4.12 На території комплексів відкритих площинних споруд слід передбачати встановлення питних фонтанчиків чи автоматів для пиття виходячи з радіуса обслуговування не більше 75 м. Біля відкритих і критих ванн басейнів у межах обхідної доріжки допускається влаштовувати питні фонтанчики для осіб, які займаються.

4.13 Подавання води до ванн басейнів може здійснюватися через отвори в стінках і дні ванн, розташування яких повинно забезпечувати рівномірний розподіл її по всьому об'єму для підтримання сталості її температури і бактерицидних якостей.

Швидкість виходу води з подавальних отворів слід приймати 2-3 м/с.

4.14 Розрахункову температуру води у ваннах басейнів слід приймати згідно з таблицею 22. Температура води, яка подається до ванн, не повинна перевищувати 35°С.

Таблиця 22

Призначення ванни

Розрахункова температура води у ваннах, °С

відкритих

критих

влітку

взимку

1. Спортивне плавання, водне поло, оздоровче плавання, купання та ігри у воді

27*)

28

26*)

2. Стрибки у воду

29

-

28

3. Навчання плаванню

29

-

29

*) У басейнах із трибунами для глядачів на час проведення змагань слід передбачати зниження температури води у ванні на 2°С.

4.15 Тривалість наповнення ванн басейнів не повинна перевищувати 24 год.

4.16 Водообмін у ваннах басейнів слід передбачати з циркуляцією води (багатократне використання з очищенням, дезинфекцією й одночасним додаванням свіжої водопровідної води в межах до 10 % об'єму води у ванні) або з безперервним протоком свіжої води (разове використання з дезінфекцією). При цьому тривалість повної зміни води (водообміну) у ваннах для навчання плаванню дітей 7-14 років повинна прийматися не більше 8 год., а в решті ванн - не більше 12 год.

Вибір методу водообміну визначається техніко-економічним розрахунком. Прохідні ножні душі слід передбачати з безперервним протоком свіжої води.

4.17 Очищення технологічної води ванн басейнів слід передбачати фільтрами з попередньою коагуляцією згідно з вимогами СНІП 2.04.01.

Перед очисними спорудами слід встановлювати сітчасті фільтри (волосоуловлювачі). Водоочисні споруди в басейнах слід передбачати роздільно для кожної ванни або для групи ванн однакового призначення і віку осіб, які займаються.

4.18 Розчин дезинфікуючих реагентів повинен вводитися до трубопроводу рециркуляційної системи перед сітчастими фільтрами, а в разі безперервного протоку - перед впусканням води до ванни.

4.19 На технологічних трубопроводах у басейнах слід передбачати встановлення:

- витратомірів, що показують кількість води, яка подається до ванни;

- витратомірів, що показують кількість свіжої водопровідної води, яка надходить у рецир-куляційну систему;

- датчиків для дистанційних замірювань температури холодної і гарячої води, а також циркуляційної води, яка надходить до ванни;

- контрольних кранів (для відбирання проб) на вводі до ванни, а також до і після фільтрів.

4.20 В усіх ваннах, оснащених пристроями для стрибків, на поверхні води під ними слід передбачати створення штучних брижів.

У ваннах для стрибків у воду та у глибокій частині універсальних ванн (призначених для стрибків) під десятиметровою платформою вишки та одним із триметрових трамплінів допускається передбачати влаштування водоповітряної подушки.

4.21 Відведення води з ванн басейнів на рециркуляцію повинно передбачатися через отвори у дні, що розташовуються в глибокій і мілкій частинах ванн. Розрахункову швидкість входу води у відвідні отвори, перекриті ґратами, належить приймати 0,4-0,5 м/с.

4.22 Скидання води з переливних жолобів ванн, від прохідних ножних душів, з обхідних доріжок і від промивання під час чищення стінок і дна ванн басейнів належить передбачати до побутової каналізації.

Вода з питних фонтанчиків або автоматів для пиття, від спорожнення ванн, від промивання фільтрів, а також від танення льоду і крижаної стружки в критих ковзанках повинна видалятися до дощової каналізації.

В окремих випадках за узгодженням із місцевими органами водопровідно-каналізаційного господарства допускається скидання води під час спорожнення ванн і від промивання фільтрів до побутової каналізації.

Воду з переливних жолобів ванн басейнів за техніко-економічного обгрунтування допускається включати в загальну рециркуляційну систему з відповідним зменшенням об'єму свіжої води, що подається до ванни для її поповнення.

Вода від питних фонтанчиків або автоматів для пиття і від танення льоду та крижаної стружки за відсутності зовнішньої дощової каналізації повинна видалятися до побутової каналізації.

4.23 Тривалість стоку води під час спорожнення ванн басейнів об'ємом 600 м3 та менше слід приймати не більше 12 год., а за об'єму води більше 600 м3 - не більше 24 год.

4.24 Приєднання каналізаційних трубопроводів до ванн басейнів повинно виключати можливість зворотного потрапляння стоку і запаху з каналізації до ванни.

4.25 Випуски, що відводять воду з переливних жолобів ванн і прохідних ножних душів басейнів, повинні мати повітряні розриви перед гідравлічним затвором.

4.26 Відведення води з поверхні відкритих площинних спортивних споруд (див. 3.4) і з трибун при них слід передбачати до мережі дощової каналізації.

4.27 Розміщення каналізаційних колодязів і кранів поливального водопроводу на території комплексів відкритих площинних споруд повинно передбачати можливість приєднання до них додаткових перевізних санітарних вузлів для учасників і глядачів масових заходів.

4.28 У санітарних вузлах для осіб, які займаються, і глядачів слід встановлювати підлогові керамічні унітази або підлогові чаші зі змивним краном.

5 ОПАЛЕННЯ І ВЕНТИЛЯЦІЯ

5.1 У спортивних та фізкультурно-оздоровчих будинках та спорудах системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря слід проектувати згідно з вимогами СНІП ІІ-3, СНІП 2.01.01, СНІП 2.04.05, СНІП 2.04.07, СНІП 3.05.01, ДБН В.2.5-20, ДСН 3.3.6.042. Розрахункову температуру і кратність обміну повітря в приміщеннях для фізкультурно-оздоровчих занять і в спортивних спорудах слід приймати згідно з таблицею 23.

5.2 Рухливість повітря в зонах перебування осіб, які займаються, не повинна перевищувати:

а) 0,2 м/с - у залах ванн басейнів (у тому числі для оздоровчого плавання і навчання плаванню);

б) 0,3 м/с - у спортивних залах для боротьби, настільного тенісу, у критих ковзанках і в залах веслувальних басейнів;

в) 0,5 м/с - в решті спортивних залів, залах для підготовчих занять у басейнах і приміщеннях для фізкультурно-оздоровчих занять.

Таблиця 23

Приміщення

Розрахункова температура повітря, °С

Кратність обміну повітря за 1 годину

приплив

витяжка

1

2

3

4

1. Спортивні зали для глядачів на 800 і більше місць, криті ковзанки з місцями для глядачів

18*) у холодний період року за відносної вологості 30-45 % і розрахункової температури зовнішнього повітря за параметрами Б;

не вище 26 (на ковзанках - не вище 25) у теплий період року за відносної вологості не більше 60 % (на ковзанках - не більше 55 %) і розрахункової температури зовнішнього повітря за параметрами Б

За розрахунком, але не менше 80 м3/год. зовнішнього повітря на одного, хто займається, і не менше 20 м3/год. на одного глядача

2. Спортивні зали з місцями для 800 і менше глядачів

18*) у холодний період року. Не більше ніж на 3 °С вище розрахункової температури зовнішнього повітря за параметрами А в теплий період року (для IVB кліматичної зони - за 1 цієї таблиці)

3. Зали ванн басейнів (у тому числі для оздоровчого плавання і навчання плаванню) з місцями для глядачів або без них**)

На 1-2° вище температури води у ванні, наведеної у таблиці 22

За розрахунком, але не менше 80 м3/год. зовнішнього повітря на одного, хто займається, і не менше 20 м3/год. на одного глядача

4. Спортивні зали без місць для глядачів (окрім залів для художньої гімнастики)

15*)

За розрахунком, але не менше 80 м3/год. на одного, хто займається

5. Криті ковзанки без місць для глядачів

14*)

Те саме

6. Зали для підготовчих занять у басейнах, художньої гімнастики, хореографічні класи і зали веслувальних басейнів

18*)

— " —

7. Приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять

18

— " —

8. Приміщення для індивідуальної силової або акробатичної підготовки, для індивідуальної розминки перед змаганнями в демонстраційних залах для легкої атлетики, майстерні, насосно-фільтрувальна

16

2

3 (у майстерні місцеві відсоси -за завданням на проектування)

9. Стрілецькі галереї і вогневі зони критих тирів

18*)

3 розрахунку компенсації витяжки

600 і 1200м3/год. на одне стрілецьке місце в разі стрільби з малокаліберної та крупнокаліберної зброї відповідно

10. Стрілецькі галереї напіввідкри-тих тирів (за наявності стіни з бійницями)

18*)

11. Вестибюлі-грілки ковзанок і лижних баз для масового катання

16

20 м3/год. на одного відвідувача

-

12. Вестибюлі для осіб, які займаються

20

2

-

13. Гардеробна верхнього і домашнього одягу для осіб, які займаються, і глядачів

16

-

2

14. Роздягальні (утому числі при масажних і лазнях сухого жару)

25

За балансом з урахуванням душових

2 (із душових)

15. Душові

25

5

10

16. Масажні

22

4

5

17. Камера лазні сухого жару

110***)

-

5 (періодичної дії за відсутності людей)

18. Навчальні класи, методичні кабінети, приміщення для відпочинку осіб, які займаються (крім басейнів), стрілецькі кабінети, кімнати інструкторського і тренерського складу, для суддів, преси, адміністративного та інженерно-технічного складу

18

3

2

19. Приміщення для відпочинку осіб, які займаються в басейнах

22

3

3

20. Санітарні вузли:

а) загального користування для глядачів

б) для осіб, які займаються (при роздягальнях)

в) для індивідуального користування

16

20

16

-

-

-

100 м3/год. на один унітаз або пісуар

50 м3/год. на один унітаз або пісуар

25 м3/год. на один унітаз

21. Умивальні при санітарних вузлах загального користування

16

-

За рахунок санітарних вузлів

22. Інвентарні при залах

15

-

1

23. Приміщення для стоянки машин з догляду за льодом (із приямком для скидання і розтоплювання крижаної стружки)

10

За балансом із залу для глядачів

10 (1/3 із верхньої і 2/3 із нижньої зони)

24. "Бокси" - приміщення в тирах для перевдягання і зберігання зброї і боєприпасів для окремих команд (без душових), побутові приміщення для робітників, охорони громадського порядку, рятувальників, лабораторія для хімічного і бактеріологічного аналізу в басейнах

18

2

3 (у лабораторії місцеві відсоси -за завданням на проектування)

25. Приміщення пожежного поста та для чищення зброї

18

-

2

26. Приміщення для очікування у тирах

2

2

27. Приміщення охорони у тирах, чергового адміністратора на лижних базах для масового катання

-

1

28. Комори і складські приміщення:

а) із постійним перебуванням обслуговуючого персоналу

б) з короткочасним перебуванням обслуговуючого персоналу

16

10

-

-

2

1

29. Приміщення для одержання і здавання лиж

16

-

1

30. Приміщення для зберігання човнів (елінг)

-

-

0,5

31. Приміщення для холодильних машин

16

4

5

32. Хлораторні у басейнах

16

10

12

33. Склади:

а) реагентів, господарських хімікатів і фарб

10

-

2

б) зброї

16

-

2

в) боєприпасів

5

-

1

г) хлору

5

10

12

34. Приміщення для приготування дезинфікуючих розчинів

16

3

3

35. Хлораторні із застосуванням електролізних установок напірного типу (з електролізом циркуляційної води)

16

2

2

36. Приміщення для зберігання і видавання напрокат черевиків із ковзанами і лижних черевиків

18

2

3

37. Приміщення для сушіння спортивного одягу

22

2

3