Примітка. Приміською зоною вважається зона за межами міста з чисельністю більше 2,5 млн.чол. до 50 км від межі міста, для міст з населенням від 0,5 до 2,5 млн.чол. – до 15 км від межі міста і населенням менше 0,5 млн. чол – до 5 км.

3.2 Норми витрат палива зменшуються в таких випадках:

  1. Робота за межами приміської зони на дорогах із цементобетону, асфальтобетону, бруківки, мозаїки - до 15 %.
  2. Робота за межами приміської зони на дорогах із бітумомінеральної суміші, дьогтебетону, щебеню (гравію) – до 5 %.

Примітка. Якщо автомобіль експлуатується у приміській зоні, поправочні коефіцієнти 3.1.4, 3.2.1, 3.2.2 не застосовуються.

3.3.Сумарний коефіцієнт коригування.

У випадку застосування одночасно кількох коригуючих коефіцієнтів розраховується сумарний коефіцієнт коригування, який дорівнює сумі цих надбавок (зменшуючі коригуючі коефіцієнти є від'ємними): Кс=К1+К2+...+ Кn.

Заробітна плата (у годину роботи транспортного засобу) робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні транспортного засобу визначається за формулою:

ЗІІмг = Тнм * Влюд.-год.,

де: ЗПмг – заробітна плата робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспортного засобу, грн.;

Тнм – нормативні трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспортного засобу за ДБН, люд.-годин.;

Влюд.-год.. – вартість людино-години виходячи з нормативного розряду, що приведений у ДБН Д.2.7-2000, ланки робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспортного засобу, і відповідної вартості людино-години, що надається Держбудом України, грн./люд.-год.

Амортизаційні відрахування – згідно з листами Держбуду України від 09.04.2004 № 7/5-417 та Укравтодору від 17.12.2004 р. № 2/10.2-4-2622 та № 2/7.1-4-2360 від 14.12.2005 р. амортизаційні відрахування на повне відновлення будівельних машин і механізмів визначаються прямолінійним методом.

Річний нормативний термін експлуатації будівельних машин і механізмів визначається за середньорічним нормативним наробітком видів будівельних машин, механізмів і транспортних засобів, що наведені в додатку 13 до ДБН В.2.8-3-95, маш.-год.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів визначається за формулою:

Пмг=Пр:Тир,

де: Пмг – податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів з розрахунку на одну машино-годину, грн./маш.-год.;

Пр – суму податку на транспортні засоби за рік, виходячи зі ставки податку на рік, згідно з діючим законодавством, грн.;

Тнр – річний нормативний термін експлуатації будівельних машин, механізмів і транспортних засобів, визначається за середньорічним нормативним наробітком видів будівельних машин і транспортних засобів, що наведені в додатку 13 до ДБН В.2.8-3-95, маш.-год.

Витрати на заміну частин, що швидко спрацьовуються, та запасні частини при здійсненні ремонту та технічного обслуговування автомобілів визначаються за бухгалтерськими даними за попередній рік та річним нормативним терміном експлуатації транспортного засобу, а також додатково визначаються за бухгалтерськими даними за попередній рік та річним нормативним терміном експлуатації транспортного засобу кошти, що враховують податок на землю за використання ділянок, на яких розміщені гаражі, автомайстерні та інші споруди по обслуговуванню автотранспорту, і витрати, пов'язані з утриманням їх, згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16. "Витрати" (затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 № 318 із змінами та доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 14.06.2000 № 131, від 30.11.2000 №304) п. 15. В облік цих постійних витрат включаються: амортизація основних засобів і нематеріальних активів загально-виробничого (цехового) призначення; витрати на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування, операційну оренду основних засобів; витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інше утримання виробничих приміщень, але без урахування заробітної плати тому, що заробітна плата вже врахована у вартості машино-години як для обслуговуючого персоналу. Всі ці витрати враховуються відповідними рахунками підприємства і акумулюються в регістрі-обліку по рахунку 23 "Виробництво ".

Збір за забруднення навколишнього природного середовища обчислюється за "Методикою визначення вартості збору за забруднення навколишнього природного середовища на будівництві і ремонті автомобільних доріг загального користування", яка розроблена і затверджена Укравтодором.

Витрати труда (люд.-год.) на перевезення 1т вантажу визначаються за формулою:

де: Т – розрахунковий норматив у машино-годинах (далі – розрахунковий норматив) на перевезення 1 т вантажу на зазначену відстань;

Тнм – нормативні трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспортного засобу за ДБН, люд.-годин/ маш.-год.

Вартість 1 машино-години – це сума визначених всіх вищенаведених витрат (грн.).

Заробітна плата (грн.) на перевезенні 1 т вантажу визначається за формулою:

ЗПм = Т * ЗПмг

де: Т – розрахунковий норматив у машино-годинах на перевезення 1 т вантажу на зазначену відстань;

ЗПмг – заробітна плата робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспортного засобу, грн.

Вартість (грн.) перевезення 1т вантажу на встановлену відстань визначається множенням розрахункового нормативу на визначену вартість машино-години.

ЗАГАЛЬНОВИРОБНИЧІ ВИТРАТИ

Загальновиробничі витрати розраховуються за розрахунковою трудомісткістю при перевезенні ґрунту, будівельного сміття і дорожніх матеріалів (кам'яних матеріалів, піску, сумішей), що враховує трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспорту згідно з розділом 4.2 ДБН Д.1.1-1-2000 (з урахуванням доповнень та змін).

АДМІНІСТРАТИВНІ ВИТРАТИ

Адміністративні витрати розраховуються за розрахунковою трудомісткістю при перевезенні ґрунту, будівельного сміття і дорожніх матеріалів (кам'яних матеріалів, піску, сумішей), що враховує трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспорту згідно з розділом 4.2 ДБН Д.1.1-1-2000 (з урахуванням доповнень та змін)

ПРИБУТОК

Розмір кошторисного прибутку розраховується згідно з п. 3.1.18.2 ДБН Д.1.1-1-2000 (з урахуванням доповнень та змін), за розрахунковою трудомісткістю при перевезенні ґрунту, будівельного сміття і дорожніх матеріалів (кам'яних матеріалів, піску, сумішей), що враховує трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні автотранспорту.

ВАРТІСТЬ ПЕРЕВЕЗЕНЬ АВТОТРАНСПОРТОМ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ

Вартість перевезень автотранспортом загального користування розраховується з метою порівняння і вибору найбільш економічного варіанта і тому автопідприємства можуть подавати у своїх пропозиціях складові машино – години, як в тендерній документації. А при визначенні вартості дорожніх робіт до розрахунку включається вартість, що прийнята згідно з даними автопідприємства (з накладними витратами і прибутком) та погоджена замовником.

Додаток 2

МЕТОДИКА

визначення вартості збору за забруднення навколишнього природного

середовища на будівництві і ремонті автомобільних доріг загального

користування

При будівництві і ремонті автомобільних доріг здійснюється збір за забруднення навколишнього природного середовища при приготуванні асфальтобетонної суміші, виконанні робіт дорожньо-будівельною технікою та перевезенні вантажів технологічним транспортом за нормативами, визначеними постановою Кабінету Міністрів України в редакції від 28.03.2003 № 402 та від 21.07.2006 № 626, а також витрати на розробку проекту гранично допустимих викидів шкідливих речовин, інструментальні заміри шкідливих викидів в атмосферу на АБЗ.

1. Витрати за збір за забруднення навколишнього природного середовища при приготуванні асфальтобетонної суміші на 1 маш./год. роботи АБЗ на інструментальні заміри шкідливих викидів в атмосферу на АБЗ і розробку проекту гранично допустимих викидів шкідливих речовин.

А. Витрати на інструментальні заміри шкідливих викидів (один раз на рік).

Трудовитрати інструментальних замірів шкідливих викидів при роботі асфальтозмішувача згідно з п. 9.2.2 "Сборника стоимости проектно-технологических работ выполняемых трестом «Оргдорстрой»", (ЦНИИОМТП, 1992), становлять:

  • при кількості джерел викидів до 10 – 29 люд./год.;
  • при кількості джерел викидів від 11 до 20 – 42 люд./год.;
  • при кількості джерел викидів від 21 до 30 – 52 люд./год.;
  • при кількості джерел викидів від 31 до 40 – 57 люд./год.

Трудовитрати інструментальних замірів шкідливих викидів на 1 годину роботи асфальтозмішувача

К трв = Zв/Т

Де: К трв – трудовитрати інструментальних замірів шкідливих викидів на 1 годину роботи асфальтозмішувача (люд/год)

Zв – трудомісткість інструментальних замірів

Т – середній річний термін експлуатації асфальтозмішувача

Трудовитрати інструментальних замірів шкідливих викидів при роботі асфальтозмішувача у залежності від кількості джерел викидів:

Кількість джерел викидів

Трудовитрати інструментальних замірів люд./год.

до 10

0,03816

від 11 до 20

0,05526

від 21 до 30

0,06842

від 31 до 40

0,075

Розраховані трудовитрати перемножуються на погодинну ставку 5 розряду (для інженерно-технічних працівників при розрахунку накладних витрат приймається 5 розряд).

Б. Витрати на розробку проекту гранично допустимих викидів шкідливих речовин на 1 годину роботи асфальтозмішувача.

Трудовитрати на розробку проекту гранично допустимих викидів шкідливих речовин при роботі асфальтозмішувача згідно з п. 9.3.2 "Сборника стоимости проектно-технологических работ выполняемых трестом «Оргдорстрой»", (ЦНИИОМТП, 1992), становлять:

- при кількості джерел викидів до 10 – 58 люд./год.;

  • при кількості джерел викидів від 11 до 20 – 90 люд./год.;
  • при кількості джерел викидів від 21 до 30 – 123 люд./год.;
  • при кількості джерел викидів від 31 до 40 – 152 люд./год.

При терміні дії проекту гранично допустимих викидів 5 років трудовитрати розробки проекту розраховуються на 1 маш./год. роботи асфальтозмішувача

К тр.п. = Zп/Т/5.

Де: К тр.п. – трудовитрати розробки проекту гранично допустимих викидів шкідливих речовин на 1 годину роботи асфальтозмішувача

Zп – трудомісткість розробки проекту гранично – допустимих викидів

Т – середній річний термін експлуатації асфальтозмішувача

Трудовитрати на розробку проекту гранично допустимих шкідливих викидів на маш./год. роботи асфальтозмішувача у залежності від кількості джерел викидів.

Кількість джерел викидів

Трудовитрати на розробку проекту гранично – допустимих викидів люд./год.

до 10

0,01526

від 11 до 20

0,02368

від 21 до 30

0,03237

від 31 до 40

0,04

Розраховані трудовитрати перемножуються на погодинну ставку 5 розряду (для інженерно – технічних працівників при розрахунку накладних витрат приймається 5 розряд).

В. Витрати на збір за забруднення навколишнього природного середовища при приготуванні асфальтобетонної суміші на 1 маш./год. роботи АБЗ

Питомі викиди шкідливих речовин при приготуванні 1 т асфальтобетонної суміші і вартість їх у складі збору.

Назва речовин

Викиди

Вартість збору

на 1 т

за 1 т викидів

з 1 т асфальту

g п.в

a п

g п.в * a п / 1000

Пил неорганічний

0,52 кг

3 грн.

0,00156 грн.

Ангідрид сірчистий

0,46 кг

80 грн.

0,0368 грн.

Вуглецю оксид

0,25 кг

3 грн.

0,00075 грн.

Азоту оксид

0,077 кг

80 грн.

0,00616 грн.

Вуглеводні

0,048 кг

4,5 грн.

0,000216 грн.

Фенол

0,0006 кг

363 грн.

0,0002178 грн.

Витрати на збір за забруднення навколишнього природного середовища при приготуванні асфальтобетонної суміші на 1 маш./год. роботи АБЗ розраховуються за формулою

К а.с.= g п.в.* а п / 1000 * П,

де К а.с – витрати на збір за забруднення навколишнього природного середовища

g п.в – питомі викиди у кг шкідливих речовин на 1 т асфальтобетонної суміші

а п – норматив збору за забруднення при приготуванні асфальтобетонної суміші згідно з постановою Кабінету Міністрів України в редакції від 28.03.2003 № 402 та від 21.07.2006 № 626 за 1 т викидів.

П – продуктивність у тоннах асфальтобетонного заводу за годину

2. Компенсація витрат збору за забруднення навколишнього середовища технологічним транспортом:

Розрахунок витрат на збір за забруднення навколишнього природного середовища за 1 годину роботи автотранспорту:

Кт=gт*V : 100*aт : 1000 /грн/,

де gт – норма витрат палива на 100 км пробігу кг згідно з наказом № 43 від 10.02.98 Мінтрансу України;

V – середня технологічна швидкість транспорту км/год.

aт – норматив збору за забруднення згідно з постановою Кабінету Міністрів України в редакції від 28.03.2003 № 402, від 21.07.2006 № 626 на 1 т пального: