. Безчовникові ткацькі верстати

25.1. Кришки бойових та приймальних коробок ткацьких верстатів зразка СТБ, що знімаються, повинні мати запобіжні пристрої, які унеможливлюють вільне їх відкривання під час роботи.

25.2. На ткацьких верстатах зразка СТБ при неповному заправленні всієї машини зона руху батанової заправки повинна закриватися тимчасовими огородженнями, що знімаються.

26. Газоопалювальна машина

26.1. Ремінні, ланцюгові, зубчасті передачі машини повинні бути огороджені.

26.2. Газові горілки та зона від пристрою заправки до пристрою вибірки повинні бути вкриті та обладнані системою витяжної вентиляції для видалення газів з-під укриття. Увімкнення вентиляції повинно передувати пуску машини.

26.3. Укриття машини повинно мати дверцята та оглядові вікна для нагляду за проходженням процесу та проведення ремонту горілок. Дверцята повинні бути зблоковані з пуском машини.

26.4. Газоопалювальна машина повинна бути обладнана пристроєм, який запобігає потраплянню іскри від опаленого ворсу тканини в систему вентиляції.

27. Джгутові промивні машини для тканин

27.1. Джгутова машина (або група машин) повинна мати пульт управління з кнопками "пуск", "стоп", "заправка". На протилежному боці машини на кожній рамі повинні бути кнопки аварійної зупинки.

27.2. Машини повинні мати надійне огородження жала віджимних валів, зблокованих з пуском електродвигуна, а також пристрій для зручної та безпечної заправки джгута в жало валів.

27.3. На вході джгута в машину повинні бути обладнані заправні кільця. На обох рамах машини повинні бути обладнані площадки з поручнями для заправки джгутів у кільця.

27.4. Знімання віджимних валів з машини та зупинка їх повинні бути механізовані.

27.5. Ремінні, ланцюгові та зубчасті передачі від електродвигуна до віджимних валів повинні бути надійно огороджені.

27.6. Джгутова машина повинна мати укриття з нержавіючого матеріалу та витяжку з-під укриття. Конструкція укриття та дверцят у ньому повинна унеможливлювати попадання робочого розчину з ванни на підлогу приміщення.

28. Сукновальні машини

28.1. Усі приводні та проміжні передачі машини повинні закриватися стаціонарними огородженнями, що мають блокувальні дверцята. Кінці валів машини, що виступають за станину, повинні бути огороджені.

28.2. Для обслуговування клапана на машині повинна бути площадка, що має суцільний настил та перила, а також стаціонарна драбина з поручнями та неслизькими східцями.

29. Карбонізаційні машини для тканин

29.1. Ванна для просочування тканини кислотою повинна бути обладнана укриттям та пристроєм місцевої витяжної вентиляції для видалення парів сірчаної кислоти з-під укриття. Місця можливого утворення бризок огороджуються щитками.

29.2. Віджимні вали повинні мати запобіжні пристрої, що унеможливлюють попадання рук працівників між валами.

29.3. Сушильні камери повинні бути обладнані пристроєм місцевої витяжної вентиляції.

29.4. Вхідні двері в сушильну камеру повинні бути зблоковані з пуском машини.

29.5. В отворах для входу та виходу тканини в стінках сушильної камери повинні бути ущільнювачі, що унеможливлюють вибивання гарячого повітря в приміщення.

29.6. Ремінні, зубчасті та ланцюгові передачі машини повинні бути огороджені.

30. Ворсувальні машини

30.1. Ворсувальна машина повинна бути обладнана укриттям та пристроєм місцевої витяжної вентиляції для видалення ворсувального пилу з-під укриття.

30.2. Відкидні дверцята укриття ворсувального барабана повинні бути зблоковані з пуском машини.

30.3. На ворсувальній машині з боку заправки та на виході тканини повинні бути установлені кнопки "стоп".

30.4. Усі приводні та проміжні передачі машини повинні закриватися стаціонарними огородженнями.

30.5. Прорізи бокових рам у зоні руху барабана повинні закриватися глухими металевими щитами.

31. Фарбувальні барки

31.1. Усі передачі приводу від електродвигуна до робочих органів та механізму піднімання дверцят повинні бути надійно огороджені суцільними стаціонарними огородженнями.

31.2. Барка повинна обладнуватися укриттям та пристроєм місцевої витяжної вентиляції для видалення парів з-під укриття.

32. Друкарська машина

32.1. Передавальний вал від редуктора до маточної шестерні повинен бути закритий суцільним огородженням.

32.2. На друкарських машинах притискні та друкарські вали повинні мати запобіжні пристрої, що унеможливлюють попадання рук працівників. Машини повинні бути оснащені тканинонаправниками.

32.3. Біля друкарських машин повинен бути встановлений світильник з люмінесцентними лампами та передбачена проводка для переносних ламп напругою не вище 36 В.

33. Машини для вибивання тканини способом фотофільмдруку

33.1. Уключення машини та пристроїв, що входять до лінії для вибивання тканини способом фотофільмдруку, повинно проводитися з одного пульта управління, а зупинка їх - кнопкою "стоп" від кожного робочого місця.

33.2. На машинах для вибивання тканини способом фотофільмдруку жало витягальних валів розкритого пристрою повинно мати запобіжні пристрої, що унеможливлюють потрапляння рук працівника між валами. Перед витягальними валами повинні бути встановлені кромко- і тканинонаправники.

34. Сушильні камери до друкарських машин

34.1. Сушильна камера до друкарської машини повинна бути максимально герметична та обладнана місцевим відсмоктувачем для видалення з камери шкідливих газів.

34.2. В отворах для входу та виходу тканини в стінках сушильної камери повинні бути ущільнювачі, що унеможливлюють вибивання гарячого повітря в приміщення.

34.3. Дверцята сушильної камери повинні бути зблоковані з пусковим пристроєм.

35. Сушильно-розширяльні машини

35.1. Усі ремінні, ланцюгові та зубчасті передачі сушильно-розширяльної машини повинні бути огороджені суцільними огородженнями.

35.2. Ділянки клупних ланцюгів у зоні обслуговування на виході тканини повинні укриватися.

35.3. В отворах для входу та виходу тканини в стінках сушильної камери повинні бути ущільнювачі, що унеможливлюють вибивання гарячого повітря в приміщення.

35.4. Сушильно-розширяльна машина повинна обладнуватися кнопками "стоп" на заправленні, у зоні входу тканини на клупні ланцюги та біля самовкладальника.

36. Стабілізаційні машини

36.1. Жало віджимних валів плюсовок, каландрів повинно бути закрито запобіжним пристроєм, що унеможливлює потрапляння рук працівника між валами.

36.2. Камери сушки та стабілізації полотна на стабілізаційній машині повинні бути обладнані місцевою витяжною вентиляцією для забезпечення відсмоктування повітря з камери.

36.3. Плюсувальні ванни повинні бути вкриті та обладнані місцевим витяжним пристроєм для видалення пароповітряних сумішей з-під укриття.

36.4. Двері сушильних і стабілізаційних камер повинні бути зблоковані з пуском машини.

36.5. В отворах для входу та виходу тканини в стінках сушильної камери повинні бути ущільнювачі, що унеможливлюють вибивання гарячого повітря в приміщення.

36.6. Ділянки клупних ланцюгів поза укриттям машини повинні бути закриті суцільним огородженням.

36.7. Ремінні, зубчасті та ланцюгові передачі машини повинні надійно огороджуватися.

36.8. Стабілізаційні машини повинні мати пристосування для кріплення переносних драбин та поручні для обслуговування високорозташованих частин сушильної камери.

37. Стригальні машини

37.1. Зона стригального апарата повинна бути огороджена як з боку заправлення, так і з боку виходу тканини.

37.2. Огородження стригального апарата і відкидні вверх щитки в них повинні бути зблоковані з пуском машини. Щитки повинні мати пристрій, що фіксує їх у відкритому положенні.

37.3. Стригальні циліндри і щитки повинні бути вкриті та обладнані витяжним пристроєм для видалення пилу і відходів з-під укриття.

37.4. Усі приводні та проміжні передачі стригальної машини повинні закриватися стаціонарними огородженнями.

37.5. Відкидні дверцята в огородженнях бокових передач повинні бути зблоковані з пуском машини.

37.6. Машини повинні бути обладнані пристроями для зняття зарядів статичної електрики з тканини, що обробляється.

38. Завершальний декатир

38.1. Декатирувальний циліндр у зоні запарювання укривається та обладнується пристроєм місцевої витяжної вентиляції для видалення парів з-під укриття.

38.2. Приводні та проміжні передачі декатира повинні бути огороджені. Дверцята огороджень повинні бути зблоковані з пуском машини.

39. Обладнання для приготування хімічних розчинів, друкарських фарб, загусників

39.1. Варильні котли, автоклави та реактори, що працюють під тиском, повинні оснащуватися манометрами з нанесеною на них червоною рискою, що указує граничнодопустимий тиск.

39.2. Усі передачі приводу механічних мішалок мають бути огороджені.

39.3. Роботи на обладнанні для приготування друкарських фарб та загусників повинні проводитися з дотриманням вимог пожежної безпеки.

VI. Вимоги до сировини і матеріалів

1. Сировина

1. Сировина, що надходить на підприємство, повинна бути перевірена на відповідність вимогам чинних державних стандартів та технічної документації підприємств-виробників.

2. Відходи та звороти перед використанням у виробництві повинні пройти перевірку їх якісного стану та обробку з метою вилучення з них сторонніх предметів та підготовку до укладання в основну суміш.

2. Хімічні матеріали, барвники

1. Упаковка і термін дії всіх хімічних матеріалів, барвників та сильнодійних шкідливих речовин повинні бути перевірені на відповідність вимогам чинних державних стандартів та технічної документації підприємств-виробників.

2. Лаки, розчинники і проявники повинні бути забезпечені повним та точним зазначенням хімічного складу. Застосування лаків, розчинників і проявників невідомого складу не дозволяється.

3. На тарі повинно бути чітке позначення найменування барвників та хімікатів, концентрації розчину.

4. Відбір проб на хімічний аналіз повинен здійснюватися у чистій скляній посудині з кришкою або притертою пробкою.

VII. Вимоги до умов зберігання і транспортування матеріалів, сировини, напівфабрикатів, готової продукції та відходів виробництва

1. Сировину, напівфабрикати, готову продукцію, відходи виробництва, лісоматеріали, паливо слід зберігати на спеціально відведених та обладнаних для цього складах та вантажно-розвантажувальних площадках.