6.1.1.5У відділеннях для осіб, спроможних самостійно пересуватися, і для інвалідів-колясочниківна одну житлову групу слід передбачати дві кімнати відпочинку (вітальні, холи) і дві кухні-буфетні,призначені для приготування їжі мешканцями.

Допускається проектувати по одному приміщенню кухні-роздавальної, яка передбачається для підігрівання та роздавання їжі, що доставляється з їдальні, і побутової кімнати на дві житлові групи, а також замість кухонь-буфетних у житловій групі передбачати кухню-нішу у передпокої при кожній житловій кімнаті за умови обладнання її електроплитою та влаштуванням у ній примусової вентиляції.

6.1.1.6Побутова кімната у відділеннях для осіб, спроможних самостійно пересуватися, і дляінвалідів-колясочників повинна поділятися на зони: для прання та сушіння дрібних речей; зберіганняпредметів прибирання; чищення одягу та взуття.

Санітарна кімната передбачається у відділеннях для лежачих хворих і повинна мати зони: для миття та стерилізації суден; миття та сушіння клейонок; зберігання предметів прибирання; сортування, сушіння та тимчасового зберігання брудної білизни. Допускається у санітарній кімнаті встановлювати трубопровід для спускання брудної білизни.

6.1.1.7У будинках-інтернатах місткістю 100 місць і менше слід проектувати одну процедурну навесь будинок, а в будинках-інтернатах місткістю 50 місць і менше допускається не передбачатикімнати чергової медсестри та сестри-господарки, а також клізмову.

6.1.2 Психоневрологічні інтернати

  1. Житлові приміщення (житлові кімнати) і підсобні приміщення слід об'єднувати у житловігрупи, які передбачаються у складі лікувальних відділень (інтенсивного медичного догляду; медико-педагогічної корекції; соціо-реабілітаційного профілю; для осіб з високим рівнем адаптації таавтономної активності), виходячи із умов (режиму) утримання хворих: вільний, спостережний іліжковий.
  2. Житлові кімнати для осіб з вільним і спостережним режимами утримання необхіднопроектувати на одне та два місця, для осіб з ліжковим режимом утримання - на одне, два та три місця.

Площі житлових кімнат на одне та два місця повинні визначатися з розрахунку не менше 8 м2 наодне місце, але не менше 10 м2 - в одномісних кімнатах. Площі житлових кімнат на три місця для ociбз ліжковим режимом утримання приймаються з розрахунку не менше 7 м2 на одне місце.

Співвідношення кімнат різної місткості у відділеннях психоневрологічних інтернатів слід приймати за завданням на проектування з урахуванням місцевих умов.

6.1.2.3Житлові групи психоневрологічних інтернатів необхідно проектувати місткістю не більшеніж на 25 місць. До складу відділень рекомендується включати чотири-шість житлових груп із загальними приміщеннями медичного, реабілітаційного, дозвіллєвого та побутового призначення.

6.1.2.4Склад та площі приміщень житлових груп для осіб з різним режимом утримання і загальних приміщень відділень слід приймати згідно з таблицею 2.

Таблиця 2 - Склад та площі приміщень житлових груп і загальних приміщень відділень психо-неврологічних інтернатів

Приміщення

Площа приміщень відділень, м2, не менше

для осіб з вільним

режимом

утримання

для осіб зі спостережним режимом утримання

для осіб з ліж- ковим режимом утримання

Житлова група

1 Житлові кімнати:

на одне місце

10

10

10

на два місця

16

16

16

на три місця

-

-

21

2 Вбиральня

Один унітаз, один умивальник - на вісім жінок або один унітаз, один умивальник, один пісуар на 12 чоловіків

Один унітаз, один умивальник

(згідно з 6.3.13 цих норм і додатками Г і Р ДБН 2.2-9)

Кінець таблиці 2

Приміщення

Площа приміщень відділень, м2, не менше

для осіб з вільним

режимом

утримання

для осіб зі спостережним режимом утримання

для осіб з ліж- ковим режимом утримання

3 Умивальна кімната з піддоном для миття ніг

Один умивальник, один піддон

на шість осіб

Два умивальники,

один піддон

(згідно з 6.3.13 цих Норм і додатками Г і Р ДБН 2.2-9)

4 Кімната відпочинку

1,2 (на одну особу)

1,4 (на одну особу)

-

5 Їдальня

-

1,4 (на одну особу)

-

6 Кухня-рроздавальна

-

18

18

7 Ванна кімната

12

12

12

8 Душові кабіни з місцем для роздягання

Одна душова кабіна на вісім осіб1)

(згідно з 6.3.13 цих Норм

і додатками Г і Р ДБН 2.2-9)

-

9 Кабіна особистої гігієни жінок

-

10 Побутова кімната

12

12

-

11 Санітарна кімната

-

-

16

12 Комора чистої білизни

2

2

4

13 Гардеробна для зберігання верхнього одягу

-

0,6 (на одну особу)

-

14 Місце для зберігання каталок та крісел-колясок

-

-

4

15 Кімната санітарки

9

9

9

16 Цілодобовий пост санітара/санітарки

4

4

4

Загальні приміщення відділень

17 Кабінет лікаря

12

12

12

18 Кімната чергової медсестри (процедурна)

12

12

12

19 Процедурна амінозинова з підготовчою

18

18

18

20 Клізмова

8

8

8

21 Гурткова кімната (кімната арттерапії)

18

18

-

22 Приміщення для трудотерапії з кімнатоюінструктора

-

40+12

-

23 Кімната сестри-господарки

10

10

10

24 Кімната для прасування білизни та одягу

6

6

6

25 Кімната персоналу

8

8

8

26 Санвузол для персоналу

(чоловічий та жіночий)

По одному унітазу, одному умивальнику у шлюзі, одній душо-вій кабіні з місцем для роздягання (згідно з 6.3.15 цих Норм)

27 Приміщення для куріння

15

15

-

1) За наявності у відділенні інвалідів-колясочників слід передбачати для них спеціальні душові кабіни.

6.1.2.5 У відділеннях з вільним і спостережним режимами утримання на одну житлову групу слід передбачати дві кімнати відпочинку (вітальні, холи).

  1. Побутова та санітарна кімнати у відділеннях для осіб з різними режимами утриманняповинні мати функціональні зони згідно з 6.1.1.6 цих Норм.
  2. Допускається частину житлових кімнат у відділеннях з вільним режимом утримання,призначених для проживання осіб з найбільш збереженим інтелектом, проектувати з прикімнатнимисанвузлами згідно з 6.1.1.4 і 6.3.13 цих Норм.

6.1.3Територіальні центри

6.1.3.1У територіальних центрах житлові групи для денного, тимчасового і постійного перебування слід проектувати не більше ніж на 25 місць. Склад груп і кількість місць у них визначаєтьсязавданням на проектування.

Орієнтовний склад приміщень житлових груп для денного перебування у відділеннях соціально-побутової і соціально-медичної реабілітації територіальних центрів наведений у додатку Г.

6.1.3.2Площі приміщень житлових груп для денного перебування слід приймати з розрахунку:

  • гардеробну (за відсутності гардеробної у вхідній групі приміщень) - 0,6 м2/люд., але не менше15 м2;
  • кімнату денного перебування (вітальню) - 1,5 м /люд., але не менше 36 м2 ;
  • кімнати для денного відпочинку (спальні для жінок і чоловіків) на 50 % місць у групі -2,5 м2/люд., але не менше 16 м2 кожна;
  • кухню-буфетну - 0,6 м2/люд., але не менше 12 м2;
  • санвузли для жінок:

по одному унітазу та одному умивальнику в шлюзі;

по одній душовій кабіні з місцем для роздягання (згідно з 6.3.13 цих Норм).

6.1.3.3Приміщення житлових груп для тимчасового і постійного перебування у територіальнихцентрах проектуються за нормативами будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів.

6.1.4 Заклади соціального захисту для бездомних громадян та осіб, звільнених з місць

позбавлення волі (нічліжні будинки, центри реінтеграції, центри соціальної адаптації, соціальні готелі)

6.1.4.1У закладах соціального захисту для бездомних громадян та осіб, звільнених з місцьпозбавлення волі, житлові приміщення (спальні, житлові кімнати, номери) і підсобні приміщення слідоб'єднувати у житлові групи. Склад приміщень житлових груп і кількість місць у них визначаєтьсязавданням на проектування.

Рекомендований склад приміщень житлових груп закладів соціального захисту для бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, наведений у додатку Д.

6.1.4.2Житлові приміщення необхідно проектувати: не більше ніж на 18 місць - у нічліжнихбудинках, на 2-6 місць - у центрах реінтеграції та соціальної адаптації, на 1-3 місця - у соціальнихготелях.

Площі житлових приміщень слід приймати з розрахунку не менше: 4 м2 на одну людину у спальнях нічліжних будинків, 6 м2 - у житлових кімнатах центрів реінтеграції та соціальної адаптації і 8 м2 -у номерах соціальних готелів.

6.1.4.3Площі підсобних приміщень житлових груп необхідно приймати згідно з вимогами доаналогічних приміщень у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів.

6.2 Обслуговуючі приміщення

До складу обслуговуючих приміщень закладів соціального захисту населення входять:

  • культурно-дозвіллєві та фізкультурно-оздоровчі приміщення;
  • медичні приміщення;
  • приміщення їдальні;
  • лікувально-трудові (або виробничі) приміщення;
  • адміністративно-побутові та службові приміщення;
  • складські та господарські приміщення.

Склад та площі обслуговуючих приміщень закладів соціального захисту населення повинні встановлюватися завданням на проектування згідно з вимогами цих Норм і нормами проектуванні з відповідних будинків і приміщень.

У випадку включення територіальних центрів або їхніх відділень до складу житлових будинків-спеціально призначених для інвалідів і громадян похилого віку, приміщення територіальних цент-

рів повинні проектуватися з урахуванням додаткового обслуговування не менше 30 % інвалідів і громадян похилого віку, що мешкають у будинку.

6.2.1 Культурно-дозеіллєві та фізкультурно-оздоровчі приміщення

  1. До групи приміщень культурно-дозвіллєвого та фізкультурно-оздоровчого призначеннявідносяться: зал для глядачів з фойє, клубні приміщення (в складі бібліотеки-читальні, інтернет-клубуі кімнат для гурткових занять), фізкультурно-оздоровчі з допоміжними приміщеннями.
  2. Кількість місць у залі для глядачів слід приймати:

  • у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів - з розрахунку 100 % спроможних до самообслуговування і тих, хто пересувається на кріслах-колясках, і 20 % тих, хтопотребує постійного догляду з відділень для осіб, спроможних самостійно пересуватися, тадля інвалідів-колясочників;
  • у психоневрологічних інтернатах - з розрахунку 100 % осіб вільного утримання з відділеньмедико-педагогічної корекції та соціо-реабілітаційного профілю і для осіб з високим рівнемадаптації та автономної активності;
  • у територіальних центрах - з розрахунку 100 % осіб з відділень денного перебування і спроможних до самостійного пересування з відділень тимчасового та постійного перебування;
  • у центрах реінтеграції та соціальної адаптації - з розрахунку 100 % клієнтів.

6.2.1.3Склад і площі культурно-дозвіллєвих та фізкультурно-оздоровчих приміщень закладівсоціального захисту населення слід приймати згідно з таблицею 3.

Таблиця 3 - Склад і площі культурно-дозвіллєвих та фізкультурно-оздоровчих приміщень

Приміщення

Площа приміщень за місткості закладів, м2, не менше

до 100 місць

більше 100 до 200 місць

1 3ал для глядачів

Проектується згідно з ДБН В.2.2-16 із розрахунку на одне місце у залі:

  • для громадян похилого віку, спроможних самостійно пересуватися - 1,1 м2;
  • для інвалідів-колясочників - 2,2 м2;
  • для осіб з вільним режимом утримання психоневрологічних інтернатів;груп денного, тимчасового та постійного перебування територіальнихцентрів; клієнтів центрів реінтеграції та соціальної адаптації - 1,1 м2

2 Естрада

30

50

З Фойє

0,5 м2 на одне місце у залі, але не менше 24

4 Артистична із вбиральнею

10x2

12x2

Один унітаз і один умивальник

(згідно з 6.3.15 цих Норм)

5 Бібліотека-читальня

0,3 м2 на одне місце у закладі

6 Приміщення інтернет-клубу

18

30

7 Гурткова

18

30

8 Комора інвентаря

10

12

9 Кінопроекційна

20

20

10 Приміщення для куріння

15

15

11 Вбиральні при фойє(для жінок і чоловіків)

Згідно з ДБН В.2.2-16 і ДБН В.2.2-17

12 Фізкультурно-оздоровчіприміщення:- універсальний зал- тренажерний зал

Проектуються згідно з ДБН В.2.2-13 (для громадян похилого віку, спроможних самостійно пересуватися; для інвалідів (інвалідів-колясочників); для осіб з вільним режимом утримання психоневрологічних інтернатів; груп денного, тимчасового та постійного перебування територіальних центрів; клієнтів центрів реінтеграції та соціальної адаптації)

13 Роздягальні для жінок і чоловіків з душовими і туалетними

Те саме