3.11.2 Палити дозволяється у спеціально відведених для цього місцях, що обладнані урнами з негорючих матеріалів і табличкою з надписом "Місце для паління".

3.11.3 Не застосовувати в роботі переносних світильників, якщо вони не обладнані скляними ковпаками і сітками, а також з ушкодженою ізоляцією гнучких кабелів.

3.11.4 Не допускається застосування пожежної техніки, у тому числі пожежного обладнання, інвентарю та інструментів для господарських, виробничих та інших потреб, що не пов'язані з гасінням пожежі.

3.11.5 В разі виникнення пожежі, вжити заходів щодо її усунення первинними засобами пожежегасіння, негайно повідомити безпосереднього керівника або іншу посадову особу, пожежну охорону телефоном, призупинити виробництво робіт, за виключенням робіт, пов'язаних з ліквідацією пожежі, з дотриманням вимог безпеки під час їх виконання.

3.11.6 За необхідності організувати зустріч пожежної машини.

3.11.7 Для забезпечення вибухобезпеки міксеровий повинен:

3.11.7.1 При просочуванні газу в сальниках та при інших поломках газопроводу чи арматури негайно доповісти слюсарю по ремонту енергообладнання і старшому майстру.

3.11.7.2 Пам'ятати, що під час виконання вогнерізальних робіт за допомогою кисню, суміш масла з киснем вибухонебезпечна.

3.11.7.3 Перед виконанням вогнерізальних робіт інструмент необхідно випробувати на справність і щільність з'єднань.

3.12 Порядок повідомлення адміністрації про нещасні випадки чи раптові захворювання, факти порушення технологічного процесу та про інші небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що загрожують життю і здоров 'ю працівників

3.12.1 Про кожен нещасний випадок на виробництві потерпілий або очевидець нещасного випадку повинен негайно доповісти безпосередньому керівникові або іншій посадовій особі.

3.12.2 При одержанні травми і за необхідності відвідування медпункту міксеровий повинен одержати письмове направлення у майстра.

3.12.3 При одержанні звільнення від роботи або лікарняного листа необхідно повідомити про це майстрові.

3.12.4 При виникненні під час роботи непередбачених небезпечних ситуацій необхідно припинити виконання робіт, прийняти по можливості самостійні рішення і вжити заходів щодо забезпечення безпеки та відновлення нормальної роботи, негайно повідомити безпосереднього керівника.

4 Вимоги безпеки після закінчення робот»

4.1 Підготовити до здавання в технічно справному стані міксер, його обладнання та інструмент.

4.2 Забезпечити чистоту робочих місць, зон обслуговування міксера і обладнання, проходів і сходів.

4.3 Зробити відповідні записи в журналі приймання-здачі зміни про стан міксера і допоміжного обладнання.

4.4 Передати зміну зміннику і повідомити про особливості роботи, виявлені недоліки, передати ключі-бирки.

В разі відсутності змінника, доповісти про це майстру зміни і залишатися на робочому місці до прибуття змінника.

4.5 Оглянути і привести в справний стан засоби індивідуального захисту, прийняти душ.

5 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1 Міксеровий повинен знати план ліквідації аварій у частині, що відноситься до місця його роботи.

5.2 Відомості про ознаки можливих аварійних ситуацій, які можуть виникнути в процесі роботи міксерового:

- раптове вимкнення електроенергії;

- розрив газопроводу;

- прогар чавуновізного ковша;

- прогар міксера;

- перекидання ковша з траверси.

5.3 Порядок дій, обов'язків і правила поведінки міксерового при виникненні аварій

5.3.1 При раптовому вимкненні електроенергії необхідно призупинити виконання робіт, доповісти безпосередньому керівникові і діяти згідно з його вказівками.

5.3.2 Якщо внаслідок розриву газопроводу сталося витікання газу або його займання необхідно вивести людей у безпечне місце, викликати чергового газівника і газорятувальника телефоном, доповісти безпосередньому керівникові і диспетчеру телефоном.

5.3.3 При прогарі чавуновізного ковша доменного цеху необхідно негайно доповісти майстру зміни і диспетчеру телефоном.

Якщо є можливість зливу чавуну, дати команду машиністу крана на підіймання ковша.

Залишки скрапу із залізничних колій необхідно видалити.

5.3.4 При прогарі чавуновізного ковша під час його наповнення необхідно припинити наповнення ковша чавуном, доповісти майстру зміни і диспетчеру телефоном.

Після припинення витікання чавуну слід негайно очистити місця стикання колес чавуновоза із залізничною колією для недопущення їх "зварювання", замастити прогар ковша вогнетривкою масою, злити чавун, за можливістю, у конвертер або у справний ківш, оглянути ківш, відправити його на ремонт.

5.3.5 При прогарі міксера необхідно вивести людей у безпечне місце, доповісти безпосередньому керівникові, диспетчеру телефоном, негайно вжити заходів щодо зливання чавуну з міксера у ковші.

Після припинення витікання чавуну слід замастити місце прогару вогнетривкою масою.

5.4 При виявленні несправності в електрообладнанні міксеровий повинен сповістити безпосередньо керівника або викликати чергового електрика

5.5 Міксеровий повинен вміти використовувати засоби пожежогасіння (пісок, вогнегасники тощо).

5.6 У всіх випадках виявлення ознак можливих аварійних ситуацій або аварій міксеровий повинен доповісти безпосередньому керівникові і діяти за його вказівками.

5.7 При виявленні потерпілих міксеровий повинен негайно викликати лікаря або швидку допомогу телефоном.

5.8 До прибуття лікаря необхідно надати потерпілому першу (долікарняну) медичну допомогу з використанням засобів, які є у аптечці.

5.9 Надавати медичну допомогу треба з урахуванням характеру ушкоджень і діяти правильно, швидко і рішуче.

5.10 Перша допомога постраждалому 5.10.1 При ударах, переломах і травмах.

5.10.1.1 Необхідно вивести (винести) постраждалого з місця події в безпечне місце.

5.10.1.2 Оглянути ушкодження постраждалого, визначити його стан.

5.10.1.3 При ударах перша допомога полягає в застосуванні та накладенні тугої пов'язки. На забите місце кладуть "холод" (гумовий пузир з льодом, снігом або з холодною водою). Якщо немає льоду чи снігу на забите місце кладуть складену в декілька шарів марлю, тканину або хустину, змочені в холодній воді. Використавши "холод" протягом 15-20 хвилин забите місце слід туго забинтувати. Поверх пов'язки можна знову покласти "холод" на 1-1,5 години.

При ударах голови - постраждалий може втратити свідомість, що вказує на струс мозку. До прибуття лікаря постраждалий повинен знаходитися в лежачому положенні. Для того, щоб постраждалий не задихнувся, необхідно повернути його голову вбік і пальцем, обмотаним марлею чи рушником, звільнити порожнину рота.

5.10.1.4 При переломах необхідно забезпечити нерухомість місця перелому, щоб зменшити біль і запобігти подальшому зміщенню кісток. Це досягається накладенням на ушкоджену частину тіла шини та пов'язки, чим забезпечується нерухомість. Для цього використовують готові стандартні шини або підручний матеріал (палку, дошку, кусок фанери, лінійку).

При накладанні шини необхідно виконувати правило: забезпечити нерухомість щонайменше двох суглобів - одного вище місця перелому, другого нижче, а при переломі великих кісток-трьох.

При відкритому переломі кінцівок необхідно розрізати брюки або рукав, припинити кровотечу. Накласти на рану пов'язку та приступити до накладення шини.

При закритому переломі шини накладуються поверх одягу.

5.10.1.5 При одержанні дрібних ушкоджень або мікротравми необхідно ушкоджені місця обробити настоянкою йоду та закрити антисептичною пов'язкою (наклейкою).

5.10.2 При опіках.

5.10.2.1 Надання першої допомоги постраждалому полягає перш за все в гасінні одягу. Потім обережно знімають обгорілий одяг, залишаючи його там, де він прилип до тіла. На ділянку опіку накладають стерильну пов'язку. Для запобігання зараження не дозволяється торкатися руками опіків шкіри.

5.10.2.2 При тяжких і великих опіках необхідно постраждалого завернути в чисте простирадло або тканину, не роздягаючи його, напоїти теплим чаєм та забезпечити йому спокій до прибуття лікаря.

5.10.2.3 При опіках очей слід робити холодні примочки розчином борної кислоти (півчайної ложки на стакан води).

5.10.2.4 При хімічних опіках глибина пошкоджень тканин постраждалого в значній мірі залежить від тривалості дії хімічних речовин на них, тому важливо швидко зменшити концентрацію хімічної речовини. Для цього місце хімічного опіку негайно промивають великою кількістю води з-під крана на протязі 15-20 хвилин. При попаданні в очі твердих часток хімічних речовин, їх необхідно видалити вологим тампоном.

5.10.3 При тепловому ударі.

5.10.3.1 При тепловому ударі постраждалого необхідно вивести (винести) в прохолодне приміщення, в тінь, забезпечити приплив свіжого повітря.

5.10.3.2 Необхідно покласти постраждалого так, щоб його голова була вище тулуба, розстібнути одяг, прикладати на голову холодні примочки, змочити груди холодною водою, дати понюхати нашатир.

5.10.3.3 Якщо постраждалий знаходиться при свідомості необхідно дати йому випити 15-20 краплин настоянки валеріани. Якщо дихання слабке або відсутнє, а пульс не прощупується, необхідно негайно провести штучне дихання, непрямий масаж серця і терміново викликати лікаря.

5.10.4 При враженні електричним струмом.

5.10.4.1 Перш за все необхідно швидко звільнити постраждалого від дії електричного струму - відключити відповідну частину електрообладнання, перерізати чи перерубати провід (при напрузі до 1000 В) або відтягти постраждалого від струмопровідних частин, скинути з нього провід. При цьому необхідно додержуватися застережливих заходів, щоб самому не попасти під напругу. Відтягти постраждалого від струмопровідних частин можна взявшись за його одяг, причому, якщо він сухий або сухою тканиною. Перерізати провід можна тільки інструментом з ізольованими ручками, перерубати сокирою з дерев'яною ручкою.

5.10.4.2 Після звільнення від дії струму надання першої допомоги постраждалому залежать від його стану.

5.10.4.3 Для визначення стану потерпілого необхідно: покласти його на спину, розстібнути одяг, перевірити наявність дихання, пульсу. Стан постраждалого повинен бути визначений швидко - за 15-20 с.

5.10.4.4 Якщо постраждалий після звільнення від електричного струму знаходиться при свідомості, то йому необхідно забезпечити повний спокій і спостерігати за пульсом та диханням протягом 2-3 годин або до прибуття лікаря, якого необхідно негайно викликати.

5.10.4.5 При відсутності свідомості, необхідно розстібнути пояс та одяг, забезпечити приплив свіжого повітря, давати нюхати нашатир, бризкати в обличчя водою, розтирати та зігрівати тіло.

5.10.4.6 При відсутності дихання і пульсу необхідно провести штучне дихання і непрямий масаж серця.