Примітка. При одержанні хоч одним структурним підрозділом оцінки "незадовільно" оцінка філіалу не може бути вище оцінки "добре".

- підприємства 3 рівня - згідно з таблицею 3:

Таблиця 3

NN

п.п.

Наименование нормативного документа

К сн. за каждый случай

1.

Несвоевременное выполнение запланированных мероприятий, приказов, распоряжений, предписаний по охране труда

0,1

2.

Нарушение порядка контроля состояния охраны труда

0,05

3.

Нарушение правил безопасности при выполнении работ в электроустановках

0,1

4.

Нарушение правил безопасности при выполнении электро- и газосварочных работ

0,05

5.

Нарушение правил безопасности при выполнении работ на высоте (более 1 м)

0,1

6.

Нарушение правил безопасности при выполнении погрузочно-разгрузочных работ

0,05

7.

Нарушение правил безопасности при оборудовании строительной площадки, участка работ, рабочих мест

0,05

8.

Нарушение требований производственной санитарии в помещениях и на территории

0,01

9.

Наличие несчастного случая по вине производства (структурного подразделения)

0,25

10.

Наличие несчастного случая по вине производства (структурного подразделения) со смертельным исходом

1,00

- підприємства 4 рівня - згідно з таблицею 4:

Таблиця 4

NN

п.п

Наименование фактора

К пов. за каждый фактор

1.

Наличие изобретений и рационализаторских предложений по охране труда

0,1

2.

Образцовое санитарное состояние производственных помещений и закрепленной территории

0,1

3.

Аккуратное и полное ведение документации по охране труда

0,15

4.

Отсутствие производственного травматизма на протяжении одного года до каждой проверки

0,1

7. Стимулювання діяльності власників (керівників) та інших посадових осіб підприємств зв'язку з питань охорони праці в залежності від оцінки стану охорони праці

7.1. Стимулювання власників (керівників) та інших посадових осіб підприємств зв'язку і їх структурних підрозділів проводиться в обов'язковому порядку за підсумками контролю згідно розрахованому коефіцієнту безпеки праці і визначеній оцінці діяльності власників (керівників) та інших посадових осіб з питань охорони праці.

7.2. Стимулювання здійснюється відповідно до визначеної оцінки стану охорони праці комплексно: матеріальне та моральне.

7.3. Матеріальне стимулювання власників (керівників) та інших посадових осіб підприємств та їх структурних підрозділів проводиться через підвищення або зниження розміру преміальної оплати за місяць, у якому перевірений стан охорони праці. Матеріальне стимулювання здійснюється за рахунок коштів єдиного фонду оплати праці.

7.4. Якщо за підсумками контролю стану охорони праці діяльність власників (керівників) підприємств зв'язку (їх філіалів) та керівників їх структурних підрозділів оцінена "відмінно", то розмір преміальної оплати власникам (керівникам) та іншим посадовим особам, діяльність яких сприяла одержанню такої оцінки, підвищується не менше ніж на 20 %.

Якщо при оцінці "відмінно" коефіцієнт безпеки праці перевищує 1,00, розмір підвищення преміальної оплати власникам (керівникам) та іншим посадовим особам повинен бути не менше 40 %.

7.5. При одержанні підприємством коефіцієнта безпеки праці 1,00 та вище, що відповідає оцінці "відмінно", розмір преміальної оплати працівникам служби охорони праці підвищується на 50 %; при одержанні коефіцієнта безпеки праці, який відповідає оцінці "добре" - на 30 %.

7.6. Розмір преміальної оплати власників (керівників) та інших посадових осіб підприємств та їх структурних підрозділів зменшується, якщо за підсумками контролю стану охорони праці їх діяльність оцінена "незадовільно".

7.7. Розмір зниження преміальної оплати за підсумками діяльності з охорони праці власників (керівників) та інших посадових осіб підприємств та їх структурних підрозділів в залежності від коефіцієнта безпеки праці при оцінці "незадовільно" повинен відповідати наведеному у таблицях 5-8:

- структурні підрозділи - згідно з таблицею 5:

Таблиця 5

NN

п.п.

Дата

Наименование нарушений требований правил охраны труда; оценка, должность, фамилия и подпись руководителя проверки

Срок устранения

Ответственный исполнитель

Отметка об исполнении

К1сн.

К1пов.

1

2

3

4

5

6

7

8

- філіали підприємств зв'язку - згідно з таблицею 6:

Таблиця 6

- підприємства 3 рівня - згідно з таблицею 7:

Таблиця 7

- підприємства 4 рівня - згідно з таблицею 8:

Таблиця 8

7.8. При нещасному випадку на підприємстві із смертельним наслідком і з вини підприємства преміальної оплати на 100 % позбавляються власник та інші посадові особи, безпосередньо винні у нещасному випадку.

При нещасному випадку на підприємстві із смертельним наслідком не з вини підприємства розмір премії власника та інших посадових осіб зменшується залежно від ступеню провини, але не менше ніж на 50 %.

Посадові особи, безпосередньо винні у нещасному випадку, та ступінь їх провини визначаються комісією по розслідуванню.

7.9. Якщо оцінка "незадовільно" одержана в основному через недоліки у роботі служби охорони праці, працівникам служби охорони праці розмір премії зменшується на 50 %.

7.10. При одержанні структурним підрозділом коефіцієнта безпеки праці, який відповідає оцінці "незадовільно", розмір премії посадової особи філіалу, що курує цей підрозділ за наказом по підприємству (філіалу), зменшується на 20 %.

8. Порядок прийняття управлінських рішень з питань охорони праці

8.1. Управлінське рішення - сукупність заходів, які здійснюються за підсумками контролю стану охорони праці з урахуванням іншої інформації про охорону праці в інтересах забезпечення безпеки праці, гігієни праці і виробничого середовища згідно з вимогами чинного законодавства про охорону праці.

8.2. Управлінське рішення приймає власник підприємства зв'язку, керівник філіалу, структурного підрозділу або інша посадова особа в межах прав, обов'язків та відповідальності згідно з посадою.

8.3. Права, обов'язки та відповідальність посадових осіб за виконання покладених на них функцій з охорони праці встановлюються в посадових інструкціях для посадових осіб і спеціалістів підприємства, яким надається чинності наказом по підприємству. Зразки таких документів наведені у листі Держнаглядохоронпраці від 21.12.93 р. N 01-12/2552.

8.4. Рішення по оперативному усуненню недоліків та зауважень є усним або, за необхідністю, письмовим розпорядженням (приписом) власника (посадової особи).

8 5. Управлінське рішення, що неможливо виконати оперативним порядком, приймає тільки власник. Таке рішення оформляється наказом власника.

8.6. Проект наказу готує служба охорони праці підприємства. До наказу може додаватися план заходів перспективного або поточного характеру з визначенням строків виконання та відповідальних виконавців. За необхідністю вносяться відповідні зміни у діючі плани та (рішенням колективу працівників) - у розділ "Охорона праці" колективного договору.

Копіями наказу або витягами з нього забезпечуються усі власники підпорядкованих підприємств та керівники їх філіалів (структурних підрозділів); інші посадові особи - на їх запит.

8.7. У встановлений день власник проводить нараду керівного складу підприємства, на якій керівник служби охорони праці підприємства доводить до присутніх інформацію про стан охорони праці на підприємстві за результатами контролю.

8.8. На нараді власник, за необхідністю, заслуховує окремих підпорядкованих посадових осіб підприємства про їх роботу щодо поліпшення стану охорони праці, а також про виконання планових заходів з охорони праці.

8.9. Такі наради, присвячені питанням охорони праці, власник ОПЗ (іншого підприємства 3 рівня) повинен проводити не рідше одного разу на місяць, власник об'єднання зв'язку (іншого підприємства 4 рівня) не рідше одного разу на квартал.

Наради з питань охорони праці дозволяється суміщати з іншими питаннями, але один раз на півроку наради повинні бути присвячені виключно питанням охорони праці.

Додаток 1

МІНІСТЕРСТВО ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ

_______________________________________________________________

(об'єднання, підприємство, цех, дільниця, відділення зв'язку)

ЖУРНАЛ

реєстрації результатів оперативного контролю

стану охорони праці

Розпочато __________________

Закінчено __________________

Наступні сторінки

Додаток 2

ПЕРЕЛІКфакторів, наявність яких веде до зниження коефіцієнта безпеки праці в структурному підрозділі підприємства зв’язку

1. Відсутні нормативні документи про охорону праці, (нормативні документи, вимоги яких порушені):

NN

п.п

Найменування нормативного документу

К зн. за кожний випадок

1

2

3

1.

Перелік документів щодо охорони праці, ведення яких обов’язкове у структурному підрозділі

0,03

2.

Перелік робіт і професій працівників з підвищеною небезпекою, які до початку виконання обов’язків і періодично, 1 раз на рік, повинні проходити навчання і перевірку знань з охорони праці

0,02

3.

Перелік професій працівників, які повинні проходити інструктаж з охорони праці 1 раз у квартал та перевірку знань з охорони праці 1 раз на рік

0,03

4.

Наказ підприємства про призначення комісії по перевірці знань працівників з питань охорони праці

0,03

5.

Білети для іспитів працівників з питань охорони праці

0,02

6.

Програми первинного інструктажу

0,02

7.

Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці

0,08

8.

Журнал (протоколи) перевірки знань працівників з питань охорони праці

0,08

9.

Перелік професій працівників, що звільняються від первинного, повторного та позапланового інструктажів з питань охорони праці

0,02

1

2

3

10.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою

0,05

11.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою, на використання яких необхідно видавати наряд-допуск

0,05

12.

Затверджені інструкції по охороні праці згідно з професіями та видами робіт

0,02

13.

Положення про організацію робіт по охороні праці підрозділу

0,03

14.

Положення про роботу уповноваженого трудового колективу по охороні праці

0,04

15.

Паспорт санітарно-технічного стану підрозділу

0,03

16.

Журнал реєстрації оперативного контролю стану охорони праці

0,08

17.

Картки видачі засобів індивідуального захисту

0,01

18.

Правила безпеки при виконанні робіт на підприємствах поштового зв’язку (для підприємств поштового зв’язку)

0,02

19.

Правила безпеки при роботах на телефонних та телеграфних станціях (для підприємств електрозв’язку)

0,02

20.

Правила безпеки при роботах на кабельних лініях зв’язку і проводового мовлення (для підприємств електрозв’язку)

0,02

21.

Правила безпеки при роботах на повітряних лініях зв’язку і проводового мовлення (для підприємств електрозв’язку)

0,02

22.

Правила техніки безпеки при експлуатації радіорелейних ліній передач (для підприємств електрозв’язку за наявністю РРЛ)

0,02

23.

Правила охорони праці на транспорті Мінзв’язку

0,02

24.

Правила будови електроустановок споживачів (ПБЕ), вид. 6-е

0,02

25.

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕ) та Правила техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів (ПТБ), вид. 4-е

0,02

1

2

3

26.

Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів (за наявністю обладнання)

0,01

27.

Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що діють під тиском (за наявністю обладнання)

0,02

28.

Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів (за наявністю ліфтів)

0,01

29.

Перелік робіт, де є необхідність у професійному доборі

0,01

30.

Перелік важких робіт і робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці неповнолітніх

0,01

31.

Перелік важких робіт і робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок

0,01

32.

Перелік професій працівників, які підлягають попередньому медичному огляду

0,05

33.

Правила пожежної безпеки на об’єктах зв’язку

0,02

34.

Правила дорожнього руху

0,01