3.43 Криті плавальні басейни для дошкільників слід проектувати з розрахунку одночасної пропускної спроможності:

-    2-4 дитини — для будинків дитини;

-    10 дітей (1 підгрупа) — у складі дошкільного закладу загального типу, дошкільного дитячого будинку;

- 20 дітей (2 підгрупи по 10 дітей) і більше — для групи дошкільних закладів, у складі комплексу дошкільних закладів або кооперованої будівлі "ясла-садок — початкова школа".

3.44  До складу приміщень басейну повинні включатися: зал з ванною, дві роздягальні для хлопчиків і дівчаток з туалетами та душовими, кімната тренера, кімната медсестри, лабораторія аналізу води, вузол керування та інші технічні приміщення для обслуговування басейну, комора інвентаря. При розміщенні додаткової ванни для дітей ясельного віку слід передбачити окреме приміщення роздягальні.

3.45  У басейнах, що стоять окремо і мають одночасну пропускну спроможність 20 дітей і більше, крім приміщень, вказаних у п. 3.44, необхідно додатково передбачити вестибюль з гардеробом площею 36 м2 , кабінет завідуючого — 9м2, кімнату відпочинку — 50 м2 .

В залі басейну повинна бути передбачена зона розминки площею не менше 24 м2 . У басейнах з одночасною пропускною спроможністю 10 дітей допускається проектування окремого приміщення для розминки площею не менше 36 м2 , а у басейнах з одночасною пропускною спроможністю 20 дітей і більше — приміщення площею не менше 60 м2 з коморою інвентаря 6 м2 .

3.46 Басейн з одночасною пропускною спроможністю 20 дітей повинен обладнуватись ванною розміром 10-12,5 x6 м, а пропускною спроможністю 10 дітей — ванною не менше 7 x3 м. Ванна розміром 3 x2 м розрахована на заняття з 2-4 дітьми ясельного віку і може використовуватись як додаткова для басейнів більшого розміру.

Глибина ванни басейну повинна забезпечувати нормальне проведення занять при зміні рівня води з 0,6 м до 0,8 м від дна. По периметру ванни слід передбачати обхідну доріжку завширшки не менше 0,75 м і 1,5 м з боку виходу із душових, а також борт заввишки 0,15 м над підлогою і завширшки 0,3 м. Уклон дна ванни в бік випуску води має бути не менше 1%.

3.47 Площу роздягальні слід приймати із розрахунку не менше 1,2 м2   на місце при одночасній пропускній спроможності басейну 10 дітей і 1,0 м2   - при 20. Біля кожної роздягальні слід передбачати душові із розрахунку 1 душова сітка на 3 місця і туалет на 1 унітаз і 1 умивальник.

В місцях виходу із душової на обхідну доріжку повинен бути передбачений прохідний душ для ніг з безперервним потоком свіжої води. Розмір ванни душу повинен бути не менше 0,8 м у напрямку проходу, а його глибина — 0,1 м.

3.48 Кімнату медсестри слід проектувати з входом із коридору площею не менше 6 м2 у басейнах з одночасною пропускною спроможністю 10 дітей і площею не менше 8 м2 у басейнах більшого розміру.

Лабораторія аналізу води площею не менше 6 м2  повинна розміщуватись суміжно з залом басейну. Кімната тренера має проектуватися зі входом із коридору, кабіною для переодягання, туалетом і душем загальною площею не менше 10м2.

3.49   Технічні приміщення для обслуговування басейну повинні мати окремий вихід на господарську зону, їхплощі та склад слід приймати за вимогами норм проектування спортивних та фізкультурно-оздо ровчих споруд (додаток 7, п.21).

3.50   Підлога у фізкультурному та музичному залах допускається паркетна, у залі басейну, душових та туалетах її слід передбачати з керамічної плитки або мозаїчного бетону, в технічних приміщеннях - цементну, в решті — з лінолеуму.

3.51   Опорядження стін у фізкультурному та музичному залах має бути із негорючих матеріалів, вологостійким і забезпечувати можливість прибирання вологим способом. Стіни залу басейну, туалетів і душових басейну слід облицьовувати керамічною глазурованою плиткою на висоту не менше ніж 1,8 м.

Медичні приміщення

3.52 В дошкільних закладах загального типу передбачаються такі медичні приміщення: медична кімната, процедурний і фізіотерапевтичний кабінети, ізолятор.

Медична кімната і процедурний кабінет у будинках без оздоровчих груп місткістю до 100 місць розміщуються в одному приміщенні площею не менше 14 м2 , у будинках понад 100 місць, а також у будинках з оздоровчими групами вони повинні розміщуватися в різних приміщеннях з відокремленими входами площею не менше 14 м2  і 8 м2  відповідно.

Медична кімната проектується суміжно з однією із палат ізолятора. Між ними влаштовується засклений проріз на висоті 1,2 м.

3.53  Фізіотерапевтичний кабінет у дошкільних закладах загального типу місткістю від 70 до 100 місць проектується площею 9 м2, місткістю понад 100 до 200 місць — не менше 12 м2, в закладах понад 200 місць, а також при наявності оздоровчих груп у дошкільних закладах будь-якої місткості — не менше 18м2.

3.54  Стоматологічний кабінет та фітокімнату площею не менше 8 м2 кожні, кабінет лікаря-спеціаліста

площею не менше 9 м2 , а також кабінет лікувальної фізкультури (ЛФК) площею не менше 50 м2 допускається передбачати додатково в дошкільних закладах, в складі яких є оздоровчі та цілодобові групи, що охоплюють не менше 30% від загальної кількості дітей.

3.55 Кількість місць в ізоляторі дошкільного закладу загального типу не повинна перевищувати 1,5% проектної місткості будинку. До складу ізолятора включаються:  приймальна,  палати,  туалетна та приміщення для дезинфікуючих засобів.

Приймальна, якщо в ізоляторі передбачена одна палата, приймається площею не менше 6 м2, якщо передбачено дві палати, — не менше 10 м2. У приймальній розміщується мийка посуду, яким користується хворий.

Палати слід проектувати непрохідними, розрахованими на одне або два місця, площею не менше 6 м2 і 9 м2 відповідно.

Туалетна приймається площею не менше 4 м2, для зберігання та приготування дезинфікуючих засобів виділяється окреме приміщення площею 3 м2 .

3.56 Медичні приміщення будинків дитини та дошкільних дитячих будинків повинні включати:

ізолятор, кабінет лікаря площею 14 м2 , старшої медсестри — 9м2, фізіотерапевтичний та фітокабінети загальною площею не менше 36 м2 , процедурну-стерилізаційну — 12 м2 , приміщення для аптеки — 9м2. Крім того, в будинках дитини передбачається приміщення ЛФК площею 50 м2 та приймально-карантинне відділення, а в дошкільних дитячих будинках — приймально-карантинне відділення та стоматологічний кабінет площею 9 м 2.

3.57 Кількість місць в ізоляторах будинків дитини, дитячих дошкільних будинків приймається із розрахунку не менше 5% від проектної місткості цих закладів. До складу ізолятора включаються:

приймальна не менше 12 м2 , одно-, дво- та трьохліжкові палати площею відповідно 6, 9 і 14 м2 , кімната  чергової медсестри площею 9 м2 із заскленим прорізом до однієї з палат, буфет-роздавальна — 5м2, ванна — 4м2, туалет з кімнатою для приготування дезинфікуючих засобів та зберігання прибирального інвентаря площею відповідно 4 і 5 м2.

При ізоляторі допускається передбачати неопалювану веранду площею 2 м2 на 1 місце його загальної місткості.

3.58   Кількість  місць у приймально-карантинному відділенні будинків дитини та дитячих будинків повинна становити 7-10% від проектної місткості закладу. До складу відділення будинків дитини включаються: вестибюль-чекальня та приймальня-оглядова площею не менше 12м2   кожна, санпропускник (роздягальня з ванною) загальною площею 8 м2, палати-бокси на 2 місця площею не менше 12м2 кожна, буфетна площею 5 м2.

Приймально-карантинне відділення дитячих будинків включає ізоляційні палати на 1 або 2 ліжка площею 12 та 18 м2 відповідно із шлюзом та туалетом.

3.59  Приймально-карантинне відділення та ізолятор повинні бути розташовані на першому поверсі, мати окремі виходи назовні, а в будинках дитини та дошкільних дитячих будинках розміщуватись таким чином, щоб ванними, про які йдеться в п. 3.58, можна було користуватись і для санітарної обробки дітей, що перебувають в палатах-боксах та ізоляційних палатах.

Виходи з ізолятора у дитячих закладах загального типу місткістю до 160 місць, які проектуються для IIв, IIІб, IIІв кліматичних зон, допускається суміщати із загальними входами до будівель.

3.60  Підлога та опорядження стін у медичних приміщеннях повинні виконуватись із матеріалів, дозволених для використання Міністерством охорони здоров'я України, і забезпечувати можливість прибирання вологим способом.

Для підлог у туалетах, душових, ванних слід використовувати керамічну плитку, для облицювання стін на висоту не менше 1,8 м — глазуровану.

Службово-побутові приміщення

3.61  В дошкільних закладах загального типу треба передбачати кабінет завідуючого, кімнату завгоспа, методичний кабінет, комору чистої білизни, господарську комору, туалети для персоналу, хол-вестибюль.

3.62  Склад службово-побутових приміщень дитячих будинків та будинків дитини повинен визначатися завданням на проектування в залежності від типу та місткості закладу.

Рекомендується передбачати такі групи приміщень: адміністративні, методико-виховні, для зустрічей з родичами, обслуговуючі майстерні (столярну, слюсарну, з ремонту одягу та взуття дітей), складські, побутові (кімната техперсоналу, кастелянська, перукарня, санвузли персоналу), вестибюль з гардеробом.

3.63 Кабінет завідуючого в дошкільних закладах загального типу місткістю до 40 місць об'єднується з кімнатою завгоспа та методичним кабінетом в одному приміщенні площею не менше 12 м 2, у будинках понад 40 і до 200 місць проектується окремий кабінет завідуючого площею не менше 9 м 2, а у будинках більшої місткості — не менше 12 м2 .

Окрема кімната для завгоспа передбачається площею не менше 6 м2 для будинків місткістю понад 60 місць.

3.64  Методичный кабінет у дошкільних закладах місткістю понад 40 і до 100 місць приймається площею не менше 12 м2, понад 100 і до 200 місць — 18 м2 , понад 200 місць — 24 м2. У методичному кабінеті слід передбачати місце для роботи дитячого психолога.

3.65  Господарська комора площею не менше 6 м2   передбачається у будинках дошкільних закладів загального типу місткістю до 80 місць, у будинках на 90-200 місць слід влаштовувати 2 госпкомори площею

по 6 м2  кожна, а у будинках понад 200 місць — 3 комори загальною площею 24 м2 .

Комори для зберігання взуття та особистих речей площею не менше 4 м кожна слід передбачати додатково в будинках дитини та дошкільних дитячих будинках.

3.66 Комору чистої білизни, в дошкільних закладах загального типу місткістю до 120 місць слід проектувати площею не менше 6 м2 , місткістю понад 120 місць — площею 10 м2 . У будинках дитини та

дошкільних дитячих будинках площа комори приймається не менше 10 м2.

Комору брудної білизни площею до 6 м2 допускається проектувати у дитячих закладах на 120 і більше місць.

Двері комор повинні бути протипожежними 2-го типу.

3.67  Кімнату кастелянші (кастелянську) площею не менше 6 м2 слід передбачати у дошкільних закладах загального типу місткістю понад 200 місць. У будинках дитини та дитячих будинках місткістю 90 і більше місць треба проектувати кастелянську-примірювальну площею не менше 14 м2.

3.68  Кімнату технічного персоналу площею не менше 8 м2 та столярно-слюсарну майстерню площею не менше 18 м2 допускається проектувати у дошкільних закладах загального типу місткістю понад 120 місць. У будинках місткістю більше 200 місць — кімнату психологічного розвантаження площею не менше 12 м 2.

Хол-вестибюль у будинках місткістю від 90 до 200 місць приймається площею не менше 12 м2, понад

200 місць — не менше 18м2.

Приміщення для лагодження взуття та білизни площею 8 м2 кожне, перукарню не менше 7 м2 , а також комору при кімнаті техперсоналу площею 4 м2 допускається передбачати додатково у будинках дитини та дитячих будинках місткістю 120 і більше місць.

Туалети персоналу слід обладнувати одним унітазом та одним умивальником.

3.69 Підлога та стіни в адміністративних, методико-виховних приміщеннях і майстернях повинні бути вологостійкими і забезпечувати можливість прибирання вологим способом, коефіцієнт відбиття світла має бути в межах 50-70%.

Харчоблок

3.70   У дошкільних закладах необхідно  проектувати харчоблоки,  що  працюють  на сировині. Технологічне обладнання харчоблоків слід приймати на електричному живленні.

3.71 Склад та площі приміщень харчоблоків слід приймати не менше вказаних у таблиці 5.

Таблиця 5

 

Найменування приміщень

Площа приміщень харчоблоку, м2, при кількості місць у будинку

 

до 40

понад 40 до 120

понад 120 до 200

понад 200 до 280

Кухня з роздавальною

18

24

28

34

Мийна кухонного посуду

5

6

8

10

Заготівельний цех*

8

10

12

16

Охолоджувальні камери

7

9

Комора сухих продуктів

8

8

8

10

Комора овочів

4

6

8

12

Завантажувальна**

8

10

12

14

Кімната персоналу

6

9-12

16

12

їдальня персоналу

10

Душова

На одну сітку

Туалет персоналу

1 унітаз та 1 умивальник

*   розділяється на дві зони: обробки м'яса-риби та овочів-фруктів; ** з місцем для зберігання та миття тари площею не менше 4 м2.

3.723 харчоблоків слід передбачати окремий вихід назовні. Евакуаційний вихід через завантажувальну, а також прохідні комори або прохід через кухню не допускається.