У разі опіків другого ступеня (утворюються пухирі, наповнені рідиною) потрібно накласти на обпечене місце стерильну пов'язку. Не потрібно змащувати обпечене місце жиром і мазями, розкривати або проколювати пухирі.

У разі важких опіків слід на обпечене місце накласти стерильну пов'язку і негайно відправити потерпілого в медичний заклад. Не можна змащувати обпечене місце жиром або мазями, відривати пригорілі до шкіри частини одягу. Потерпілого від опіків необхідно вдосталь напоїти гарячим чаєм.

5.2.4. Опіки кислотами і лугами

У разі опіків кислотами обпечену ділянку тіла потрібно облити водою із додаванням до неї: соди, крейди, зубного порошку, магнезії.

Під час опіків їдкими лугами потрібно обмити обпечену ділянку тіла водою, яка підкислена оцтовою або лимонною кислотою або обмити великою кількістю чистої води.

5.2.5. Отруєння

У разі отруєння недоброякісними харчовими продуктами необхідно викликати у потерпілого штучну блювоту і промити шлунок, надаючи йому випити велику кількість (до 6-10 склянок) теплої води, підфарбованої марганцевокислим калієм або слабкого розчину питної соди. Потім напоїти молоком і дати випити 1 -2 таблетки активованого вугілля.

Під час отруєння кислотами необхідно ретельно промити шлунок водою і дати потерпілому нейтралізуючі засоби: молоко, сирі яйця.

Під час отруєння газами потерпілого необхідно винести із приміщення на свіже повітря або влаштувати в приміщенні протяг, відкривши вікна і двері. Під час зупинки дихання і серцевої діяльності приступити до штучного дихання і масажу серця.

У всіх випадках отруєння потерпілого необхідно направити в медичний заклад.

Під час випадкового ковтання антифризу потерпілий повинен бути негайно доставлений в медичний заклад.

5.2.6. Травми очей

У разі поранення ока гострими або колючими предметами, а також при пошкодженнях ока під час сильних ударів, потерпілого потрібно терміново направити в медичний заклад. Предмети, які попали в очі не потрібно виймати із ока, щоб ще більше не пошкодити його. На око накласти стерильну пов'язку.

У разі попадання пилу або порошкоподібної речовини в очі, промити їх слабким струменем проточної води.

У разі опіків хімічними речовинами необхідно відкрити повіки і добре промити очі на протязі 10-15 хвилин слабким струменем проточної води, після чого потерпілого відправити в медичний заклад.

У разі опіків очей гарячою водою, парою промивання очей не рекомендується. Очі закривають стерильною пов'язкою і потерпілого направляють в медичний заклад.